Justyna 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 godziny temu
Teraz czytam
 • Adam
  Adam
  Autor:
  Adam nie zaznał w życiu szczęścia. Po trudnym dzieciństwie i tragicznej śmierci matki trafił do domu tymczasowego, żeby doczekać osiemnastych urodzin. Później miał być zdany sam na siebie, sam stawiać...
  czytelników: 869 | opinie: 97 | ocena: 8,65 (238 głosów)
 • Bilet do szczęścia
  Bilet do szczęścia
  Autor:
  Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści "Konkurs na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się,...
  czytelników: 835 | opinie: 116 | ocena: 7,36 (428 głosów)
 • Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też ...
  Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też ...
  Autor:
  Marcin, doktor Marcin, zwany także masażystą i panem Marcinkiem, wraca z wakacji, by ponownie zmierzyć się z rzeczywistością. A jest z czym… Jego eks zostanie mamą, przyjaciel – szwagrem, syn – starsz...
  czytelników: 62 | opinie: 7 | ocena: 4,84 (19 głosów)
 • Korona na zawsze
  Korona na zawsze
  Autor:
  Czy gorąca historia miłości księcia i zwykłej dziewczyny skończy się happy endem jak w prawdziwej bajce? Alexander i Clara pokonali wiele przeciwności losu. Wydaje się, że wszystko prowadzi do perfek...
  czytelników: 303 | opinie: 9 | ocena: 7,19 (75 głosów)
 • Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
  Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
  Autor:
  Grzegorz Ciechowski – lider, idol, ikona polskiego rocka. Grzegorz Ciechowski – ikona polskiego rocka, lider Republiki, autor niezapomnianych piosenek, poeta i producent muzyczny. Zmarł młodo i niesp...
  czytelników: 255 | opinie: 25 | ocena: 8,43 (63 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 08:32:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Z twórczością Justyny Wydry spotkałam się po raz pierwszy. Od pierwszych stron książka mnie wciągnęła. Autorka opowiada losy, które toczą się w czasie II wojny światowej w Tychach na Śląsku. Ukazuje nam nie tylko obraz wojen, bitew, ale przede wszystkim losy rodzin, które żyły w tamtym okresie. Pokazuje jak wiele cierpienia kłębiło się wtedy, a także jak wielu ludzi zmuszanych było do rzeczy,... Z twórczością Justyny Wydry spotkałam się po raz pierwszy. Od pierwszych stron książka mnie wciągnęła. Autorka opowiada losy, które toczą się w czasie II wojny światowej w Tychach na Śląsku. Ukazuje nam nie tylko obraz wojen, bitew, ale przede wszystkim losy rodzin, które żyły w tamtym okresie. Pokazuje jak wiele cierpienia kłębiło się wtedy, a także jak wielu ludzi zmuszanych było do rzeczy, które są niewyobrażalne dla normalnego śmiertelnika.

"Zaniemówienie" jest książką której długo nie da się zapomnieć. Jest to historia nacechowana wielorakimi emocjami: strachem, cierpieniem, miłością, tęsknotą, rozłaką.

Główni bohaterowie nie czują się ani Polakami, ani Niemcami. Są po prostu ślązakami, którzy w czasie wojny musieli przetrwać najgorsze decyzje. Dawano im jednak możliwość wpisania się na volkslistę, która dawała możliwość przetrwania wojny. Osoby które tego nie zrobiły często były wywożone do obozów pracy. Dla ślązaków była to często bardzo trudna decyzja.

Podsumowując "Zaniemówienie" jest trochę niedokończoną historią, którą bardzo ciężko jest zakwalifikować do jakiegoś gatunku. Czytelnik może zobaczyć trochę historii miłosnej, trochę przygodowej. Autorka nie pozwala się nudzić dzięki tej książce.

Myślę, iż każdy człowiek powinien tę książkę przeczytać, a zwłaszcza Ślązak.

Jedynym minusem było to że na początku nie wiedziałam kto jest kim ale myślę że to też przez to iż nie czytałam pierwszej książki "Esesman i żydówka"

Więcej: www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-10-16 15:04:17
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-14 12:42:59
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: ROYALS (tom 3) | Seria: Royals
 
2018-10-14 11:54:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: #GOYOUNG

Jenna Evans Welch jest autorką drugiej książki. Obie te książki łączą się po trochu ze sobą ponieważ Addie poznajemy już w Love&Gelato, której recenzję możecie przeczytać tutaj

Addie jest najlepszą przyjaciółką Liny oraz siostrą trójki braci. Gdy cała rodzina przyjeżdża do Irlandii na ślub ciotki, nikt nie spodziewa się jaka przygoda czeka dwójke młodych ludzi Addie i jej brata Iana. Główna...
Jenna Evans Welch jest autorką drugiej książki. Obie te książki łączą się po trochu ze sobą ponieważ Addie poznajemy już w Love&Gelato, której recenzję możecie przeczytać tutaj

Addie jest najlepszą przyjaciółką Liny oraz siostrą trójki braci. Gdy cała rodzina przyjeżdża do Irlandii na ślub ciotki, nikt nie spodziewa się jaka przygoda czeka dwójke młodych ludzi Addie i jej brata Iana. Główna bohaterka po wielu miłosnych przeżyciach znajduje w hotelu przewodnik po Irlandii dla złamanych serc, jednak cały czas żyje w przeświadczeniu że wyjedzie do przyjaciółki do Włoch. Los jednak bywa przewrotny i wspólnie z bratem Ianem i jego przyjacielem Rowanem wyruszają na wycieczkę po Irlandii małym autem. Celem podróży jest ostatni koncert ulubionej grupy rockowej jej brata. Jakie przygody czekają dwoje młodych ludzi po drodze? Co się stało że Addie cierpi z powodu miłości? Nie chcę wam zdradzać odpowiedzi, po prostu przeczytajcie książkę....

Książka przeznaczona jest w głównej mierze dla nastolatków, ale myślę iż każdy może ją przeczytać. Opowiada o relacji jaka łączy rodzeństwo. Jest to relacja bardzo żywiołowa, gdyż z jednej strony rozmawiają ze sobą, ale z drugiej się kłócą i mają do siebie nawzajem pretensje. Autorka przypomina każdemu z nas jak ważna jest rozmowa, szczerość, a także miłość i zaufanie do drugiej osoby. Pokazuje także jak ważne jest wsparcie i "trzymanie się razem" w rodzeństwie. Daje czytelnikowi wiele do myślenia.

"Love & Luck" to książka pełna humoru, ale również z nutką dramatyzmu. Czytając tę książkę widzimy, iż autorka ma bardzo lekkie pióro, pisanie sprawia jej przyjemność. Książkę czyta się jednym tchem, a dodatkowym atutem są wycinki z przewodnika, które pokazują nam Irlandię.

Myślę iż spodoba wam się ta książka.


Moja ocena książki: 8,5/10

Zapraszam www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-10-13 11:15:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W książce ukazane jest 14 historii gwiazd, które mimo wielkiej urody, sławy czy talentu nie uchroniły się przed nieszczęśliwymi związkami, słabościami oraz problemami codziennego świata. Wiele gwiazd było bohaterkami skandali, często romansów które powodowały to, iż traciły powoli zaufanie oraz zainteresowanie fanów. Przykładem może być np Brigitte Bardot.
Jednak jak się dowiadujemy te...
W książce ukazane jest 14 historii gwiazd, które mimo wielkiej urody, sławy czy talentu nie uchroniły się przed nieszczęśliwymi związkami, słabościami oraz problemami codziennego świata. Wiele gwiazd było bohaterkami skandali, często romansów które powodowały to, iż traciły powoli zaufanie oraz zainteresowanie fanów. Przykładem może być np Brigitte Bardot.
Jednak jak się dowiadujemy te wszystkie złe historie nie dzieją się bezpodstawnie, gdyż za każdym takim zachowaniem kryje się przeszłość i dzieciństwo bohaterek. Często były one w dzieciństwie pozbawione miłości rodzicielskiej, brakowało im uwagi ze strony ojca lub matki. Rodzice gwiazd zajęci byli robieniem kariery zawodowej.

Biografie ukazane w książce dają człowiekowi wiele do myślenia. Pokazują, iż każdy człowiek musi mieć pokorę i nie każdy co ma pieniądze jest szczęśliwy. Często ten co żyje skromniej jest szczęśliwszy od tego co jest bogatszy.

Justyna Kobus przedstawiła historie o których człowiek nie może przeczytać w internecie i często są one dla niego zaskakujące. Czyta się je szybko dzięki temu, że są one krótko i zwięźle napisane. Historie są taką przepustką i stanowią zachętę do przeczytania całej biografii danej aktorki.
Nie trzeba czytać całej książki, można ją czytać wyrywkowo np tylko o tych gwiazdach co daną osobę interesują.

Jedynym minusem do jakiego w tej książce mogłabym się przyczepić jest to, iż nie ma wielu zdjęć. Każda biografia opatrzona jest tylko jednym zdjęciem.

W książce znajdziecie biografie takich gwiazd jak: Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Jane Fonda, Pola Negri, Bette Davis, Ingrid Bergman, Audrey Hepburn, Sharon Tate, Natalie Wood, Marilyn Monroe, Grace Kelly, Meryl Streep, Julia Roberts, Angelina Jolie.

Moja ocena książki: 7,5/

Więcej na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-10-13 09:42:16
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-29 11:02:28
Ma nowego znajomego: Gosia
 
2018-09-27 15:15:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Danuty Korolewicz dlatego chętnie przyjęłam propozycję od wydawnictwa Lucky aby zrecenzować tę książkę.

Główną bohaterką książki jest Magda - młoda studentka mieszkająca w Toruniu, która planowała wyjechać ze swoim chłopakiem na Mazury, lecz gdy związek się rozpada niespodziewanie dostaje propozycję pracy wakacyjnej od swojej ciotki w...
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Danuty Korolewicz dlatego chętnie przyjęłam propozycję od wydawnictwa Lucky aby zrecenzować tę książkę.

Główną bohaterką książki jest Magda - młoda studentka mieszkająca w Toruniu, która planowała wyjechać ze swoim chłopakiem na Mazury, lecz gdy związek się rozpada niespodziewanie dostaje propozycję pracy wakacyjnej od swojej ciotki w bibliotece miejskiej w Warbie. Bez wahania się zgadza i już w tym samym dniu jedzie do małej miejscowości, ale nie spodziewa się co na nią tam czeka.
Ciotka Magdy - Waleria jest miłą, starszą Panią. Co tydzień, w czwartek organizuje seanse spirytystyczne na których spotyka się cała miejscowa elita. W pewien czwartek na seansie dzieje się coś dziwnego. Co się stało? Co łączy Magdę z tymi wydarzeniami? Dowiecie się czytając tę książkę...

Najnowsza książka Danuty Korolewicz łączy w sobie wiele gatunków. Przede wszystkim jest to komedia, ale z wątkiem kryminalnym. Akcja przebiega z nutką tajemniczości i czytelnik z każdą kolejną stroną jest coraz bardziej ciekawy co wydarzy się dalej. Opisy sytuacji nasycone są emocjami w taki sposób, iż osoba czytająca czuje się jakby była w środku tej sytuacji.

Książka napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Dialogi nie są wyimaginowane lecz prowadzone są w sposób naturalny.

Osobiście książkę polecam na popołudnie z herbatą pod kocykiem.

Moja ocena: 9/10

pokaż więcej

 
2018-08-14 20:36:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W tej historii poznajemy dwie główne bohaterki - Larę i Maggie, które na pierwszy rzut oka różnią się całkowicie od siebie lecz kilka rzeczy ich łączy. Obie są około trzydziestego roku życia, obie poślubiły włoskich braci i obie są ich drugimi żonami.
A co ich dzieli???
Maggie pochodzi ze świata w którym każdy grosz się liczy. Nie jest ona perfekcyjną panią domu lecz umie poradzić sobie w...
W tej historii poznajemy dwie główne bohaterki - Larę i Maggie, które na pierwszy rzut oka różnią się całkowicie od siebie lecz kilka rzeczy ich łączy. Obie są około trzydziestego roku życia, obie poślubiły włoskich braci i obie są ich drugimi żonami.
A co ich dzieli???
Maggie pochodzi ze świata w którym każdy grosz się liczy. Nie jest ona perfekcyjną panią domu lecz umie poradzić sobie w każdej sytuacji.
Na początku nowa rodzina nie akceptuje jej lecz pewnego dnia robiąc porządki na strychu trafia ona na szkatułkę, która ujawnia pewną tajemnicę pierwszej żony jej męża. Maggie chcąc chronić rodzinę postanawia zataić tę tajemnicę i wyrzucić szkatułkę lecz ta decyzja pociąga za sobą wiele konsekwencji i dalszych wydarzeń w życiu całej rodziny.
Natomiast Lara jest perfekcyjną panią domu, bardzo poukładaną i przewidywalną kobietą. Jest ona tyranizowana przez męża i boi mu się przeciwstawić. Robi wszystko co on i jego mama jej każe.
Jak szkatułka i tajemnica z nią związana zmieni życie obu Pań? Przekonacie się czytając tę książkę...

Kerry Fisher stworzyła książkę, która łączy w sobie trzy gatunki: thriller psychologiczny, obyczajówka, romans. Świat przedstawiony jest z dwóch perspektyw: z perspektywy Lary i perspektywy Maggie. Dzięki temu czytelnik może wejść głębiej w przeżycia bohaterek. Wachlarz emocji jakie ukazała jest bardzo szeroki. Porusza wiele trudnych tematów współczesnego świata tj: lojalność, miłość, wierność, zazdrość, przemoc względem współmałżonka

Jest to książka dzięki której zapomni się o rzeczywistości. Stopniowo budowane jest napięcie w taki sposób, że gdy przeczyta się pierwszą stronę to nie chce się od niej oderwać i chce się ją skończyć. Czytelnik czytając chce jak najwięcej poznać szczegółów z życia obu Pań i ich rodzin oraz jaki stosunek ma do nich nestorka rodu Farinellich.

Książka ta uświadamia czytelnikowi, iż historia przedstawiona w niej może zdarzyć się i zdarza w każdym domu.

Ja książkę bardzo polecam :)

Moja ocena książki: 8,5/10

www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-08-09 17:19:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W książce poznajemy cztery młode bohaterki: Amelia, Iza, Monika i Paulina. Każda dziewczyna jest inna i pochodzi z innej rodziny o innym statusie. Dziewczyny na pierwszy rzut oka nie powinny się przyjaźnić lecz łączy ich kilka rzeczy...młodość, miłość do muzyki i chęć zrobienia muzycznej kariery. Początkowo poznajemy ich codzienne życie jakie prowadzą w latach 80-tych w Łodzi, nie jest ono... W książce poznajemy cztery młode bohaterki: Amelia, Iza, Monika i Paulina. Każda dziewczyna jest inna i pochodzi z innej rodziny o innym statusie. Dziewczyny na pierwszy rzut oka nie powinny się przyjaźnić lecz łączy ich kilka rzeczy...młodość, miłość do muzyki i chęć zrobienia muzycznej kariery. Początkowo poznajemy ich codzienne życie jakie prowadzą w latach 80-tych w Łodzi, nie jest ono usłane różami gdyż tak jak wszyscy spotykają się z różnymi dylematami życia młodzieńczego i codziennego lecz znajdują rozwiązanie pewnych problemów właśnie w muzyce poprzez założenie kapeli rockowej.

Akcja powieści jest dwuwątkowa. Pierwsza to historia, która toczy się w 80-tych i 90-tych latach w Łodzi,w mieście w którym zaczyna doskwierać bieda, zaczyna się bezrobocie gdyż zostają zamykane fabryki włókiennicze. Ludzie są coraz bardziej zdesperowani, zaczyna im brakować pieniędzy na podstawowe rzeczy.
Natomiast drugi wątek przedstawia czasy z 1944 roku są to listy młodej siedemnastoletniej dziewczyny mieszkającej w getcie do chłopaka. Róża opisuje w listach swoje uczucia względem Kazimierza, a także przeżycia jakie towarzyszą jej w getcie. Marzy o tym aby wyrwać się z getta i odnaleźć ukochanego. Nigdy jednak nie udaje jej się wysłać tych listów i postanawia je schować, a sama umiera.

Jak te dwa wątki łączą się ze sobą? Dowiecie się czytając tę książkę...

"Dziewczyny chcą się zabawić" to bardzo intrygująca książka opowiadająca o życiu w tamtych czasach. Sama dzięki tej książce mogłam dowiedzieć się kilku informacji gdyż osobiście nie pamiętam tych czasów.

Język w tej książce jest bardzo przyjemny i przejrzysty, a autorka tak pokierowała akcją, iż zabiera ona czytelnika w wiele nastrojów i działa pobudzająco na wyobraźnię.

Osobiście polecam :)

Moja ocena książki: 8/10

Zapraszam po więcej na: www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-30 08:15:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Głównym bohaterem książki jest Dominik - chłopak, który po trudnym i samotnym dzieciństwie wszystkie swoje troski i żale wyraża w tańcu - krumpie. Pewnego dnia gdy zostaje bez pracy postanawia uczyć tańczyć. Pierwszą uczennicą jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, którą opiekuje się siostra Kaja. W wyniku wielu przeżyć podczas których zginęli jej rodzice przestaje ona mówić. Los krzyżuje... Głównym bohaterem książki jest Dominik - chłopak, który po trudnym i samotnym dzieciństwie wszystkie swoje troski i żale wyraża w tańcu - krumpie. Pewnego dnia gdy zostaje bez pracy postanawia uczyć tańczyć. Pierwszą uczennicą jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, którą opiekuje się siostra Kaja. W wyniku wielu przeżyć podczas których zginęli jej rodzice przestaje ona mówić. Los krzyżuje drogi tancerza i siostry Sary lecz nie ułatwia im tej miłości. Na ich drodze pojawia się wiele przeszkód. Jak te drogi będą przebiegać, a może to będzie jedna droga? Dowiecie się czytając książkę....

W tej historii wyróżniamy 3 bohaterów. Pierwszym jest Dominik - tancerz wielbiący krump, który już od wczesnych lat dzieciństwa musiał radzić sobie sam. We wczesnym dzieciństwie przeżył ogromną traumę, która zapieczętowała na długie lata i której nie mógł wymazać ze swojej pamięci. Drugą bohaterką jest Sara - dwunastoletnia dziewczynka, która przeżyła ogromną traumę w momencie, kiedy w jej domu wybuchł pożar i zginęli rodzice. W wyniku tego wypadku stwierdza się u niej mutyzm i przestaje mówić. Wychowuje ją starsza siostra. Trzecią bohaterką jest Kaja - starsza siostra Sary, którą wychowuje. Kaja jest asystentką fotografa lecz marzy o tym aby być fotografem.

Autorka ukazuje wiele współczesnych problemów takich jak mutyzm i jak sobie z nim radzić, a także co odczuwa rodzina i jak wygląda codzienność z osobą chorą, porzucanie dzieci z domów dziecka przez rodziny, które w dzisiejszych czasach jest coraz częstsze gdy np rodzina "znudzi" się dzieckiem, a także ogromny problem jakim jest gwałt.
W książce ukazany jest także dla wielu nieznany taniec krump. Poznajemy go dosyć dokładnie gdyż autorka opisała jego podstawowe kroki, a także podała odpowiednią terminologię związaną z tym tańcem.

"Nauczyciel tańca" to książka, która od początku wciąga i chce się tę książkę przeczytać. Akcja przebiega bardzo szybko, nie ma w niej zbędnych opisów przyrody, emocji. Już sama okładka sugeruje nam typ książki ponieważ jest tam dwoje ludzi złączonych.
Język którym posługuje się pisarka jest łatwy i przyjemny do czytania.

Podsumowując można powiedzieć iż jest to lekka książka idealna na lato. Nie jest to może książka wymagająca myślenia, ale w 100% skłania do wzruszeń oraz do przemyślenia i zastanowienia się nad pewnymi sytuacjami.

Moja ocena: 8/10

Więcej na www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-24 19:59:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Główną bohaterką książki jest Stella - 39 letnia psychoterapeutka mieszkająca w Sztokholmie, szczęśliwa małżonka Henrika, matka trzynastoletniego Mila. Pewnego dnia przychodzi do niej pacjentka Isabella - dziewczyna borykająca się z depresją po śmierci swojego ojca, która przeżywa szok po informacji uzyskanej od matki, iż tak naprawdę ojciec nie był jej biologicznym ojcem. Psychoterapeutka od... Główną bohaterką książki jest Stella - 39 letnia psychoterapeutka mieszkająca w Sztokholmie, szczęśliwa małżonka Henrika, matka trzynastoletniego Mila. Pewnego dnia przychodzi do niej pacjentka Isabella - dziewczyna borykająca się z depresją po śmierci swojego ojca, która przeżywa szok po informacji uzyskanej od matki, iż tak naprawdę ojciec nie był jej biologicznym ojcem. Psychoterapeutka od razu zauważa w pacjentce swoją córkę Alice, która zaginęła nad morzem na oczach matki jak miała roczek. Wszyscy ją uznali za zmarłą lecz tylko matka wierzyła, iż ona żyje. Jak potoczy się ta historia? Czy Isabelle to faktycznie Alice?

Historia przedstawiona jest z 3 perspektyw: Stelli, Isabel, Kerstin (matki Isabelle) dzięki temu czytelnik jest w stanie jeszcze dogłębniej poznać tę historię oraz wczuć się w emocje jakie targają bohaterami, a także analizuje decyzje i sposoby postępowania naszych bohaterek.

Czytając tę książkę cały czas wyczuwalne jest napięcie, coś się dzieje i nie pozwala się czytelnikowi nudzić. Autorka przedstawiła bohaterów w taki sposób, że bardzo dobrze możemy poznać ich psychikę oraz już od pierwszych stron wyczuć ich osobowość oraz to jak będą się zachowywać, choć niekiedy ich zachowanie bywa bardzo zaskakujące.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie, ale ukazana jest bardzo realnie. Język jest prosty, dialogi naturalne, nie podkoloryzowane przedstawiające ogrom uczuć i emocji jakie są w bohaterach. Książkę czyta się jednym tchem, mimo iż ma ona 500 stron ja nie mogłam się od niej oderwać.

Wiem, że to jest debiut autorki, ale muszę przyznać iż z chęcią przeczytałabym kolejną jej książkę bo ta była idealna, a wręcz zmieniła moje nastawienie do tego gatunku książek. Ja zawsze byłam bardzo niechętna do thrillerów ale od dziś na pewno będę częściej po nie sięgać.

Moja ocena 10/10

pokaż więcej

 
2018-07-24 19:07:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Krótka historia sztuki" jest pięknie wydana, kolorowa. Idealna jest ona dla młodych osób, które uczą się obcować ze sztuką i wkraczają w jej świat.
Autorka dzieli książkę na 4 główne tematy: KIERUNKI (m.in. prehistoria, renesans, barok, rokoko), DZIEŁA (m.in. Wiosna, Pieta, Mona Lisa), TEMATY (m.in. zwierzęta, postacie, religia, portret), TECHNIKI (m.in. ołówek, ceramika, mozaika). Jest ona...
"Krótka historia sztuki" jest pięknie wydana, kolorowa. Idealna jest ona dla młodych osób, które uczą się obcować ze sztuką i wkraczają w jej świat.
Autorka dzieli książkę na 4 główne tematy: KIERUNKI (m.in. prehistoria, renesans, barok, rokoko), DZIEŁA (m.in. Wiosna, Pieta, Mona Lisa), TEMATY (m.in. zwierzęta, postacie, religia, portret), TECHNIKI (m.in. ołówek, ceramika, mozaika). Jest ona napisana w taki sposób, że opisowi towarzyszy obraz więc czytelnik od razu wie o czym czyta.
Czytelnik dzięki tej książce może poznać najważniejsze dzieła sztuki znanych światowych malarzy. Nie tylko poznaje historię dzieła malarskiego, ale też krótką historię malarza.
Nie musi on czytać książki "od deski do deski", ale może przeczytać to co akurat go interesuje i jakich informacji potrzebuje się dowiedzieć.

Ja książkę w 100% polecam i uważam iż każdy powinien mieć ją w swojej biblioteczce.

Moja ocena: 9,5/10

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
62 43 346
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (25)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd