Luśka

Wydawnictwo: Novae Res
Biełyja

Szalona, odważna, nieprzewidywalna... Ona wie, co znaczy „żyć na całego”! Luśka to dziewczyna, jakich mało. Może nie ma figury modelki ani klasycznych rysów twarzy, może nie czeka na nią rodzinna fortuna i przyszłość w świecie show-biznesu, ale za to może się pochwalić nieprzeciętnym optymizmem, dystansem do siebie i szalonym poczuciem humoru. I mimo że Luśka co chwila pakuje się w kłopoty,...

Szalona, odważna, nieprzewidywalna... Ona wie, co znaczy „żyć na całego”!

Luśka to dziewczyna, jakich mało. Może nie ma figury modelki ani klasycznych rysów twarzy, może nie czeka na nią rodzinna fortuna i przyszłość w świecie show-biznesu, ale za to może się pochwalić nieprzeciętnym optymizmem, dystansem do siebie i szalonym poczuciem humoru. I mimo że Luśka co chwila pakuje się w kłopoty, każdy dzień jej życia przynosi coś, co będzie mogła wspominać przez długie lata...

„Luśka” to wciągająca, chwilami zabawna, chwilami wzruszająca opowieść o tym, że świat należy nie tylko do pięknych, młodych i bogatych!

Jestem podobno trochę zwariowana. Z powodu mojego wyglądu pewnie wpadłabym w kompleksy, gdyby nie to, że pewne rzeczy staram się po prostu olewać, żeby życie nie stało się zbyt trudne. Mianowicie jestem mała, ruda i prawie gruba. Modelką pewnie nigdy nie będę, ale jestem spragniona przygody, chcę czerpać z życia pełnymi garściami, więcej niż się da.

„Żyć pełnią życia” to idealne hasło młodej bohaterki, która mimo tego, iż nie ma rozmiaru „S” ani wyglądu modelki, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Pełna humoru, niebanalna historia dziewczyny wkraczającej w dorosłe życie.
Justyna Papuga, wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

Podczas poznawania perypetii szalonej Luśki trudno powstrzymać uśmiech. Jest prześmiesznie, ale także wzruszająco. Ta książka to gwarancja wciągającej lektury, pełnej zaskakujących wydarzeń.
Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Luśka udowadnia, że zamiast popadać w kompleksy, lepiej brać życie pełnymi garściami, a radosne usposobienie i śmiech zamiast złości to najlepszy sposób na wyjście z tarapatów.
Dominika Kus, wierszowanerecenzje.blogspot.com

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Wioleta Sadowska | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

"Ty to Luśka zawsze musisz coś odwalić".

Nie każdy polubi tytułową Luśkę. Niektórzy powiedzą wręcz, że jej postawa jest naganna i w żadnym wypadku nie powinna stanowić jakiegokolwiek wzoru dla współczesnej młodzieży. A ja wbrew temu wszystkiemu, obdarzyłam tę zwariowaną dziewczynę wielką sympatią. Może dlatego, że kiedyś sama miałam taką koleżankę, której szalone i mało odpowiedzialne zachowanie wspominam do dzisiaj.

Łucja, zwana przez wszystkich Luśką, mieszka na wsi wraz z licznym rodzeństwem. Bohaterka po ukończeniu szkoły postanawia uczyć się dalej zawodu pielęgniarki. W tym celu wraz ze swoją koleżanką Grażyną, szukają w Piotrkowie stancji do wynajęcia. Luśka to dziewczyna lubiąca imprezy i dyskoteki, której naczelną zasadą życiową jest "Hulaj dusza, piekła nie ma!".

Można nie polubić Luśki. Można oburzać się na jej karygodne zachowanie, jednak nie da się zaprzeczyć, że autorce udało się wykreować mocno nieszablonową postać tej zwariowanej dziewczyny. Tytułowa bohaterka...

Angel | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Z Luśką niestety się nie polubiłyśmy. Tak naprawdę spodobała mi się głównie okładka książki i to, że liczyła tylko nieco ponad 200 stron.
Opis z tyłu książki brzmi zachęcająco, niestety zupełnie nie przekłada się to na jej treść. Ta była dla mnie wręcz nudna. Trochę taka książka o niczym.
"Szalona, odważna, nieprzewidywalna... Ona wie, co znaczy żyć na całego!". No jeżeli "żyć na całego", to imprezowanie i picie co weekend, a czasem i w środku tygodnia, to rzeczywiście, wie bardzo dobrze! :):) Odsypiaj ciągle kaca, ach, życie na całego jak cholera!
Szalona, odważna... Dla mnie bardziej głupawa, nieogarnięta i nierozgarnięta. Rzeczywiście, ciągle wpada w kłopoty, ale jest to mniej więcej tak śmieszne jak "żenujący żart prowadzącego" ;) Szczerze mówiąc, chyba bardziej uśmieję się jednak przy oglądaniu Familiady.
Nie polecam, książka nie wnosi nic ciekawego, ale chociaż w miarę szybko się czyta.

Justyna | 2019-06-16
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Główną bohaterką jest nastoletnia Łucja, lecz wszyscy wołają na nią Luśka. Jest to młoda dziewczyna, mieszkająca na wsi, mająca braci i siostry. Jak sama o sobie mówi nie jest idealna, lecz bierze z życia pełnymi garściami. Pewnego dnia postanawia wyjechać do Piotrkowa i tam rozpoczyna naukę w szkole pielęgniarskiej. Wraz z koleżanką wynajmują stancje. Nie lubią się nudzić, cały czas szukają różnych przygód, a przez to niekiedy wpadają w tarapaty. Co weekend spotykają się ze swoimi przyjaciółmi na wsi i również tam przeżywają przygody. Jakie perypetie czekają Luśkę i jej przyjaciół? Czy uda jej się dokończyć szkołę? Przeczytajcie...

Gdy zobaczyłam pierwszy raz okładkę od razu wiedziałam, że będzie to książka bardzo dynamiczna. Widnieje na niej rudowłosa dziewczyna umazana różnokolorowymi farbami. Widać od razu, iż główna bohaterka nie będzie grzeczną dziewczyną, lecz lubiącą przygody. Czytelnikowi od razu poprawia się humor.

Autorka w swej książce łamie pewne przekonania, które...