Malinka, Bratek i Jaś

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-862-3
Guinevere7

Doktor Michalina Wisłocka, lekarz, autorka słynnej ”Sztuki kochania”, wielokrotnie wznawianej i przełożonej na wiele języków – nawet chiński – tym razem przedstawia nam swoje wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości. Ich kanwę stanowią dzienniki, które zaczęła pisać jeszcze jako mała dziewczynka, obdarzona dużą zdolnością obserwacji, ciekawością świata i bujną, literacką wyobraźnią. Ta pełna...

Ta pełna humoru i ciepła książka przywołuje postacie dziadków, rodziców i braci autorki, pełną harmonii atmosferę rodzinnego domu, przedwojenną Łódź, wakacyjne przygody, pierwsze fascynacje przyrodą, książkami, kinem, szkolne przyjażnie i rodzące się młodzieńcze uczucie.

Małgorzata | 2016-10-28
Przeczytana: 22 października 2016