Mam chusteczkę haftowaną

Patronat LC
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Replika
kryminał bielsko-biała
Śmiertelne wyliczanki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał bielsko-biała

Aż się nasuwa " no nie, no k**rwa no nie, czy Ty to widzisz?!"

Bardzo podoba mi się pióro autorki i dlatego obniżam ocenę.

Zainteresowało mnie "Chodzi lisek koło drogi", sprawdziłam, okazało się, że to dopiero druga pozycja z serii, więc zabrałam się za czytanie pierwszej. I to był błąd. A wręcz jak w starym dowcipie: wielbłąd.

Ja nawet nie wiem jak to coś...

Długo mi zajęło przeczytanie tej książki, , tak naprawdę musiałam się do tego zmuszać.. Była nudna, męczyłam się strasznie. Tyle pozytywnych opinii na jej temat, a ja czuję ogromne rozczarowanie. A postać Elizy wybitnie mnie irytowała!

powieść raczej obyczajowa z kryminałem,ciekawy wątek transformacji policji.brakuje ciętych dialogów jak np."uśpione królowe".

Moje pierwsze spotkanie z tą autorka i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Super napisany kryminał jest akcja, fakt jest kilka wątków ale one do siebie w pewnym momencie bardzo fajnie pasują i łączą się w całości. Morderstwo nie jest proste do wyjaśniania ale wspólnymi siłami można osiągnąć efekty.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i powiem wam, że mi się bardzo podobało. Kryminał. Wszystko jest bardzo autentycznie opisane tak jakby były wyciągnięte prosto z policyjnej teczki.
Konstanty Nakański prowadzi bardzo oporną sprawę o zabójstwo. Policjant nie może wejść na żaden trop dlaczego kos chciał się pozbyć młodego mężczyzny. Jedyny ślad jaki posiada to jest...

Młody aspirant Konstanty Nakański zaczyna prowadzić swoją kolejną sprawę. Tym razem jest to morderstwo, sprawa nie jest łatwa bo policjant nie może natrafić na żaden trop, który wyjaśniałby czemu młody mężczyzna, którego zwłoki zostały znalezione miałby zostać zabity. Jedyny ślad jaki został znaleziony na miejscu zbrodni to chusteczka z wyhaftowanym monogramem…

Eliza...

Jeżeli chodzi o książki Hanny Greń mogę nie być obiektywna, ponieważ przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm. Zawsze kupuję książki przedpremierowo, więc ucieszyłam się, że powstaje kolejny cykl.
Fabuła jest inaczej skonstruowana niż w Cyklu Wiślańskim, nowi bohaterowie.
Plus za miejsce akcji, minus za przekleństwa i papierosowy dym.
Kryminalny wątek jest ciekawy, więc...

I cóż mam rzec... sama nie wiem co mam myśleć o tej książce. Bo styl autorki uważam za przyjemny. Szybko się czyta, dialogi są ok. Opisy również. Tutaj w zasadzie nie mogę złego słowa napisać. Jednak tak czytałam... czytałam... i jakby początkowa chemia (a wierzcie mi, pierwsze sto stron chemia była!) niestety ulotniła się... Książka ma jakieś 460 stron. Intryg jest kilka z...

Książka otwiera nowy cykl pt. Śmiertelne wyliczanki autorstwa Hanny Greń. Poprzednia seria W Trójkącie Beskidzkim bardzo mi się podobała i ukształtowała wysoką pozycję Pani Greń na scenie polskich pisarzy kryminałów. Książkę oceniam jako dobrą, choć moim zdaniem przedstawia zbyt wiele postaci, opisana historia jest bardzo zawiła a przez to mało wiarygodna a jej rozwiązanie...

No niestety, to jest kryminał z tych, w których wątki mnożą się jak szalone, ciekawszy jest jakiś inny niż ten główny. Dużo postaci, każda z nich dość powierzchownie zarysowana. Książka nie do końca w moim stylu, chyba więcej nie sięgnę po tę autorkę.

Dyskusje

• 2019