Kiedyś się odnajdziemy

Okładka książki Kiedyś się odnajdziemy Gabriela Gargaś
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Saga Dobrzyńskich (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Saga Dobrzyńskich (tom 1)
Czwarta Strona
2019-08-14
2019-08-14
dylemat moralny literatura polska niebezpieczeństwo odmiana losu powieść obyczajowa rozstanie samotność strach wojna Wołyń

Młodość i miłość potrafią zadawać sercu potworne rany

Interesująca fabuła na tle ważnych i tragicznych dla Polaków wydarzeń. To pierwsza część trzytomowej sagi o losach Dobrzńskich. Główna bohaterka Janka, jako młoda dziewczyna, jest świadkiem tragedii, o której trudno zapomnieć. Po śmierci rodziców ucieka z Wołynia, zostawia dużo młodszą siostrę, aby ratować jej życie. Uciekając zabiera ze sobą inną dziewczynkę i dzięki temu ocala ją. Po wojnie stara się ułożyć swoje życie w Polsce. Książka zmusza do refleksji, fabuła ciekawa, wartka akcja.

Książka warta przeczytania .Nie mogłam się oderwać zaczyna się od Wołynia, rodzinna tragedia, następnie losy bohaterów toczą się w Warszawie.Miłość,trudne wybory ,dwa światy dwóch rozdzielonych przez los sióstr. Polecam

Pozytywnie się zaskoczyłam. Bardzo interesująco i przemyślanie napisana książka. Autorka z dużym wyczuciem połączyła fakty historyczne z fikcją literacką. Z dużą ciekawością sięgam po kolejny tom.

Saga Dobrzyńskich to historia mającą swój początek podczas rzezi na Wołyniu. Poznajemy wtedy młodą Jankę, której udaje się uciec z tego piekła. Po drodze do wolności musiała zostawić malutką siostrę u ukraińskiej rodziny, ale w tej drodze też dostała pod opiekę kolejną maleńką istotkę. I tak wraz z Janką zaczynamy wędrówkę w dalsze lata jej życia. Jesteśmy świadkami jej radości i smutków, towarszymy jej podczas poszukiwań siostry. Janka zakłada rodzinę, wypuszcza Teresę w świat i zaczynają pojawiać się kolejni członkowie rodziny że swoimi problemami, rozsterkami i sukcesami.
Saga Dobrzyńskich to trzy książki wypełnione bólem i cierpieniem, miłością i radością. Są to książki przez które się płynie, które umilają czas i z którymi nie chce się rozstawać. A to, że pierwszą część poznałam jako ostatnią , nie stanowiło problemu.
Lubię takie serię w których towarzyszymy bohaterom od narodzin po ostatnie dni.

To już kolejna książka tej autorki. Spodziewałam się lekkiej i przyjemnej a tu zaskoczył mnie kawał historii naszego narodu. Trochę Wołynia, powstania warszawskiego i czasów "wolności". Bardzo polecam

Książka bardzo wzruszająca i poruszająca . Warta przeczytania , mnie się bardzo podobała . Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją

Ludzkie losy opowiedziane w sposób prosty a zarazem naładowany emocjami...bez reszty wciągający i zachwycający. W prostocie siła...Historia trudna i bolesna...przestroga ale i zapamiętanie.

Było to moje pierwsze spotkanie z prozą Gabrieli Gargaś.
Pierwsze i bardzo udane.
Przyznam, że podchodziłam to tej sagi z dystansem, bo ostatnio powstaje tak wiele słabych i banalnych powieści, których akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, na Kresach (i nie tylko),że trudno trafić na coś ciekawego i wartościowego.

"Kiedyś się odnajdziemy" to interesująca, wciągająca i poruszająca historia rodziny Dobrzyńskich, zainspirowana dziejami przodków autorki.

Bardzo dobrze ukazane jest tło historyczne, widać, że autorka wie, o czym pisze.
Spodobał mi się też gawędziarski styl.
Polecam.

Było to moje pierwsze spotkanie z prozą Gabrieli Gargaś.
Pierwsze i bardzo udane.

"Kiedyś się odnajdziemy" to interesująca,...

Nie w każdym momencie książka była porywająca pod względem fabuły, ale w gruncie rzeczy warta przeczytania.

Piękna i wzruszająca historia, choć nie jest to powieść historyczna można z niej wyciągać wiele cennych informacji o rzezi Wołyńskiej. Skłania do refleksji. Polecam.

Video

Video