Wyzwanie czytelnicze LC

Anioł na śniegu

Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Iwona

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości. Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to...

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości.
Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem.
Pachnąca piernikami i jodłą kontynuacja Czterech płatków śniegu, które tysiące czytelniczek znalazły pod choinką.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/aniol-na-sniegu/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2018/09...»

Gosia | 2018-11-04
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Minął rok a mnie bardzo przyjemnie było wrócić do bloku przy ulicy Weissa w Kalwarii. Ci sami bohaterowie, którzy towarzyszyli nam w "Czerech płatkach śniegu", nieoceniona dozorczyni pani Michalska. Dla jednych coś się zaczyna, dla innych kończy, nowe problemy do rozwiązania.
Polecam!

Justyna | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

"Anioł na śniegu" to bardzo udana kontynuacja "Czterech płatków śniegu". To, że Czterema płatkami byłam, jestem zachwycona zapewne już wiecie :)
Anioła pochłonęłam dzisiaj, w kilka godzin. Próbowałam przerwać czytanie aby przygotować głodnemu mężczyźnie obiad. Jednak za bardzo mi to nie wyszło i tak podczas smażenia co i rusz podglądałam mojego ebooka, bo nie mogłam się ani na chwilę rozstać z mieszkańcami kamiennicy przy Weissa. Znów z przyjemnością zanurzyłam się w ich świat. Pani Joanna wykreowała przebogatą plejadę wspaniałych bohaterów i ta część nie przyniosła rozczarowania co do ich poczynań i dlaszych losów. Postacie są autentyczne, szczere i pozbawione zadęcia. Osoby takie jak Waldemar, mama Kwiatek czy Lucyna są dobrze mi znane z mojego własnego życia. Myślę, że większość z was mogła mnieć do czynienia z podobnymi "przypadkami" ;)
Ja ze swojej strony polecam serdecznie. Radzę jednak zacząć od "Czterech płatków śniegu" jeśli ktoś jeszcze nie czytał. Jest to książka...

Andżelika | 2018-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2018

(...)"Anioł na śniegu" jest kontynuacją "Czterech płatków śniegu", dlatego z przyjemnością zajrzałam do bohaterów, którzy mieszkają przy ul. Weissa. Trochę się u niech zmieniło. Anna po wyprowadzeniu się męża - sknery i despoty, w końcu odzyskała swoje życie. To smutne wydarzenie spowodowało, że kobieta postanowiła zawalczyć o swoją przyszłość i osiągnęła zamierzony cel. Dlatego prawdzie jest powiedzenie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przeżycia Anny są dla nas sygnałem, że nie można załamywać się w trudnej sytuacji, lecz należy wziąć los w swoje ręce i znaleźć dla siebie nowe miejsce i realizować swoje marzenia.
Na uwagę zasługuje starsza pani Michalska - dobry duch, który potrafi wspomóc dobrą radą swoich sąsiadów. Oczywiście ma ona też swoje wady, ale kto ich nie ma.
W okresie przedświątecznym nietrudno zgubić sens przygotowań do świąt. Gonitwa za wspaniałymi prezentami, wielkie...

BeataT | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Można czytać nie znając 1 cz."Cztery płatki śniegu " ale warto i po tę książkę sięgnąć. Przyjemna wesoła opowieść ostatniego tygodnia przed Wigilią. Mamy mieszkańców pewnego bloku i ich życie w pigułce, a zarazem tak wiele zdarzeń, które ich łączą a może chcą podzielić. Idealna lektura w fajnym klimacie przed Świątecznym. Obie części polecam :)

nieperfekcyjnie | 2018-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Święta coraz bliżej, dlatego staram się zaczytywać w typowo gwiazdkowych historiach, które idealnie wprowadzają w ten niesamowity klimat. Nigdy nie smakują one tak dobrze, jak podczas grudniowych dni, gdy za oknem mróz i śnieg... Niestety aktualnie pogoda bywa mocno kapryśna, dlatego niekiedy pozostaje nam jedynie czytanie zimowych opowieści.

U mieszkańców bloku przy ulicy Weissa nastąpiło wiele zmian. Marzena spędza więcej czasu z córką, ale ich życie niebawem ma przewrócić się do góry nogami. Monika nie może znieść narzucającej się teściowej. Anna w końcu uwolniła się od męża i może inwestować w siebie. Zuzanna planuje zorganizować sąsiedzkie spotkanie pod jodełką, ale nie wie, że nie będzie to takie proste. Z kolei pani Michalska nadal pragnie szczęścia wszystkich dookoła, widząc więcej, niżeli inni chcieliby przyznać...

Przedświąteczna gonitwa napędza nas do nieustannego sprzątania, biegania po...

Aellirenn | 2018-11-04
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Sezon za świąteczne książki uważam za oficjalnie otwarty. :)

W ubiegłym roku zachwyciła mnie świąteczna powieść Szarańskiej. Nic więc dziwnego, że w tym roku to była pierwsza bożonarodzeniowa książka, po którą sięgnęłam. I co mogę powiedzieć? Znów moc dobra uderzyła we mnie z całą siłą. Bo o tym są te książki - ludzie są w głębi duszy dobrzy. Czasem tylko potrzeba takiej pani Michalskiej, żeby im o tym przypomnieć. Krótko mówiąc „Anioł na śniegu” to swoisty plaster na wszystkie przedświąteczne rany.

MoniS | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Zabawna powieść utrzymana w klimacie świątecznym. Godna kontynuacja Czterech płatków śniegu :)

Anielka | 2018-11-21

„Anioł na śniegu” to ciepła i radosna pozycja. Czuć w niej świąteczny klimat przepełniony rodzinną bliskością. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale „pachniała” mi ona właśnie typowymi świętami. Dlatego uważam, że będzie ona idealna na ten okres zimowo-świąteczny, aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój.

Autorka stworzyła niesamowicie przyjemną i lekką pozycję, która jest idealna na świąteczno-zimowe wieczory. Jak wspomniałam czuć w niej magię świąt, z czego bardzo się cieszę. Pani Joanna pokazała nam, co tak naprawdę jest ważne podczas świąt. Tak, więc jeśli czytaliście już "Cztery płatki śniegu", to koniecznie sięgnijcie również po kontynuację! A jeśli jeszcze nie mieliście okazji czytać tej serii, to moim zdaniem powinniście zacząć właśnie od pierwszego tomu!

Całą opinię znajdziecie na moim blogu.
www.zaczytanaanielka.blogspot.com
~Zaczytana Anielka~

martah | 2018-11-08

"Anioł na śniegu" to kontynuacja losów mieszkańców bloku z ulicy Weissa 5 w Kalwarii. Myślę, że każdy tak jak ja był ciekawy co słychać u bohaterów "Czterech płatków śniegu".

Ogromnie cieszy mnie to, że Pani Joanna zdecydowała się na napisanie drugiej części.

Przeplata śmieszne sytuację życia codziennego z tym co tak na prawdę ważne jest w czasie świąt i nie tylko.

Bo czy bez choinki czy karpia mogą odbyć się święta? Czy jeśli nie umyjemy okien to nie będziemy mogli cieszyć się świętami jak inni?
Historia chce nam pokazać, że nie ważne jest to co pokazują ludzie na instagramie, wszystko spod linijki, 12 idealnych potraw jak z restauracji z 3 gwiazdkami Michelin.

Ważna jest bliskość ludzi, których kochamy. Otwarte serce dla osób które tego potrzebują, ważne jest również to żeby nie ograniczać tych uczuć tylko do okresu świąt.

Fabuła

Od razu zaznaczę na wstępie, że warto czytać tę serię po kolei. Książka opowiada o różnych bohaterach mieszkających w jednym bloku przy ulicy Weissa, których poznaliśmy w części pierwszej.

Akcja dzieje się dokładnie rok później w grudniu. Zaczynają się powolne przygotowania do świąt. Cztery przyjaciółki (znane z poprzedniej części), czyli Zuzanna, Anna, Monika i Marzena postanowiły kupić jakieś prezenty niespodzianki dla sąsiadów, a w Wigilię spotkać się pod jodełką przed blokiem na wspólnym świętowaniu. Niestety ktoś kradnie drzewko? Czy bez jodełki nadal uda się zrobić wspólną wigilię?

Poza tym warto wspomnieć, że u naszych bohaterów przez cały rok wiele się zmieniło. Każda z osób boryka się z jakimiś problemami, o których nie chce opowiadać wszystkim na około. Zuzanna martwi się o męża, którego spotyka krążącego wokół banku. Czyżby miał kłopoty finansowe? Do Anny wraca mąż Waldemar, który przeżywa szok widząc jak zmieniła się jego żona przez rok. Monika nadal narzeka...