Powrót z Północy

Wydawnictwo: Czarna Owca
kajsa

Współczesność. Z moskiewskiego dworca odjeżdża spóźniony pociąg. Transsyberyjska przygoda przebiega początkowo pogodnej atmosferze, jednak kiedy wagony pustoszeją, komórki tracą zasięg, a pociąg wydaje się zbaczać z wyznaczonej trasy, Olgę Forys i jej znajomych ogarnia niepokój. Następujące później wydarzenia na zawsze odmienią życie piątki bohaterów. W przededniu pierwszej wojny światowej...

W przededniu pierwszej wojny światowej podróż w tym samym kierunku odbywa zdolny inżynier, Michał Forys z warszawskiej firmy Rudzki i S-ka. Pod jego nadzorem ma stanąć na rzece Amur jeden z najdłuższych mostów świata. Dla uwikłanego w skomplikowane związki uczuciowe oraz mroczna sprawy z przeszłości Michała wyjazd na Syberię może stać się zarówno życiową szansą, jak i przekleństwem.

Powrót z Północy to fascynująca wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – XVII –wiecznego watażkę tworzącego nowe państwo. W tej pełnej gęstniejącego napięcia powieści rzeczywistość miesza się ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

„Bardzo chciałam napisać powieść o drodze i śmierci. Syberia jest jednym i drugim”.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/powrot...(?)

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/powrot...»

itysiek_reads | 2018-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2018

Maja Wolny to pisarka, kurator wielu międzynarodowych wystaw, autorka esejów, sztuk teatralnych, powieści „Kara” (2009), „Dom tysiąca nocy” (2010, 2018) oraz bestsellerowych „Czarnych liści” (2016, 2017 – wydanie w języku niderlandzkim). W 2017 roku ukazał się nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru „Księgobójca” [opis pochodzi z książki].

Olga Forys decyduje się na podróż Koleją Transsyberyjską, o czym marzy wielu ludzi. Podobno ta przygoda kształtuje człowieka, pozwala mu przemyśleć swoje życie i może nawet je odmienić. Na pewno człowiek po takiej podróży nabiera dystansu. Między innymi dlatego Olga zdecydowała się wsiąść do pociągu, chciała oczyścić swój umysł i serce. W podróży spotyka kilku towarzyszy i nawet nie spodziewa się, jak ważną rolę odegrają w jej życiu.

Atmosfera tej książki jest wyjątkowa, tajemnicza, nieuchwytna. Przeskakujemy z wątku na wątek, a każdy z nich jest na swój sposób ciekawy, pełen tajemnic i ukrywanych zbrodni. Nie do końca wiemy jaki związek mają...

Kot | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Wow! Niesamowita powieśćt piękna i przerażająca zarazem. Nie polecam ludziom o słabej kondycji psychicznej - w książce bohaterowie tułają się między światami i wymiarami, wciąż tracąc kontakt z rzeczywistością. Nie wiemy, czy już umarli, czy wciąż żyją. Wszystko jest osnute tajemnicą, piętrzą się sekrety, napięcie, ale czytelnik nie dostaje łatwych odpowiedzi, Znam i cenię inne książki tej autorki, ale muszę powiedzieć, że 'Powrót" jest zupełnie wyjątkowy, Czyta się jednym tchem.

Grodarz | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Przez całe życie jesteśmy zobligowani, do dokonywania wyborów, dzięki którym liczymy na osiągnięcie wymarzonej, dobrze płatnej pracy, spełnieniu w miłości u boku kochającej nas osoby, oraz głębokim poczuciu szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Czy jednak, takie życie dedykowane jest dla każdego ???
Co, w przypadku jeżeli coś pójdzie nie po naszej myśli ???
Czy, możemy być moderatorem naszej przyszłości ???
Czy, czyny dokonane w przeszłości zawsze będą przypisanym do nas bagażem, który niezależnie od przejechanych tysięcy kilometrów będzie nierozłącznie z nami podróżował ???
A może po prostu można zostawić wszystko, wyjechać i zmienić swoje życie o 180 stopni rozpoczynając nowe na drugim końcu świata ???
Jeżeli jesteście gotowi na podróż koleją transsyberyjską, która wciągnie Was w wir powyższych zdarzeń z prędkością pociągu TGV zapraszam Was do najnowszej powieści Maji Wolny pt. "Powrót z Północy".

czarny_kruk | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Niezwykła książka! Kupiłem na Targach w Krakowie i połknąłem w 2 dni, choć właściwie nie miałem czasu na czytanie. Powieść jest wielowątkowa- właśnie takie lubię. Zachwycili mnie bohaterowie: pełnokrwiści, a jednocześnie tak oryginalni: uciekinierzy, nomadzi, szamani, szarlatani... I do tego wszystkiego podróż Koleją Transsyberyjską, która mi się też marzy. Już dawno nie miałem w rękach książki, która zachwiałaby moim poczuciem realności. No bo- jak pisze autorka - "Co jeśli już przestaliśmy istnieć?" Daję najwyższą ocenę, bo w polskiej literaturze właściwie nie ma tego typu powieści.

justprincehubertt | 2018-11-16

Totalny obłęd! Zdecydowanie najlepsza książka tego roku! Wow,wow i jeszcze raz WOW!

michasia | 2018-11-06
Przeczytana: 30 października 2018
LodowaPani | 2018-11-16
anteeekg | 2018-11-16
marguerite | 2018-11-16

„Powrót z Północy” już w księgarniach!

Kolejna powieść Mai Wolny trafiła do sprzedaży. „Powrót z Północy” to historia, która zabierze czytelników w podróż na mroźną Syberię, gdzie będą mieli okazję poznać młodego Stalina i Rasputina. Koniecznie zobaczcie, co o książce mówi sama autorka. A dla tych, których trzeba dodatkowo przekonać, mamy dwa pierwsze rozdziały!

Patronaty tygodnia

Targi, targi i po targach. Czas wrócić do szarej, jesiennej rzeczywistości i zanurzyć się w świeżo zakupionych książkach. A dla tych, którzy Krakowa w ten weekend nie odwiedzili, uspokajamy. Brak obecności na targach upoważnia Was do dużych zakupów w Waszej ulubionej księgarni. Jeśli nie wiecie, co wrzucić do koszyka, to podpowiadamy. Oczywiście, że nasze patronaty!