Zwierciadło piekieł

Wydawnictwo: Replika
horror
Wkp

Jeden z najbardziej popularnych horrorów Grahama Mastertona w nowym wydaniu! Mieszkający w Hollywood scenarzysta Martin Williams jest doszczętnie spłukany. Kiedy jednak natrafia na lustro, wiszące niegdyś w domu małoletniego gwiazdora z lat trzydziestych, z radością wydaje na nie ostatni grosz. Tragiczna historia małego Boofulsa, utalentowanego młodego aktora, którego zaszlachtowała i...

Jeden z najbardziej popularnych horrorów Grahama Mastertona w nowym wydaniu!

Mieszkający w Hollywood scenarzysta Martin Williams jest doszczętnie spłukany. Kiedy jednak natrafia na lustro, wiszące niegdyś w domu małoletniego gwiazdora z lat trzydziestych, z radością wydaje na nie ostatni grosz. Tragiczna historia małego Boofulsa, utalentowanego młodego aktora, którego zaszlachtowała i porąbała na kawałki jego własna babcia, stanowi od dawna obsesję Martina.
Niebawem odkrywa on, że wymarzony zakup jest w rzeczywistości zmaterializowaniem koszmaru. Lustro nie tylko wisiało w domu Boofulsa, ale również było świadkiem śmierci tego jasnowłosego aniołka. W efekcie otworzył się w nim przerażający portal, prowadzący do równoległego świata piekieł. Gdy więc ginie wnuk gospodarza Martina, szybko staje się jasne, że tajemniczy portal ma z tym coś wspólnego. Jednak skoro mały chłopczyk mógł przeniknąć do wnętrza zwierciadła, co w takim razie może się z niego wydostać?

źródło opisu: http://replika.eu/ksiegarnia/zwierciadlo-piekiel/

źródło okładki: http://replika.eu/ksiegarnia/zwierciadlo-piekiel/

Regina | 2019-07-09
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Bardzo lubię powieści Mastertona. Potrafi zbudować napięcie i atmosferę grozy. Jedyne co mnie denerwowało w tej książce to główny bohater. Był takim nieudacznikiem,że aż bolało.

Corvus26 | 2019-06-20

Najlepsza pozycja Mastertona jaką do tej pory czytałem, jednak nadal najwyżej ponad przeciętna. Autor ma niesamowite pomysły ale w moim odczuciu wykonanie jest raczej średnie. Trzecie moje podejście i nadal nie przekonałem się do tego autora.

AlcarinElen | 2019-06-04
Przeczytana: 18 marca 2019

Sama nie wiem , co myśleć o tej książce. Tyle samo plusów co minusów.
Martin Williams, scenarzysta z Hollywood, ma wręcz obsesję na punkcie Boofulsa, chłopca-aktora z lat trzydziestych, który tragicznie zginął zaszlachtowany przez własna babcię. Nachalnie próbuje wciskać wszystkim scenariusz musicalu o Boofullsie własnego autorstwa, lecz bez powodzenia. Boofuls to temat tabu w Hollywood i nikt nie chce wywlekać tej sprawy znowu na wierzch. Wszystko przybiera nieoczekiwany obrót gdy Martinowi wpada w ręce lustro z pokoju chłopca. Lecz mawiają, że lustro jest zwierciadłem duszy.. Co może się chować w lustrze, które było świadkiem tak tragicznych wydarzeń? Martin będzie musiał przekonać się o tym na własnej skórze.
Do przeczytania tej książki zabierałam się dwa razy. Akcja książki rozkręcała się tak powoli, że za pierwszym razem po prostu odłożyłam książkę na półkę. Kontynuowałam ją tylko dlatego, że nic innego nie miałam pod ręką. Na szczęście im dalej tym akcja się rozkręca. Ale...

Ania | 2019-05-05
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2019

Męska Alicja :D
Bardzo dobry start, autentycznie czułam lęk przed lustrem :D Fajny klimat, groza, budowanie napięcia, ale później jednak za dużo wymyślnych wątków...

Michał Laskowski | 2019-04-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Klika razy zdarzyło mi się już, że czytana przeze mnie książka przemknęła ze swoją treścią do strefy moich snów. Często, w takiej sytuacji jestem tym obudzonym, zatem zwykle podnoszę się wówczas, łapię wyciągnięte do mnie troskliwe dłonie mówiąc: Odeszło, już dobrze. Czy to zły znak? Nieee, to może świadczyć tylko o tym, że po odłożeniu książki Ona wewnątrz ciągle żyje i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Graham Masterton ze swoim Zwierciadłem wprowadził mnie właśnie w taki stan. Już od początku tej historii czułem się pochłonięty klimatem końca lat osiemdziesiątych. Tajemnicami Hollywood, przemysłem filmowym i tą pogonią za sławą. Prześcigający się ze swoimi wizjami scenarzyści na ten najlepszy, najbardziej dochodowy, najbardziej oryginalny pomysł.

Martin Williams również miał swój pomysł na sukces. Odważny, kontrowersyjny i jak się okazało - niebezpieczny. Ale jak walczyć z pasją, z zaangażowaniem? Można ją rozumieć, albo i nie. A Zwierciadło? Właśnie, czym jest zwierciadło w tej...

bednarskimarcin | 2018-10-16
Przeczytana: luty 2018

Doskonały horror. Chwilami wręcz przerażające opisy okropności z piekła rodem.

Ghostwriter | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Ależ Masterton potrafi świetnie budować napięcie i zarysowywać postacie! Ktoś gdzieś napisał, że autor "Manitou" zawsze jedzie na podobnym schemacie. Ten schemat to grupa ludzi, która próbuje przepędzić demona/ducha/jakiegoś potwora, a osoba, która wydaje się być najbardziej ogarnięta w temacie ginie w jakiś straszliwych okolicznościach w środku książki, a za bary z bestią bierze się główny bohater, który bywa najczęściej zwykłym facetem z ulicy. Może i tak. Może i ten sam schemat dotyczy "Zwierciadła...", ale to nie zmienia faktu, że tę książkę po protu pochłania się z wypiekami na twarzy, a niektóre rozwiązania fabularne, nawet jeżeli są sztampowe, to jakoś nie rażą. "Zwierciadło piekieł" to kawał dobrego czytadła. Bardzo podobały mi się przemyślenia jednego z bohaterów o tym dlaczego każde lustro jest złe. Nie cytuję, bo lepiej po prostu tą książkę wziąć i przeczytać w całości. Podobno jedna z najlepszych w dorobku Mastertona.

Nozomi | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Ta książka, to znaczy jej opis, od dawna zarówno mnie przyciągała, jak i odpychała. W końcu przyciąganie zwyciężyło, nabyłam ją i pochłonęłam w dwa dni. Okazało się, że ani nie jest tak źle, jak się obawiałam, ani tak dobrze, jak mogłoby być, gdyby cały potencjał tej historii został w pełni wykorzystany. Na przykład dwa moje ulubione wątki: sabaty w hotelu "Boskie Hollywood" i pani Redd, zostały zaledwie muśnięte. Jednego jestem pewna: gdyby tak ktoś znalazł odpowiedniego wykonawcę do roli Boofulsa (co nie byłoby łatwe) i zekranizował tę książkę, mógłby z tego wyjść jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów. Gdyby oczywiście nie pozmieniali (to znaczy nie ocenzurowali) najlepszych scen (a znając ich tak właśnie by zrobili, więc może lepiej, że "Zwierciadło piekieł" pozostaje niesfilmowane).

Roger | 2018-06-06

książka w której widzimy dwa światy. Ten rzeczywisty i pokazany w krzywym zwierciadle, czego synonimem jest lustro. Akcja w typowej dla Mastertona dopiero się rozwija, ale już na początku widać pewne znamiona grozy, dlatego równie dobrze można napisać, że akcja dzieje się od samego początku. Co ma swoje plusy, oczywiście potem książka znacznie zwalnia, jakby sam autor nie miał pomysłu na pociągnięcie dalej historii, dzięki temu jego książki czyta mi się naprawdę lekko i szybko. Jak już napisałem w książce widzimy dwie wersje tego samego świata, trudno powiedzieć który jest prawdziwy. Względem nas prawdziwy jest ten, w którym niema tych dziwnych istot pokazanych na ostatnich stronach. Jest też motyw diabła. Masterton po raz kolejny zaczerpnął wiedzę z wierzeń, oczywiście mógłby jakoś lepiej poprowadzić ten element. Wyjaśnić dlaczego Szatan opętał Boofolusa, co według mnie byłoby ciekawą informacja, a może i wątkiem.

Marcin G_ | 2018-05-15
Przeczytana: 14 maja 2018

W moim sercu jest elitarny obszar tylko dla wybranych. Zasiadają tam wielkie osobistości... Stephen King, Dean Kootz i oczywiście Graham Masterton. Autorzy którzy wplątują mnie w swoje intrygi, zniewalają i przejmują kontrolę nad wyobraźnią. Ta książka jest swoistym lustrem, które wchłonęło i uwięziło mnie po jego drugiej stronie. Świetna dynamika powieści, znakomite powiązania z tekstami Biblijnymi i z powieścią "Alicja w Krainie czarów". Graham Masterton ma niesamowitą zdolność do zacierania granicy między rzeczywistością, a fikcją literacką. Polecam gorąco, lecz bądźcie ostrożni, gdy tylko zwierciadło złapie was w swoje szpony, nie puści aż do ostatniej strony.