Miłość na całe życie. Wspomnienia z czasów beztroski

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
83-7311-201-4
Kinqa

Miłość, jedno z najpiękniejszych uczuć, opiewane w wierszach i poematach, nadaje sens naszemu życiu, jest jego sterem. Michalina Wisłocka, powracając wspomnieniami do młodości, wprowadza czytelnika w tajniki pierwszej miłości. Z dużą dozą humoru opowiada o zauroczeniu, wzajemnej fascynacji i przywiązaniu do człowieka, który towarzyszył jej przez całe życie. Dzięki fragmentom pamiętników i listów, a także rodzinnym fotografiom autorce udało się wytworzyć klimat i nastrój tamtych przepięknych chwil.

Nieuchwytne | 2017-06-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Film o Michalinie Wisłockiej bardzo mnie wzruszył. Wypożyczyłam więc sobie jej "Wspomnienia z czasów beztroski" - o tej pierwszej, wielkiej miłości, która tak bardzo pogmatwała jej życie. No i co? Wynudziłam się za wszystkie czasy. Gdyby ta książka miała redaktora, który okroiłby listy i pamiętnik z niepotrzebnych szczegółów, na pewno czytałoby się ją lżej. Lepiej. Milej. I z większym zainteresowaniem. Bo w takiej formie jest to pasjonująca lektura głównie dla rodziny Autorki.

Doczytałam do końca - i dobrze, bo przy końcówce Wisłocka pisała o wojennej rzeczywistości, co akurat mnie interesuje. Poza tym w książce - oprócz korespondencji i pamiętnika - znalazły się jej komentarze i uwagi do konkretnych sytuacji i te są w tej publikacji najciekawsze. Jest ich jednak niewiele.

Sandri | 2017-06-26
Lolina | 2017-04-20