Seksmisja

Seksmisja
Audioteka
2018-06-01
2018-06-01

„- Kopernik była kobietą!” (POPularne dzisiaj hasło)
Nie chcę spojlerować fabuły Seksmisji XD
„- Sfiksowałyście, boście chłopa dawno nie miały! Chłopa wam trzeba!”
Całość jest niepoprawna z dzisiejszej perspektywy. Fabuła pełna żartów, które dzisiaj nazwano by szowinistycznymi, i aluzji wyraźnie seksistowskich, które podpadałyby pod definicję molestowania. Ale kij z tym wszystkim, będąc dzieckiem swojego pokolenia nadal mam utrwalone schematy żartów, które bawią mimo swojej niepoprawności. Pewnie też dlatego lubię stand-up.
„- Jakim prawem mnie dotykasz? - Odwiecznym prawem natury!”
Natomiast nawet jak starzeje się tło fantastyczne, to nadal pozostaje wątek społeczeństwa, które dzisiaj oddane zostało chociażby w takich pozycjach jak Silos czy Snowpiercer. Taka jest też Seksmisja ze swoją wersją społeczeństwa totalnego.
„- Jakim prawem mnie dotykasz? - Odwiecznym prawem natury!”
Wciąż zabawna, mimo upływu lat. Czy nadal „aktualna”?
„- Liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi”

Do czynienia mamy ze scenariuszem, więc prym wiedzie film. Ale wysłuchanie audiobooka tez było przyjemne.

„- Kopernik była kobietą!” (POPularne dzisiaj hasło)
Nie chcę spojlerować fabuły Seksmisji XD
„- Sfiksowałyście, boście chłopa dawno nie miały! Chłopa wam trzeba!”

7/10

7/10

MISJA: OCALIĆ MĘŻCZYZN

Był czas, kiedy polscy twórcy kręcili komedie, które nie tylko śmieszyły, ale i nie obrażały inteligencji widza. I był czas, kiedy nawet kinowa fantastyka w wykonaniu rodzimych twórców wypadała przekonująco. Epoka ta dawno minęła, ale pozostały po niej dzieła, które po dziś dzień robią wielkie wrażenia i warte są wcale nieokazjonalnego odświeżania ich sobie. Jednym z nich jest z pewnością „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, która w zeszłym roku, na trzydziestopięciolecie powstania, doczekał się adaptacji w formie słuchowiska. I jest to adaptacja rewelacyjna, wierna pierwowzorowi do tego stopnia, że nawet do odtworzenia swoich ról zaproszono oryginalnych aktorów, a przy okazji naprawdę doskonale przygotowana.

Fabuły chyba nikomu przybliżać nie trzeba, dla tych jednak, którzy jakimś cudem nie znają jeszcze dla formalności napiszę kilka słów na jej temat. A zatem mamy przyszłość (przynajmniej z perspektywy okresu, kiedy całość powstała),dokładnie rok 1991. W wiekopomnym eksperymencie Wiktora Kuppelweisera z hibernacją biorą udział Maks i Albert, dwaj zwyczajni faceci-ochotnicy. Wiedzą, że zapiszą się złotymi zgłoskami w historii ludzkości, nie wiedzą jeszcze jednak w jaki sposób.
Budzą się wiele lat po dacie, w jakiej mieli zostać wybudzeni – a dokładniej w roku 2044 – i na dodatek w miejscu, które wydaje się być ich więzieniem. To jednak najmniejszy z ich problemów. Kiedy byli w hibernacji, wybuchła wojna, w której, w wyniku detonacji bomby M doszło do wyginięcia wszystkich mężczyzn. Światem rządzą obecnie kobiety, rozmnażające się poprzez partenogenezę, a oni są jedynymi przedstawicielami płci brzydkiej. Co w takiej sytuacji ich czeka? Gdy kobiety naradzają się co zrobić z tym fenomenem, Maks i Albert decydują się działać w obronie… własnej płci.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/seksmisja-suchowisko-juliusz-machulski.html

MISJA: OCALIĆ MĘŻCZYZN

bardzo fajnie przedstawiona opowieść, wiadomo czytając widzę film ale polecam

bardzo fajnie przedstawiona opowieść, wiadomo czytając widzę film ale polecam

No cóż, film to nie jest. Ale jeśli się zna film wręcz na pamięć, to słuchając przed oczami ma się scenę po scenie.
Takie żerowanie na sentymencie to ja nawet lubię.
Fajne i warte odsłuchania.

Takie żerowanie na sentymencie to ja nawet lubię.
Fajne i warte odsłuchania.

Świetna adaptacja scenariusza klasyki polskiego kina. fabuły chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, więc warto jedynie powiedzieć, że słynne teksty bawią niezmiennie, a audiobook z udziałem Jerzego Sthura oraz Olgierda Łukaszewicza jest po prostu świetny!!!
Gorąco polecam!!! Sam na pewno jeszcze do niego wrócę!:)

Gorąco polecam!!! Sam na pewno jeszcze do niego wrócę!:)

• Audiobooki
  • Audio