Kosztowna miłość

Cykl: Greger Thulin (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
4 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Dyrbar kärlek
aleqsia

Pierwsza książka bestsellerowej serii o przygodach inspektora Gregera Thulina Podczas włamania do luksusowej rezydencji Kenneta i Violi Svalborgów, ktoś starannie wyciął z ram obrazy o wartości czterech milionów koron. Zniknęła także piętnastoletnia córka sąsiadów, Elina Gullberg, która opiekowała się synami Svalborgów. Czy dziewczyna była w zmowie ze złodziejami i razem z nimi...

Pierwsza książka bestsellerowej serii o przygodach inspektora Gregera Thulina
Czy dziewczyna była w zmowie ze złodziejami i razem z nimi uciekła?

Rodzice Eliny, Daniel i Miriam Gullbergowie, są zrozpaczeni i w olbrzymim napięciu czekają na wiadomości o córce. Prowadzący dochodzenie główny inspektor Greger Thulin wyraźnie wyczuwa napięcie między rodzinami. Kennet Svalborg chce się rozwieść z żoną, matką dwójki ich dzieci. Viola podejrzewa, że poznał inną kobietę, ale Kennet temu zaprzecza.

Kilka tygodni po włamaniu do Svalborgów w pobliskim lesie zostaje znalezione pobite nagie ciało kobiety. Niewiele później nad rzeką zostaje odnaleziony młody zastrzelony mężczyzna. Greger Thulin oraz śledczy Charlotte Engman dostrzegają w obydwu morderstwach pewne podobieństwa.
Czy pomiędzy ofiarami istnieje jakiś związek?

źródło opisu: Świat książki

źródło okładki: Świat książki

Adria | 2019-09-12
Przeczytana: wrzesień 2019

Ciężko mi ocenić tę książkę.
Styl pisania jest straszny, jakby 10-latek pisał swoje pierwsze w życiu opowiadanie. Mnóstwo zbędnych opisów, nic niewnoszących zdań, złych zabiegów stylistycznych...

Z drugiej strony sama historia jest dobra i wciągająca. Gdyby zabrał się za nią inny- potrafiący pisać thrillery autor, mógłby być z tego hit na miarę książek Jenny Blackhurst czy B.A. Paris.

Anna | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

Ta książka denerwowała mnie niemal od początku. Nie lubię takich "on powiedział", "ona powiedziała". W dodatku zaczęła od wyjaśniania czytelnikowi co się stało, a potem się stało. Po 137 stronie mam dość. Jeśli potem wszystko poszło w "dobrym" kierunku, to ja tego niestety nie doczekałam.