Magia grudniowej nocy

Okładka książki Magia grudniowej nocy Gabriela Gargaś Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Magia grudniowej nocy
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wieczór taki jak ten (tom 3)
Czwarta Strona
2018-10-31
2018-10-31
literatura polska Boże Narodzenie święta magia podarunek

Otul się magiczną mocą grudnia

Dalsze losy bohaterów z Bieszczad . Ta część również przypadła mi do gustu jak dwie poprzednie . Fajna opowieść świąteczna o miłości przyjaźni i nie tylko . Polecam

Bardzo przyjemna i lekka lektura, fajna do poczytania właśnie w grudniu, w okresie świątecznym. Ja akurat sięgnęłam po tę pozycję nie wiedząc, że jest ona kontynuacją, ale nie przeszkodziło mi to w zaprzyjaźnieniu się z bohaterami i w byciu wprowadzoną w ich historie i charakterystyki. Dokupiłam sobie część pierwszą i na pewno sięgnę po drugą. Książka pełna ciepła i małych życiowych mądrości. :)

Kilka historii, kilka ludzi, których coś łączy. Każdy ma swoją historię z którą się mierzy. Historie smutne, piękne a przede wszystkim o miłości i cudach. Wszystko to dzieje się na tle przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Czyta się dobrze i przyjemnie.

Wciągająca, trochę bardziej psychologiczna. Ciekawa historia pani Arlety w tle. Co prawda trochę mniej świąteczna niż pierwsza część z serii, ale wciąż akcenty świąteczne są.

❄️MAGIA GRUDNIOWEJ NOCY❄️

7/10 ⭐️

❄️W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich!
W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród wzgórz otulonych śniegiem, w małych domkach, w których pachnie cynamonowymi wypiekami, to marzenie może się spełnić… Czy pierwsza gwiazdka przyniesie ukojenie?
Michalina już niedługo zostanie mamą. Radość oczekiwania na maleństwo zakłóca jej jednak obawa, że będzie musiała wychowywać je sama. Czy Przemek wybaczy jej dawne błędy i stworzą kochającą się rodzinę?
Przed Świętami babcia Zosia niemal nie wychodzi ze swojej cukierni „Cynamonowe serca”, bo zamówień na przepyszne pierniczki, makowce i serniki spłynęło jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Niefortunny wypadek sprawi, że nie będzie mogła sama dokończyć wypieków. Na szczęście ktoś chętnie jej pomoże…
W te Święta każdy odkryje coś wyjątkowego. Bo przecież najpiękniejsze podarunki od losu dostajemy, kiedy najmniej się tego spodziewamy.❄️

❄️Bardzo fajna i przyjemna książka. Spędziłam z nią bardzo dobrze czas.

❄️Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się wszystko tak jakby miało się udać? Czy magiczny czas świąt, będzie idealnym momentem na dalsze kroki?

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #świąteczneksiążki #kalendarzadwentowy #magiagrudniowejnocy #gabrielagargaś #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

❄️MAGIA GRUDNIOWEJ NOCY❄️

7/10 ⭐️

❄️W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich!
Michalina już niedługo...

O trudnościach dnia codziennego oraz o tym, że mimo różnych przeżyć, rozterek i trosk jest taki czas w roku kiedy skupiamy się na tym co najważniejsze - na miłości, wspólnych chwilach i dobroci serca spotkanych na swojej drodze ludzi.

Zawiodłam się, najgorsza z trzech części. Nic się nie dzieje, nuuuda.

Zawiodłam się, najgorsza z trzech części. Nic się nie dzieje, nuuuda.

Nie mam pojęcia dlaczego porwałam się na 3 tom. Dalej tak samo słaby jak poprzednie. Ja tej autorce już podziękuję. Połowa ksiazki to aforyzmy i złote myśli, które pomijałam (!!!). Przekleństwa (chociaż tych było mniej niż w 2 tomie),grupowe wybuchy śmiechu co 2 stronę, dorosła kobieta Michalinia nazywana Miśką (to mi już tez przeszkadzało od 1 tomu). Dwie gwiazdki więcej dodaję za nowych bohaterów oraz ciekawą historię dworku.

Przyznam się bez bicia, że zaczęłam czytać tę książkę i jakoś ta ostatnia część strasznie się ciągnęła za mną. Żadnych zwrotów akcji nie było, a do tego miałam wrażenie, że rozmowa Amelii z Arletą była takim zapychaczem całej historii. Książka w takiej wersji nie powinna zostać wydana. Nie pojawiły się żadne zmiany u Michaliny. Dalej nic nie wiadomo. Jestem bardzo rozczarowana, bo uwielbiam Panią Gargaś. NIE POLECAM.

Cała seria niestety jest nieco kiczowata, zbyt cukierkowa. Przemyślenia i dialogi bohaterów wypowiadane przez nich na głos, a nie w ich myślach, są czymś czego normalnie człowiek by nie powiedział, chodzi mi o formę wypowiedzi z jakimiś porownywaniami itd... po prostu chyba nie moje klimaty.

• Świąteczne
  • Przeczytane 2019