Opowiadania z zakładką - Zeszyt drugi

Wydawnictwo: Selfpublishing
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Katarzyna

Zeszyt drugi ,,Opowiadań z zakładką” to zbiór tekstów umieszczonych w zimowej aurze. Boże Narodzenie, Sylwester i początek nowego roku, a w każdym z opowiadań inny bohater i miejsce akcji.

źródło opisu: Opis okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zdzisław | 2019-01-11
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Na ulicach zwykłego miasta spotykam zwykłych ludzi. Może to tylko pozory, bo przez oczy nie sposób zajrzeć w duszę. Czy aby na pewno?

Dwoje młodych ludzi idzie, trzymając się za ręce, i spoglądają na siebie
z iskrą w oku. Czy są zauroczeni, zakochani albo jedynie ciekawi siebie? Tak różni od siebie, jak dwa czarne psy obok nich: pekińczyk
i nowofundland. Mija ich kobieta, która wydaje się zdenerwowana, ale
w oczach ma spokój. Z mgły przedwieczornej lub niepamięci wyłania się mężczyzna. Przez szybkę w oknie mijanego domu wygląda mała dziewczynka i szuka śladów Mikołaja na ścieżce. Na podwórku statecznie spacerują Melodia, Odetta i Śnieżka – trzy kury. Pojedyncze sytuacje zmieniają bieg wydarzeń.

„Jeden niepotrzebny ruch ręką, zwykły zamach, a potrafi tyle zmienić
w życiu”

Opowiedziała o nich Pani Karola Korman w drugim zeszycie „Opowiadań
z zakładką”. Te krótkie utwory tworzą pewną historię dzięki postaciom, które w bardzo dynamicznym stylu prezentują nam swoje emocje i...