Justyna 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Bilet do szczęścia
  Bilet do szczęścia
  Autor:
  Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści "Konkurs na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się,...
  czytelników: 797 | opinie: 111 | ocena: 7,37 (402 głosy)
 • Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też ...
  Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też ...
  Autor:
  Marcin, doktor Marcin, zwany także masażystą i panem Marcinkiem, wraca z wakacji, by ponownie zmierzyć się z rzeczywistością. A jest z czym… Jego eks zostanie mamą, przyjaciel – szwagrem, syn – starsz...
  czytelników: 59 | opinie: 7 | ocena: 5,06 (17 głosów)
 • Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
  Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
  Autor:
  Grzegorz Ciechowski – lider, idol, ikona polskiego rocka. Grzegorz Ciechowski – ikona polskiego rocka, lider Republiki, autor niezapomnianych piosenek, poeta i producent muzyczny. Zmarł młodo i niesp...
  czytelników: 187 | opinie: 18 | ocena: 8,65 (37 głosów)
 • Zaniemówienie
  Zaniemówienie
  Autor:
  Fascynująca opowieść o losach rodzin boleśnie uwikłanych w historię. Bez przemilczania aż do zaniemówienia… Tychy, małe miasteczko na Śląsku. To właśnie tutaj w plebiscycie roku 1921 czterech na pię...
  czytelników: 111 | opinie: 3 | ocena: 7,25 (8 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-14 20:36:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W tej historii poznajemy dwie główne bohaterki - Larę i Maggie, które na pierwszy rzut oka różnią się całkowicie od siebie lecz kilka rzeczy ich łączy. Obie są około trzydziestego roku życia, obie poślubiły włoskich braci i obie są ich drugimi żonami.
A co ich dzieli???
Maggie pochodzi ze świata w którym każdy grosz się liczy. Nie jest ona perfekcyjną panią domu lecz umie poradzić sobie w...
W tej historii poznajemy dwie główne bohaterki - Larę i Maggie, które na pierwszy rzut oka różnią się całkowicie od siebie lecz kilka rzeczy ich łączy. Obie są około trzydziestego roku życia, obie poślubiły włoskich braci i obie są ich drugimi żonami.
A co ich dzieli???
Maggie pochodzi ze świata w którym każdy grosz się liczy. Nie jest ona perfekcyjną panią domu lecz umie poradzić sobie w każdej sytuacji.
Na początku nowa rodzina nie akceptuje jej lecz pewnego dnia robiąc porządki na strychu trafia ona na szkatułkę, która ujawnia pewną tajemnicę pierwszej żony jej męża. Maggie chcąc chronić rodzinę postanawia zataić tę tajemnicę i wyrzucić szkatułkę lecz ta decyzja pociąga za sobą wiele konsekwencji i dalszych wydarzeń w życiu całej rodziny.
Natomiast Lara jest perfekcyjną panią domu, bardzo poukładaną i przewidywalną kobietą. Jest ona tyranizowana przez męża i boi mu się przeciwstawić. Robi wszystko co on i jego mama jej każe.
Jak szkatułka i tajemnica z nią związana zmieni życie obu Pań? Przekonacie się czytając tę książkę...

Kerry Fisher stworzyła książkę, która łączy w sobie trzy gatunki: thriller psychologiczny, obyczajówka, romans. Świat przedstawiony jest z dwóch perspektyw: z perspektywy Lary i perspektywy Maggie. Dzięki temu czytelnik może wejść głębiej w przeżycia bohaterek. Wachlarz emocji jakie ukazała jest bardzo szeroki. Porusza wiele trudnych tematów współczesnego świata tj: lojalność, miłość, wierność, zazdrość, przemoc względem współmałżonka

Jest to książka dzięki której zapomni się o rzeczywistości. Stopniowo budowane jest napięcie w taki sposób, że gdy przeczyta się pierwszą stronę to nie chce się od niej oderwać i chce się ją skończyć. Czytelnik czytając chce jak najwięcej poznać szczegółów z życia obu Pań i ich rodzin oraz jaki stosunek ma do nich nestorka rodu Farinellich.

Książka ta uświadamia czytelnikowi, iż historia przedstawiona w niej może zdarzyć się i zdarza w każdym domu.

Ja książkę bardzo polecam :)

Moja ocena książki: 8,5/10

www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-08-09 17:19:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W książce poznajemy cztery młode bohaterki: Amelia, Iza, Monika i Paulina. Każda dziewczyna jest inna i pochodzi z innej rodziny o innym statusie. Dziewczyny na pierwszy rzut oka nie powinny się przyjaźnić lecz łączy ich kilka rzeczy...młodość, miłość do muzyki i chęć zrobienia muzycznej kariery. Początkowo poznajemy ich codzienne życie jakie prowadzą w latach 80-tych w Łodzi, nie jest ono... W książce poznajemy cztery młode bohaterki: Amelia, Iza, Monika i Paulina. Każda dziewczyna jest inna i pochodzi z innej rodziny o innym statusie. Dziewczyny na pierwszy rzut oka nie powinny się przyjaźnić lecz łączy ich kilka rzeczy...młodość, miłość do muzyki i chęć zrobienia muzycznej kariery. Początkowo poznajemy ich codzienne życie jakie prowadzą w latach 80-tych w Łodzi, nie jest ono usłane różami gdyż tak jak wszyscy spotykają się z różnymi dylematami życia młodzieńczego i codziennego lecz znajdują rozwiązanie pewnych problemów właśnie w muzyce poprzez założenie kapeli rockowej.

Akcja powieści jest dwuwątkowa. Pierwsza to historia, która toczy się w 80-tych i 90-tych latach w Łodzi,w mieście w którym zaczyna doskwierać bieda, zaczyna się bezrobocie gdyż zostają zamykane fabryki włókiennicze. Ludzie są coraz bardziej zdesperowani, zaczyna im brakować pieniędzy na podstawowe rzeczy.
Natomiast drugi wątek przedstawia czasy z 1944 roku są to listy młodej siedemnastoletniej dziewczyny mieszkającej w getcie do chłopaka. Róża opisuje w listach swoje uczucia względem Kazimierza, a także przeżycia jakie towarzyszą jej w getcie. Marzy o tym aby wyrwać się z getta i odnaleźć ukochanego. Nigdy jednak nie udaje jej się wysłać tych listów i postanawia je schować, a sama umiera.

Jak te dwa wątki łączą się ze sobą? Dowiecie się czytając tę książkę...

"Dziewczyny chcą się zabawić" to bardzo intrygująca książka opowiadająca o życiu w tamtych czasach. Sama dzięki tej książce mogłam dowiedzieć się kilku informacji gdyż osobiście nie pamiętam tych czasów.

Język w tej książce jest bardzo przyjemny i przejrzysty, a autorka tak pokierowała akcją, iż zabiera ona czytelnika w wiele nastrojów i działa pobudzająco na wyobraźnię.

Osobiście polecam :)

Moja ocena książki: 8/10

Zapraszam po więcej na: www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-30 11:54:49
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-30 08:15:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Głównym bohaterem książki jest Dominik - chłopak, który po trudnym i samotnym dzieciństwie wszystkie swoje troski i żale wyraża w tańcu - krumpie. Pewnego dnia gdy zostaje bez pracy postanawia uczyć tańczyć. Pierwszą uczennicą jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, którą opiekuje się siostra Kaja. W wyniku wielu przeżyć podczas których zginęli jej rodzice przestaje ona mówić. Los krzyżuje... Głównym bohaterem książki jest Dominik - chłopak, który po trudnym i samotnym dzieciństwie wszystkie swoje troski i żale wyraża w tańcu - krumpie. Pewnego dnia gdy zostaje bez pracy postanawia uczyć tańczyć. Pierwszą uczennicą jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, którą opiekuje się siostra Kaja. W wyniku wielu przeżyć podczas których zginęli jej rodzice przestaje ona mówić. Los krzyżuje drogi tancerza i siostry Sary lecz nie ułatwia im tej miłości. Na ich drodze pojawia się wiele przeszkód. Jak te drogi będą przebiegać, a może to będzie jedna droga? Dowiecie się czytając książkę....

W tej historii wyróżniamy 3 bohaterów. Pierwszym jest Dominik - tancerz wielbiący krump, który już od wczesnych lat dzieciństwa musiał radzić sobie sam. We wczesnym dzieciństwie przeżył ogromną traumę, która zapieczętowała na długie lata i której nie mógł wymazać ze swojej pamięci. Drugą bohaterką jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, która przeżyła ogromną traumę w momencie, kiedy w jej domu wybuchł pożar i zginęli rodzice. W wyniku tego wypadku stwierdza się u niej mutyzm i przestaje mówić. Wychowuje ją starsza siostra. Trzecią bohaterką jest Kaja - starsza siostra Sary, którą wychowuje. Kaja jest asystentką fotografa lecz marzy o tym aby być fotografem.

Autorka ukazuje wiele współczesnych problemów takich jak mutyzm i jak sobie z nim radzić, a także co odczuwa rodzina i jak wygląda codzienność z osobą chorą, porzucanie dzieci z domów dziecka przez rodziny, które w dzisiejszych czasach jest coraz częstsze gdy np rodzina "znudzi" się dzieckiem, a także ogromny problem jakim jest gwałt.
W książce ukazany jest także dla wielu nieznany taniec krump. Poznajemy go dosyć dokładnie gdyż autorka opisała jego podstawowe kroki, a także podała odpowiednią terminologię związaną z tym tańcem.

"Nauczyciel tańca" to książka, która od początku wciąga i chce się tę książkę przeczytać. Akcja przebiega bardzo szybko, nie ma w niej zbędnych opisów przyrody, emocji. Już sama okładka sugeruje nam typ książki ponieważ jest tam dwoje ludzi złączonych.
Język którym posługuje się pisarka jest łatwy i przyjemny do czytania.

Podsumowując można powiedzieć iż jest to lekka książka idealna na lato. Nie jest to może książka wymagająca myślenia, ale w 100% skłania do wzruszeń oraz do przemyślenia i zastanowienia się nad pewnymi sytuacjami.

Moja ocena: 8/10

Więcej na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-24 19:59:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Główną bohaterką książki jest Stella - 39 letnia psychoterapeutka mieszkająca w Sztokholmie, szczęśliwa małżonka Henrika, matka trzynastoletniego Mila. Pewnego dnia przychodzi do niej pacjentka Isabella - dziewczyna borykająca się z depresją po śmierci swojego ojca, która przeżywa szok po informacji uzyskanej od matki, iż tak naprawdę ojciec nie był jej biologicznym ojcem. Psychoterapeutka od... Główną bohaterką książki jest Stella - 39 letnia psychoterapeutka mieszkająca w Sztokholmie, szczęśliwa małżonka Henrika, matka trzynastoletniego Mila. Pewnego dnia przychodzi do niej pacjentka Isabella - dziewczyna borykająca się z depresją po śmierci swojego ojca, która przeżywa szok po informacji uzyskanej od matki, iż tak naprawdę ojciec nie był jej biologicznym ojcem. Psychoterapeutka od razu zauważa w pacjentce swoją córkę Alice, która zaginęła nad morzem na oczach matki jak miała roczek. Wszyscy ją uznali za zmarłą lecz tylko matka wierzyła, iż ona żyje. Jak potoczy się ta historia? Czy Isabelle to faktycznie Alice?

Historia przedstawiona jest z 3 perspektyw: Stelli, Isabel, Kerstin (matki Isabelle) dzięki temu czytelnik jest w stanie jeszcze dogłębniej poznać tę historię oraz wczuć się w emocje jakie targają bohaterami, a także analizuje decyzje i sposoby postępowania naszych bohaterek.

Czytając tę książkę cały czas wyczuwalne jest napięcie, coś się dzieje i nie pozwala się czytelnikowi nudzić. Autorka przedstawiła bohaterów w taki sposób, że bardzo dobrze możemy poznać ich psychikę oraz już od pierwszych stron wyczuć ich osobowość oraz to jak będą się zachowywać, choć niekiedy ich zachowanie bywa bardzo zaskakujące.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie, ale ukazana jest bardzo realnie. Język jest prosty, dialogi naturalne, nie podkoloryzowane przedstawiające ogrom uczuć i emocji jakie są w bohaterach. Książkę czyta się jednym tchem, mimo iż ma ona 500 stron ja nie mogłam się od niej oderwać.

Wiem, że to jest debiut autorki, ale muszę przyznać iż z chęcią przeczytałabym kolejną jej książkę bo ta była idealna, a wręcz zmieniła moje nastawienie do tego gatunku książek. Ja zawsze byłam bardzo niechętna do thrillerów ale od dziś na pewno będę częściej po nie sięgać.

Moja ocena 10/10

pokaż więcej

 
2018-07-24 19:07:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Krótka historia sztuki" jest pięknie wydana, kolorowa. Idealna jest ona dla młodych osób, które uczą się obcować ze sztuką i wkraczają w jej świat.
Autorka dzieli książkę na 4 główne tematy: KIERUNKI (m.in. prehistoria, renesans, barok, rokoko), DZIEŁA (m.in. Wiosna, Pieta, Mona Lisa), TEMATY (m.in. zwierzęta, postacie, religia, portret), TECHNIKI (m.in. ołówek, ceramika, mozaika). Jest ona...
"Krótka historia sztuki" jest pięknie wydana, kolorowa. Idealna jest ona dla młodych osób, które uczą się obcować ze sztuką i wkraczają w jej świat.
Autorka dzieli książkę na 4 główne tematy: KIERUNKI (m.in. prehistoria, renesans, barok, rokoko), DZIEŁA (m.in. Wiosna, Pieta, Mona Lisa), TEMATY (m.in. zwierzęta, postacie, religia, portret), TECHNIKI (m.in. ołówek, ceramika, mozaika). Jest ona napisana w taki sposób, że opisowi towarzyszy obraz więc czytelnik od razu wie o czym czyta.
Czytelnik dzięki tej książce może poznać najważniejsze dzieła sztuki znanych światowych malarzy. Nie tylko poznaje historię dzieła malarskiego, ale też krótką historię malarza.
Nie musi on czytać książki "od deski do deski", ale może przeczytać to co akurat go interesuje i jakich informacji potrzebuje się dowiedzieć.

Ja książkę w 100% polecam i uważam iż każdy powinien mieć ją w swojej biblioteczce.

Moja ocena: 9,5/10

pokaż więcej

 
2018-07-19 19:29:07
Ma nowego znajomego: Agnieszka Garncarczyk
 
2018-07-19 15:40:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Główną bohaterką książki jest Clarissa - spełniona żona, matka dwójki dorastających dzieci, idealny pracownik, który spełnia się zawodowo. Jednak pewnej niedzieli budzi się i czuje pustkę wewnętrzną. Postanawia coś zrobić ze swoim życiem. Okazja nadarza się bardzo szybko gdyż w pracy otrzymuje propozycję wyjazdu na minimum pół roku na wschód. Pełna obaw, ale zarazem żądna przygód konsultuje... Główną bohaterką książki jest Clarissa - spełniona żona, matka dwójki dorastających dzieci, idealny pracownik, który spełnia się zawodowo. Jednak pewnej niedzieli budzi się i czuje pustkę wewnętrzną. Postanawia coś zrobić ze swoim życiem. Okazja nadarza się bardzo szybko gdyż w pracy otrzymuje propozycję wyjazdu na minimum pół roku na wschód. Pełna obaw, ale zarazem żądna przygód konsultuje się z rodziną, którzy namawiają ją na wyjazd i wspierają. Długo się nie zastanawia i już po dwóch tygodniach wraz ze swoim kolegą Milesem lądują w Polsce, a dokładniej we Wrocławiu. Mają za zadanie koordynować pracę firmy. Szybko odnajdują się w nowej rzeczywistości, poznają nowych przyjaciół oraz doświadczają nowych przygód. Jakich? Dowiecie się czytając książkę...

Już od pierwszych chwil możemy poznać główną bohaterkę jako bardzo pozytywnie nastawioną do życia osobę, której czegoś w życiu brakuje. Ma poukładane życie, męża, dzieci, pracę, pieniądze, te same schematy czynnościowe pojawiające się w weekendy jednak nie czuje się z tym dobrze. Na początku wydaje się ona osobą wycofaną, lecz historia związana z żaglami pozwala nam zobaczyć ją jako osobę potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji, przebojową i żądną przygód (szczególnie widoczne to jest w historii z Anną).

Autor ukazał w książce obraz Polski takiej jaką widzą ją Brytyjczycy, a może też jaką chcą zobaczyć. Ukazuje, iż obcokrajowcy interesują się naszym krajem tzn znają pewną część historii naszego kraju oraz niektóre najważniejsze zabytki.

Jedynym minusem jak dla mnie były niektóre opisy, które wg mnie powinny być krótsze.

"Clarissa" to książka pełna humoru z nutą erotyzmu. Autor pisze prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko. Idealna jest na letnie popołudnie, aby się rozluźnić i zrelaksować. Dzięki tej książce można zastanowić się nad własnym życiem, czy niczego mi w nim nie brakuje, a jeśli brakuje to czego. Czytając ją można wysnuć refleksję, iż czasem szczęściu trzeba pomóc i odważyć się być szczęśliwym.

Moja ocena: 8/10

pokaż więcej

 
2018-07-16 16:15:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W książce przedstawiona jest historia tytułowej Małgośki, dziewczyny z polskiej wsi, która pewnego dnia wyjeżdża do USA, aby pomóc wujkowi Bazylemu, który jest chory na białaczkę. Potrzebuje on przeszczepu, a jedyna zgodność występuje u niej lub u jej ojca z którym Bazyli jest skłócony. Gdy dociera pod wskazany adres w USA okazuje się, iż rodzina wujka już tam nie mieszka, a sam wujek kilka... W książce przedstawiona jest historia tytułowej Małgośki, dziewczyny z polskiej wsi, która pewnego dnia wyjeżdża do USA, aby pomóc wujkowi Bazylemu, który jest chory na białaczkę. Potrzebuje on przeszczepu, a jedyna zgodność występuje u niej lub u jej ojca z którym Bazyli jest skłócony. Gdy dociera pod wskazany adres w USA okazuje się, iż rodzina wujka już tam nie mieszka, a sam wujek kilka dni przed przylotem Małgosi zmarł. Dziewczyna nie poddaje się i próbuje poukładać sobie życie w nowym miejscu. Szybko odnajduje pracę jako sprzątaczka, poznaje Jerzyka, który potem okazuje się jej prawdziwym przyjacielem, wtapia się w społeczność amerykańską. Jakie tajemnice los skrywa przed Małgosią? Czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami? Tego dowiecie się czytając książkę...

Z historią Małgosi, która potem przyjmuje imię Greta zapoznajemy się dzięki Elizie, kobiecie, która jest żoną Larry'ego, matką Dustina. Mimo wszystkich obowiązków związanych z wychowaniem dziecka i prowadzeniem domu Eliza pisze książkę i spisuje bardzo szczegółowo historię Grety. Możemy się dowiedzieć więcej o Elizie, jej synku, a także o próbie uwiedzenia Larry'ego przez Michelle (byłą narzeczoną)

Annę Nejman poznaję dopiero przy okazji czytania tej książki. Nigdy nie spotkałam się z jej drugą książką "Migdałowy aromat". Autorka bardzo sprawnie przeplata historię z przeszłości i teraźniejszości. Dzięki wielu opisom czytelnik głębiej wczuwa się w emocje i uczucia bohaterów, wyobraża sobie co mogą oni czuć w danej sytuacji.

Bohaterowie przedstawieni w książce są bardzo realistyczni. Małgosia to typowa wiejska dziewczyna, która trafiając do wielkiego świata świetnie orientuje się w tamtejszej rzeczywistości. Eliza i Larry to małżeństwo, które boryka się zarówno ze szczęściem z powodu narodzin dziecka, ale także z ogromnym bólem po stracie drugiego dziecka. Jerzyk to typowy bezdomny, który po pewnym czasie próbuje wyjść na prostą, znaleźć pracę, mieszkanie i odzyskać utracone zaufanie najbliższych.

Zaczęłam czytać tę książkę w sobotę i przepadłam...wiedziałam, iż muszę ją skończyć jak najszybciej. Język jakim pisze autorka powoduje, iż czytelnik ze strony na stronę jest bardziej ciekawy jak potoczą się losy bohaterów. Książka idealna jest aby się odprężyć, zrelaksować. Tempo akcji nie jest szybkie więc łatwo jest poznać wszystkie szczegóły tej historii.

Bardzo polecam przeczytać tę książkę. Ja na pewno sięgnę po pierwszą część, aby poznać losy Elizy i Larry'ego.

Moja ocena: 9,5/10

pokaż więcej

 
2018-07-15 08:11:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Prokurator (tom 1)

Główną bohaterką jest młoda trzydziestoletnia adwokat Kinga Błońska, która pewnego dnia przeprowadza się z Wrocławia do Gliwic, aby bronić swojego groźnego brata - przestępcy "Szarego". We Wrocławiu miała poukładane życie: kochający mąż, praca, przyjaciele, jednak bardzo szybko się to zmieniło gdy pewnego dnia nakryła swego męża na zdradzie. Postanawia zapomnieć o tych trudnych wydarzeniach i... Główną bohaterką jest młoda trzydziestoletnia adwokat Kinga Błońska, która pewnego dnia przeprowadza się z Wrocławia do Gliwic, aby bronić swojego groźnego brata - przestępcy "Szarego". We Wrocławiu miała poukładane życie: kochający mąż, praca, przyjaciele, jednak bardzo szybko się to zmieniło gdy pewnego dnia nakryła swego męża na zdradzie. Postanawia zapomnieć o tych trudnych wydarzeniach i zaraz po przyjeździe do Gliwic wybiera się z najlepszą przyjaciółką do baru w którym topi swoje żale w alkoholu. Podczas picia jednego z drinków poznaje Łukasza. Znajomość ta zaczyna się niezwykle dynamicznie i już po chwili para ląduje u niego w mieszkaniu w łóżku. Jednak po wspólnie spędzonej nocy młodzi mają nadzieję, iż się nigdy więcej nie spotkają i uda im się o tym "wyskoku" szybko zapomnieć. Los sprawia inaczej, kiedy okazuje się, że w procesie "Szarego" prokuratorem jest właśnie...Łukasz. Para uzgadnia, iż dla dobra sprawy powinni zapomnieć o wspólnej nocy, ale czy im się to uda? Jak potoczą się dalsze losy Kingi i Łukasza? Jak zakończy się sprawa "Szarego"? Na te pytania i inne znajdziecie odpowiedź czytając tę książkę.

Zaczynając czytać tę książkę miałam mieszane uczucia ponieważ wiele było opinii pozytywnych, ale także wiele negatywnych. Sama książka zaczyna się dość nietypowo od mocno zakrapianej imprezy na której główni bohaterowie się poznają i nie przychodzi im do głowy, że to wydarzenie połączy ich los. Akcja toczy się bardzo szybko i dynamicznie. Czytelnik nie ma czasu się nudzić podczas czytania, gdyż nie ma zbędnych opisów.

Narracja w książce jest pierwszoosobowa. Książka nie jest podzielona na rozdziały, są to krótkie przemyślenia Kingi, przeplatane przemyśleniami Łukasza, które złączone w całość tworzą świetną historię.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, realistyczni. Cechuje ich cięty język, który można zaobserwować w dialogach jakie pojawiają się między nimi. Ostry język bohaterów powoduje to, iż od pierwszej strony nadają oni charakter całej akcji,a przy tym budzą sympatię czytelnika. Bohaterowie drugoplanowi też dodają pikanterii całej akcji i bez nich tej historii by nie było.

Książka Pauliny Świst na początku miała być kryminałem, lecz według mnie była ona mieszanką gatunków. Można tu znaleźć cechy thrillera, erotyku, kryminału, książki przygodowej, książki sensacyjnej... Jeśli ktoś chce przeczytać kryminał to może być niepocieszony tą historią, ale jeżeli ktoś chce się rozluźnić i przeczytać lekką książkę to zachęcam.

Czytało się ją bardzo dobrze i ma w sobie coś co powoduje że trudno się z nią rozstać. Ja przepadłam z książką na cały dzień i nie mogłam się od niej oderwać. Na pewno przeczytam kolejne książki Pauliny Świst

Moja ocena książki: 8,5/10

pokaż więcej

 
2018-07-09 20:38:56
Ma nowego znajomego: basik
 
2018-07-09 10:28:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W książce ukazane są dwie równorzędne historie, które jak się później okazuje łączą się w logiczną całość. Historie ukazane są z punktu widzenia kilku osób, dzięki czemu czytelnik może poznać wszystkie strony tych historii.

Pierwsza to historia Łucji, młodej kobiety, którą poznajemy już na samym początku jako studentkę pierwszego roku prawa, niezwykle zdolną i sumienną, utrzymującą się ze...
W książce ukazane są dwie równorzędne historie, które jak się później okazuje łączą się w logiczną całość. Historie ukazane są z punktu widzenia kilku osób, dzięki czemu czytelnik może poznać wszystkie strony tych historii.

Pierwsza to historia Łucji, młodej kobiety, którą poznajemy już na samym początku jako studentkę pierwszego roku prawa, niezwykle zdolną i sumienną, utrzymującą się ze stypendiów. Pewnego dnia gdy wybiera się na egzamin znajduje na śmietniku noworodka. Ta sytuacja odwraca jej życie do góry nogami.Po pięciu latach od tego zdarzenia dowiadujemy się, że nasza bohaterka zrezygnowała ze studiów, pokochała i zaadaptowała to dziecko ze śmietnika, przeprowadziła się do nadmorskiej wsi, gdzie blisko było na plażę. Chodziły tam z Glorią codziennie. Mieszkały z dziewczynką w domku, który był obiektem kempingu na którym pracowała - prowadziła sklep z pamiątkami. Właścicielka obiektu była tak dobra, że w czasie Łucji pracy ona zajmowała się dziewczynką. Dziewczynie brakowało do szczęścia miłości. Na jej drodze pewnego dnia stanął młody dziennikarz Łukasz, który chciał przeprowadzić z nią wywiad na temat włamania do jakiego doszło w jednym z domków na terenie kempingu. Później kilka razy spotkali się na plaży, aż w końcu ich drogi się łączą i zaczyna przeradzać się to w niezwykłe uczucie. Czy miłość Łucji i Łukasza zostanie wystawiona na próbę? Kto chce tej miłości przeszkodzić? Czy Gloria polubi Łukasza? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

Drugą historią jest historia Justyny, którą poznajemy w momencie gdy uczęszcza na psychoterapię. Dziewczyna walczy z depresją i opowiada o wydarzeniach, które stały się podczas studiów, o jej miłości i burzliwym związku z wykładowcą oraz o tym co przeżywa gdy dowiaduje się, że jest w ciąży i jest skazana tylko na siebie.

Jak te dwie historie się łączą? Jak zakończą? Przeczytajcie koniecznie....

Jest to książka zdecydowanie, która porusza problemy współczesnej rzeczywistości. Autorka ukazuje historię miłości.Nie jest ona przedstawiona w sposób wyidealizowany lecz tak jak faktycznie wygląda. "W promieniach szczęścia" przedstawionych jest wiele odmian miłości: miłość do mężczyzny, miłość do utraconego dziecka, miłość do adoptowanego dziecka, miłość skrywana.
Drugim problemem, który jest zobrazowany w książce jest trud macierzyństwa i porzucenie własnego dziecka. Wiele młodych matek (nastoletnich), gdy dowiaduje się że jest w ciąży w pierwszej myśli decyduje się na taki krok, gdyż "boją się" że dziecko w wieku nastoletnim będzie ogromnym problemem. Nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich decyzji, które potem w przyszłości skutkują wyrzutami sumienia albo prawnymi problemami.

Agata Przybyłek tak skonstruowała książkę, że opisy przyrody przedstawione w niej powodowały, że czytelnik mógł przenieść się na nadmorską plażę i poczuć bryzę i wiatr we włosach. Opisy bohaterów książek powodują już od pierwszych stron, że czytelnik żywi sympatię do nich i w pewnym sensie wczuwa się w ich sytuację.

Gdy dostałam książkę urzekła mnie okładka, bije od niej ogromny spokój, a jednocześnie zaciekawienie co jest w środku. Gdy przeczytałam pierwszą stronę zatraciłam się w lekturze całkowicie i nie mogłam się od niej oderwać. Pochłonęłam tę książkę w jeden dzień.
Uważam, iż jest ona głównie dla kobiet w różnym wieku ponieważ nawet nastoletnia dziewczyna znajdzie w niej coś interesującego, a poza tym powinna ją przeczytać ku przestrodze.

Moja ocena książki: 10/10

Zapraszam: http://wspolczesnabiblioteka.blogspot.com/2018/07/w-promieniach-szczescia-agata-przybyek.html

pokaż więcej

 
2018-07-07 15:06:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Główną bohaterką książki jest nastoletnia Lina, którą poznajemy w momencie kiedy dowiaduje się, że jej mama jest bardzo poważnie chora. Ostatnią wolą matki przed śmiercią jest to, aby Carolina wyjechała do Florencji do swojego ojca. Wyjeżdża lecz na początku dziewczyna nie jest zachwycona tym pomysłem, a jej przeświadczenie o tym, że chce wrócić do Stanów pogłębia się w momencie gdy okazuje... Główną bohaterką książki jest nastoletnia Lina, którą poznajemy w momencie kiedy dowiaduje się, że jej mama jest bardzo poważnie chora. Ostatnią wolą matki przed śmiercią jest to, aby Carolina wyjechała do Florencji do swojego ojca. Wyjeżdża lecz na początku dziewczyna nie jest zachwycona tym pomysłem, a jej przeświadczenie o tym, że chce wrócić do Stanów pogłębia się w momencie gdy okazuje się, że Howard (jej ojciec) jest zarządcą cmentarza dla żołnierzy II wojny światowej i mieszka na cmentarzu. Zaraz po przylocie Sonia (dziewczyna, która pomaga w zarządzaniu cmentarzem) przekazuje Linie pamiętnik jej matki, który skrywa niemałą tajemnicę. Dziewczyna pewnego dnia poznaje Rena - swojego rówieśnika z którym zaprzyjaźnia się. Chłopak zapoznaje ją z miejscową młodzieżą, a także pokazuje jej Florencję. Wspólnie z nią odkrywa tajemnice zapisane w pamiętniku oraz sekret skrywany przez jej matkę o tym kto jest prawdziwym ojcem dziewczyny. Pewnego dnia oboje uświadamiają sobie, iż łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. Czy Lina pozna tajemnicę na temat swojego ojca? Czy zostanie we Florencji z Howardem? Czy między nią, a Renem pojawi się miłość? Odpowiedzi na te pytania wam nie zdradzę. Dowiecie się czytając tę książkę.

Gdy dostałam tę książkę od razu spodobała mi się okładka, która jest bardzo wakacyjna i zachęca do czytania. Na początku nie wiedziałam dokładnie o co chodzi z tytułem i co to jest to GELATO, ale wgłębiając się powoli zrozumiałam dlaczego taki tytuł i dlaczego są lody na okładce.

"Love&Gelato" to idealna książka dla każdej nastolatki, która ukazuje jak czasem trudną drogę trzeba przejść w poszukiwaniu biologicznego ojca oraz jak ciężkie w skutkach mogą być tajemnice skrywane przez wiele lat przez osoby najbliższe. Jest to opowieść, jak w jednej chwili może zawalić się cały świat i trzeba zmienić swoje dalsze plany na przyszłość.

Czytając tę książkę widzimy, iż autorka ma bardzo lekkie pióro, pisanie sprawia jej przyjemność. Książkę czyta się jednym tchem, a dodatkowym atutem są przypisy polskie do włoskich słów, zdań, które umiejętnie są wplecione w tekst.

Myślę, iż książka jest idealna zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, które chcą oderwać się choćby na chwilę od codziennych spraw. Czytając tę książkę zawędrujemy wraz z główną bohaterką przez Florencję i Rzym, będziemy mogli sobie wyobrazić i poczuć w myślach zapachy włoskich potraw.

Moja ocena książki: 9/10

pokaż więcej

 
2018-07-07 11:47:27
Ma nowego znajomego: arcytwory
 
2018-07-01 21:15:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

16 - letnia Dominika Bąk ulega poważnemu wypadkowi, który nieumyślnie spowodował jej najukochańszy ojciec. Po emocjonującej kłótni rodziców ojciec chciał podpalić fotel, lecz niefortunnie zapaliło się ubranie dziewczyny wskutek czego dostała ona poparzenia II i III stopnia. Zapaliła się ponad połowa jej ciała. Mimo długiego leczenia i rehabilitacji pozostają blizny na ciele do końca życia i... 16 - letnia Dominika Bąk ulega poważnemu wypadkowi, który nieumyślnie spowodował jej najukochańszy ojciec. Po emocjonującej kłótni rodziców ojciec chciał podpalić fotel, lecz niefortunnie zapaliło się ubranie dziewczyny wskutek czego dostała ona poparzenia II i III stopnia. Zapaliła się ponad połowa jej ciała. Mimo długiego leczenia i rehabilitacji pozostają blizny na ciele do końca życia i ból jaki jest w psychice. Po zażyciu zbyt dużej dawki leków pojawia się lekarz Tomasz, który pisze książkę i bardzo inspiruje się historią medyczną dziewczyny. Coraz więcej czasu ze sobą spędzają i dzięki niemu poznaje ona jego młodszego brata - Marcela. Chłopak jest zafascynowany koleżanką brata i próbuje się niej zbliżyć. Czy Dominika zaufa Marcelowi i odkryje przed nim swoje ciało? Jaki sekret Marcel ukrywa przed Dominiką? Tego dowiecie się czytając tę książkę...

"Najlepszy powód, by żyć" to książka, w której ukazane są dwa światy: tamten w momencie wypadku i całego leczenia oraz ten dzisiejszy, który ukazuje wydarzenia po 2 latach od momentu wypadku. Czytelnik może poznać historie opowiedziane zarówno z punktu widzenia Marcela, jak i Dominiki.

Augusta Docher wykreowała historię bardzo poruszającą, pokazującą jak w jednym momencie może się zawalić cały świat młodej dziewczyny. Główna bohaterka czuje się oszpecona przez blizny i izoluje się od ludzi, zasłania swoje ciało pod długim rękawem, nie wierzy że ludzie będą przychylnie na nią patrzyć. Autorka książki ukazuje, jak ważne jest aby ludzie patrzyli na wnętrze drugiego człowieka, a nie oceniali go przez pryzmat tego jak wygląda. Drugą ważną rzeczą jaką podkreśla jest to, iż miłość może pojawić się nieoczekiwanie i każdy na nią zasługuje.

Książkę czyta się jednym tchem, wciąga już od pierwszych stron. Jest napisana prostym i lekkim językiem, a zarazem porusza i daje do myślenia. Widać już od pierwszych stron, że autorka bardzo precyzyjnie i szczegółowo przemyślała fabułę.

Jedynym minusem jak dla mnie było zakończenie, po którym ja czuję ogromny niedosyt i chętnie bym przeczytała dalsze losy Dominiki i Marcela.

Moja ocena książki: 9/10

Zapraszam na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
57 39 303
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (24)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd