Mam chusteczkę haftowaną

Okładka książki Mam chusteczkę haftowaną Hanna Greń
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mam chusteczkę haftowaną
Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Śmiertelne wyliczanki (tom 1)
Replika
2018-11-20
2018-11-20
kryminał bielsko-biała

Książkę poleciła mi pani w bibliotece. Do tej pory nie znałam powieści tej autorki i to był jak się okazuje błąd. Przyznam, że na początku nie do końca byłam do niej przekonana, jednak z każdą przeczytaną stroną miałam apetyt na więcej. Polubiłam komisarza Nakańskiego, Wolfa oraz Mariolę Konieczną. Książka jest naprawdę niezła, posiada fajny klimat i wiele zwrotów akcji. Myślę, że z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Książka trąci na kilometr obyczajówką typu książki Puzynskiej, chociaż jest dużo mniej krwawa. Niemniej thrillerem mrożącym krew w żyłach bym jej nie nazwała, ot takie czytadełko do kawy. Jak dla mnie za bardzo przegadana, za dużo bohaterów nic nie wnoszących do sprawy i jakaś taka niematna, nie moje klimaty…

Chociaż nazwisko Autorki obiło mi się o uszy i nawet kilka tytułów znalazło się na wirtualnej półce do tej pory jakoś nie miałam przyjemności zagłębić się w lekturze. Skoro jedna nadarzyła się okazja postanowiłam zaryzykować i sprawdzić, czy kryminały Autorki przypadną mi do gustu. Wybór padł na "Mam chusteczkę haftowaną”, czyli pierwszą część cyklu z aspirantem Konstantym Nakańskim.
Kryminalna intryga toczy się tu wkoło śledztwa dotyczącego zabójstwa pewnego młodego chłopaka. Zostaje znalezione ciało, ale cała sprawa wygląda dość tajemniczo i nie bardzo wiadomo co mogło być motywem tej zbrodni. Jeszcze dziwniej robi się, kiedy na miejscu zbrodni zamiast narzędzia zbrodni odnaleziona jest jedynie haftowana, cała zakrwawiona chusteczka. Jak się okaże to na niej skupi się cała uwaga śledczych, a ona stanie się przyczynkiem wodzenia policjantów za nos przez labirynt niewyjaśnionych zaszłości i głęboko ukrytych międzyludzkich powiązań.
Niemal równolegle poznajemy historię Elizy Rogowskiej, która o mały włos nie stanęłaby już na ślubnym kobiercu z wydawało się oblubieńcem jej serca, ale nieoczekiwana śmierć obojga jej rodziców sprawia, że worek skrywanych przed nią rodzinnych sekretów wręcz się rozrywa, a ona staje na rozdrożu nie wiedząc czy iść za rozumem czy porywem serca.
Autorka umiejętnie żongluje wskazanymi wątkami, tak że oba się w końcu splatają. W całej opowieści stopniowo budowane jest napięcie, niby nie wiadomo o co chodzi, ale podświadomie czuje się, że coś jest na rzeczy. Czytało mi się tę opowieść dość dobrze, ale nie pozostawia ona jakiejś emocjonalnej wyrwy w sercu. Dobry, poprawny kryminał, bez literackich fajerwerków. Czy sięgnę po dalsze części? Nie wiem. Może, kiedyś. Doceniam zatem kryminalną intrygę, ale apetytu na więcej na razie nie mam.

Moje pierwsze spotkanie z Autorką. Niestety, nie powtórzę. 4 to najwięcej co mogłam dać. Ledwo skończyłam odsłuchiwać.
Toporna, bohaterowie w zasadzie nie wiadomo czy romansują, wyjeżdżają, pracują czy rozwiązują historię.
Język pisania powieści drętwy, brak iskry i polotu, brak wartkości akcji.

Język pisania powieści drętwy, brak iskry i polotu, brak wartkości akcji.

Hanna Greń napisała niezwykle lekko tą historię.
Dzięki czemu pochłonęłam ją bardzo szybko .
Zabrakło mi w niej nie nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Mam nadzieję że w dalszych losach bohaterów jej nie zabraknie.

Hanna Greń napisała niezwykle lekko tą historię.
Dzięki czemu pochłonęłam ją bardzo szybko .
Zabrakło mi w niej nie nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Mam nadzieję że w dalszych losach bohaterów jej nie zabraknie.

Gdy zobaczyłam, że autorka ta ma na swoim koncie 3 części książek kryminalnych dość dobrze ocenianych to stwierdziłam, że je przeczytam, bo mnie zainteresowały.

Niestety, mocno się zawiodłam, bo z początku mnie zaintrygowała ta książka bardzo mocno, a później bohaterowie mnie zaczęli irytować, a do tego do 165 strony nie dzieje się praktycznie nic związanego ze śledztwem... Jedyne co wydarzyło się w związku z morderstwem to przesłuchanie przez policjantów kilku osób i dostanie listem chusteczki, o której jest mowa w opisie książki. No i przez to, że nic się nie działo w tej książce to zakończyłam ją w tym momencie, a gdybym miała ocenić ten thriller do tej 165 strony to dałabym 4 gwiazdki.

Niesamowite. Nic więcej nie dodam, trzeba przeczytać !!

Niesamowite. Nic więcej nie dodam, trzeba przeczytać !!

To pierwsza książka Hanny Greń, którą dołączyłam do mojej kolekcji, jednak dopiero teraz udało mi się ją przeczytać. I jest świetna, szkoda, że nie przeczytałam jej wcześniej, ale z drugiej strony, uświetniła mi dzisiejszą niedzielę. Super, polecam gorąco.

Cześć kochani dzisiaj przychodze do was z książką "Mam chusteczkę haftowaną" której autorką jest Hanna Greń.
Aspirant Konstanty Nakański prowadzi Tajemniczą sprawę zabójstwa młodego mężczyzn która od początku przebiega opornie ponieważ policjant nie znajduje żadnego dowodu dla którego ktoś miałby pozbawić życia młodego mezczyżne. Jedyny ślad stanowi ozdobna husteczka z monogramem. Kostek próbujać rozwiązać ta sprawę niespodziewanie będzie mierzył się z własną przeszłością o której nie może zapomnieć. Jakie tajemnice i intrygi będzie musiał odkryć aspirant aby poznać prawdę i rozwiązać sprawę.
Autorka w ciekawy i interesujący sposób opisuje nam całą historię która ma liczne tajemnice które pokolei odkrywamy.
Jest to moje kolejne spotkanie z Panią Hanna Greń które bardzo mi się podobało i na pewno będę następne.
Sama książka jest świetna i bardzo wciąg, choć przyznaje że parę razy akcja mogła by się toczyć szybciej oraz momentami irytował mnie główny bohater.
Ale tak w ogóle to cała książka jest dobra i warta przeczytania.
Polecam

"Mam chusteczkę haftowaną" to według mnie obyczajówka z wątkiem kryminalnym. Mamy ofiarę i policjanta, ale mamy też kobietę i mężczyznę i rodzinne tajemnice. Zanim dojdziemy od morderstwa do mordercy musimy poznać dużo osób, tajemnic rodzinnych i firmowych. Nie jest to książka dla osób "wprawionych" w dobre kryminały, dlatego że akcja rozwija się tu bardzo wolno. Ale podczas tego rozwoju spotykamy się z takimi sytuacjami jak załatwianie stanowisk po znajomości czy też bo ktoś kiedyś komuś pomógł, postępowaniem wbrew sobie dla czystego sumienia czy też jesteśmy świadkami nieszczęśliwych miłości. Jednym słowem książka dla wytrwałych.
Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że postawiłam na audiobook.