Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Seks, pytania, związki
zdrowie, medycyna
Pawel Kurach

Ginekolog zapyta Cię o ostatnią miesiączkę, a seksuolog – czy czerpiesz radość z seksu. Seks jest papierkiem lakmusowym relacji. Czy można tworzyć dobry związek bez udanego życia seksualnego? Czy problemy małżeńskie można rozwiązać w łóżku? O seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko. Wstydzimy się, więc o nic nie pytamy. Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie...

Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu?

Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła?

Czy kobiety mogą mieć większe potrzeby seksualne od swoich partnerów?

Czy kobieta, która nie ma ochoty na seks, jest „popsuta”?

Czy masturbacja jest powodem do wstydu?

Jak wygląda seks w ciąży i po porodzie?

Jak zaspokoić naturalne potrzeby seksualne osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym?

Czy po pięćdziesiątce wypada jeszcze być aktywnym seksualnie?

Czy w małżeństwie może dojść do gwałtu?

Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka. Razem ze swoimi rozmówczyniami odkrywa sekrety polskich gabinetów seksuologicznych. Zadaje pytania, na które chciałybyśmy poznać odpowiedzi, ale dotychczas nie miałyśmy kogo zapytać.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/ksiazka/seksuolozki-marta-szarejko-146955

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/seksuolozki-marta-szarejko-146955

muzyczkaxd | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Kobieca Biblia.

Przeczytana z ciekawości, zostawi na mnie piętno kobiecych emocji w wielkim świecie seksu, miłości, niespełnionych pragnień, obowiązków i poczucia winy.

To jedna z tych książek, które powinny czytać nasze córki, nasze kuzynki, koleżanki, my same, ale i nasze matki, babki, a jak trzeba to i prababki!

Ocena bardzo subiektywna, wystawiona pod wpływem emocji i pewnie lekko naciągana, ale emocje, które mi towarzyszą po lekturze są piękne. Kobiety, kochajmy swoje wnętrza i nasze ciała, szanujmy siebie, bądźmy dla siebie dobre, bądżmy takie jakie chcemy!

ZuzaManiek | 2019-08-19

"Większość wizyt u seksuologa to historia wstydu". A wstyd bierze się z niewiedzy, niepewności, wątpliwości, kompleksów, traum. Z jednej strony jest to zaskakujące - w końcu mamy XXI wiek, dostęp do wiedzy, edukacji, jesteśmy wyzwolone.. A jednak tak strasznie niepewne siebie, swojego ciała i emocji. "Dziś 80 procent nastolatek w Polsce nie akceptuje swojego ciała". Bo z drugiej strony kultura narzuca nam wyśrubowany kanon piękna, wprowadza wręcz terror doskonałego wyglądu. Sztucznego piękna. Ile z nas porównuje się z tym zakłamanym obrazem, wytworem programów graficznych i chirurgii estetycznej?
Jeśli nie akceptujemy siebie, nie znamy swojej wartości, nie oczekujmy, że ktoś nas będzie doceniał i szanował. A wtedy łatwo wplątać się w związek bez wartości, bez przyszłości, toksyczny, nie dający satysfakcji. Mierny, bierny i niekoniecznie wierny "partner" nie jest w stanie stworzyć dobrej relacji. Sam wyedukowany na filmach porno, fikcję przenosi do życia i traktuje partnerkę...

mirabelka01 | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Temat seksualności, tej cielesnej strony związku jest w Polsce nadal tematem tabu. Chodzenie do seksuologa, czy terapeuty postrzegane jest w kategoriach dziwności i zboczenia. Choć seks i ta tematyka są nam niezwykle bliskie wstydzimy się o tym rozmawiać, mimo że łakniemy wiedzy poszukujemy jej u niewłaściwych źródeł. Marta Szarejko swoją książką nieco odczarowuje gabinet seksuologa i stawia też swoistą diagnozę polskiego społeczeństwa, naszego postrzegania relacji międzyludzkich i własnej seksualności.

Książka Marty Szarejko to zbiór krótkich wywiadów z kobietami – seksuolożkami. Każdy z nich skupia się na innym temacie, takim jak na przykład ból, przyjemność, wstyd, uległość. Dotyczą one problemów związanych ze zmianą płci, schorzeń uniemożliwiających odbywanie stosunków seksualnych, seksu osób niepełnosprawnych, czy kobiet w ciąży. Każda z pań zajmuje się nieco odmienną dziedziną seksuologii, przez co książka staje się bardzo wszechstronna i interesująca. Wielką zasługą...

Na Seksuolożki zdecydowałam się pod wpływem chwili. Zaciekawił mnie opis książki i sam temat rozmów dziennikarki z seksuolożkami. Dla mnie seks jest takim samym tematem, jak każdy inny i dobrze jest poszerzać wiedzę. Okazuje się jednak, że nie każda kobieta myśli tak samo, a niektóre rozmowy i przytoczone historie rzeczywiście zaskoczą, zaszokują, a nawet wzbudzą automatyczny sprzeciw i zaprzeczenie.