Totem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Totem
83-241-0019-9
horror
Maciek

Nathan Slaughter, policjant z Detroit, obejmuje funkcję szeryfa w spokojnym miasteczku w Wyoming. Ma nadzieję, że uda mu się zapomnieć o tragedii, jaką przeżył - cudem. Nic nie zapowiada koszmaru, który nadchodzi z gór wraz z pełnią księżyca...

Uciekające strony | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

Powieść czyta się bardzo szybko, nie tylko ze względu na lekki styl, prosty język i małą objętość, ale również dzięki dynamicznej akcji, odpowiednio utrzymanym napięciu, a także fajnym klimacie. Lektura spodobała mi się od samego początku. Polubiłam głównego bohatera – Nathana. Przede wszystkim za to, że jest postacią nienachalną i prostą. Ponadto pojawia się burmistrz, który za wszelką cenę chce utrzymać władzę w mieście i wszystkich sobie podporządkować – typowe, oraz dziennikarz żądny sensacji i tematu, który przyniósłby mu rozgłos. Tego ostatniego też polubiłam, bo o dziwo nie szedł po trupach do celu i współpracował z policją.

Pomimo że nie jest to książka, która przeraża do tego stopnia, że włosy dęba stają, to jednak delikatne uczucie niepokoju i podekscytowania tajemniczymi wydarzeniami jest odczuwalne. Trudno się oderwać od powieści, bo dzieje się tu i dużo i szybko. Autor świetnie zbudował obraz małego miasteczka i mieszkańców – opisy nie są długie, ale za to konkretne i...

noname | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2017, Odradzam
Przeczytana: 18 października 2018

Zdecydowanie najgorsza książka przeczytaną w tym roku. Okropnie się ciągnie, a co najlepsze - nawet nie poczułam się zawiedziona bezsensownym zakończeniem, bo od pierwszych stron nie liczyłam na nic fascynującego. Nudna, nie wzbudzała we mnie ani strachu, ani ciekawości. Opisy przydługie, nijakie. Rekomendacja autorstwa S.Kinga na stronie tytułowej głosi: "W tej książce jest obezwładniający strach" - na co ja pytam "Gdzie?"

asiunkaj | 2016-07-12

Niedługa i nieciekawa opowieść. Cień zainteresowania pojawił się dopiero po dotarciu do drugiej części, jednak (niestety) szybko zgasł. Bardzo nieciekawie napisana, fatalny styl, język - dużo błędów gramatycznych (przynajmniej w moim wydaniu). Postaci bardzo lakonicznie zarysowane. Odniosłam wrażenie, że historia jest niespójna i pomieszana. Nieustannie powtarzają się podobne stwierdzenia, frazy. Zbyt dużo niedociągnięć dla tak krótkiej książki.
Oczywiście po książkę można sięgnąć, by zabić nieco czasu w autobusie, ale aby się w niej zatopić - nie polecam. Zdecydowanie jedna ze słabszych pozycji.

Krzysztof | 2016-05-26

Od początku czyta się wspaniale,oderwać się trudno ale końcówka rozczarowuje.Dałem siedem a gdyby nie koniec,mogło by być nawet dziesięć.

Adam Rutkowski | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Klimatem przypomina "Miasteczko Salem" Kinga.

Wojtek Matusiak | 2016-03-19

Morrell mistrzu! Wróciłeś! Przynajmniej dla mnie. Po przeczytaniu wybitnych Infiltratorów, kolejne dwie książki Morrella, za które się zabrałem(Fałszywa Tożsamość, Strach w Garści Pyłu) były przeciętne. Przejrzałem dorobek autora (bo chciałem dać mu jeszcze jedną szansę) i odkryłem, że ma w swoim zestawie jeden horror (oprócz opowiadań), a jako, że jest to mój ulubiony gatunek nawet chwilę się nie zastanawiałem. Tutaj od razu postawie pytanie do Davida Morrella (bo wiem, żę to czyta): Chłopie, dlaczego ty nie piszesz więcej horrorów?! :) Co tu dużo pisać, książka jest świetna. Po samym tytule można by się spodziewać, że będziemy mieli do czynienia ze świątyniami majów czy coś w tym stylu (przynajmniej mi się kojarzyło, tym bardziej, że Morrell lubi takie klimaty) ale nie. Nic z tych rzeczy. Mamy tutaj za to tajemniczego wirusa wywołujące efekty podobne do wścieklizy. Co najlepsze mogą się nim zarażać i zwierzęta i ludzie (wieeelki plus). Dzięki temu nie można być pewnym skąd...

Adrian Spajder | 2015-08-11

Fajny horror. Od początku jest atmosfera, niepokój i dużo grozy. Przy tym liczne niedopowiedzenia potęgują klimat. Nie żałuję, że przeczytałem.

Krzysztof | 2014-05-29
Przeczytana: 16 lutego 2014

Jedna z najlepszych książek Morrella. Ociekająca klimatem i wciągająca, mimo że strachu nie ma za wiele. Dłuższa wersja bez porównania lepsza, o wiele pełniejsza i ze wspaniałym zakończeniem. Zdecydowanie nie jest to książka do pociągu.

Dawidek | 2014-02-18

Książka niesamowicie się dłuży, bardzo przewidywalna i monotonna. Nie polecam.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2011 rok

Gdzieś autor się pogubił ....