Seksuolożki. Nowe rozmowy

Marta Szarejko Wydawnictwo: Znak Horyzont literatura faktu
Znak Horyzont
literatura faktu
2020-08-24

Równie dobra co pierwsza część. Ważna, trudna i zaskakująca , polecam !

Na półkach: , , , ,

Nowe rozmowy, nowe tematy, a każdy z nich nadaje się na osobną książkę. Znów ciekawie, wciągająco. Bardzo interesujący rozdział o seksualności dzieci. I znów: serce się kraja i nóż w kieszeni otwiera podczas czytania niektórych historii. Polecam, choć to tylko krótkie zalążki wywiadów, to zawsze znajdzie się w nich coś, o czym dotychczas się nie słyszało.

czyli zbiór wywiadów z seksualogami, medagigami, psychologami i psychiatrami.
"Nie można myśleć o seksualności jako o odrębnej wyspie oderwanej od reszty świata". Seksualność to nieodłączną część nas samych jak ręką czy noga. Zamiast walczyć z nią, spróbujmy ją zrozumieć. Spróbujmy zrozumieć samych siebie.
PORUSZANE TEMATY:
•Brak- "nie mam ochoty na seks"
•Szczerość-...

Dobra, chociaż poprzednia część lepsza. Tu dużo uwagi poświęcono wykorzystywaniu dzieci.

Druga część "Seksuolożek" zdecydowanie utrzymuje wysoki poziom, jaki można znać z pierwszej części.
Zróżnicowanie perspektyw - od edukatorek seksualnych, przez psycholożki, aż po lekarki - nie pozwala się nudzić. Rozmowy na trudne tematy przedstawione w "lekkim" tonie sprawiają, że książkę można przeczytać za jednym podejściem. Oby więcej takich książek - edukacyjnych i...

Takie książki-wywiady są potrzebne i kropka. Kup sobie, mamie, córce, przyjaciółce a co ważniejsze fragmenty czytaj mężczyznom twojego życia. Szkoda, ze nasze matki i babki nie miały w swoich biblioteczkach takich pozycji, ech!

Dużo w niej tłumaczenia, jak problemy w obszarze seksualności powiązane są z chorobami całego ciała, nawet takimi powszechnymi, oraz problemami psychologicznymi. Pięknie pokazuje jak na wszelkie problemy ze zdrowiem trzeba patrzeć holistycznie. Mimo trudnych tematów czyta się bardzo lekko, historie wciągają. Ta cześć jest dużo bardziej lekarska niż pierwsza.

Ładnie wydana książka; przyjemnie się czytało. Porusza ciężkie tematy, ale wyjaśnia wiele z nich w łatwy do przyswojenia sposób. Warto przeczytać, dowiedzieć się czegoś z tej dziedziny. Na pewno wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza część.

Czytałam pierwszą część Seksuolożek i pamiętam, że wywarła na mnie ogromne wrażenie. Druga jest jeszcze lepsza. Marta Szarejko rozmawia z różnymi specjalistkami, w tym fizjoterapeutką, specjalistką od wulwodynii i bólu sromu oraz seksuolożką, która pracuje z dziećmi będącymi objawami molestowania. Książka porusza bardzo ważne tematy, w tym wzrost zakażeń HIV. Wirus...

Pierwsza cześć Seksuolożek bardziej mnie zaciekawiła, poruszała tematy, o których nigdy nawet nie myślałam. W drugiej tematy rozmów mniej mnie porwały, ale i tak uważam, że warto przeczytać.

Dyskusje

• 2021