Słowa wdzięczności

Okładka książki Słowa wdzięczności Anna H. Niemczynow
Okładka książki Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2024-01-24
2024-01-24

Jestem ciekawa czy lubicie czytać książki, które zmuszają do refleksji i motywują do zmian w życiu?

W "Słowach wdzięczności. Z zachwytu nad życiem" autorka @annahniemczynow dzieli się z nami swoim życiem. Opowiada nam o swojej emigracji do Niemiec i o tym, że opuszczając Polskę musiała zacząć wszystko od nowa. Jednak przekonacie się, że emigracja dała autorce coś dobrego. Czytając tę książkę przekonacie się, że z zagubionej życiowo dziewczyny można stać się świadomą swojej siły sprawczej kobietą. Dowiecie się, że warto poszukać szczęścia. Pomimo trudnego dzieciństwa warto przeżyć w życiu dorosłym dobre chwile. Nie ma ludzi żyjących bezstresowo. Każdy z nas dźwiga za sobą bagaż doświadczeń życiowych i musi znaleźć wyjście z kłopotów. Warto mieć świadomość tego, że nic nie trwa wiecznie dlatego powinniśmy cieszyć się i doceniać to , co mamy teraz. Nie czekajmy na specjalną okazję, bo dopóki żyjemy możemy następny dzień zmienić.
Zachęcam Was do przeczytania tej książki, a gwarantuję Wam, że Pani Ania zabierze Was w podróż w piękny świat wdzięczności za życie. Uwielbiam lekkie pióro autorki i idealny przekaz emocji, przypomnienie, że warto docenić każdy dzień naszego życia i popychanie do działania.
Po przeczytaniu tej książki przekonacie się, że jest za co dziękować i być wdzięcznym za swoje życie.
Cudowna książka, którą polecam każdemu.

"Zmieniamy swoje życie w chwilach, gdy jesteśmy mocno zdesperowani, albo wówczas, gdy ktoś nas zainspiruje. Mnie zmieniła desperacja"

Dajcie znać, za co jesteście wdzięczni?

BRUNETTE BOOKS

„Dziękować trzeba za wszystko. Nie sztuką jest dziękować za rzeczy dobre. Sztuką jest dziękować za smutek, nieporozumienia. Każdy z nas odczuwa trudne emocje.”

Anna H. Niemczonow książką pt. „Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem”, pokazuje nam, że życie składa się z wielu małych elementów, które połączone w całość, tworzą przepiękny obraz, jakim jest „ŻYCIE”. A jednym z nich jest właśnie „wdzięczność”.

„Wdzięczność jest antidotum na wszechogarniającą pogoń. Czasami dobrze jest się zatrzymać chociażby po to, by przypomnieć sobie, po co żyjemy.”

Na początku Ania opowiada o sobie, o swoich doświadczeniach. O tym, skąd pomysł na napisanie książki i dlaczego w dalszej części mamy rozdziały podzielone na koszyczki. Każdy z nich to jeden dzień. Dzień, który możemy wypełnić wdzięcznością. Na koniec rozdziału jest też miejsce, gdzie możemy zapisać sobie dzień i opisać, za co jesteśmy wdzięczni.

„Każdy dzień jest darem. Otrzymujemy nową, czystą kartkę, a wraz z nim możliwość zapełnienia jej wdzięcznością.”

Mamy 103 koszyczki i możemy sobie zrobić taką studniową terapię, by zajrzeć w głąb siebie. Spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Dostrzec wdzięczność w małych, codziennych rzeczach, choćby takich jak wypicie kawy, przeczytanie świetnej książki, spacer po lesie czy rozmowa z przyjaciółką. Takich chwil czy momentów, jest wiele, tylko nie zawsze potrafimy je dostrzec.

„Nie ma ludzi żyjących bezstresowo. A jednak radzimy sobie, jesteśmy tutaj i znajdujemy wyjścia z trudnych sytuacji.”

Jeśli śledzicie profil Ani w mediach społecznościowych, to widzicie, Anię, która potrafi zarażać uśmiechem, dobrą energią i dla każdego ma zawsze coś miłego do powiedzenia. Samo wejście na konto np. na Instagramie i zobaczenie uśmiechu autorki, sprawia, że ten dzień jest już o wiele lepszy. Bo radość jest zaraźliwa. Tam nie ma masek, sztuczności i życia na pokaz. Bardzo cenie to, że Ania pokazuje na każdym kroku swoją naturalność i to, że życie nie zawsze jest kolorowe. To gdzie jest tu i teraz, kosztowało ją wielu wyrzeczeń, wysiłku, o czym możemy przeczytać w jej książkach.

„Dla mnie wdzięczność stała się mostem, po których przeszłam z dni pełnych smutku i rozgoryczenia do dni pełnych nadziei i akceptacji. Dla ciebie wdzięczność może okazać się mostem, po którym przejdziesz z miejsca, w którym jesteś teraz, do tego w którym pragniesz być.”

Ania pokazała nam, że warto w życiu walczyć o lepsze jutro i każdy człowiek może zmienić swój los, sprawić, by kolejny dzień był lepszy od poprzedniego.

„W życiu zbyt wiele energii tracimy na to, czego nie chcemy, zamiast skupiać się na tym, czego byśmy chcieli...”

Najważniejsze jest „chcieć” zrobić ten krok naprzód. I ta książka „Słowa wdzięczności”, mogą pomóc wielu osobom. To nie tylko poradnik, ale znacznie coś więcej.

„Słowo DZIĘKUJĘ - ono nigdy nie straci na wartości, jest bowiem jednym z najpiękniejszych słów świata.”

Polecam Wam tę książkę z całego serduszka. Znajdziecie w niej mnóstwo cytatów, rad i mam nadzieję, że dzięki niej spojrzycie też na wiele spraw z innej perspektywy.

„Wszystko w życiu jest potrzebne. Łzy także.”
„Mocno wierzę, że wszechświat jest pełen odkryć przypisanych nam indywidualnie pod postacią przeznaczenia.”

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Luna.

Wdzięczność. Myślę, że każdy spotkał się z tym terminem. Zapewne też większość z nas była w życiu za coś wdzięczna. Być może były to sytuacje, w których coś zdobyliśmy, otrzymaliśmy czy po prostu zakończyły się po naszej myśli.

Ale czy można być wdzięcznym za problemy i trudy? Anna H. Niemczynow przekonuje, że trzeba mieć serce otwarte na przebaczenie i odpuszczenie. Wdzięczne serce czuje więcej, widzi więcej.

,,Słowa wdzięczności" to nie tylko poradnik. To szczere, autentyczne lekcje mające pomóc nam dostrzegać więcej dobra w swoim życiu jak i dzielić się nim
z innymi.
Miejsce na notatki za co jesteśmy wdzięczne każdego dnia to małe, codzienne kroki, które zaprowadzą nas do radości z małych rzeczy, życiu w zgodzie ze sobą,
jak i uważności na piękno codzienności.
Książka jest niczym przebudzenie do nowego życia pełnego wdzięczności i wiary.

Tak naprawdę mam dylemat żeby ocenić tę książkę. Nie chciałabym wystawić złej oceny bo pewnie znajdą się osoby, które docenią tą lekturę- ja niestety jakoś za bardzo nie potrafię.
Jak dla mnie jest to taki poradnik dla osób, które potrzebują pomocy aby znaleźć sens swojego istnienia. W każdym koszyku bo tak nazywają się rozdziały jest podziękowanie za coś. A to za wstanie z łóżka, a to za to, że można się było napić kawy.
Dla mnie książka nie wniosła nic ale dla osób, które są zagubione, straciły sens życia po jakiejś tragedii, może to być motywator do znalezienie pozytywnych stron żyć.
Poradnik dla mnie bardzo cukierkowaty, przesłodzony.
Osobiście nie czytam tego typu książek bo nie czuję żebym potrzebowała. Wolę przeczytać dobry kryminał, thriller niż analizować życie i po co dlaczego żyję.

Bardziej reklama pozostałych książek autorki niż poradnik, kiepsko się czyta, przekaz banalnie prosty i nawet autentyzm tego nie broni.

Dziękuję Wydawnictwu Luna za bezpłatny egzemplarz książki Anny H. Niemczynow "Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem".

Na początku autorka opisuje w jaki sposób pojawił się pomysł z "koszykami", później jest o powodach, które skłoniły ją do praktykowania wdzięczności. Najobszerniejszą część książki stanowią 103 przykłady ("koszyki") na to, za co możemy dziękować sobie, innym, Bogu, światu.

Cały utwór utrzymany jest w bardzo pozytywnej atmosferze, pełnej radości, optymizmu. Nie bez powodu dałam się przekonać na wykonanie niektórych pomysłów i okazały się one świetną pomocą na chandrę, czy gorszy dzień.

Sama autorka jest bardzo wesołą osobą, od której promienieje wewnętrzny blask i ogromna energia. Teraz już wiem, że to dzięki takim ćwiczeniom można uśmiechać się przez cały dzień.

Zdecydowanie warto wypróbować na sobie te zadania, by stać się radośniejszą wersją samej siebie.

Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Zapraszam Was na recenzję kolejnej książki Anny H. Niemczynow. Tym razem jest to zbiór przemyśleń i własnych doświadczeń Autorki związanych z okazywaniem wdzięczności, czyli "Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem".

Ta książka jest dla mnie wyjątkowo cenna i szalenie prawdziwa 🤗. Dlaczego? Bo jest ona odzwierciedleniem życia Pani Ani i wszystkich jej pięknych wartości, którymi dzieli się z nami w swoich social mediach. Z pewnością wielu z Was dobrze zna tę zawsze uśmiechniętą, pełną życia, pozytywnej energii, emanującą radością Osóbkę, która na łamach choćby swojego instagramowego profilu, opowiada o swoim życiu, spotkaniach z czytelnikami, piecze chleb i raczy nas przepisami na rozmaite pyszności...

W swojej książce "Słowa wdzięczności...".Pani Ania zachęca do tego, by każdego dnia odnajdywać w sobie radość, ciesząc się ze wszystkiego, co nas spotyka. Źródłem szczęścia bowiem, mogą być dla nas z pozoru błahe rzeczy, takie jak możliwość wypicia ciepłej kawy, śpiew ptaków o poranku czy sen w wygodnym łóżku, jak i te trudne doświadczenia, które pojawiają się w naszym życiu. I choć nie jest to łatwe, a czasami wręcz niewyobrażalnie ciężkie, by znaleźć pozytywne strony w przykrych wydarzeniach, to jednak warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co z danej sytuacji możemy wynieść na przyszłość.

Autorka udowadnia, że każde wydarzenie czegoś nas uczy i tylko my sami jesteśmy w stanie wyciągnąć z niego odpowiednią lekcję i przekuć je w coś dobrego i wartościowego.
Przekonuje, że to "na czym się koncentrujemy, tego mamy w życiu więcej". Szkoda czasu na zamartwianie się i skupianie na tym, co jest nie tak. Należy doceniać to, co mamy i czerpać radość z drobnostek, ponieważ z tego właśnie w dużej mierze składa się nasze życie.
Jak pisze Autorka: "Wdzięczność buduje nas jako ludzi. Czyni nas wrażliwymi na innych [...] pomaga nam docenić siebie nawzajem".

"Słowa wdzięczności" to książka, która bardzo mocno skłania do refleksji nad własnym życiem i sposobem postrzegania tego, co nas otacza. Uczy pokory, przyjmowania i akceptowania tego, co przynosi los w sytuacjach od nas niezależnych, ale też daje poczucie sprawczości tam, gdzie można coś zmienić.
Nie znajdziecie tu tradycyjnych rozdziałów, ale koszyki wdzięczności (cudnie brzmi, prawda?🤗). Pod koniec każdego takiego koszyka mamy całkiem sporo miejsca na własne notatki - przemyślenia i ćwiczenia oraz wypisanie wszystkiego tego, za co jesteśmy w danym dniu wdzięczni. Autorka też zamieściła tu warte zapamiętania piękne myśli, cytaty i modlitwy, których jest naprawdę sporo, dlatego w trakcie lektury książki warto mieć przy sobie znaczniki/ ołówek, żeby zaznaczać wszystkie wartościowe dla nas fragmenty, by móc potem w dowolnym czasie do nich wracać.

Z całego ❤️ polecam wszystkim tym, którzy pragną zrozumieć, czym jest wdzięczność, a następnie zechcą ją praktykować "z poziomu serca, a nie z obowiązku".
U mnie to książka nr 1️⃣ jeden wśród wszystkicn poradników na temat wdzięczności, jakie do tej pory pory czytałam 👍💪💚.

To zbiór ponad setki lekcji - koszyków - do praktykowania i nauki wdzięczności. Anna H. Niemczynow na przykładzie swoich doświadczeń pokazuje w jaki sposób możemy powiedzieć „Dziękuję” każdego dnia. A nawet napisze więcej - uczy jak dziękować po stokroć.

Mimo że „wdzięczność” zaczyna coraz częściej pojawiać się w przestrzeni medialno-internetowej, to nadal sporo osób ma problem z wyrażaniem swoich myśli. Przyznam szczerze gdy otrzymywałam pytanie: „Za co dziś jesteś wdzięczna?”, niejednokrotnie miałam problem z odpowiedzią. Bo za co miałabym być wdzięczna? Nie zrobiłam dzisiaj nic spektakularnego, nikomu nie pomogłam, nikogo nie spotkałam.

Ta pozycja pomogła mi poukładać w głowie myśli, spojrzeć na moje życie z innej perspektywy, dostrzegać rzeczy które dotychczas majaczyły tylko na granicy widoczności. Wielokrotnie podczas lektury, mówiłam do siebie: „Kurcze ta Kobieta ma rację!”. Czytałam tę książkę codziennie rano przez około 3 tygodnie - to były cudowne chwilę, dzięki nim zaczynałam dzień z uśmiechem i Wdzięcznością! Teraz wiem, że będę sięgać po nią od czasu do czasu, aby przypomnieć sobie zapisane lekcje, porady.

To pozycja idealna aby rozpocząć swoją drogę do wdzięczności. Aby zatrzymać się i skupić na chwili obecnej, aby podziękować za możliwości, za zdrowie, za ludzi wokół, za dach na głową. Proste rzeczy, które myślimy za dostaliśmy raz na całe życie i nie trzeba za nie dziękować - błąd! Nauczymy się doceniać to co mamy, a nasze koszyki szczęścia, życzliwości i wdzięczności będą stale pełne.

Polecam z całego serca♥️ To książka, która zostanie z Wami na dłużej. A wdzięczność należy praktykować i cieszę się, że miałam okazje właśnie dzięki tej pozycji nauczyć się tej wspaniałej sztuki😍

"Kosze obfitości"

Książka ta to dość długa podróż po naszym wnętrzu. Przez ponad 100 dni, podzielone właśnie na koszyki możemy popatrzeć wgłąb siebie, poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a nade wszystko praktykować wdzięczność za to co przynosi nam życie. Koszyk zazwyczaj rozpoczyna cytat, sentencja będąca później rozwijana. Następnie czeka na nas zadanie do wykonania i miejsce do zapisania wdzięczności na dany dzień. Autorka daje nam wskazówki, lekcje szukania dobra w codzienności. Pozycja ta to wznowiona i poszerzona wersja książki pt.: „ Sto dni wdzięczności”.

W książce przeczytamy m. in. o emigracji, zachwycie nad życiem, zmianach, desperacji, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, spełnianiu marzeń, szczęściu, harmonii, cieszeniu się z każdego dnia, spokoju, spełnieniu, poczuciu własnej wartości, wolności, pomaganiu, rozwoju duchowym, wytrwałości, wyciąganiu lekcji z tego co nas spotyka, twórczym życiu, afirmowaniu życia, cichych cudach codzienności, zmianach, rozbudzaniu uśpionych marzeń, rozwodzie, życiowych nauczycielach, pokorze, empatii, równowadze, mądrych wyborach, przywiązaniu do przedmiotów, umiarze, dziecięcej radości, słabościach, rozczarowaniach, akceptacji, rywalizacji, odrzuceniu, szacunku do samej siebie, wyznaczaniu granic, wytrwałości, poświęceniu, popełnianiu błędów, wyrzutach sumienia, cierpieniu, depresji, kobiecości, czy o sile jaka możemy z siebie wykrzesać w chwilach trudnych, jeśli zamiast siedząc bezczynnie będziemy działać pomimo przeciwności losu.

Autorka pokazuje nam, że nie mamy nad wszystkim kontroli dlatego nie ma co się tym przejmować, nic to nie da. Powinniśmy się koncentrować na tym co jest teraz. Do wdzięczności nikt nas nie może zmusić. Nikt inny, tylko my mamy wpływ na to co czujemy.

Anna H. Niemczynow nie stworzyła tej książki w celu pouczania kogoś czy dawania złotych rad, recept na wszystko w życiu. Chciała jedynie podzielić się swoim doświadczeniem, które pozwoliło zmienić jej życie. Z pozytywnym nastawieniem patrzeć w przyszłość, z radością witać nowy dzień, dziękując po stokroć. Autorka co jakiś czas podsyła nam tytuły książek wartych przeczytania.

Z małych minusów to czasem mogą przeszkadzać częste nawiązywania do tych samych wydarzeń z życia autorki. W książce są odniesienia do Boga i religii ale nie w sposób nachalny i myślę, że osobom niewierzącym nie powinny one przeszkadzać.

"Kosze obfitości"

Jeżeli zapytana, za co jesteś dzisiaj wdzięczna, masz problem z odpowiedzią (ja tak miewam) to ta książka jest dla Ciebie!

Sięgając po nią przygotuj sobie stos znaczników, zakreślacze lub notes w zależności od tego jak zaznaczasz istotne zdania czy cytaty. Będziesz ich potrzebować. Ta książka to kopalnia wartościowych myśli, do których chce się wracać w potrzebie. Każdy rozdział w książce ma miejsce na własne zapiski, gdzie możesz zapisać swoje przemyślenia i faktycznie pracować nad własną wdzięcznością.

Ta książka to ponad studniowe studium wdzięczności, każdy rozdział - „koszyk” podsuwa tematy do refleksji na ten temat. W oparciu o własne przeżycia i doświadczenia, autorka nakierowuje tok myślenia do pracy nad sobą.

Pani Ania w fenomenalny sposób ubiera uczucia i emocje w słowa. Zaraża optymizmem, budzi chęci do pracy nad sobą. Czytając jej argumenty ciężko się z nimi kłócić, człowiek po prostu kiwa głową i myśli „tak, tak to właśnie wygląda” czy też „tak, to ma sens”.
Jej podejście do tematu wdzięczności i miłości do życia jest zwyczajnie ludzkie, przekonujące i prawdziwe. Nie ma tutaj zbędnych terminologii, teorii itp. Oczywistym jest, że te słowa płyną z serca, z jej własnych doświadczeń i z chęci niesienia pomocy. Bardzo to w autorce szanuję i z przyjemnością sięgam po jej pozycje.

Dużo w tej książce religijności, modlitw i odniesień do Boga, co dla mnie akurat nie jest żadnym problemem, ale zdaję sobie sprawę, że niektórym może to przeszkadzać więc wspominam tutaj o tym.

Osobiście wyniosłam z tej pozycji bardzo wiele, zapisałam strony cytatami i myślami, które były dla mnie istotne i pomocne. Z pewnością będę do nich wracać.

• Poradniki
  • Egzemplarz recenzencki