Seksuolożki. Nowe rozmowy

Seksuolożki (tom 2)
Znak Horyzont
2020-08-24
2020-08-24

Całkiem dobrze czytało mi się tę kontynuację. Jednak nadal przeraża mnie to, że wiedza o seksie w XXI wieku pokryta jest wieloma stereotypami.
"Bądź miła, bądź grzeczna, bądź cicho, nie złość się, nie awanturuj się". Skoro tak wychowujemy całe pokolenia kobiet, to jak mamy mówić o sobie?

Bardzo dobra książka nie tylko dla kobiet.
Brak tematów tabu.

Bardzo dobra książka nie tylko dla kobiet.
Brak tematów tabu.

Prowokuje do refleksji nad kobiecością i seksualnością oraz otwiera drzwi do intymnego świata seksuologii. "Seksuolożki" Marty Szarejko to kontynuacja jej bestsellerowej pozycji „Seksuolożki: Sekrety Gabinetów”.
Ta książka nie jest jedynie dla kobiet – rozważania autorki i jej rozmówczyń mogą poszerzyć horyzonty zarówno kobietom, jak i mężczyznom.
Książka otwiera dialog na tematy długo utrzymujące się w tabu, rzucając światło na kwestie związane z seksualnością, ciałem oraz stereotypami obciążającymi naszą percepcję kobiecości. Autorka, wspólnie ze swoimi rozmówczyniami, przeprowadza czytelników przez labirynt pytań, dotykając zagadnień od problemów par zgłaszających się na terapię po traumy związane z wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie. Zadawane pytania, czasem bolesne czy kontrowersyjne, ujawniają zaskakujące odpowiedzi, które nie tylko edukują, lecz również prowokują do zastanowienia się nad własnymi przekonaniami.
Osobiście gorąco polecam tę książkę każdemu. Jej odważne podejście do trudnych tematów jest nie tylko edukacyjne, ale i inspirujące. Przeczytanie tej książki może prowadzić do głębszego zrozumienia siebie oraz innych, a także otwarcia się na rozmowę na tematy, które często są przemilczane. To wartościowe kompendium wiedzy, które, mam nadzieję, przyczyni się do zrównoważonej dyskusji na temat seksualności i kobiecej tożsamości w społeczeństwie.

Książka otwiera dialog na...

1978

Kolejna część, tej jakże ważnej serii. Książki o kobietach, ale i nie tylko dla kobiet. Myślę, że taka książka otworzy oczy wielu mężczyzn na kobiece przypadłości.
Ta książka burzy wiele tematów tabu, otwiera na tematy związane z seksualnością i ludzkim ciałem.
Bardzo ją polecam każdemu!

Bardzo ją polecam każdemu!

Świetna książka - każdy z nas powinien ją przeczytać! Zarówno kobiety, jak i mężczyźni!

Dobra książka, ale więcej przykładów z życia prosimy.

Dobra książka, ale więcej przykładów z życia prosimy.

Po raz drugi bardzo ciekawe wywiady przybliżające pracę kobiet dla kobiet. Jest dużo informacji, dużo przemyśleń, dużo cierpienia, ale jeszcze więcej optymizmu. Mimo wszystko do książki trzeba mieć lekkie przygotowanie psychiczne, pewne tematy są dość drastyczne.

Początek mi się nie podobał ale pod koniec jednak ciekawa :)

Początek mi się nie podobał ale pod koniec jednak ciekawa :)

Zdecydowanie polecam! Tym razem książka porusza temat seksualności szerzej i autorka odnosi się do wielu wątków związanych ze zdrowiem psychicznym oraz fizycznym. Duża dawka wiedzy, która warto przemyśleć pod swoim kątem.

Potrzebna, ale momentami trudna książka, bo wobec niektórych z przedstawionych tematów (np. wykorzystywanie seksualne dzieci) nie można przejść obojętnie. Dzięki zastosowanej formie wywiadów błyskawicznie się ją czyta. Autorka porusza w rozmowach takie problemy jak brak ochoty na seks, stawianie granic, seksualność w depresji czy też wpływ hormonów na zdrowie. Taka edukacja seksualna dla dorosłych, polecam.

• Psychologia

Marta Szarejko Seksuolożki. Nowe rozmowy Zobacz więcej