7,62 (13 ocen i 1 opinia)
83-7255-241-X
Maja Komorowska
Pistacia

Jan Zieliński: O "cudownie pięknym miesiącu - maju" pisał ongiś Heine. Wesołemu majowi 1968 roku w Paryżu grubą opowieść poświęcił James Jones. Maja Komorowska w zapisie trzydziestu jeden dni maja zawarła w pewnym sensie całe swoje życie. Czytając tę książkę warto mieć w pamięci - znany z teatru i z ekranu - jej głos, i w ten sposób, podkładając głos pod wydrukowane zdania, wysłuchać...

Jan Zieliński:
O "cudownie pięknym miesiącu - maju" pisał ongiś Heine. Wesołemu majowi 1968 roku w Paryżu grubą opowieść poświęcił James Jones. Maja Komorowska w zapisie trzydziestu jeden dni maja zawarła w pewnym sensie całe swoje życie. Czytając tę książkę warto mieć w pamięci - znany z teatru i z ekranu - jej głos, i w ten sposób, podkładając głos pod wydrukowane zdania, wysłuchać niezwyklej relacji.
Długie wyjaśnienia nie są tej książce potrzebne. Jak na spotkaniach z Mają Komorowską, autorką i recytatorką, każdy uczestnik ma wrażenie, że ona jest dla niego i tylko dla niego, tak i ta książka skierowana jest do wielu i do każdego z osobna. Daje szansę spotkania bliskiego, wręcz intymnego. A takie spotkania nie potrzebują przewodników, nie potrzebują osób trzecich. Głos ma Maja Komorowska.

[opis wydawcy]

6,25 (4 ocen i opinii)
Ucząc psa czytać
Jonathan Carroll

6,57 (113 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Zakręceni
Emma Chase

7,71 (139 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Hub | 2010-11-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 listopada 2010

Bardzo osobista relacja z jednego miesiąca przed dwóch dekad. Maja Komorowska nagrała powieść również w wersji audio - i takiej wersji wysłuchałem. Rzeczywiście ma się wrażenie "rozmowy", prywatnego spotkania z aktorką. Sprawozdania ze snów, wizyt, przedstawień i codziennych czynności, zapisane sentencje z interesujących homilii, uwagi i dygresje składają się na barwny centon - jakiego przecież doświadcza każdy z nas. Komorowska barwnie, nieśpiesznie opisuje kolejne swoje dni - pióro słucha się jej i precyzyjnie przekazuje barwy, pomysły, nastroje. Apetyczna, godna rekomendacji książka.

Anna | 2014-11-27
Anna | 2014-11-27