Happy Mózg. Skąd bierze się szczęście i co mózgowi do tego

Tłumaczenie: Anna Binder
Wydawnictwo: Feeria Science
THE HAPPY BRAIN
Glaucus

Pieniądze nie dają szczęścia. Władza nie daje szczęścia. Czekolada nie daje szczęścia. No to co w końcu je daje? Neurobiolog Dean Burnett postanowił zgłębić temat, jak i gdzie szczęście rodzi się w naszym mózgu. Jego odpowiedzi mogą zaś niejednego zadziwić, a nawet rozbawić do łez. Czy rzeczywiście w mózgu są cząsteczki szczęścia? Czy i gdzie mamy ośrodki szczęścia? Dlaczego...

No to co w końcu je daje?

Czy rzeczywiście w mózgu są cząsteczki szczęścia?
Czy i gdzie mamy ośrodki szczęścia?
Dlaczego praca (czasem) daje nam szczęście?
Co takiego ma w sobie dom rodzinny?
Czy gry komputerowe są naprawdę szkodliwe?
Dlaczego ludzie mają takie wielkie mózgi?
Czy zwierzęta potrafią się śmiać?

Wszystko to brzmi dość żartobliwie, ale w rzeczywistości kryje się za tym cała masa naukowych faktów. Dzięki tej książce poznasz niezwykłe mechanizmy neurologiczne, będące owocem milionów lat fascynującej ewolucji naszego mózgu, a kto wie – może także zdobędziesz klucz do szczęścia.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/happy-mozg

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/happy-mozg

ampH | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

Mózg to niezwykle fascynujący narząd, a do tego kryjący przed człowiekiem jeszcze mnóstwo tajemnic. Naukowcy co chwilę dochodzą do nowych wniosków dotyczących jego funkcjonowania, jednak potencjał badawczy jest nieskończony – zupełnie tak, jak nieskończone wydają się być możliwości mózgu. Cieszę się bardzo, że pojawia się na rynku coraz więcej książek popularnonaukowych dotyczących tego narządu, gdyż pomagają one nie tylko zrozumieć skąd się biorą pewne emocje, uczucia, zachowania czy schematy, ale również dzięki nim można samodzielnie starać się walczyć ze swoimi słabościami i lepiej kierować swoim życiem. Tym razem sięgnąłem po książkę, która stara się wyjaśnić skąd się bierze szczęście i jaką rolę w tym szczęściu ma nasz mózg. Ciężko uznać, że po lekturze zdobyłem tę wiedzę, ale nie wynika to z jakości książki, a z tego, jak bardzo nasz mózg jest skomplikowany w obliczu szczęścia.

Dopamina, serotonina, oksytocyna – o tych neuroprzekaźnikach słyszał chyba każdy. Pojawiają się...

Arktur2 | 2019-06-21
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Bardzo lekka książka napisana głównie z perspektywy neurologa pełna badań wykresów zdarzają się śmieszne satyryczne opisy jednak nie uznałbym tej książki za twarde rzetelne źródło informacji na temat funkcjonowania szczęścia w naszym mózgu mogę ją jedynie polecić jedynie laikom takim jak ja którzy chcą się zainteresować tematem a odpycha ich studiowane trudnej czysto akademickiej paplaniny ale nie mają nic przeciwko sporadycznym odwołaniom do układu seroto energetycznego by wyjaśnić podstawy zawiłego układu nagrody odpawiadającego w naszej głowie za odczuwanie szczęścia

Grzegorz Dymek | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Z ksiażki wynika że szczęście to indywidualna sprawa każdego z nas. Nie ma jednego wspólnego mianownika, jest wiele składowych jak dom, praca, pieniadze, władza, miłość, sex, sława, humor, podróże, i wiele innych. Ksiażka napisana prostym jezykiem, który zrozumie nawet laik, w przystępny opisowy sposób wraz z przykładami z życia wziętymi .

LilithSevFerrertha | 2019-06-25
Airin | 2019-06-24