Rytuały wody

Patronat LC
Eva García Sáenz de Urturi Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Białego Miasta (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Los ritos del agua
Data 1. wydania:
2017-03-30
Katarzyna Okrasko
Muza
kryminał literatura hiszpańska niebezpieczeństwo policjant psychoza seryjny zabójca strach śledztwo wyścig z czasem zagadka kryminalna
Los ritos del agua
Trylogia Białego Miasta (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Okrasko

Na półkach: , , , , ,

Nie lubię, kiedy zaczynając czytać kryminał wiem co się wydarzy na jego końcu. To jest jak w teatrze, kiedy w pierwszej scenie pojawia się pistolet, a później czekamy na wystrzał. Pierwszy tom mnie uwiódł baskijskim klimatem, odbiegającymi od schematów postaciami i ciekawym podejściem. Jednak drugi tom jest powieleniem schematów z pierwszego. Kraken ponoć najlepszy profiler...

Kolejna, bardzo ciekawa historia Unai i jego przyjaciół, dalsze losy Alby i kolejne morderstwa. Zakończenie takie jak się spodziewałam, choć liczyłam, że będzie bardziej cukierkowo. Nie mogę się doczekać ostatniej części tej trylogii. Miła odmiana od skandynawskich klimatów, choć i tu powiało zimą.

Nie wiem czy to kwestia przywiązania się do głównych bohaterów ale wbrew wielu opiniom muszę stwierdzić, że druga część trylogii zdecydowanie bardziej mi się podobała. Chociaż dalej śmieszy mnie, że na biednego Unaia i jego bliskich wiecznie ktoś czyha, co nie zmienia faktu, że jakoś mi to wszystko bardziej grało i końcówka była jakaś bardziej emocjonującą? (Co może dla...

Tym razem muszę pochwalić autorkę trylogii Cisza białego..., bo jest dużo lepiej niż w pierwszej części. Mamy tutaj do czynienia z kolejną serią morderstw, ale już nie tak niewiarygodną liczebnie, pomysł na fabułę wtrącenia historycznych elementów i magicznych rytuałów, też jak najbardziej udany. Główny bohater po traumatycznych przejściach próbujący z nich wyjść, już nie...

Druga część troszkę tylko gorsza od pierwszej ale jednak dalej godna polecenia. Z niecierpliwości czekam na przesyłke trzeciej części !! #Teamkraken

Napiszę zbiorczą opinię o całej trylogii, bo generalnie całość trzyma podobny poziom. Bardzo dobrze się to czyta, autorka ma dobre wyczucie języka i historii, stworzyła ogólnie ciekawe środowisko, w którym dzieje się historia wszystkich 3 części. W każdej z nich podobny schemat, tzn. nawiązanie do dalekiej przeszłości jako przyczyna tego, co dzieje się teraz, i nawet każda...

pani eva zafundowała czytelnikom prawdziwy emocjonalny rollercoaster, naprawde fantastyczna książka, jak dla mnie lepsza od pierwszej części a przedemną jeszcze 'wladcy czasu' którą mam już zakupioną i napewno wkrótce ją przeczytam

Odrobinę słabsza niż część I, ale przeczytana z nie mniejszym zainteresowaniem. Dobrze jest rozpocząć przygodę czytelniczą z tą serią w porządku chronologicznym.

Totalnie nie odpowiada mi styl pisania autorki, do tego irytujący główny bohater Unai, przeżywający wszystko bardzo emocjonalnie, rozmyślający o swoim życiu za bardzo rozwlekle. Bardzo to wszystko nieporadne

Solidny kryminał, nie znudził mnie. Udało mi się kilka rzeczy przewidzieć, ale nie przeszkadzało mi to za bardzo.
Słuchałam w audiobooku, więc nieco mniej zwracałam uwagę na sztuczne dialogi niż w "Ciszy białego miasta".

Dyskusje

1 958