Jej ciało i inne strony

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Wydawnictwo: Agora SA
Her Body and Other Parties
brzanka

Fantastyczne opowieści o okropnościach seksizmu. Najnowsze objawienie literackie z USA. Na podstawie książki powstaje serial o horrorze bycia kobietą, zapowiadany przez producentów jako „feministyczny BLACK MIRROR" W 2018 roku New York Times umieścił debiutancki tom opowiadań Machado Jej ciało i inne strony na prestiżowej liście „Nowa awangarda", jako jedną z 15 książek...

W 2018 roku New York Times umieścił debiutancki tom opowiadań Machado Jej ciało i inne strony na prestiżowej liście „Nowa awangarda", jako jedną z 15 książek napisanych przez kobiety, które kształtują sposób, w jaki czytamy i piszemy fikcję w XXI wieku.

Żona odrzuca prośby męża o usunięcie zielonej wstążki z szyi. Kobieta opowiada o swoich seksualnych doświadczeniach, podczas gdy kataklizm pochłania ludzkość. Sprzedawca w centrum handlowym dokonuje przerażającego odkrycia w szwach sukienek na studniówkę. Gwałtowna utrata masy ciała, wywołana zabiegami chirurgicznymi, skutkuje niechcianym gościem w domu bohaterki.

Machado burzy granice między realizmem psychologicznym i science fiction, komedią i horrorem. Naginając prawa gatunków stwarza unikalny styl. Buduje zaskakujące historie o życiu kobiet, przemocy fizycznej i psychicznej, z jaką ciągle muszą się mierzyć.

Ta proza jest ziemska i nie z tego świata, klasyczna i seksowna, queerowa i uszczypliwa, komiczna i śmiertelnie poważna, przechodzi od przerażającej przemocy do najbardziej wykwintnych uczuć.

źródło opisu: wydawnictwo Agora 2018

źródło okładki: https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/jej-cialo-i-inne-jej

vixlu | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Bardzo ciekawa książka, z początku bałam się że będzie to jakiś erotyk, ale jednak seks był wątkiem wplecionym w zaskakujące fabuły. Każda z historii miała wciągające elementy i różniła się bardzo od innych. Wydaje mi się, że nie jest to książka dla wszystkich, ale polecam.

Alex | 2018-11-12

Lusia | 2018-11-03
Natula | 2018-10-30
Przeczytana: 05 listopada 2018

Patronaty tygodnia

Pierwszy długi weekend w tym miesiącu za nami, a to oznacza, że czas zrobić zapasy na nadchodzący. Bo co, jeśli tego dnia zabraknie nam książek do czytania?! Ale spokojnie, jak co poniedziałek polecamy Wam listę naszych książkowych patronatów. I pamiętajcie, nieważne, co mówią Wasi znajomi czy rodzina. Parapet, biurko i wszystkie inne powierzchnie płaskie również mogą służyć jako półka na książki.

Fantastyczne opowieści o okropnościach seksizmu

31 października premierę ma debiutancki zbiór opowiadań nominowany do National Book Award i Kirkus Prize w 2017 roku. „New York Times” umieścił „Jej ciało i inne strony” na liście 15 książek napisanych przez kobiety, które zmieniły sposób, w jaki odbieramy i tworzymy literaturę.