rozwińzwiń

Sztuka kochania. W dwadzieścia lat później

Okładka książki Sztuka kochania. W dwadzieścia lat później Michalina Wisłocka
Okładka książki Sztuka kochania. W dwadzieścia lat później
Michalina Wisłocka Wydawnictwo: SuperEgo poradniki
430 str. 7 godz. 10 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
SuperEgo
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1988-01-01
Liczba stron:
430
Czas czytania
7 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
8392063015
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
56 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
802
685

Na półkach: , , ,

Od wydania kontynuacji „Sztuki Kochania” w formie poradnika minęło dobrych ponad 30 lat. W moim odczuciu, z wyjątkiem ewentualnych danych z przeprowadzanych badań niewiele się zmieniło. Pewne prawidła wyniesione z nauk medycznych, obserwacji i doświadczeń lekarskich z zakresu seksuologii człowieka, czy oddziaływań psychologicznych, po prostu pozostały niezmienne.
O niektórych tematach niegdyś niechętnie się mówiło, czy przedstawiało publice. Zwykle takie sprawy „intymne” były wyłącznie poruszane za drzwiami gabinetu lekarskiego, niemniej, co warto podkreślić, pewne problemy natury seksualnej człowieka nie zniknęły, nie znaczy również, że ich absolutnie nie było. Wręcz przeciwnie. W obecnych czasach odważniej mówi się o swoich problemach natury seksualno-psychologicznej, chociaż to nadal delikatna sprawa, powiedziałabym, że nawet poważniejsza i częściej w sposób złożony występująca.

Na podstawie przeczytanej lektury wyciągnęłam istotne, nadal aktualne fakty, które także i dzisiaj mogą mieć istotne znaczenie w życiu kobiety, mężczyzny, ale i par:

1) „Realizacja w postaci zrównania przebiegu procesów fizjologicznych zachodzących w drodze do orgazmu u kobiety i mężczyzny jest niemożliwa, ponieważ nie ma fizjologicznych podstaw. Niemożność osiągnięcia pożądanych efektów w każdym wypadku i w jednakowym stopniu".

Warto przy tym pamiętać, że specyfika oraz budowa narządów rodnych ma również wpływ na przeżywanie orgazmu podczas stosunków. I nie ma jednego, dobrego przepisu na udany orgazm, który niekoniecznie musi być związany z oddziaływaniem na dotyk kobiecej łechtaczki, pochwy, a u mężczyzny penisa. Nie tylko te części ciała są uwrażliwione na przyjemny dotyk.
Każdy z nas powinien przyswoić informację, że reakcje seksualne kobiety są zgoła odmienne od reakcji seksualnych u mężczyzn podczas przeżywania orgazmów. U kobiet odbierany bodziec seksualny jest silnie skorelowany z podłożem psychicznym. Nie ma lepszych ani gorszych orgazmów, Każdy jest inny, indywidualnie przeżywany i odczuwany przez osobę z uwzględnieniem różnorodnych form reakcji i oddziaływania na bodźce. Orgazmy mogą być pojedyncze, liczne, ale najważniejsze, aby sprawiały radość i odczucie seksualne każdej osoby, która go doświadcza i przeżywa.

2) Nie istnieje jeden, dobry i sprawdzony sposób na w pełni satysfakcjonujący dla obu stron seks. Na pewne „kwestie” człowiek nie ma wpływu, jak na wrodzony poziom hormonów estrogennych, budowę anatomiczną układu kostno-mięśniowego, w tym rozrodczego, niemniej, każda kobieta i każdy mężczyzna ma możliwość pracowania nad strefą psychotechniczną poprzez chociażby szeroki dobór odpowiedniej i zadowalającej obie strony pozycji seksualnych, dobór środków antykoncepcyjnych czy środków pośrednich umilających współżycie.

3) Od najmłodszych lat warto dowiadywać się o nowych możliwościach nauki oraz pogłębiać wiedzę z zakresu seksuologii, a także dbać i poznawać swoje ciało. Nie powinno się przy tym pominąć dbania o swój styl życia i odżywianie. Warto co kilka miesięcy wykonywać badania profilaktyczne oraz na co dzień obserwować swój organizm, zmiany i sygnały odbierane przez ciało i w ciele.
Nie należy wstydzić się niepokojących wyznań w gabinecie lekarskim, bo istnieje szansa, że na wczesnym etapie, można wyeliminować zagrożenie i odpowiednio wdrożyć leczenie, zmniejszając ryzyko rozwinięcia w trudnych do wyleczenia konsekwencji postępującej choroby.

4) Brak seksu czy nawet zbliżeń i pieszczot erotycznych może mieć w dłuższej perspektywie negatywne skutki na stan psychiczny u kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podejmowania takiej aktywności, granica wieku nie istnieje i nie warto powstrzymywać się przed bliskością oraz związaną z nią przyjemnymi dla duszy i ciała oddziaływaniami. Miłość można uprawiać w każdym wieku.

Poradnik zawiera wiele fachowych i praktycznych porad jak, chociażby propozycja pozycji seksualnych i omówienie ich w różnych przypadkach uniemożliwiających satysfakcjonujące dla obu stron relacji seksu. (W książce znajdują się wykresy opisujące dane zjawisko oraz obrazki przedstawiające jak dana pozycja seksualna, czyli ułożenie narządów rozrodczych wygląda „w działaniu”).
Pewnie wiele wyników przeprowadzonych badań jest już „nieco” nieaktualnych, ale podstawowa wiedza z zakresu seksuologii jest nadal aktualna, w sposób ciekawy i zrozumiały opisana.
Gdyby poradnik został opracowany na wzór dzisiejszych poradników, mógłby być złożony w bardziej klarowny sposób, punktowy. Autorka w kilku miejscach rozwodziła się nieco więcej, wytrącając z biegu treści, niemniej, to co istotne, także dla rozwoju psychofizycznego zostało zawarte.

Od wydania kontynuacji „Sztuki Kochania” w formie poradnika minęło dobrych ponad 30 lat. W moim odczuciu, z wyjątkiem ewentualnych danych z przeprowadzanych badań niewiele się zmieniło. Pewne prawidła wyniesione z nauk medycznych, obserwacji i doświadczeń lekarskich z zakresu seksuologii człowieka, czy oddziaływań psychologicznych, po prostu pozostały niezmienne.
O...

więcej Pokaż mimo to

avatar
332
61

Na półkach: ,

Książka w niektórych aspektach trochę przestażała. Z drugiej strony w zalewie dżenderu stanowi dobrą równowagę, bez wstydu pisząc o różnicach płci oraz podziale ról i okresach wspierania jednej strony przez drugą, to znów na odrwót. Świetne ujęcie wieku dojrzałego i starości, z wyczuciem i szczerze. Generalnie lektura warta polecenia, nawet nie do końca seksuologiczna, bo sporo jest po prostu przemyśleń osoby doświadczonej swoim życiem i zapoznanej z wieloma historiami.

Książka w niektórych aspektach trochę przestażała. Z drugiej strony w zalewie dżenderu stanowi dobrą równowagę, bez wstydu pisząc o różnicach płci oraz podziale ról i okresach wspierania jednej strony przez drugą, to znów na odrwót. Świetne ujęcie wieku dojrzałego i starości, z wyczuciem i szczerze. Generalnie lektura warta polecenia, nawet nie do końca seksuologiczna, bo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
19
19

Na półkach: ,

Ciekawa pozycja traktująca o seksualności.
Wybrałem tą książkę celowo, ażby zobaczyć jak temat seksualności mężczyzny i kobiety, był przedstawiony 30 lat temu.
Książka prosta, ciekawa i konkretna.

POLECAM!

Ciekawa pozycja traktująca o seksualności.
Wybrałem tą książkę celowo, ażby zobaczyć jak temat seksualności mężczyzny i kobiety, był przedstawiony 30 lat temu.
Książka prosta, ciekawa i konkretna.

POLECAM!

Pokaż mimo to

avatar
2472
697

Na półkach: , ,

Nieco słabsza od głównej, pierwszej części, ale czyta się równie dobrze.

Nieco słabsza od głównej, pierwszej części, ale czyta się równie dobrze.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    110
  • Przeczytane
    90
  • Posiadam
    33
  • Teraz czytam
    6
  • Poradnik
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Mama
    1
  • Chcę kupić / dostać w prezencie
    1
  • Psychologia
    1
  • 2017
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sztuka kochania. W dwadzieścia lat później


Podobne książki

Przeczytaj także