Bestia

Alicja Minicka Wydawnictwo: Oficynka kryminał, sensacja, thriller
Oficynka
2018-12-10
2018-12-10
kryminał retro literatura polska literatura xxi wieku narzeczeni relacje damsko-męskie lata 30. wilkołak dworek tragedia policjant przyjaźń poznań

Okładka książki Antologia KRYMINALNA 13 Katarzyna Bonda, Marta Guzowska, Agnieszka Hałas, Anna Klejzerowicz, Agnieszka Krawczyk, Iwona Mejza, Adrianna Michalewska, Alicja Minicka, Romuald Pawlak, Katarzyna Rogińska, Marcin Rusnak, Jacek Skowroński, Konrad Staszewski
Antologia KRYM... Katarzyna Bonda, Ma...
Okładka książki Świt_ebooków nr 5 Magdalena Białek, Kamil Czubek, Luiza Dobrzyńska, Robert Drózd, Marta Kor, Alicja Minicka, Tomasz Mitrowski, Oficyna wydawnicza RW2010, Robert Plesowicz, Paweł Pollak, Maciej Janusz Różalski, Robert Wieczorek, Agnieszka Żak
Świt_ebooków nr 5 Magdalena Białek, K...
Okładka książki Świt_ebooków nr 2 Magda Barwińska, Robert Drózd, Agnieszka Hałas, Ewa Jeznach, Stanisław Karolewski, Marcin Łukiańczyk, Robert Mason, Alicja Minicka, Piotr Mrok, Tomasz Mróz, Oficyna wydawnicza RW2010, Paweł Pollak, Emma Popik, Łukasz Sporyszkiewicz, Alicja Szulborska, Kinga Tutkowska, Agnieszka Żak, Władysław Zdanowicz
Świt_ebooków nr 2 Magda Barwińska, Ro...

Powieść potwierdza, że poziom pierwszej części nie był wypadkiem przy pracy. Okropnie słabe.

„Bestię” czytało się całkiem dobrze. Jednak nie dorównuje intrygą i fabułą „Xerionowi”.

177/150/2020
Mroczna kontynuacja "Morderstwa w Miłowie" – powiada wydawnictwo. Eeee, z tym mrocznym to bym polemizowała. Lato w pełni, tańce, przyjęcie, malowanie na łonie natury, słońce, woda, tenis i koniki. A że rozszarpany pies? A po nim człowiek? A potem jeszcze dwoje zaduszonych w studni? I jedne zakrwawione zwłoki w świeżym grobku? Przecież to polska wieś, nie może być inaczej. A na poważnie: podobało mi się. Czas dość szybko płynie, dużo się dzieje, klimat międzywojenny zarysowany jest, zgony się wyjaśniają, szczęśliwe zakończenie… czego chcieć więcej? Podobnie jak pierwsza część – ta też do przeczytania na jedno posiedzenie.

177/150/2020

Klimat kryminału retro....akcja tocząca się w Poznaniu w 1930 roku bohaterowie Samanta i Lukasz młodzi ludzie.
Zaręczyli się,planują ślub,a na drodze do szczęścia stoją przeszkody.
Z pomocą przybywa im Rafał Gajda dawny jego znajomy,który chce pomóc.
Wysyła zaproszenie,żeby zaprosić ich do uroczego dworku.
Krążą pogłoski,że bestia tam jest.
Mroczna,świetna lektura pochłonęłam ją bez reszty chwytająca mocno za serce...porusza,intryguje.

Zaręczyli się,planują ślub,a na drodze do szczęścia stoją przeszkody.
Z pomocą przybywa im Rafał Gajda dawny jego znajomy,który chce pomóc.
Wysyła zaproszenie,żeby zaprosić ich do uroczego dworku.
Krążą pogłoski,że bestia tam jest.
Mroczna,świetna lektura...

Książka jest taka retro, idealnie oddaje ducha tamtych lat. Z początku akcja jest spokojna, obyczajowa o życiu ludzi we dworku. A od połowy wraz z dziwnymi sytuacjami i pogłoskami o wilkołaczej bestii staje się mroczna i rośnie napięcie. Zakończenie jest zaskakujące. Fajna, przyjemna lektura, w sam raz na niedzielny leniwy wieczór! Polecam!

Przyznam szczerze, że na kolejną książkę tej autorki czekałam z niecierpliwością. Pierwszy z jej retro kryminałów "Morderstwo w Miłowie" przeczytałam bardzo dawno temu, bo w roku 2012 i do dzisiaj pamiętam jego fabułę.

Ta książka okazała się jednak trochę inna, nie chcę powiedzieć, że gorsza, ale chyba mniej mnie wciągnęła jej fabuła niż tej wcześniejszej powieści. Do połowy, fabułę stanowią spokojne wątki powieści obyczajowej, ot taka sielska opowiastka o mieszkańcach pewnego dworku i sąsiadujących z nimi ludźmi. Dopiero gdzieś około setnej strony zaczynają mieć miejsce dziwne zdarzenia, momentami zmierzające nawet w stronę horroru.

(...) Basior leżał na boku. Zakrzepła krew, pokrywała jego rozszarpaną szyję, wydawała się niemal czarna w bladym świetle księżyca. Gdyby nie ten potworny widok, można by sądzić, że pies śpi. (...)

Książka napisana została bardzo lekkim stylem, prostym i nieskomplikowanym. Krótkie zdania często kojarzyły mi się z relacjami.

Nie wiem czy mogę zaliczyć tę powieść do wciągających kryminałów, chociaż tak jak wspomniałam wcześniej druga połowa książki jest dość mocno trzymająca czytelnika w napięciu. Jednak chyba czegoś innego, może czegoś mocniejszego się po tej lekturze spodziewałam.

Wśród bohaterów mamy postacie zarówno barwne i ciekawe jak i szare i mało atrakcyjne i tu nie mam na myśli wyglądu zewnętrznego, ale osobowości.

Nie twierdzę, że jest to nudna książka, ale do prawdziwego kryminały retro chyba jej jednak trochę brakuje. Mam jednak nadzieję, że autorka kiedyś jeszcze zaskoczy czytelników prawdziwym kryminałem retro.

Polecam ją jednak jako lekką, łatwą i przyjemną historyjkę na jakąś leniwą sobotę lub niedzielę. Cieszę się, że po tylu latach doczekaliśmy się kolejnej publikacji tej autorki.

Alicja Minicka debiutowała powieścią kryminalną „Morderstwo w Miłowie”. Akcja tej wydanej w 2012 r. książki rozgrywała się w niewielkiej, leżącej nieopodal Poznania miejscowości. Tam właśnie spędza letnie miesiące urocza, młoda malarka Samanta Greenwood. Niestety, spokojny wakacyjny pobyt w eleganckiej rezydencji wkrótce zostaje przerwany morderstwem...

Więcej na:

Więcej...