Justyna 
blog, wspolczesnabiblioteka.blogspot.com
Witam. Mam na imię Justyna i mam 25 lat. Od roku pracuję w bibliotece szkolnej i tam właśnie zaczęła się moja miłość do książek i do czytania. Oprócz czytania uwielbiam także haftować obrazy. Zapraszam na swojego bloga. Pozdrawiam
24 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
  • Ostatnie życzenie
    Ostatnie życzenie
    Autor:
    Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz. Białowł...
    czytelników: 39128 | opinie: 1040 | ocena: 8,37 (25294 głosy) | inne wydania: 16

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-16 11:39:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki w 2019r., Egzemplarz recenzencki

Główną bohaterką książki jest młoda dziewczyna, dziennikarka, mieszkająca samotnie w domu swojej ciotki. W chwili, gdy ją poznajemy traci pracę w redakcji. Gdy wraca do domu przypadkowo spotyka swojego starszego sąsiada, który potrzebuje pomocy. Zaczyna mu pomagać. Na początku są to proste rzeczy takie jak zakupy, ugotowanie obiadu, podwiezienie na cmentarz. Gdy dłużej ze sobą przebywają,... Główną bohaterką książki jest młoda dziewczyna, dziennikarka, mieszkająca samotnie w domu swojej ciotki. W chwili, gdy ją poznajemy traci pracę w redakcji. Gdy wraca do domu przypadkowo spotyka swojego starszego sąsiada, który potrzebuje pomocy. Zaczyna mu pomagać. Na początku są to proste rzeczy takie jak zakupy, ugotowanie obiadu, podwiezienie na cmentarz. Gdy dłużej ze sobą przebywają, zaczyna się między nimi tworzyć przyjaźń. Dziewczyna znajduje z panem Piotrem wspólny język i od tego momentu jej życie się zmienia. Pan Piotr prosi ją, aby spisała w formie książki jego historię życia. Dziennikarka na początku zgadza się, nie mając świadomości, jak ta historia wstrząśnie nią i jej emocjami. Czy dziewczyna okaże się na tyle silna, aby wytrzymać i udźwignąć na swoich plecach historię przyjaciele? Przeczytajcie sami...

W książce mamy dwóch głównych bohaterów. Pierwszą bohaterką jest młoda dziewczyna, dziennikarka, natomiast drugim bohaterem jest pan Piotr - starszy człowiek, mieszkający samotnie w sąsiedztwie do dziewczyny. Jest miłym, życzliwym starcem, który więcej słucha niż mówi. Jest skryty w sobie. Jedna plotka wystarczyła, aby ludzie odsunęli się od niego i zaczęli go uważać za dziwaka. Jest bardzo samotny, choć ma syna, synową i wnuki, których jeszcze nie widział. Jego własny syn traktuje go, jak "zło konieczne" i kontaktuje się z nim tylko raz w miesiącu, aby sprawdzić czy żyje. Dlaczego tak właśnie się stało?

Autorka w swojej książce porusza ważny problem, jaki pojawia się coraz częściej w dzisiejszym świecie. Jest to wścibskość i ciekawość ludzka. Ludzie coraz częściej martwią się o innych niż o siebie samych. Wydają sądy i opinie na temat rzeczy i osób o których tak na prawdę nie mają pojęcia. Odwracają się od ludzi bo usłyszeli złą plotkę na ich temat. Główni bohaterowie żyją w takim środowisku, gdzie plotka i wścibtwo są ważniejsze od prawdy.

Małgorzata Mikos w swej książce podkreśliła, iż w ciągłym biegu za pieniędzmi, sławą nie należy zapominać o drugim człowieku. Każdy człowiek ma swoją własną historię z którą chciałby się z kimś podzielić.

Według mnie tę książkę powinien przeczytać każdy młody człowiek ponieważ w pewnym wieku młodym ludziom wydaje się, iż nie mają o czym rozmawiać ze staruszkami, że to jest dla nich po prostu "obciach". Autorka ukazuje piękną przyjaźń między młodą dziewczyną, a staruszkiem. Przyjaźń, która tak na prawdę w dzisiejszych czasach rzadko występuje.

Wiele osób po tej lekturze zupełnie inaczej będzie patrzeć na starszego człowieka. Zobaczą w nim nie tyle "starca", co przede wszystkim człowieka z historią

Ja książkę bardzo polecam i już nie mogę się doczekać, aby poznać dalsze losy bohaterów.

Moja ocena: 10/10

więcej na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2019-01-13 19:15:33
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 52 książki w 2019r.
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
 
2019-01-06 14:13:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki w 2019r., Egzemplarz recenzencki

"Dziewczęta myślą o wszystkim" to książka przedstawiającą historię kilkunastu kobiet, które wynalazły przedmioty, które pomagają nam w codziennym życiu. Autorka udowadnia w swojej książce, iż bycie wynalazcą nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety również potrafią być kreatywne i innowacyjne.

Książka zaczyna się od kalendarium kobiecych wynalazków. Kobiety zaczęły odkrywać i...
"Dziewczęta myślą o wszystkim" to książka przedstawiającą historię kilkunastu kobiet, które wynalazły przedmioty, które pomagają nam w codziennym życiu. Autorka udowadnia w swojej książce, iż bycie wynalazcą nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety również potrafią być kreatywne i innowacyjne.

Książka zaczyna się od kalendarium kobiecych wynalazków. Kobiety zaczęły odkrywać i tworzyć nowe rzeczy już w 3000 r. p.n.e. Pierwszą kobietą - odkrywczynią była Xi Lingshi, która stworzyła metodę zbierania i porządkowania jedwabiu. Kalendarium kończy się na czasach współczesnych, w których to zostało wynalezione m.in obuwie elektroniczne, oprawki okularowe dostosowane do osób z zespołem Downa. Wszystkie wynalazki, które są zamieszczone w kalendarium zostały wynalezione przez kobiety.

Autorka w swojej książce wybrała kilkanaście przykładów kobiet, które przyczyniły się do rozwoju naszej rzeczywistości. Pewnie gdyby chciała opisać wszystkie kobiety to książka miałaby z 1000 stron. Wybrała najlepsze wynalazki, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Są to historie takich kobiet jak m.in: Ruth Wakefield (twórczyni ciasteczek z kawałkami czekolady), Mary Anderson (wynalazczyni wycieraczek do szyb samochodowych), Allisy Chavez (twórczyni gorącego fotelika) czy Margaret E.Knight (wynalazczyni torebek papierowych).


Wprawdzie książka przeznaczona jest dla dzieci, to myślę, iż każdy może ją przeczytać. Jest pięknie wydana. W dodatku posiada kolorowe rysunki, które przyciągają uwagę czytelnika. Każda historia ma zaledwie kilka stron więc książkę czyta się szybko.

Polecam.

Moja ocena: 8.5/10

zapraszam na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2019-01-06 06:01:06
Ma nowego znajomego: malineczka74
 
2019-01-05 23:31:37
Ma nowego znajomego: FairytaleePrincess
 
2019-01-05 20:38:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-05 20:38:41
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-05 14:14:31
Ma nowego znajomego: Karolina Sosnowska
 
2019-01-05 11:09:49
Ma nowego znajomego: Estera
 
2019-01-05 11:08:39
Ma nowego znajomego: Anna
 
2019-01-05 10:33:41
Ma nowego znajomego: Anna
 
2019-01-05 09:14:08
Ma nowego znajomego: BIETKA
 
2019-01-05 04:59:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-05 04:56:38
Została fanką autora: Magdalena Witkiewicz
 
2019-01-05 04:41:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
81 61 597
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (37)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd