Wiosna z Albatrosem. Zapowiedzi na kwiecień

Wydawnictwo Albatros w marcu wydało m.in. świetnie przyjętą książkę „Córka zegarmistrza”. Na nadchodzący miesiąc szykuje nowości, które będą równie ciekawe. Znajdzie się coś dla miłośników literatury faktu, wielbicieli thrillerów psychologicznych i tych, których wzruszają opowieści o odwadze i poświęceniu przyjaciół… na czterech łapach.

Wiosna z Albatrosem. Zapowiedzi na kwiecień

Wydawnictwo Albatros wie, jak wybierać najlepsze powieści, które sprawią, że czytelnikowi przebiegnie po plecach zimny dreszcz. W ich ofercie znajdziemy przecież książki takich uznanych autorów, jak Lee Child, Harlan Coben czy Stephen King.

Wysoki poziom od lat trzyma też John Grisham. W swojej najnowszej książce „Wyspa Camino” sięga po wątki romansowe, które splata z detektywistycznymi. Pierwsze recenzje mówią o umiejętnym połączeniu „Kodu Leonarda da Vinci” z Sherlockiem Holmesem – a wszystko to w świecie nielegalnych handlarzy białymi krukami. Czy antykwariusze mogą być bohaterami porywającej powieści? Księgarnia, szelest przewracanych kartek, usypiająca atmosfera… Nudno, prawda? A co, jeżeli ten spokojny, pokryty kurzem świat ma drugie oblicze? Pełne złodziei, handlarzy trefnymi białymi krukami, romansów, zdrad i spisków? Zaczyna się od skoku – przestępcy kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton manuskrypty, ubezpieczone na 25 milionów dolarów. Czy cokolwiek może łączyć ten brawurowy skok z niepozornym Bruce’em Cable’em, który prowadzi księgarnię w sennym miasteczku Santa Rosa na wyspie Camino? Niewielu ludzi wie, że Bruce prawdziwe pieniądze zarabia na handlu białymi krukami. Być może dowie się tego Mercer Mann, młoda pisarka z problemami finansowymi, wynajęta przez tajemniczą kobietę, aby poznała sekrety księgarza…

Doskonałe thrillery piszą także kobiety – tu przykładem może być bestsellerowy tytuł „Pozwól mi wrócić” B.A. Paris. Autorką, która potrafi świetnie budować napięcie, jest także Jenny Blackhurst, znana polskim czytelnikom z „Zanim pozwolę ci wejść” i „Czarownice nie płoną” (patronat Lubimyczytac.pl). Autorka jest dyplomowanym psychologiem – pewnie dlatego tworzone przez nią czarne charaktery są tak prawdopodobne, że wydają się być ludźmi z krwi i kości.

Najnowsza powieść nosi tytuł „Tak cię straciłam”. Emma wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. Ma nową tożsamość. Niewiele pamięta z okresu poprzedzającego jej zamknięcie w ośrodku. Jak tam trafiła? Bliscy, policja, lekarze, wszyscy mówią, że Susan – tak miała wtedy na imię – zabiła Dylana. Swojego syna. Miał trzy miesiące.

Teraz, gdy Emma próbuje zacząć nowe życie, mroczna tajemnica sprzed lat przypomina o sobie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Pewnego dnia otwiera list zaadresowany na swoje dawne nazwisko. Jest w szoku. W środku jest zdjęcie chłopca. Ma na imię Dylan. Co zrobi, by odzyskać swoje dziecko? Czy ma uwierzyć, że jej syn nie żyje? Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Komu zależało, by obwinić ją o tę przerażającą zbrodnię? Co jeżeli tej zbrodni nie było? Emma musi cofnąć czas i dowiedzieć się, co tak naprawdę zdarzyło się przed laty. Może ufać tylko sobie.

Historia, w którą trudno uwierzyć? Taką jest też „Mam na imię Jutro” Damiana Dibbena – autora, którego nieograniczoną wyobraźnię polscy czytelnicy mieli już okazję poznać. Tytułowym bohaterem jego najnowszej książki jest wierny towarzysz, który podróżując przez różne krainy i lata, próbuje odszukać swego opiekuna. Jutro jest psem, który liczy sobie ponad 200 lat! Jego historię poznajemy w mroźny wieczór roku pańskiego 1815. Czuwa przy katedrze w Wenecji, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po panu – lekarzu, chemiku i filozofie, z którym przemierzył całą Europę, odwiedzając królewskie dwory i pola bitwy – wciąż nie ma śladu. Pies wyczuwa jednak trop jego odwiecznego wroga. Porzuca więc w miarę bezpieczne schronienie i wyrusza w podróż w poszukiwaniu najbliższego mu człowieka. Wraz z nim poznamy nie tylko Wenecję, lecz także Wersal, Amsterdam czasów Złotego Wieku i brytyjskich władców na londyńskim dworze.

Na koniec coś dla tych, którzy fakty cenią bardziej od fikcji – nawet najbardziej wciągającej. „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko” Toma Philipsa to literatura faktu inna niż większość. Autor opisuje najsłynniejsze i najbardziej spektakularne porażki w historii ludzkości – od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego.

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Jednak po drodze przydarzyło nam się parę wpadek (autor określa je dosadniej). Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

artykuł sponsorowany


komentarze [5]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Evva Pe - awatar
Evva 02.04.2019 10:59
Czytelniczka

Lubię to wydawnictwo. Chętnie sięgam po ich publikacje. Z powyższych intryguje mnie Grisham (dawno już nic tego autora nie czytałam) oraz Philips (zachęcający tytuł). Jednak nie kupię. Twarda jestem, a mój portfel się niestety nie rozciąga). Poczekam na bibliotekę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Róża_Bzowa  - awatar
Róża_Bzowa 30.03.2019 18:11
Bibliotekarka | Oficjalna recenzentka

Ta ostatnia książka wydaje mi się najciekawsza w zestawie. Chętnie przeczytam.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Beata-Chiara  - awatar
Beata-Chiara 28.03.2019 22:30
Bibliotekarka

Ja już dawno zamówiłam najnowszą książkę J. Blackhurst Tak Cię straciłam
Poprzednie dwie powieści tej autorki podobały mi się na tyle, żeby "w ciemno", jak tylko dowiedziałam się że będzie nowa książka na polskim rynku, ją zamówić.

Zastanawia mnie tylko sens tego artykułu- coraz częściej mam wrażenie, że portal zamiast...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Tak Cię straciłam
czytamcałyczas   - awatar
czytamcałyczas 28.03.2019 16:24
Czytelnik

Moje plany na kwiecień to.
Umorzenie Mroza
Córka Zegarmistrza
Stulecie Winnych.Opowiadania.
Kryminał skandynawski.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 28.03.2019 11:14
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam