Cenny motyw

Cykl: Celina Stefańska (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ag2S

Zdrada małżeńska, zbrodnia, cenny pierścionek spływający krwią. Aleksandra otrzymuje od swojego kochanka drogocenny pierścionek. Wkrótce zostaje zamordowana. Czy zbrodnia ma coś wspólnego z wyjątkową biżuterią? Celina Stefańska – prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie. Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec...

Zdrada małżeńska, zbrodnia, cenny pierścionek spływający krwią.

Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec nieudolności policji, postanawia odnaleźć morderców swoich rodziców i raz na zawsze zamknąć tę trudną sprawę. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy? Czy odkryje, kto stoi za traumą, z którą musi się borykać?

Nowa powieść mistrzyni kryminału psychologicznego!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/cenny-motyw/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/cenny-motyw/

czytanienaplatanie | 2019-06-11
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Macie autorów, po których książki sięgacie w ciemno? Dla mnie takim pewnikiem jest Małgorzata Rogala.

Nie zawiodłam się na żadnej z przeczytanych powieści, a najnowszą również mogę z czystym sumieniem polecić.

Prywatny detektyw Celina Stefańska, próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa swoich rodziców, którzy trafili na aferę związaną z wyceną antykwarycznej biżuterii.
Niespodziewanie jej sąsiadka zostaje zamordowana, a wszystko wskazuje na to, że motywem mógł być cenny pierścionek, który otrzymała dzień wcześniej od swojego kochanka.

Czy sprawy te może coś łączyć? Czy Celina pokona własne lęki i odkryje prawdę o brudnych interesach w świecie pięknych i drogocennych błyskotek?

Lektura powieści Pani Małgorzaty to prawdziwa przyjemność. Świetnie skonstruowana intryga, budzący sympatię bohaterowie i akcja, przy której zapomina się dopić kawę, to główne atuty wszystkich książek autorki, również "Cennego motywu".

smallangel | 2019-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Małgorzata Rogala jest dla mnie gwarantem mile spędzonego czasu z książką. Nasza znajomość rozpoczęła się od cyklu powieści kryminalnych o starszej aspirant Agacie Górskiej i Sławku Toczyku, w skład której wchodzi już sześć części. Wszystkie udane i co jest wielką sztuką w przypadku tak długiej serii-wciąz interesujące dla odbiorcy.
Kiedy usłyszałam, że „Czwarta Strona” wydaje nową powieść Małgorzaty Rogali, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. „Kopia doskonała” nie bazuje na wcześniejszych osiągnięciach autorki i ma zupełnie nową bohaterkę- Celinę Stefańską. Wiem, że niektórych czytelników Celina może irytować, jednak mnie szalenie się podoba. Początkująca pani detektyw jest absolutnie oddalona od osiągnięć współczesnej technologii i w dodatku ma różne fobie i sekrety. Dzięki tak skonstruowanej postaci nigdy nie będziemy się nudzić. Czytając „Kopię doskonałą” czułam się jak gdybym oglądała dobry film. Trudno jednoznacznie wskazać mi jego gatunek, ponieważ autorka żągluje nie tylko...

eMM | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

(...)𝕂𝕥𝕠 𝕞𝕠ż𝕖 𝕘𝕣𝕠𝕫𝕚ć 𝕠𝕤𝕠𝕓𝕚𝕖,𝕜𝕥ó𝕣𝕒 𝕨𝕪𝕥𝕨𝕒𝕣𝕫𝕒 𝕔𝕫𝕖𝕜𝕠𝕝𝕒𝕕𝕜𝕚?ℕ𝕚𝕖𝕫𝕒𝕕𝕠𝕨𝕠𝕝𝕠𝕟𝕪 𝕜𝕝𝕚𝕖𝕟𝕥,ż𝕖 𝕔𝕫𝕖𝕜𝕠𝕝𝕒𝕕𝕒 𝕓𝕪ł𝕒 𝕫𝕒 𝕞𝕒ł𝕠 𝕞𝕝𝕖𝕔𝕫𝕟𝕒 𝕝𝕦𝕓 𝕘𝕠𝕣𝕫𝕜𝕒?

Prywatna detektyw,Celina Stefańska,po odnalezieniu skradzionego obrazu w poprzedniej powieści "Kopia doskonała"chce odnależć mordercę swoich rodziców.Nie może pogodzić się z faktem,że morderca jej matki i ojca,żyje na wolności i nie poniósł kary za zbrodnię.Przy okazji,w wyniku splotu zdarzeń,wplątuje się,w historię matactwa starą biżuterią.
A wszystko to za sprawą pierścionka z nagą Wenus,spoczywającą w złotej muszli,zdobionej diamentami z wygrawerowanym napisem "Amor odit inertes"-Miłość nienawidzi zwłoki.
Bardzo lubię książki Pani Rogali,a paleta barwnych postaci m.in.sióstr blizniaczek(jedna,sprytna manipulantka i złodziejka,druga ekspertka sztuki),przyjaciółka Karolina,pisarka powieści kryminalnych,Xavier Perrault,policjant zajmujacy się odnajdywaniem dzieł sztuki,sprawia,że "Cenny motyw" czyta się z przyjemnością.Ponadto,autorka zaprasza nas na...

Magda | 2019-06-05
Przeczytana: 03 czerwca 2019

Jak mawia znane porzekadło złodziej ma lepkie ręce, a kłamstwo krótkie nogi. Coś w tym jest, a Małgorzata Rogala, z iście aptekarską precyzją, zobrazuje co dokładnie. Cenny motyw jest drugim tomem świetnie zapowiadającego się cyklu kryminałów obyczajowych z młodą panią detektyw- Celiną Stefańską- w roli głównej. Kolejny raz otrzymałam mieszankę gatunkową, najdelikatniej rzecz ujmując wybuchową i byłam z tego powodu ukontentowana. Królowa polskiego kryminału może być tylko jedna, a dla mnie jest nią bezapelacyjnie Małgorzata Rogala, która, z każdą kolejną książką, potwierdza swój kunszt pisarski.

Jak bumerang powraca temat zagadkowej śmierci rodziców Celiny Stefańskiej. Kobieta jest święcie przekonana, było domniemany wypadek tak naprawdę był morderstwem na zlecenie wysoko postawionych przedstawicieli świata sztuki. Celina do tego wątku powraca w przerwie pomiędzy kolejnymi zleceniami detektywistycznymi, zabiegając o wznowienie policyjnego śledztwa. A młodej pani detektyw pracy...

Alex | 2019-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Czasem wartość ukryta jest w rzeczach małych, niedocenianych przez większość. Niektórzy umieją dostrzec to, czego inni nie widzą i wykorzystać tę wiedzę dla swojej korzyści. Jednak kiedy rodzi się oszustwo trzeba się mieć na baczności, gdyż tam gdzie zauważono coś cennego pojawia się motyw o wiele bardziej niebezpieczny.

Wszystko rozpoczęło się od romansu, a może wcale nie od niego? Faktem niezaprzeczalnym jest jedno – niezwykle piękny pierścionek wciągnął Celinę Stefańską do nowego śledztwa. Pani detektyw nie spodziewała się, iż prawie na progu własnego domu znajdzie kolejnego klienta. Morderstwo to jedno, a biżuteryjne cacko jest jedynie poszlaką, wątłą, lecz od czegoś przecież trzeba rozpocząć śledczą pracę. Czasem życie pisze scenariusze, na jakie chrapkę mieliby twórcy kryminalnych bestsellerów, jednakże rzeczywistość jest bardziej skomplikowana i Celina przekonała się o tym już na własnym przykładzie. Nie do końca dowierza w skuteczność metod policyjnych, bardziej raczej...

ZuzaManiek | 2019-06-12

Jaka to była przyjemna książka - lekki kryminał, bardziej obyczajowy niż krwisty z piękną i drogocenną biżuterią w tle.. Bardzo dobra powieść na popołudniowy i wieczorny relaks - dokładnie tyle zajęło mi czytanie - było szybko i miło 😉
W jednym bloku mieszkają: Maciej z żoną Lilianą, ich sąsiadka Aleksandra i Celina Stefańska - prywatna detektyw. Sytuacja staje się komplikuje, gdy wybucha romans pomiędzy Maciejem a Aleksandrą.. Mężczyzna nie umie podjąć decyzji, z którą kobietą chce żyć. Kochance zależy przede wszystkim na zdobyciu pamiątki rodzinnej mężczyzny - wyjątkowego pierścionka. Udało jej się osiągnąć cel, jednak wkrótce zostaje zamordowana.. Przypadkowym świadkiem zostaje Celina.
Czy zabił Maciej, mający dość presji? a może zazdrosna żona? A może to było włamanie z niefortunnym finałem? Celina rzuca się w wir zdarzeń i poszukuje rozwiązania zagadki. Okazuje się, że ta sprawa może mieć coś wspólnego z jej niedawnym porwaniem i ze śmiercią jej rodziców.
Kto nie czytał...

czyta_bo_lubi | 2019-06-08

"Cenny motyw" to najnowsza powieść Małgorzaty Rogali, autorki której serię o Górskiej i Tomczyku bardzo lubię. Przede wszystkim za to, że autorka potrafi w każdym kolejnym tomie przedstawić obok zawiłej intrygi kryminalnej, ważny społecznie problem. Ponadto mimo wszelkich wysiłków nie jestem nigdy w stanie odgadnąć sprawcy. Dodatkowo bardzo lubię dwójkę głównych bohaterów i to jak ich relacja ewoluuje na przestrzeni kolejnych tomów.

Zachęcony kolejnymi dobrymi tomami, postanowiłem sięgnąć po "Kopię doskonałą" - pierwszy tom serii z nową bohaterką i zupełnie nową historią. I tu, nie wszystko mi zagrało. Przede wszystkim nie polubiłem tak Celiny Stefańskiej, jak dwójki Górska-Tomczyk. Dodatkowo zarówno w "Kopii doskonałej", jak i kontynuacji "Cennym motywie", więcej jest klimatów lżejszych, komediowych i obyczajowych. Nadal podziwiam pisarski kunszt autorki i ciekawie zaplanowany wątek kryminalny. Jednak brakowało mi klimatu serii o Górskiej i Tomczyku. Dlatego też zamiast 7, mocna...

słowikowa_czyta | 2019-05-23
Przeczytana: 22 maja 2019

Aleksandra dostaje od swojego kochanka niezwykły, drogocenny pierścionek. Jakiś czas później zostaje zamordowana. Celina Stefańska sąsiadka denatki, a zarazem prywatna detektyw postanawia wszcząć śledztwo i zająć się tą sprawą. Czy morderstwo ma coś wspólnego z pierścionkiem?

Książkę przeczytałam na jednym wdechu, takie to było wciągające 😁
Nie będę oryginalna i chyba się nawet powtórzę, ale dla mnie Małgorzata Rogala jest mistrzynią pisania kryminałów, w których właściwie nie ma rozlewu krwi. Mało tego, te książki są o wiele lepsze niż te typowo brutalne. W tym przypadku jest tak samo. Cenny motyw to świetnie skonstruowany kryminał, w którym nie brakuje akcji - jest na tyle wciągająca, że pochłonięcie książki na raz gwarantowane. Mnie oderwało od niej tylko wyjście do pracy 😁.

Fantastycznie poprowadzona zagadka kryminalna, prości, wyraziści bohaterowie, których, wierzcie mi lub nie, ale nie sposób nie lubić.

Szukacie lżejszego, ale wciąż rewelacyjnego kryminału? To chyba...

noodla_books | 2019-06-05
Przeczytana: 02 czerwca 2019

W trakcie czytania tej historii wciąż miałam przed oczami autorkę, Małgorzatę Rogalę, jak siedzi w kawiarence, popijając kawę i rozmyśla nad akcją powieści. Miejsce jest urokliwe i urzekające swoją przeszłością. Na stoliczku leżą ilustrowane albumy wyjątkowej biżuterii. Tę scenografię i dotyk śliskich stronic i inspirację, czuć było na każdej kartce Cennego motywu.

Pani Małgorzato potrafi obudzić pani w czytelniku nutkę artyzmu i z delikatnością, i zaciekawieniem pokazać sztukę laikowi, która okaże się na tyle interesująca, że odbiorca ze smutkiem wypatruje końca przygód bohaterów w świecie wyjątkowego rzemiosła.

Przygody Celiny Stefańskiej poznałam w Kopii doskonałej i choć jest to całkiem inny cykl niż perypetie Agaty i Sławka, to z przyjemnością powitałam nową bohaterkę.
W pierwszej części trochę zagubiona zmieniła swoje dotychczasowe życie. Teraz powraca z rocznym bagażem doświadczeń, jeszcze pewniejsza siebie i twardo stąpająca po ziemi. Ta dojrzalsza postać Celiny...

withwords_alexx | 2019-06-03

„Kobiety lubiły błyskotki, kochanka nie była wyjątkiem, co więcej, ceniła zabytkowe, piękne przedmioty [...].”, czyli wielkie pieniądze i zagadkowa zbrodnia.

Cenny motyw to druga po Kopii doskonałej książka z serii z Celiną Stefańską. Poprzednią część czytałam kilka tygodni temu, więc jestem na bieżąco z historią prywatnej detektyw. Nie jest to moje jedyne spotkanie z Małgorzatą Rogalą – bardzo lubię serię z Agatą i Sławkiem. Czy Cenny motyw również skradnie moją sympatię?

Wszystko rozpoczyna się od pierścionka, który otrzymuje Aleksandra od swojego kochanka. Wkrótce potem zostaje zamordowana. Celina Stefańska, prywatna detektyw i jednocześnie sąsiadka Aleksandry postanawia zająć się sprawą. Każdy jej ruch jest obserwowany. Detektyw musi ponownie stawić czoła swojej przeszłości, kiedy to została porwana, a jej rodzice zamordowani. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy?

Znajomość pierwszej części nie jest wymagana, ale zdecydowanie pomaga w zrozumieniu wątków i...