Totem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Totem
83-241-0019-9
horror
Maciek

Inne wydania

Nathan Slaughter, policjant z Detroit, obejmuje funkcję szeryfa w spokojnym miasteczku w Wyoming. Ma nadzieję, że uda mu się zapomnieć o tragedii, jaką przeżył - cudem. Nic nie zapowiada koszmaru, który nadchodzi z gór wraz z pełnią księżyca...

Krzysztof | 2014-05-29
Przeczytana: 16 lutego 2014

Jedna z najlepszych książek Morrella. Ociekająca klimatem i wciągająca, mimo że strachu nie ma za wiele. Dłuższa wersja bez porównania lepsza, o wiele pełniejsza i ze wspaniałym zakończeniem. Zdecydowanie nie jest to książka do pociągu.

Silaqui | 2010-10-19
Przeczytana: wrzesień 2010

Oto przykład tego, że jeśli genialny twórca thrillerów bierze się za horror, to wychodzi z tego... no właśnie. Nie wiadomo co. Przeczytałam, styl pisania bardzo podobny do Mastertona (a przecież Morrell ma swój własny, genialny styl...), zakończenie bez sensu, budowanie napięcia do niczego, i tak na prawdę ciągle się zastanawiam, o co w tej książce chodziło....

fdsm | 2013-08-06

Książka dobra dla zabicia czasu. Przeczytałam w pociągu, podróż minęła szybko. W każdym razie nie narzekam i nie żałuję :)

agni2911 | 2011-08-23
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Tak mnie wciągnęła, że w dwa dni ja przeczytałam. Od pierwszej strony do ostatniej książka trzyma w niesamowitym napięciu.

Wojtek Matusiak | 2016-03-19

Morrell mistrzu! Wróciłeś! Przynajmniej dla mnie. Po przeczytaniu wybitnych Infiltratorów, kolejne dwie książki Morrella, za które się zabrałem(Fałszywa Tożsamość, Strach w Garści Pyłu) były przeciętne. Przejrzałem dorobek autora (bo chciałem dać mu jeszcze jedną szansę) i odkryłem, że ma w swoim zestawie jeden horror (oprócz opowiadań), a jako, że jest to mój ulubiony gatunek nawet chwilę się nie zastanawiałem. Tutaj od razu postawie pytanie do Davida Morrella (bo wiem, żę to czyta): Chłopie, dlaczego ty nie piszesz więcej horrorów?! :) Co tu dużo pisać, książka jest świetna. Po samym tytule można by się spodziewać, że będziemy mieli do czynienia ze świątyniami majów czy coś w tym stylu (przynajmniej mi się kojarzyło, tym bardziej, że Morrell lubi takie klimaty) ale nie. Nic z tych rzeczy. Mamy tutaj za to tajemniczego wirusa wywołujące efekty podobne do wścieklizy. Co najlepsze mogą się nim zarażać i zwierzęta i ludzie (wieeelki plus). Dzięki temu nie można być pewnym skąd...

asiunkaj | 2016-07-12

Niedługa i nieciekawa opowieść. Cień zainteresowania pojawił się dopiero po dotarciu do drugiej części, jednak (niestety) szybko zgasł. Bardzo nieciekawie napisana, fatalny styl, język - dużo błędów gramatycznych (przynajmniej w moim wydaniu). Postaci bardzo lakonicznie zarysowane. Odniosłam wrażenie, że historia jest niespójna i pomieszana. Nieustannie powtarzają się podobne stwierdzenia, frazy. Zbyt dużo niedociągnięć dla tak krótkiej książki.
Oczywiście po książkę można sięgnąć, by zabić nieco czasu w autobusie, ale aby się w niej zatopić - nie polecam. Zdecydowanie jedna ze słabszych pozycji.

Dawidek | 2014-02-18

Książka niesamowicie się dłuży, bardzo przewidywalna i monotonna. Nie polecam.

dorota | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

W opisie ksiazki przeczytalam ze Totem jest to naladowany akcja thriller psychologiczny. Faktycznie malo w nim opisow postaci,portretow psychologicznych naszych bohaterow ,natomiast akcja od poczatku do konca,dla mnie to klasyczny horror i trzyma poziom.

Adrian Spajder | 2015-08-11

Fajny horror. Od początku jest atmosfera, niepokój i dużo grozy. Przy tym liczne niedopowiedzenia potęgują klimat. Nie żałuję, że przeczytałem.

Krzysztof | 2016-05-26

Od początku czyta się wspaniale,oderwać się trudno ale końcówka rozczarowuje.Dałem siedem a gdyby nie koniec,mogło by być nawet dziesięć.