Panaceum

Cykl: Miasto obiecane (tom 2)
Wydawnictwo: Literate

Z nieba leje się żar, Łódź dusi się w kurzu, a komisarz Blattner walczy z własnymi demonami. W takich warunkach przyjdzie mu prowadzić kolejne trudne śledztwo. W jednym z apartamentowców policja odkrywa ciało młodej pięknej kobiety – uzdolnionej lekarki, której życie przypominało bajkę. W trakcie dochodzenia Blattner musi zbadać środowisko neurochirurgów. Światek wybitnych specjalistów...

W jednym z apartamentowców policja odkrywa ciało młodej pięknej kobiety – uzdolnionej lekarki, której życie przypominało bajkę. W trakcie dochodzenia Blattner musi zbadać środowisko neurochirurgów. Światek wybitnych specjalistów okazuje się jednak bardziej hermetyczny, niż się spodziewał. Czy to specyfika zawodu, czy pracownicy szpitala coś ukrywają?

Pojawiają się kolejne ofiary, a ślady zdają się prowadzić do znanego neurochirurga, niepodważalnego autorytetu w swojej dziedzinie. Nic tu jednak nie jest proste ani oczywiste. Rozwiązanie sprawy zaskakuje nie tylko śledczych, ale także środowisko medyków.

źródło opisu: www.literate.pl

źródło okładki: www.literate.pl

joaśka | 2019-05-19
Przeczytana: 18 maja 2019

Książka jest napisana na przyzwoitym poziomie. Jedno co mnie zadziwia to fakt, że Autorce - jako kobiecie (tak, tak.. stereotyp i seksizm ;)) znacznie lepiej poszedł wątek kryminalny niż obyczajowy związany z prywatnym życiem bohaterów. Ten drugi w tej formie, co został napisany, jest po prostu zbędny i zakłóca odbiór skądinąd dobrze poprowadzonej historii kryminalnej.

Bzibzioh | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

Sudomir to dla mnie nowa autorka w świecie kryminału. Książka jest kontynuacją „Fazy REM”, którą zamierzam przeczytać. 😊 Główny bohater to zbliżający się do 50-tki komisarz mający nieuporządkowane życie prywatne, zdradzony przez swoją kochankę będącą żoną jego kumpla, rozdarty pomiędzy miłością a nienawiścią wobec kochanki oraz lojalnością a nieuczciwością wobec kumpla – męża kochanki. Prawda, że nieźle brzmi? Na tym tle rozgrywa się śledztwo prowadzone głównie wśród neurochirurgów, którzy również się kochają, nienawidzą i zdradzają. Przyznam, że Sudomir nieźle to skonstruowała. Raziły mnie (przydługie) cytaty w języku angielskim.

ewafra | 2019-05-10

Dobra rzecz, mająca wszelkie elementy obowiązujące gatunku. :) Jest intryga, jest zagmatwanie, są błędne tropy i odrzucane wersje śledcze, a wreszcie zaskakujące zakończenie. Można przeczytać z zaciekawieniem i przyjemnością.

mada306 | 2019-04-30
kowu_ | 2019-04-30