Autobiografia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
5 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Wspomnienia autorki bestsellerowej „Sztuki kochania”. Michalina Wisłocka - jak na rewolucjonistkę przystało – niezwykle otwarcie opisywała siebie. W wydanych na kilka lat przed śmiercią wspomnieniach zabiera nas w podróż do miejsc, które ją wychowały i ukształtowały. W pełnej ciepła i humoru opowieści pokazuje ludzi, zdarzenia i drogę życiową, bez której nie byłoby doktor Michaliny...

Wspomnienia autorki bestsellerowej „Sztuki kochania”.

Michalina Wisłocka - jak na rewolucjonistkę przystało – niezwykle otwarcie opisywała siebie. W wydanych na kilka lat przed śmiercią wspomnieniach zabiera nas w podróż do miejsc, które ją wychowały i ukształtowały. W pełnej ciepła i humoru opowieści pokazuje ludzi, zdarzenia i drogę życiową, bez której nie byłoby doktor Michaliny Wisłockiej i bestsellerowej „Sztuki kochania”. Kanwą wspomnień są dzienniki, które po latach zaskakują literacką wyobraźnią oraz trafnością obserwacji.

Można powiedzieć, że prawie od urodzenia byłam lekarzem. Wszystkim swoim lalkom i misiom – a było ich trzynaście – urządzałam szpital, bo bez przerwy chorowały, każde na inną chorobę. Do leczenia tej całej hałastry miałam walizeczkę, a w niej narzędzia: nożyczki, strzykawki z igłami oraz słuchawki, nici do szycia, a nawet wyszachrowane gdzieś u szewca krzywe igły, którymi zszywało się rany. […] W ten sposób odbyło się moje elementarne przeszkolenie medyczne.
Fragment książki

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Autobiografia-p-35174-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Autobiografia-p-35174-1-30-.html

Monka | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

"Autobiografia" Michaliny Wisłockiej to książka na jedno popołudnie. Jasna i przejrzysta konstrukcja, ciekawie opisane wspomnienia, prosty język - wszystko to sprawia, że czyta się ją błyskawicznie. Michalina Wisłocka niezwykle szczerze i otwarcie opisuje swoje życie. Ta szczerość momentami nawet zaskakuje czytelnika. Jeśli jednak ktoś spodziewa się gorszących opisów lub szczegółów życia seksualnego Wisłockiej będzie zawiedziony. Autorka "Sztuki kochania" w swoich wspomnieniach zabiera nas w podróż do miejsc, które ukształtowały jej osobowość. Opisuje także osoby z najbliższego otoczenia. Sporo miejsca poświęca drzewu genologicznemu swojej rodziny. Jest to opowieść pełna ciepła, emocji i dobrego poczucia humoru. Przedstawia ona ludzi, miejsca i zdarzenia, które ukształtowały doktor Michalinę Wisłocką. Bez nich nie byłoby takiej Michaliny i pewnie nie byłoby "Sztuki kochania".

pocahontas_88 | 2017-07-11
Na półkach: 2017
Przeczytana: 10 lipca 2017

Wspomnienia Michaliny Wisłockiej, cóż nie da się ukryć, że przeczytałam książkę głównie za sprawą ostatniego fenomenu jakim był powrót Sztuki Kochania zarówno do księgarni jak i pojawienia się filmu. Książkę oceniam jako przeciętną choć życie autorki zdecydowanie do takich nie należało. Niestety liczyłam na wspomnienia z dorosłego życia Michaliny na jakieś smaczki z etapu wkraczania w dorosłość, jednak autobiografia skupia się na pierwszych latach życia, jest obrazem tego co ukształtowało i wychowało Wisłocką.

Michalina | 2017-10-11
beata | 2017-07-22