Zwierciadło piekieł

Mirror
śmierć, morderstwo, zwierciadło
horror
Marcin

Ośmioletni Boofuls, śpiewająca i tańcząca gwiazda musicalu, zostaje bestialsko zamordowany przez własną babcię. Pięćdziesiąt lat później scenarzysta Martin Williams wpada na pomysł, by nakręcić film o chłopcu. Żaden hollywoodzki producent nie chce się podjąć realizacji tego projektu. Tymczasem zafascynowany Boofulsem Williams kupuje okazyjnie piękne lustro z jego dziecinnego pokoju, milczącego "świadka" dawnej zbrodni. Od tej chwili wokół Martina zaczynają się dziać rzeczy dziwne i przerażające. Okazuje się, że chłopiec nadal "żyje" w zwierciadle, a każdego, który próbuje zgłębić jego tajemnicę, spotyka okrutna śmierć. Scenariusz Martina zostaje w końcu przyjęty - rolę Boofulsa ma objąć... Boofuls.

książek: 2074
onika | 2013-07-12
Przeczytana: lipiec 2013

"Dziecko umarło - a jednak nadal żyje, uwięzione za srebrzystym szkłem zwierciadła."

Przeczytałam to zdanie i już nie było siły, żeby oderwać mnie od "Zwierciadła piekieł". Jak na książkę Mastertona, muszę stwierdzić, że jest wyjątkowo delikatna - to znaczy wyjątkowo mało w niej brutalności, wulgarności, flaków, krwi i sexu. Co nie zmienia faktu, że jest po prostu przerażająca.

Cała historia toczy się wokół niezwykłego zwierciadła i naprawdę nie wiem, jak autor to zrobił, ale przez cały czas czytania książki bardzo niechętnie i z jakąś taką wewnętrzną obawą spoglądałam w lustro. I szczerze mówiąc, nie wiem, kiedy to mi minie.

Jak zwykle bohaterowie Mastertona są skonstruowani w charakterystyczny sposób. Ja mam zawsze pewien problem z nimi. Jest tylko kilku bohaterów książek tego autora, do których czułam szczerą sympatię. Reszta z reguły mnie irytuje i wkurza. Bohaterowie "Zwierciadła piekieł" nie byli pod tym względem wyjątkowi. Nie wiem, może to specyfika tego gatunku, że...

dilbi | 2015-10-13
Przeczytana: 12 października 2015

Jedna z najlepszych książek Mastertona. Właściwie jak nie on ;)
Niewiele krwi, zero seksu, mało wnętrzności.
Ale.. I to ALE jest najważniejsze - atmosfera jak u Hitchcocka! Niby nic, a jednak dużo więcej.
Od kilku dni uważniej i z lekkim lękiem patrzę w lustro ;)

Polecam - naprawdę polecam nie tylko zwolennikom gatunku!!

Tathagatha | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Momentami naprawdę przerażająca. Klimatyczna i trzymająca w napięciu książka. Masterton stworzył oryginalny nastrój, szkoda tylko, że nie trzymał poziomu do końca. Po bardzo udanym początku, pod koniec odnosiłam wrażenie, że nieco się to wszystko rozłazi. I dlatego jest tylko bardzo dobra, a nie rewelacyjna. Mimo tego - pozycja godna polecenia i przeczytania. Ja spędziłam przy niej bardzo miło czas.

Justyna | 2012-04-06
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: grudzień 2011

Świetna książka! Nie będę opisywać fabuły, natomiast napiszę o własnych odczuciach. Książka mnie przeraziła. Czytając ją autentycznie miałam "gęsią skórkę". Jednak ja to lubię:) Książka jest dla osoby, która czytając liczy na jakieś "mocniejsze" wrażenia:) Bardzo polecam, bo książkę czytało mi się świetnie.

VenusInFur | 2014-02-11
Nicość | 2015-02-21

Dreszczowiec, który działa na wyobraźnie :)

kooooooot | 2010-06-27

rewelacja! po tej książce, bałam się luster. bardzo działa na wyobrażnie

Zuela | 2013-11-17

Co kryje się po drugiej stronie luster?Czy toczy się tam życie podobne do naszego tylko przesiąknięte złem?Dziecięca gwiazda zamordowana przez własna babkę,która widziała w nim szatana powraca by się mścić....a może to nasz świat zły odzwieciedleniem tamtego swiata zza lustra....kto to wie....

"Zwierciadło piekieł" to pierwsza książka Mastertona po jaką sięgnęłam i może dlatego tak bardzo mi się spodobała. Miała coś w sobie, że czułam lekki dreszczyk, strach i chłód, gdy ją czytałam. Pierwszej nocy, gdy ją czytałam, śniła mi się właśnie ona i nie wiedząc czemu sama wmyślałam sobie zakończenie, co mnie trochę szokowało. Książka jest naprawdę dobra. Ciekawie napisana. Tajemnicza, poruszająca i zaskakująca. Kot, który wyskoczył z lustra miał bardzo intrygujące imię. Przeczytałam ją bardzo szybko w sumie, jak większość książek Grahama Mastertona.

Animagia | 2012-07-18

Dla osób lubiących opowieści z dreszczykiem ta książka jest wprost idealna! Jestem osobiście wielką fanką tego autora, jednak ta opowieść nieco różni się od innych przez jego stworzonych. Jednak uważam tę różnicę za duży plus!

Książka ma to, co powinna zawierać każda opowieść mająca przestraszyć - zagadkę, której rozwiązanie następuje powoli i do samego niemal końca. Motyw z lustrem jest bardzo fascynujący i bardzo działa na wyobraźnię. Ponadto jednym z bohaterów jest dziecko, a dzieci w horrorach (zarówno w książkach, jak i filmach) wywołują zawsze niesamowite wrażenie i przerażają bardziej niż wymyślne potwory czy zombie.

Goroąco polecam :)