Anioł na śniegu

Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Iwona

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości. Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to...

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości.
Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem.
Pachnąca piernikami i jodłą kontynuacja Czterech płatków śniegu, które tysiące czytelniczek znalazły pod choinką.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/aniol-na-sniegu/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2018/09...»

Gosia | 2018-11-04
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Minął rok a mnie bardzo przyjemnie było wrócić do bloku przy ulicy Weissa w Kalwarii. Ci sami bohaterowie, którzy towarzyszyli nam w "Czerech płatkach śniegu", nieoceniona dozorczyni pani Michalska. Dla jednych coś się zaczyna, dla innych kończy, nowe problemy do rozwiązania.
Polecam!

Justyna | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

"Anioł na śniegu" to bardzo udana kontynuacja "Czterech płatków śniegu". To, że Czterema płatkami byłam, jestem zachwycona zapewne już wiecie :)
Anioła pochłonęłam dzisiaj, w kilka godzin. Próbowałam przerwać czytanie aby przygotować głodnemu mężczyźnie obiad. Jednak za bardzo mi to nie wyszło i tak podczas smażenia co i rusz podglądałam mojego ebooka, bo nie mogłam się ani na chwilę rozstać z mieszkańcami kamiennicy przy Weissa. Znów z przyjemnością zanurzyłam się w ich świat. Pani Joanna wykreowała przebogatą plejadę wspaniałych bohaterów i ta część nie przyniosła rozczarowania co do ich poczynań i dlaszych losów. Postacie są autentyczne, szczere i pozbawione zadęcia. Osoby takie jak Waldemar, mama Kwiatek czy Lucyna są dobrze mi znane z mojego własnego życia. Myślę, że większość z was mogła mnieć do czynienia z podobnymi "przypadkami" ;)
Ja ze swojej strony polecam serdecznie. Radzę jednak zacząć od "Czterech płatków śniegu" jeśli ktoś jeszcze nie czytał. Jest to książka...

MoniS | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Zabawna powieść utrzymana w klimacie świątecznym. Godna kontynuacja Czterech płatków śniegu :)

Aellirenn | 2018-11-04
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Sezon za świąteczne książki uważam za oficjalnie otwarty. :)

W ubiegłym roku zachwyciła mnie świąteczna powieść Szarańskiej. Nic więc dziwnego, że w tym roku to była pierwsza bożonarodzeniowa książka, po którą sięgnęłam. I co mogę powiedzieć? Znów moc dobra uderzyła we mnie z całą siłą. Bo o tym są te książki - ludzie są w głębi duszy dobrzy. Czasem tylko potrzeba takiej pani Michalskiej, żeby im o tym przypomnieć. Krótko mówiąc „Anioł na śniegu” to swoisty plaster na wszystkie przedświąteczne rany.

martah | 2018-11-08

"Anioł na śniegu" to kontynuacja losów mieszkańców bloku z ulicy Weissa 5 w Kalwarii. Myślę, że każdy tak jak ja był ciekawy co słychać u bohaterów "Czterech płatków śniegu".

Ogromnie cieszy mnie to, że Pani Joanna zdecydowała się na napisanie drugiej części.

Przeplata śmieszne sytuację życia codziennego z tym co tak na prawdę ważne jest w czasie świąt i nie tylko.

Bo czy bez choinki czy karpia mogą odbyć się święta? Czy jeśli nie umyjemy okien to nie będziemy mogli cieszyć się świętami jak inni?
Historia chce nam pokazać, że nie ważne jest to co pokazują ludzie na instagramie, wszystko spod linijki, 12 idealnych potraw jak z restauracji z 3 gwiazdkami Michelin.

Ważna jest bliskość ludzi, których kochamy. Otwarte serce dla osób które tego potrzebują, ważne jest również to żeby nie ograniczać tych uczuć tylko do okresu świąt.

W ostatniej chwili, w momencie, kiedy czytałam inne recenzje tego tytułu, dowiedziałam się, iż jest to kontynuacja książki ,,Cztery płatki śniegu". Bez bicia muszę przyznać, że tamtej nie czytałam, ale Anioł na śniegu jest już mi w zupełności. Wiecie co ? Ja nie potrafię oceniać takich świątecznych książek, pełnych emocji, ciepła i uroku, inaczej. Według mnie te książki zasługują na najwyższą ocenę, ponieważ nawiązują do świątecznej magii.

Co dla mnie było najlepsze w tej książce? Zdecydowanie bohaterowie! Fabuła również, ale sam świat postaci, ich wady, zalety, ogólnie całokształt urzekły mnie. Pokochałam ich również za tę magię świąt, piękno...
Poza tym jestem zachwycona pięknym stylem Autorki,to było coś niesamowitego. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem, że można napisać tak piękną, subtelną powieść, która urzeka pod każdym względem.
Książka nie rozczrowała mnie, wręcz przeciwnie, zachwyciła. Za tę lekkość, delikatność, subtelność no i jak to zwykle bywa w świątecznych...

Kornelia225 | 2018-11-09

Przyjemna. Acz kolwiek, jestem lekko zawiedziona.Prym wioda Kalina z Kajtkiem. Malo ciekawi bohaterowie -oczywiscie w moim tylko odczuciu. W "Platkach"Byli bardziej "drugoplanowi"I to bylo ok.Ich watki troche nudne. Szkoda ze nie bylo wiecej Anny i Waldemara. Taka mocna 8 ,ode mnie.

Fya | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018