ROZWIŃ ZWIŃ

RW2010
2014-01-01
2014-01-01
kryminał antologia

Okładka książki Mars. Antologia polskich opowiadań Leszek Błaszkiewicz, Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Kacper Kotulak, Paweł Majka, Jan Maszczyszyn, Tadeusz Meszko, Andrzej Miszczak, Marek Oramus, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Anna Sikorska, Wojciech Szyda, Andrzej Zimniak, Marek Żelkowski
Ocena 6,8
Mars. Antologi... Leszek Błaszkiewicz...
Okładka książki Rocznik Fantastyczny 2020 Bartek Biedrzycki, Krzysztof T. Dąbrowski, Tomasz Kaczmarek, Paweł Majka, Łukasz Migura, Kamil Muzyka, Tomasz Niewiadomski, Anna Nieznaj, Romuald Pawlak, Emma Popik, Magdalena Stawniak, Dominika Węcławek
Ocena 6,3
Rocznik Fantas... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
Ocena 7,4
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...
Okładka książki Nowa Fantastyka 441 (06/2019) Mirosław Piotr Jabłoński, Błażej Jaworowski, Mary Robinette Kowal, Romuald Pawlak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Liz Williams
Ocena 7,3
Nowa Fantastyk... Mirosław Piotr Jabł...

więcej Więcej

Nie stronię od opowiadań, ale ta antologia nie porwała mnie. Jakieś to wszystko urwane, niedokończone... Historia Katarzyny Bondy znana z książki "Polskie morderczynie". Nie zniechęci mnie to do opowiadań, ale ta pozycja nie podobała mi się.

Opowiadania, które w różnych stopniu przypadły mi do gustu (lub nie).

Czasem słońce, czasem deszcz, czasem udany zbiór opowiadań, a czasem mniej:) I takie też są moje odczucia po lekturze zbioru "Kryminalna 13" . Cel był szczytny - ufundowanie nagrody w konkursie literackim i zachęcenie autorów, którzy przygotowali swoje opowiadania do Kryminalnej , by jako jury zechciało patronować konkursowi, promować go i dotować. Niestety, zawartość...

Powiem bardzo krótko. Bardziej zmęczyłam tą książkę niż przeczytałam. Opowiadania dla mnie są poprostu słabe. Po mimo, że skończyłam ją czytać kilka dni temu nie miałam pomysłu jak podejść do skomentowania tej pozycji. Daje 3 gwiazdki, bo jestem rozczarowana.

Niestety nie zachwyciła mnie ta książka urwanymi i mało wciągającymi historiami.

Na półkach: , , , , ,

Niestety, nudne, słabe, jakby pisane na kolanie. Niektóre nawet mają niezły temat, ale kiepską formę. Kilka wyjątkowo topornych. Nie polecam.

Zbiór historii kryminalnych autorstwa znanych polskich pisarzy. Jak dla mnie poziom bardzo różny, większość przypadła mi do gustu, ale mnie nie powaliła.

Różne opowiadania, część nieco słabsza, ale i tak dosyć przyjemnie mi się to czytało :). Jako niezobowiązująca lektura dla relaksu, jak najbardziej :).

Opowiadania mocno wymuszone. Wynudziłam się niemiłosiernie. Nadzieją było następne opowiadanie, ale nic z tego.

Jak to z antologiami bywa - było różnie :). Jedne opowiadania bardziej trafiły w mój gust, inne mniej.
Anna Klejzerowicz - świetne, w klimacie reportaży kryminalnych z malutkich książeczek dawnego Expressu Reporterów;
Marta Guzowska - dobre, o znudzonym opiekowaniem się dzieckiem tatusiu;
Katarzyna Bonda - brrr, ciarki po plecach, skąd się biorą morderczynie?;
Adrianna...

• E-booki