Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.97 zł

Data 1. wydania:
2019-04-18
Anna Dobrzańska
Albatros
literatura australijska odmiana losu poszukiwanie prawdy powieść obyczajowa samotność śmierć tajemnica uczucie wspomnienia
The Clockmaker's Daughter
powieść historyczna
Anna Dobrzańska
Inne

Wróciłam do Kate Morton po kilku latach od przeczytania jej poprzednich książek, nie zawiodłam się. Cudowna 150-letnia historia domu w Birtchwood i postaci z nim związanych. Niesamowita narracja ducha. Intrygujące zakończenie, które każdy może kształtować sam.

Jest to powieść, której akcja rozgrywa się na przestrzeni stu pięćdziesięciu lat. Spoiwem jest dom - Birchwood Manor. Wiejski dom z widokiem na Tamizę, który spaja wszystkie postacie i jest niemym świadkiem najróżniejszych wydarzeń.
Dwa główne wątki:
Lato 1862 r., młodzi ludzie przybywają do malowniczej posiadłości Birchwood w Anglii. Przewodniczy im niezwykle utalentowany...

Za dużo bohaterów i ich historii, nie związanych ze sobą tylko z miejscem. Ogólnie słabo....

Wspaniale niedokończona książka - główna tajemnica zostaje wyjawiona czytelnikowi, na niektóre poboczne wątki zostaje też rzucone więcej światła, ale historia zostaje przerwana w idealnym miejscu. Nie czuć niedosytu, rozczarowania, a wręcz przeciwnie - dzięki temu książka jest jeszcze lepsza.

Książka z charakterem. Opowieść krążąca -na przestrzeni 150 lat -wokół niezwykłej wiejskiej posiadłości położonej w zakolu Tamizy, na ziemi strzeżonej przez elfy... Autorka snuje historię złożoną z wielu wątków, w które starannie wplata miłość, tęsknotę, tajemnice, magię i tragedię. Jak dla mnie jest to obowiązkowa pozycja na ponure i zimne listopadowe wieczory. Uwaga-...

Czas akcji skacze tu z jednego do drugiego. Z jednej strony to jest dobre, bo historię poznajemy powoli i powoli odkrywamy co się stało. A z drugiej strony to można się pogubić. Ja się pogubiłam, ale to mogło być dlatego, że odstawiłam książkę na trochę. Moim zdaniem niepotrzebnie.
Powieść mi się bardzo podobała. Chociaż na początku byłam sceptycznie do niej nastawiona.

Czytam, czytam i końca nie ma a bohaterów przybywa. Nudna.

Prawdziwa uczta dla osób uwielbiających tajemnice, magiczne domy i zawiłe losy bohaterów.
Birchwood Manor to sielski i magiczny dom na wsi, w zakolu hipnotyzującej rzeki, który łączy wszystkich bohaterów książki.
A jest ich sporo i przemierzamy z nimi aż 150 lat. Wszystko zaczyna się od córki zegarmistrza a kończy na córce sławnej wiolonczelistki.
Wszyscy bohaterowie mają...

"To wydarzyło się tutaj" szepczą, kiedy spoglądają w stronę posiadłości Birchwood. Tajemnica spowiła wszystkie pokoje, pytań nikt tutaj nie zadaje głośno. Miłość opuściła kurtynę i zagrała ostatni akt. Aż do czasu, kiedy Elodie znajduje zdjęcie, do czasu, kiedy zaczyna przywracać wszystko do życia, kiedy powstają z grobu zapomniane pytania. Tylko co wspólnego ma z nią córka...

Intrygująca, zaskakująca, po prostu cudowna.

Pochłonęłam mnie, nie mogłam się oderwać.

Kartki same się przewracały.

Pięknie i lekko napisana. Magiczna i urokliwa.

Na zawsze ją zapamiętam <3

1 675