Serce

Okładka książki Serce Bartosz Szczygielski Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Serce
Bartosz Szczygielski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Gabriel Byś (tom 3) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Gabriel Byś (tom 3)
Mroczna Seria
W.A.B.
2019-02-13
2019-02-13
kryminał literatura polska policjant porachunki mafijne półświatek szantaż śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zemsta

Okładka książki Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska, Tomek Bilski, Agata Cieplik, Jakub Ćwiek, Aleksander Daukszewicz, Gaja Grzegorzewska, Andrzej Kwiecień, Olga Niziołek, Michał Organiściak, Anna Robak-Reczek, Jerzy Rzymowski, Jagoda Smyczek, Bartosz Szczygielski, Kajetan Szokalski, Maciej Staszek Tomaszewicz, Joanna Ufnalska, Agnieszka Włoka, Mateusz Wójcik
Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski
Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Ga...

Mściwe serce

Najlepsza z całej trylogii.

Najlepsza z całej trylogii.

W tej części fabuła również jest dość nieprawdopodobna. Główny bohater sfingował swoją śmierć, ale i tak dość swobodnie porusza się po niewielkim Pruszkowie i prowadzi własne śledztwo. Ciekawszy jest motyw osobistej zemsty prostytutki Kasi. Zakończenie sugeruje, że może być kolejna część, bo praktycznie większość wątków nie jest zamknięta.

Lepsza niż druga część, chociaż początek może wydawać się zniechęcający, zwłaszcza jak Byś się zachowuje... Wątek Kaśki zdecydowanie znowu na plus, mam wrażenie że poboczne postacie są mniej wyraziste, nie ma w nich głębi, w sumie w samym Gabrielu tego nie ma. Czytając ma się wrażenie, że jest chaos i nic się nie łączy. Zakończenie zdecydowanie na plus, zwłaszcza dla Kaśki, Gabriel to postać raczej... mało rozwijająca się, wręcz dramatyczna i nie wiem jaki lepszy koniec mógłby go spotkać. Nie wiem czy sięgnęła bym po kolejne części. Te okładki zrobiły na mnie wrażenie, ale historia momentami jest denerwująca, zwłaszcza różne sytuacje. Ma się też wrażenie, jakby to wszystko było takie powierzchniowe, nie ma jakieś głębi, ale to tylko moim skromnym zdaniem. Dałam sześć ze względu na zakończenie, nic szczególnego, ale jednak lepsze niż chociażby w drugiej części.

Jak aorta doprowadza krew do serca, tak ja doszłam do końca tej kryminalnej trylogii.

W tej części czekały na mnie znalezione ludzkie szczątki, oraz pojawiła się nowa postać, młodziutka Magda.
Najlepsza część, świetne zakończenie całej serii. Tutaj losy obojga zarówno Gabriela jak i Kaśki przyciągały jednakowo mocno moją uwagę. Było ciekawie.
Polecam całą trylogię.

Polecam całą trylogię.

Świetne zakończenie bardzo dobrej serii, pozycja najlepsza z całej trylogii. Pan Szczygielski przede wszystkim świetnie włada językiem polskim, żongluje takimi tekstami,że nie raz czlowiek się uśmiechnie. Całość wciąga, a zakonczenie zaskakuje. Gorąco polecam!

"Serce" to brutalne i szokujące zakończenie świetnej trylogii (Aorta ,Krew ,Serce). Autor nie miał litości dla swoich bohaterów: policjanta Bysia i prostytutki Kaśki 😢. Liczyłam na trochę inne zakończenie ale czego można się spodziewać po kryminale . Mam nadzieję że Bartek ma już w planach następną serię kryminalną 🙂Polecam gorąco całą trylogię .

No i to można nazwać już porządnym kryminałem trzymającym od początku w napięciu, gdzie nie da się oderwać - chyba zjadłam ją w ciągu 36h, w sumie w 2 wieczory i szczerze, nie zawracałabym sobie głowy dwoma poprzednimi częściami, można byłoby zacząć od tej. Dużo mniej porównań, podobało mi się, że detektyw wiedział tyle co my tylko znów kilka niewiadomych - kim był koleś ze zdjęcia Michała w telefonie? (:D),jaką rolę we wszystkim odgrywała Magda? Gdzie w końcu to dziecko czy przeżyło czy wpadło do tej gałęziarki? No, to czekam na Żyłę, Przegrodę, Przedsionek, Tętnicę czy jak to pan S. nazwie. Tylko 8 bo zły smak po poprzednich częściach pozostał :D

Ciężkie, ze skomplikowaną fabułą mimo, że z tymi samymi bohaterami. Jakoś tak nie za bardzo mi się podobało i rozwiązanie historii i sam motyw przewodni. Jakiś taki brak nadziei się z tego wyłania.

Wiecie co mnie najbardziej zadziwia w tych opisach wydawniczych? Kaśka, która według mnie jest fantastyczną równie prawną co Gabriel główną bohaterką, prawie w ogóle się w nich nie pojawia! W Krwi, tak jak Wam pisałam, szala uwagi czytelnika przesuwa się właśnie na nią. Po tym co przeszła, nie ma już naprawdę nic do stracenia. A Gabriel? Hmmm… Gabriel znowu zmienia swoje okoliczności, swoje zachowanie. Mam wrażenie jakby to była kolejna odsłona Gabriela, nowa twarz, nowa persona. Nic nie jest jasne i oczywiste, zarówno Gabriel jak i Kaśka prowadzą swoje nowe życie w ukryciu, przykryci widmem śmierci. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo zaczynając Krew, gdzieś tam w głębi serduszka liczyłam, że im się wszystko poukłada. Że losy Gabriela i Kaśki splotą się na dłużej niż krótką chwilę. Ale to chyba nie mogłaby być ta seria. Kaśka wbrew wszystkiemu walczy i ciągnie nas dalej, ku finałowi. Dla mnie to ona jest tą główną postacią, która sprawia, że dotychczasowa historia splata się w całość i daje zaskakujący finał. Zaskakujący i… prawdę mówiąc nadal liczę na więcej 😉 przecież na tym się nie może skończyć ta historia. A przynajmniej jeszcze nie teraz. To chyba takie marzenia zadowolonego czytelnika. Dlatego z niecierpliwością czekam na kolejną powieść Bartka Szczygielskiego, bo nie mam wątpliwości, że warto na nią zaczekać.

A Krew pozostanie moją ulubioną częścią z całej trylogii.

Trochę pokręcona historia. Nie czytałem dwóch pierwszych części więc musiałem domyślać się co było wcześniej. Niemniej takie kryminały mają w sobie coś co sprawia, że po przeczytaniu nie szkoda czasu poświęconego na czytanie

• Kryminał