Cenny motyw

Okładka książki Cenny motyw Małgorzata Rogala
Okładka książki Cenny motyw
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Celina Stefańska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Celina Stefańska (tom 2)
Czwarta Strona
2019-06-05
2019-06-05
literatura polska kryminał niebezpieczeństwo detektyw śledztwo morderstwo

Brawa za wzmianki o sztuce oraz doskonałą znajomość miejsc. Fabuła jednak mniej mnie wciągnęła niż przy pierwszej części - ta naiwność głównej bohaterki przy pierwszym zetknięciu była nawet zabawna, ale teraz zaczęła mi uwierać.

Lekka książka na jesienny wieczór. Czyta się szybko. Wątek jubilerski ciekawy, ale postać Celiny nie porywa.

Taki Arsene Lupin, trochę dreszczyku trochę oczywistości. Celina jako postać mnie nie porwała, ale na niedzielę do kawy polecam

Lekki kryminał ,ciąg dalszy bohaterów cyklu o Celinie... niby odrębne sprawy ,ale raczej trzeba czytać po kolei. Dla mnie Ok !

Druga część cyklu Celina Stefańska. Celina jest początkującą panią detektyw, ale moim zdaniem powinna zmienić profesję. Jakoś w pierwszej części jej nieporadność i wystawianie się na tacy złoczyńcom irytowało mnie dużo mniej.
Kobieta nie ustaje w znalezieniu mordercy rodziców ale też podejmuje zlecenie na rozwiązanie zagadki, w której jej sąsiad Maciej Jaworski występuje jako podejrzany w związku z zabójstwem kochanki Aleksandry.
Historia bardzo wciągająca. Serdecznie polecam

Kolejna udana przygoda z detektyw Celiną. W tle piękna biżuteria jako prawdziwe dzieło sztuki zamknięte w ozdobie.
Kto na tym skorzysta? Czy Celina odnajdzie zabójców swoich rodziców?
Książkę czyta się szybko , jednak nadal moje serce należny do serii z Agatą i Sławkiem :)

Kto na tym skorzysta? Czy Celina odnajdzie zabójców swoich rodziców?

" Cenny motyw" to drugi tom cyklu z Celiną Szafrańską. Wszystkie książki napisane przez Panią Małgorzatę Rogalę mają swoisty klimat i niepowtarzalny charakter. Trudno tu mówić o jednym gatunku literackim, gdyż są to kryminały z dobrze rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Poruszają również trudne tematy społeczne.

W bloku, w którym mieszka prywatna detektyw, Celina Szafrańska, doszło do morderstwa. Stało się to, niemal, na oczach głównej bohaterki. Jako że było ciemno, a zabójca był zamaskowany, trudno było ustalić wygląd zewnętrzny napastnika. Podejrzanym stał się sąsiad denatki i zarazem jej kochanek. Podczas morderstwa doszło do kradzieży cennego pierścionka oraz unikatowych, z limitowanej serii książek. Jednak o tej kradzieży policja się nie dowiedziała, gdyż siostra bliźniaczka Aleksandry, Blanka, zataiła tę informację.

Kobieta, której niewierny mąż został podejrzany o morderstwo, wynajmuje Celinę do przeprowadzenia prywatnego śledztwa, które mogłoby doprowadzić do uniewinnienia. Szafrańska podejmuje się tego zadania, ale robi to bardzo niechętnie. Pragnie, bowiem, zrobić sobie urlop i zająć poszukiwaniami morderców swoich rodziców, oraz człowieka, który w tym czasie przetrzymywał ją w małej skrzyni, dla okupu.

Ta książka to skarbnica wiedzy na temat biżuterii stanowiącej wartość nie tylko finansową, ale i historyczną. Autorka, obok fikcyjnego pierścionka, opowiedziała o prawdziwych dziełach sztuki zamkniętych w małych, kobiecych ozdobach.

Autorka świetnie splotła ze sobą dwa wątki kryminalne, sprzed lat i to, które miało miejsce na jej oczach. Uknuta intryga i zagęszczająca się akcja, doprowadzają dość szybko, do wykrycia sprawcy. Co łączy te dwie sprawy ze sobą?

Autorka poruszyła, również wątek romansu, zdrady i konsekwencji, jakie za sobą niesie oszukiwanie swojego partnera.

Pierwszy tom tego cyklu przeczytałam przed laty, ale teraz podczas czytania tej pozycji, bez problemu przypomniałam sobie wydarzenia tamtej książki. Pani Małgorzata, również przypomina ważniejsze wątki z poprzedniej części.

Jeśli lubicie lekkie kryminały z dobrze rozwiniętym wątkiem obyczajowym, to ta książka jest dla was. Zachęcam do czytania.

W bloku, w którym mieszka prywatna detektyw, Celina Szafrańska,...

Fabuła nie byłaby zła, ale styl autorki tragedia.

Fabuła nie byłaby zła, ale styl autorki tragedia.

Fajny lekki cykl kryminalny, trochę ukierunkowany na edukację i docenianie przedmiotów z historią.

Książka może wzbudzać skrajne emocje u niektórych. Taka “ciapa” i detektywem? A jednak. Przedstawiona to detektyw to nie super bohater tylko przeciętna osoba, która z pomocą przyjaciół i znajomych rozwiązuje zagadki a przy okazji szuka morderców rodziców.

Małgorzata Rogala Cenny motyw Zobacz więcej

Video