Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia

Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Literatura polska
Ag2S

Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną. Jest rok 1957. Weronika, córka Matyldy, dopiero wkracza w dorosłość, a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę, tak jak robiły to Wiktoria i Matylda - kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś,...

Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną.
Jest rok 1957. Weronika, córka Matyldy, dopiero wkracza w dorosłość, a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę, tak jak robiły to Wiktoria i Matylda - kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś, kogo wcześniej bardzo pokochała.
W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę, a Julek, były pilot RAF-u, jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości, a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno, kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić, nie zważając na rodzinną klątwę, która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Kobiety_z_ulicy_Grodzkie...(?)

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Bardzo polubiłam serię o kobietach z ulicy Grodzkiej. Z niecierpliwością czekałam na dalsze losy Weroniki, tym razem już w czasach bardziej nam współczesnych.
Akcja rozgrywa się w latach 1957-67. Początkowo we Francji, gdzie Weronika razem z matką odwiedza Yvonne, siostrę Pascala nieznanego jej dotychczas dziadka, a później już w Krakowie. I chociaż jej francuska rodzina chce, żeby z nimi została i studiowała we Francji, ona jednak wraca do Polski , bo jest w ciąży.
Poznajemy też losy Meli, która została uprowadzona przez handlarzy żywym towarem a teraz schorowana, po śmierci męża powraca do Krakowa.
Weronika bez zbytniej akceptacji rodziców poślubia poślubia jednak Marcina, który jest esbekiem, więc to tylko ślub cywilny. Na świat przychodzi Waldek, pierwszy od lat syn w rodzinie kobiet z ulicy Grodzkiej, a kilka lat później Emilka. Weronika musiała zrezygnować ze studiów, bo mąż na nie nie pozwalał, ale z biegiem lat zaczęła pracować w laboratorium przy szpitalu.
Jej pożycie z...

Irene20 | 2018-11-15
Marzena | 2018-11-15
sisi89sara | 2018-11-15

Patronaty tygodnia

Targi, targi i po targach. Czas wrócić do szarej, jesiennej rzeczywistości i zanurzyć się w świeżo zakupionych książkach. A dla tych, którzy Krakowa w ten weekend nie odwiedzili, uspokajamy. Brak obecności na targach upoważnia Was do dużych zakupów w Waszej ulubionej księgarni. Jeśli nie wiecie, co wrzucić do koszyka, to podpowiadamy. Oczywiście, że nasze patronaty!