Rytuały wody

Okładka książki Rytuały wody Eva García Sáenz de Urturi Patronat LC
Okładka książki Rytuały wody
Eva García Sáenz de Urturi Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Białego Miasta (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Trylogia Białego Miasta (tom 2)
Los ritos del agua
Muza
2019-10-30
2019-10-30
Data 1. wydania:
2017-03-30
Katarzyna Okrasko
kryminał literatura hiszpańska niebezpieczeństwo policjant psychoza seryjny zabójca strach śledztwo wyścig z czasem zagadka kryminalna

więcej Więcej

Druga z części Trylogii Białego Miasta jak zwykle do samego końca nie wiadomo co i jak, co chwilę zmienia się punkt widzenia pod koniec nawet można się popłakać. Uwielbiam tę serię jak najbardziej polecam

Super kontynuacja pierwszej części. Bohater świetnie napisany, aż chciałoby sie go poznać. Śledztwo w powieści nie jest ani na chwile nudne lub żmudne. Super sie czyta! polecam!

Tak jak w przypadku pierwszej części- temat sam w sobie ciekawy, ale wszystko jakoś za bardzo rozciągnięte i lekko męczące. Da się jednak czytać, w połowie nawet trochę nabiera tempa :)

Zasadniczo udana kontynuacja, pod koniec robi się nieco skomplikowana i wplatanie Alby we wszystko, wydaje się naprawdę zbędnym zbiegiem okoliczności, aczkolwiek czytało się przyjemnie. Przyznam, że autorka nawet jakby bardziej się postarała, a może nauczyła się czegoś po poprzednim tomie i teraz wszystko wyszło jakby ciekawiej? Chętnie sięgnę po trzecią część, a dwie...

"Życie potrafiło być piękne, kiedy nie upierało się, żeby być złośliwe..."

Cześć Kochani, wierzycie w pewne schematy? Zabobony? Czy jednak jesteście osobami mocno stąpającymi po ziemi?

Drugi tom trylogii Ciszy Białego Miasta zaczyna się od znalezienia ciała młodej kobiety w ciąży. Okazuje się być dawną znajomą naszego głównego bohatera Krakena, która miała wpływ nie tylko...

Niekończąca się książka! Autorka po raz kolejny nie dała czytelnikowi odetchnąć. Gdy tylko puzle zaczynają do siebie pasować, okazuje się jak bardzo byliśmy w błędzie. Dla mnie kryminał idealny-ciekawe zbrodnie, bez zbędnego rozlewu flaków, ciekawie wykreowane postaci. Odejmuję jedna gwiazdkę, bo realizm historii traci gdy kolejny morderca jest związany i zna któreś z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z założenia nie czytam kryminałów napisanych przez kobiety.
Nie interesują mnie wątki rodem z Harlequinów, a które zazwyczaj pojawiają się w takich książkach.
Podobnie jest w tej pozycji.
Dużym plusem jest akcja osadzona w jednym z moich ulubionych regionów, lecz niestety wątki "ciążowo-rodzicielskie" przyprawiały mnie o odruch wymiotny.
To tak, jakby pójść na obiad do...

Z początku wydawało mi się, że nie powtórzy sukcesu pierwszej części i mi się nie spodoba, ale akcja szybko się rozkręca i nadal trzyma poziom. Te zwroty akcji! Naprawdę dobra trylogia, polecam :)

Druga część trylogii Cisza białego miasta w moim odczuciu niczym nie ustępuje pierwszej i trzyma wysoki poziom. Tym razem główny bohater policyjny profiler Unai Lopez de Ayala vel Kraken musi zbadać sprawę rytualnych zabójstw dokonywanych głównie na kobietach w ciąży. Czy morderca to zimny wyrachowany psychopata czy może raczej osoba poważnie zaburzona, której powinno się...

Druga część jest dla mnie tak samo dobra jak pierwsza.

Autorka utrzymuje wartość historii dla nowych zbrodni, które mają miejsce w Vitorii. Historia, która ma w sobie ten magnetyzm.

Te książki aż proszą się o ekranizację, najlepiej w formie mini serialu.

2 651
  • 2020