Zatuszowane zabójstwo. Wyparta przeszłość. I szkielet pod twoim domem. Dąbrowa Tarnowska. Przed wojną połowę jej mieszkańców stanowili Żydzi. To tu, do pustego rodzinnego domu wraca dziennikarz po przejściach Sebastian Strzygoń, szukając równowagi. Ale nic z tego – w sadzie jego dziadków budowlańcy odkopują szkielet. Czy, jak podejrzewa doktor Anna Serafin, są to kości ofiary Judenjagd –...

Zatuszowane zabójstwo. Wyparta przeszłość. I szkielet pod twoim domem.

Czy, jak podejrzewa doktor Anna Serafin, są to kości ofiary Judenjagd – polowania na ukrywających się w czasie wojny Żydów? Równocześnie śmiertelny wypadek na peryferiach Dąbrowy okazuje się zabójstwem. A na synagodze i grobie ofiary pojawiają się antysemickie graffiti.

Bastian mierzy się z przeszłością miasteczka i własnej rodziny. Ale jak dotrzeć do prawdy, gdy świadkowie wydarzeń nic nie pamiętają, nic nie wiedzą? Albo tylko tak twierdzą? Czy można żądać wyjaśnień, gdy to pod twoim domem leży szkielet? Czy da się żyć pod jednym dachem z marą?
I czy to pytanie tylko do Bastiana?

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

czyta_bo_lubi | 2019-09-01

"Mara" to bardzo dobra kontynuacja jednej z najciekawszych serii kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Ma w sobie wszystkie cechy, za które kocha się poprzednie tomy. Jednocześnie konsekwentnie rozwija dwójkę głównych postaci. Jeżeli macie ochotę na kryminał, który jednocześnie jest cenną lekcją historii to "Mara" jest właśnie dla Was.

"Mara" rozpędza się powoli. Jej wstęp niejako podsumowuje dotychczasowe tomy oraz relację, jaka łączy Bastiana i Ankę. Dalej mamy zagadkową śmierć oraz tajemniczy szkielet, który wykopany na terenie domu dziadków Bastiana staje się powodem do odkrycia rodzinnej historii. I w tym momencie akcja nabiera tempa a autorzy powoli odkrywają przed nami tajemnice stojące za obiema sprawami. Niczego więcej nie zdradzę, by nie psuć Wam lektury. Mogę obiecać Wam wciągającą i pasjonującą historię. Szokującą i niekiedy gorzką prawdę oraz masę informacji na temat mało znanego wątku z okresu II wojny światowej.

"Mara" będzie idealna zarówno dla...

aneta_taka | 2019-09-01
Przeczytana: 01 września 2019

Po śmierci dziadka jego dom przejmuje Izabela. Sebastian Strzygoń, jej brat znany ze swojego sławnego "Raportu Strzygonia" szuka odpoczynku i wytchnienia dlatego zgadza się pomóc. Spokoju jednak nie ma. W sadzie odkopano szkielet. Anna Serafin wysnuwa hipotezę dotyczącą Judenjagd. W tym samym czasie dochodzi do wypadku z udziałem jednego z mieszkańców Dąbrowy. Bastian łączy wszystkie fakty. Tajemniczy szkielet, wypadek, który nim się nie okaże, graffiti antysemickie na murach...to tylko początek. Sebastian podejmuje próbę wyjaśnienia zagadki.
✡️🕎 Wszędzie kryją się tajemnice. Czasem opatrzone zmową milczenia. Wszyscy milczą, nie chcą, nie mogą mówić lub po prostu nie ma już nikogo kto powiedziałby jak było naprawdę. A jeśli historia tyczy twoich bliskich? W jakiś sposób jest z nimi związana? Udajesz, że nic się nie stało? Czy ujawniasz prawdę? By być spokojnym, żyć z czystym sumieniem.
Kuźmińscy kolejny raz podejmują trudny temat. Nie oceniają, nie podają gotowych rozwiązań....