Powiedz życiu tak, Lili

Okładka książki Powiedz życiu tak, Lili Anna H. Niemczynow Patronat LC
Okładka książki Powiedz życiu tak, Lili
Anna H. Niemczynow Wydawnictwo: Filia Cykl: Lilianna Berg (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Lilianna Berg (tom 2)
Filia
2019-10-16
2019-10-16
literatura polska

„Powiedz życiu tak Lili” to kontynuacja powieści „Życie Cię kocha Lili” autorstwa Anny H. Niemczynow. Podobnie jak pierwsza część, zawiera na początku każdego rozdziału afirmacje, które wprowadzone w nasze życie mogą przemienić je na lepsze. Autorka dobrze poprowadziła dalsze losy Lili oraz jej Babci Róży, wplatając w pozytywne życie bohaterek elementy smutne sięgające przeszłości. Generalnie, książka zawiera mnóstwo pozytywnych emocji i pozwala spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Podobała mi się ta część równie mocno jak poprzednia, a postać Babci Róży w obu tomach jest niesamowita. Polecam każdemu, kto chce poczytać o tym że wszystko co się dzieje, dzieje się po coś, a co z tym zrobimy zależy tylko od nas samych.

Ciężko jest mi tą książkę ocenić. Jeśli miałabym kierować się tylko fabułą, ocena byłaby zdecydowanie niższa, ale przecież chyba nie o to w tej serii chodzi. Książka przepełniona jest pozytywnymi afirmacjami, uczy jak podchodzić do życia z odwagą i optymizmem. Główna bohaterka i jej babcia prowadzą nieskazitelnie dobre życie, są przykładem do naśladowania. Na pewno wrócę do afirmacji zawartych w książce i mam nadzieję, że zostaną one ze mną do końca.

Dzisiaj przychodzę do Was z moją opinią o #powiedzzyciutaklili jest to kontynuacja książki Życie Cię Kocha Lili.

Historia Lili i jej życia jest pełna barw - dokładnie jak jej ubiór. Nieprzewidywalna, czasami trudna lecz jak sama uważa, wszystko dzieje się po coś. Każdą trudniejsza chwilę odbiera w pozytywny sposób, wyznając zasadę, że życie chce dla niej jak najlepiej i należy przyjmować wszystko co jej daje. Bo przecież ŻYCIE CIĘ KOCHA - JESTEŚ CUDEM!

Lili czerpie z doświadczenia i dobrej energii swojej babci Rózi, która zawsze ma jej coś mądrego do powiedzenia. Swoją drogą u Rózi też dzieje się dużo wspaniałych rzeczy, o których możecie się dowiedzieć czytając tę książkę. Dodatkowo Lili zyska jeszcze jedną babcię! Jak do tego doszło? Skąd się wzięła?

Nie chcę zdradzać Wam fabuły, ponieważ uważam, że jest to lektura obowiązkowa dla każdej osoby. Prócz dobrej zabawy i mile spędzonego czasu gwarantuję Wam dużą dozę życiowej mądrości. Pozytywne podejście do życia i doszukiwanie się w tym głębszego sensu to jedno. Natomiast pokochanie siebie, uświadomienie sobie, że życie ma się jedno i trzeba czerpać z niego pełnymi garściami nie zważając na to co uważają o nas inni, to drugie.

Podobnie jak pierwsza część, ta książka posiada iluminacje, które wprowadzone w życie mogą je zmienić na lepsze. Komu nie udało się kupić książki z tymi kartami lub po prostu chciałby je mieć żeby czerpać z nich każdego dnia - odsyłam do bloga Ani. We wpisie WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGA
PODŁĄCZ SIĘ DO ŹRÓDŁA MOCY. KARTY AFIRMACYJNE I ILUMINACYJNE DO POBRANIA - znajdziecie je wszystkie.

Jednym zdaniem #pandamliberpoleca 💕

Przeczytałam część pierwszą i sięgnęłam po drugą w nadziei, że będzie bardziej interesująca, zacznie się cokolwiek dziać. Niestety, nic takiego nie nastąpiło. Owszem dalej optymizm wyziera z każdego kąta, ale u głównej bohaterki nudy. Miałam nadzieję, że wątek z poszukiwaniem ojca jakoś ożywi tą książkę, ale to był taki przebłysk; ledwo się zaczął a już się skończył. Jak w pierwszej części pozytywne afirmacje były atutem to w drugiej części przepisy babci są na duży plus! Tak jak część pierwszą; przeczytasz to dobrze a nie przeczytasz nic nie stracisz.

Powiedz życiu tak, Lili Anny H. Niemczynow w drugiej części z cyklu Liliannna Berg, poznajemy dalsze losy pozytywnie nastawionej do życia Lili oraz jej przyjaciół. W tej części główna bohaterka postanawia odnaleźć swojego zaginionego przed laty ojca, który zniknął z dnia nadzień nikomu nic nie mówiąc. Dalsze losy jej przyjaciół również są bardzo ciekawe, jednak moje serce chyba skradła babcia Rózia i jej nowy blog. Druga część powieści także zawiera pozytywne afirmacje na końcu książki jak pierwsza część i jest dla mnie bardziej ciekawsza. Polecam.

Druga część podobała mi się nawet bardziej, niż pierwsza ;) A w całej książce babcia Róża przebijała wszystkich ;)

„Spójrz tylko, jakie życie piękne! Jest kolorowe i fascynujące! Wymaga tylko naszej zgody, by móc nam podarować to, co dla nas przygotowało. Dywany najpiękniejszych przeżyć rozwijają się przed nami, kiedy mówimy TAK. Więc powiedz życiu tak. Codziennie możesz sprawić komuś radość. Możesz dawać ludziom więcej, niż się tego spodziewają. Możesz rozdawać uśmiechy, biegać i śpiewać tak głośno, że twój głos zagłuszy wszystkie smutki. Bo przecież po to żyjemy. Po to mamy wolność, aby służyć innym. Nikt nie jest samotną wyspą. Żyjąc pięknie i odważnie, mówimy życiu tak. Póki serce bije, a nogi tańczą, wszystko jest możliwe!”

Pewne rzeczy nie wymagają komentarzy. Tak jest tu. Powiedz życiu TAK 💙

Po przeczytaniu pierwszej książki Ani nie moglam przestać o niej myśleć. Miałam w głowie wiele afirmacji z niej.
I kiedy się okazało, że Autorka wraz z Wydawnictwem Filia wydali II część, wiedziałam, że muszę ją poznać.
Co do samej książki:
Dalej śledzimy losy Lilianny Berg, ktora swoim optymizmem zaraża innych. Uczy, ze trzeba mówić życiu tak, by było dla nas piękne. Wiadomo, ze nie zawsze jest tak jak chcemy, ale każda sytuacja czegoś nas uczy, a My musimy wyciągnąć z tego wnioski.
Poznajemy również dalsze losy Brydzi ;) dzięki Lili idzie po nowe i otwiera swój kącik... Książka jest bardzo wartościowa!
Idealna na chwile zwątpienia i chwilowe zakręty w życiu. I ma pyszne przepisy! ;)

"Miej czas na MARZENIA, one wznoszą Twoja duszę do gwiazd" - i tego się trzymam!

Bo życie Nas kocha!

Lekka i pozytywna książka. Lek na smutny nastrój

Lekka i pozytywna książka. Lek na smutny nastrój

Kontynuacja życie Cię kocha Lily. ksiażka kierunkująca na pozytywne podejście do życia. Tak naprawdę wszystko co się dzieje dzieje się po coś, a jak to wykorzystamy zależy tylko od nas

Jestem oczarowana, to książka, która zdecydowanie zostanie w mojej głowie na dłużej, mam nadzieję na zawsze, no i ufam, że rady i mądrości w niej zawarte uda mi się wcielić w życie.

Anna H. Niemczynow Powiedz życiu tak, Lili Zobacz więcej