Kosztowna miłość

Okładka książki Kosztowna miłość Ramona Fransson
Okładka książki Kosztowna miłość
Ramona Fransson Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Greger Thulin (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Greger Thulin (tom 1)
Dyrbar kärlek
Świat Książki
2019-07-17
2019-07-17

Książka strasznie monotonna, niektóre informacje były zbędne i czułam jakby ich jedynym celem było zwiększenie liczby słow. Nie zaskoczyłam się na zakończeniu i ciężko było przez nią przebrnąć. Połowa książki to praktycznie wprowadzenie a sama kryminalna część to nie więcej niż 100 stron.

Ależ to było słabe.
Styl pisania niczym w opowiadaniu autorstwa dziesięciolatka. Fabuła w ogóle nie wciąga, czas w książce mija z prędkością światła, a tak naprawdę nic się nie wydarza. Cały sprawa zostaje rozwiązana na dosłownie kilku ostatnich stronach. I do tego ten moralizatorski ton autorki.
Nie warto.

Ależ to było słabe.
Nie warto.

Reklama bardzo zachęca „Mistrzyni skandynawskich thrillerów” i pytanie „Czy zastanawiasz się, za co warto umrzeć?”.

Przyznacie, że zapowiadało się ciekawie – jednak po przeczytaniu książki mam już swoje zdanie na jej temat.
Niestety nie jest ono, aż tak zachwycające. Bardzo slaby kryminał z elementami thrillera psychologicznego.

Świetny pomysł, fabuła, dużo zagadek i intryg – jednak styl hmm zupełnie nie intryguje, nie wciąga. Coś tu nie zagrało.

Szkoda, bo był potencjał i dobry pomysł na książkę, no cóż jednak trzeba też umieć pisać.
Bohaterami powieści są dwa małżeństwa – jedno właśnie się rozwodzi, bo mąż znalazł inną, młodszą, ładniejszą (jeszcze o tym nie wie, ale Monika to po prostu prostytutka).
Podczas ich nieobecności w domu dochodzi do włamania i giną obrazy warte cztery miliony koron.

Kennet jest wściekły, bo wyszło na jaw, że ktoś nie włączył alarmu i nie otrzyma odszkodowania z ubezpieczenia, w dodatku „żona” dowiedziała się jak wielki skarb miała w domu, a przecież miało to być tajemnicą.
Viola to „żona”, która się nie przejmuje włamaniem, ponieważ i tak nic by z tego nie dostała przy podziale majątku podczas rozwodu.

Drugie małżeństwo to Daniel i Miriam, są sąsiadami Kenneta i Violi. Niespodziewanie znika ich piętnastoletnia córka Elina.

Rodzice są zaskoczeni i załamani.Bardzo pragną odnaleźć córkę.

Czy te dwie sprawy – włamanie do domu sąsiadów i zniknięcie nastolatki mają coś wspólnego?
Do działania wyjaśnienia wkracza policja i inspektor Greger Thulin, który ma za zadanie rozwiązać te zagadki.

Czy uda się odnaleźć nastolatkę i schwytać złodzieja obrazów?

Niebawem w lesie policja znajdują pobite nagie ciało młodej kobiety i za moment ciało młodego zastrzelonego mężczyzny.
Czy to wszystko ma jakieś wspólne rozwiązanie? Kto i w jakim celu porywa, zabija i morduje?

To pierwsza część serii z komisarzem Gregorem Thulin – po kolejną część nie sięgnę.

Zapraszam WAS do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

Świetny pomysł, fabuła, dużo zagadek i...

Ciężko mi ocenić tę książkę.
Styl pisania jest straszny, jakby 10-latek pisał swoje pierwsze w życiu opowiadanie. Mnóstwo zbędnych opisów, nic niewnoszących zdań, złych zabiegów stylistycznych...

Z drugiej strony sama historia jest dobra i wciągająca. Gdyby zabrał się za nią inny- potrafiący pisać thrillery autor, mógłby być z tego hit na miarę książek Jenny Blackhurst czy B.A. Paris.

Ciężko mi ocenić tę książkę.

Ta książka denerwowała mnie niemal od początku. Nie lubię takich "on powiedział", "ona powiedziała". W dodatku zaczęła od wyjaśniania czytelnikowi co się stało, a potem się stało. Po 137 stronie mam dość. Jeśli potem wszystko poszło w "dobrym" kierunku, to ja tego niestety nie doczekałam.

Ani polotu, ani fantazji. Fabuła płaska jak deska. Nie dajcie się zwieść słówku "skandynawskich"... nie kryje się pod tym ani S.Larsson, ani C.Lackberg!

• Serie
  • Ebook do kupienia
  • Thriller/sensacja
  • W DB
  • Nowe serie

Dodaj cytat z książki Kosztowna miłość