Hitman

Wydawnictwo: Agora SA
einsatz

„Kto myśli, że Juliusz Machulski jest wyłącznie najlepszym reżyserem komedii w Polsce, ten będzie zaskoczony tą książką. Julek też świetnie pisze (nie tylko scenariusze, jak widać). Dopiero teraz zobaczyłam, jak bardzo jego filmy są osobiste. Jakim czułym i uważnym obserwatorem jest ich autor. I jak mimo sukcesów, rozczarowań i upływu lat wiernie służy swym pierwszym miłościom, zachowując ciekawość i wrażliwość tego chłopca, którego spotkałam jako studenta pierwszego roku reżyserii. Przeczytałam `Hitmana` jednym tchem ze wzruszeniem, rozbawieniem i wdzięcznością”.
Agnieszka Holland

„Każdy rozdział jego życia to nowelka filmowa często z przedowcipnymi dialogami. On sam w głównej roli z imponującą pamięcią szczegółów. A przede wszystkim z tym arcyinteligentnym poczuciem humoru, którym zawsze nas uwodził”.
Jerzy Stuhr

źródło opisu: Wydawnictwo Agora, 2012

źródło okładki: http://bi.gazeta.pl/im/32/f6/be/z12514866Q.jpg

Wojciech Gołębiewski | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Juliusz (ur. 1955), syn Jana (1928 – 2008), wydał tych 48 felietonów w 2012 roku. Felietony były pierwotnie drukowane w magazynie "Bluszcz" i niewątpliwie mogły się podobać, l wydane w formie książki przyniosły mnie srogi zawód. Bo np "Marcin" na LC pisze o nich entuzjastycznie:

"...Zbiór kilkudziesięciu felietonów dla magazynu BLUSZCZ wydany w formie książki. Wybitny reżyser komedii , przedstawia szereg wydarzeń ze swojego życia: absurdy socjalizmu i życia w PRL, pierwsze wyjazdy na zachód,kulisy powstania filmów, niespełnione marzenia o karierze filmowej w Hollywood, i wiele innych interesujących tematów. Wszystko doprawione inteligentnym, niesztampowym poczuciem humoru, który znany jest od lat z filmów Machula Juniora. Czyta się świetnie."

.....lecz daje zaledwie 6 gwiazdek. Ja mam słabość do Machulskiego, szczególnie za jedną z najlepszych komedii jakie w moim długim życiu oglądałem tj za ...

Marcin | 2013-05-16
Przeczytana: 16 maja 2013

Zbyszek | 2013-02-06

Juliusza Machulskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Każde dziecko w Polsce wie, że jest to reżyser znakomitych filmów będących połączeniem komedii i kryminału. Wystarczy tu wymienić tylko kilka kasowych hitów, takich jak: "Vabank", "Seksmisja", "Kingsajz", "V.I.P", "Deja Vu","Girl Guide", "Killer", "Vinci". ale być może niewiele osób wie, że Juliusz Machulski oprócz reżyserowania potrafi również wspaniale pisać i jest autorem wielu scenariuszy teatralnych i filmowych. Dowodem na to jest, wydana niedawno, bo pod koniec 2012 roku, książka pt. "HITMAN", będąca zbiorem felietonów, które w znacznej części ukazała się na łamach miesięcznika "Bluszcz". Początkowo, gdy zajrzałem do książki, trochę się zaniepokoiłem widząc felietony, ponieważ spodziewałem się raczej autobiografii. Okazało się jednak, że można napisać świetną książkę wspomnieniową z wykorzystaniem gatunku literackiego jakim jest felieton. Każdy z zawartych w książce 46 felietonów to gotowy pomysł na scenariusz filmu....

kotek | 2015-09-03
Na półkach: 2015
Przeczytana: 03 września 2015

W przyjemny sposób znany reżyser przedstawia kulisy powstawania swoich filmów,kreuje obraz swojej rodziny. Można znaleźć ciekawostki ze świata filmu.
Felieton okazuje się ciekawą formą na wspomnienia. Bez zbędnego odsłaniania szczegółów ze swojego życia autor przedstawia ciekawe wydarzenia związane ze swoim życiem.
Da się zauważyć,że autor to reżyser i scenarzysta niektóre fragmenty to wręcz gotowe sceny filmowe.
Sporą zaletą jest to ,że zawsze można wrócić do wybranego felietonu

Wujek_Grzyb | 2013-05-31
Na półkach: Autograf

Ostatnimi czasy z tego co widzę w telewizji i internecie wszyscy piszą książki. Na przykład taka Cichopek albo Ibisz i tym podobni. Chociaż największy szok wywołała u mnie chyba biografia Bibera.

I jeśli myślicie że tą książkę można tak samo zakwalifikować jak książki Cichopek albo Ibisza to jest mylicie i to bardzo bardzo grubo. Bo to przecież tak jak by w jednym szeregu stawiać Malucha z Porsche 911. I to w tym zestawieniu właśnie książka Pana Juliusza jest tym Porsche.

Juliusza Machulskiego chyba nikomu z was nie muszę przedstawiać?? No ale jeśli jest pośród czytających jakiś ignorant nie znający tego pana, ok powiem kilka słów, kto to taki.

Juliusz Machulski urodził się w 1955r. w Olsztynie. Polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Założyciel studia filmowego "Zebra". Warto też chyba wspomnieć o rodzicach czyli o aktorze Janie Machulskim, często grającym u syna i o matce reżysera czyli pani Halinie Machulskiej także Polskiej aktorce.

No ale może w końcu napiszmy...

lila2103 | 2015-01-25
Na półkach: Różne
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Felieton to jedna z moich ulubionych form literackich.Urzeka mnie swoją przewrotnością.Nie wiedziałam natomiast , że Machulski jest takim "zgrabnym" feletonistą.te historyjki , gdyby je pogłębić, to prawie scenariusz filmowy!

kawa | 2014-07-15

Dowcipny podczas robienia filmów i dowcipny w życiu. Ale też doskonały obserwator życia. Sporo ciekawostek ze świata filmu.

Pistacjowy | 2013-03-13
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: styczeń 2013

Znając rodziców i klimat domu w jakim się wychował Juliusz Machulski, moje oczekiwania były dość duże. Książka pod tytułem "Hitman" (skąd niby ten tytuł?) jest marniutkim zbiorem wspominek i anegdotek z życia autora, czującego się nieustannie miniaturką cienia swojego wielkiego ojca. Słabiutkie.

Radosław Ostrowski | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Dowcipnie i lekko reżyser opowiada o swoim życiu. Imponuje przywiązanie do detali, refleksje na tematy filmowe oraz anegdoty. Mam cichą nadzieję, że Machulski napisze scenariusz na takim poziomie jak ta książka.

graoszron | 2014-09-05

Juliusz Machulski należy do moich ulubionych reżyserów, dlatego nie mogłam nie sięgnąć po tę książkę. Nie zawiodłam się w żadnym aspekcie.