(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?

Seria: (Nie)
Wydawnictwo: Edipresse
literatura piękna
Ag2S

W "(Nie)młodości" po raz trzeci splatają się losy bohaterów sagi Nataszy Sochy. Tym razem muszą zmierzyć się z kolejnym fetyszem naszych czasów – młodością, zachowywaną wbrew rozsądkowi i za każdą cenę. Starość nie zdobywa lajków. Siwa nitka we włosach, zmarszczki wokół oczu i doświadczenie budzą co najmniej lekceważenie, częściej niechęć, czasem też wstręt. Ale jak w dwóch poprzednich powieściach – "(Nie)miłości" i "(Nie)piękności" – z przewrotnym „nie” w nawiasie – i tym razem zakończenie całkowicie was zaskoczy.

Klarysa większość życia ma już za sobą, ale kiedy trafia do domu opieki, rozpoczyna walkę nie tylko z atakującą ją chorobą, ale i ze starością.

Marta jest trzydziestolatką, właśnie traci pracę i wieloletnią przyjaźń. W desperacji chwyta się wszystkiego i chociaż nie lubi starych ludzi, podejmuje się pracy w domu opieki.

Benedykt to 28-letni nauczyciel tańca. Jego uczniami są seniorzy, którzy dzięki muzyce i ruchowi odzyskują nie tylko chęć do życia, ale i zyskują umiejętność pokonywania słabości. Ruch wyzwala ich od narzuconych przez codzienność granic. Pozwala je przekraczać, daje wolność i przepustkę do ostatnich chwil szczęścia.

Czy dialog między starością a młodością jest możliwy?...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Materiały wydawcy

Miśka | 2019-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Ostatnia część z serii "Nie"...
Tym razem mowa o starości. W tej sprawie również mamy setki stereotypów... Jestem żywo zainteresowana tematem, bo stuknie mi zaraz pół wieku i jestem na tyle bezczelna, że się tym nie przejmuję. Nadal latam w trampkach, lubię młodzieżowe ciuchy, trzaskam sobie tatuaże, tańczę do utraty tchu w klubach i generalnie, jak słyszę, że w pewnym wieku czegoś nie wypada, to mnie strzela...

Blonderka | 2019-08-19

www.blonderka.pl

Marta to 31-letnia kobieta, która jest stylistką paznokci, w sumie już można rzecz była… bo jej przyjaciółka tak ją wyrolowała, że została bez zakładu i pracy! W takim momencie poznamy jedną z naszych głównych bohaterek. Gwarantuję Wam, że nudzić się z nią nie będziecie, duże dawki śmiechu zapewnione!

“Starość ma te same apetyty co młodość, tylko nie te same zęby”.

Klarysa to starsza panie po 70-siątce, której świat wali się. Jest młoda duchem, lecz już nie ciałem, a umysł zaczyna płatać jej figle… powili zaczyna zapominać niektóre istotne sprawy. Tak właśnie trafia do prywatnego, ekskluzywnego domu opieki dla osób starszych. Tutaj również daję Wam słowo, nudno nie będzie!

“Młodość ma to do siebie, że jest bezczelna”.

A co mają te dwie osoby ze sobą wspólnego zapytacie? Marta znajdzie pracę, nie w zawodzie i niejedną, a nawet dwie! Będzie pracować na pół etatu w sex-shopie i na pół etatu w ekskluzywnym domu opieki. Niezła mieszanka! I właśnie tam spotka...

KatarzynaI | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Jeśli podobała wam się "(Nie)piękność" to ta część także zdobędzie wasze serca.

Świetnie napisana książka z bardzo realistycznymi postaciami i wartką akcją. Socha skupiła się tym razem na różnicach między młodymi i starymi, a także poglądach jednych o drugich.

Nie jest to typowa książka akcji, tutaj bardziej chodzi o życiowe refleksje i zrozumienie pewnych poglądów. Jeśli lubicie więc książki, z których można się czegoś nauczyć, pośmiać się i wzruszyć, to "(Nie)młodość" na pewno się wam spodoba.

ewa1may | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

"Starość ma te same apetyty co młodość, tylko nie te same zęby" - M. Samozwaniec.

#niemłodość #nataszasocha to trzecia część sagi #niemiłość #niepiękność, a premierę miała 14 sierpnia.

Po książkę sięgnąć mogą wielbiciele literatury kobiecej, poruszającej problemy dotyczące każdego z nas... W dzisiejszych czasach przemijanie, starość i związane z tym niedogodności spychane są jakby na margines, na topie jest młodość, piękno. A lansowane ideały, są sztuczne i daleko im do rzeczywistości.... Marta ma 30 lat i po stracie pracy i wieloletniej przyjaźni, w desperacji podejmuje się pracy w domu opieki Hebe. Jest tylko jeden problem - nie przepada za starszymi osobami.
Klarysa większość życia ma za sobą. Z konieczności trafia do domu opieki. Walczy z chorobą, przemijaniem. Nie godzi się na starość i buntuje przeciwko niej.
Benedykt jest nauczycielem tańca, a jego uczniami są starzy ludzie. Muzyka jest dla nich terapią, powoduje, że odzyskują radość życia i chęć do walki ze...