Wychodząc z ukrycia

Cykl: Zrodzona (tom 1)
Wydawnictwo: Ewa Olchowa Wydawnictwo jednoosobowe

Porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy. Porzucona przez matkę jako noworodek trafiasz pod opiekę starszej kobiety, która z czasem staje się Twoim całym światem. Pozbawiona własnej tożsamości wzrastasz w duchu bezwzględnego posłuszeństwa. Mimo to nie masz złudzeń. Wiesz, że nie należysz do tego świata. Za...

Pozbawiona własnej tożsamości wzrastasz w duchu bezwzględnego posłuszeństwa.
Mimo to nie masz złudzeń. Wiesz, że nie należysz do tego świata.
Za silna… za szybka…
Zamknięta w czterech ścianach, jesteś jak ucywilizowane zwierzę.
Wyuczona wstrzemięźliwość i opanowanie tylko z pozoru czynią Cię człowiekiem.
Co jednak stanie się, jeśli spotkasz podobnych do siebie?
A wiedz, że przydarzy się to prędzej czy później…

źródło opisu: http://ewaolchowa.com/produkt/ksiazka-wychodzac-z-ukrycia/

źródło okładki: http://ewaolchowa.com/produkt/ksiazka-wychodzac-z-ukrycia/

SylwiaAnna | 2018-07-19
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Szukanie własnej tożsamości w świecie literatury, nawet tej z rodzaju fantastyki, nie jest tematem nowym, ani odkrywczym.
Rose, jako niemowlę zostaje oddana na wychowanie babci. Dorastając dziewczyna spostrzega, że różni się od swoich rówieśników, nie tylko pod względem mentalnym, ale i fizycznym. Pewne wydarzenia w jej życiu sprawiają, że musi ona wraz z babią przeprowadzić się. Od tego momentu jej pytania zaczynają znajdować odpowiedzi. Ale każda odpowiedź rodzi nowe pytania, a ukryta prawda zaczyna upominać się o dziewczynę.
Ewa Olchowa stworzyła nowy świat, w który powoli i skrupulatnie wprowadza zarówno Rose, jak i czytelnika.
Jestem pod ogromnym wrażeniem kreacji bohaterów. Żaden nie jest do końca zły i do końca dobry. Każdy ma swoje zasady i tajemnice. Rose miała być grzeczną dziewczynką, a jednak i ona potrafi "pokazać pazurek i tupnąć nogą". Will, z początku niewzruszona skała, a z czasem okazuje się, ze i w tej skale bije serce. Brawo! Mogłabym napisać, że to...

Pośredniczka | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Ewa Olchowa zadebiutowała w wielkim stylu, a jej powieść na długo pozostaje w pamięci. Zarówno kreacja bohaterów, jak i drobiazgowo zaplanowana fabuła sprawiają, że niesamowicie ciężko jest oderwać się od tej książki, a tuż po zakończeniu ma się ochotę sięgnąć po kolejny tom. Myślę, że „Wychodząc z ukrycia” spodoba się nie tylko fanom powieści stricte młodzieżowych, ale również tych zaczytujących się w popularnych seriach paranormal romance.

Więcej na:

książek: 1906
Amarisa | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Już za tydzień (25 maj) swą premierę mieć będzie powieść "Wychodząc z ukrycia" - pierwszy tom nowej sagi fantastycznej "Zrodzona" autorstwa Ewy Olchowej ^_^
Tymczasem już dziś możecie o niej poczytać na moim blogu. Zapraszam ^_^

Judyta | 2019-02-11
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2019
Przeczytana: 11 lutego 2019

Zacznę może od tego że kupiłam książkę ponieważ była bardzo dobrze promowana. Przeczytałam same pozytywne opinie a co za tym idzie nastawiłam się na wielkie WOW.....Jak się zapewne domyślacie bardzo się zawiodłam. Książka jak dla mnie jest napisana chaotycznie, wiele wątków jest niewyjaśnionych, są zbyt długie opisy codziennego życia. Bardo się wynudziłam i byłam trochę zła że dałam się nabrać na taką reklamę.... Nie będę pisać o czym jest książka bo zapewne i innych recenzjach znajdziecie opis. Ogólnie nie polecam.

written-in-a-sheet | 2018-05-29

Moje przygody z książkami zaczęły się właśnie od fantastyki. Przeczytałam niezliczoną liczbę książek w tej tematyce, i muszę powiedzieć ,że jak na debiutancką powieść autorka napisała kawał dobrej książki.
Czyta się ją szybciutko. Wciąga od pierwszych stron.
Bohaterka przez całą książkę odkrywa kim jest, kim są jej rodzice? Dlaczego matka ją zostawiła? Dlaczego jest inna? Skąd pochodzi jej inność? Do jakiego świata należy?
Pytań jest coraz więcej i więcej.
W książce są dwa rodzaje wampirów ( bo tak to można zrozumieć)- Łowcy, którzy są mroczni i Ludzie Światła - Luminaci.
Obydwa gatunki żerują na ludziach- Jedni żywią się krwią -drudzy energią.
Pozostaje pytanie Kim jest Rose?
Opis książki oddaje ją w 100%. Jest dojrzewanie, przyjaźń, romans i groza.
Mimo że oceniam książkę pozytywnie to czegoś mi w niej brakuje- może więcej informacji na temat świata, który autorka chciała wykreować?
Dlaczego są, skąd się wzięli i dokąd to zmierza?
Wiem jednak że to pierwszy tom sagi i mam...

Paula | 2018-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Czyta się ją szybciutko. Wciąga od pierwszych stron.
Pytań jest coraz więcej i więcej.
Obydwa gatunki żerują na ludziach- Jedni żywią się krwią -drudzy energią.
Pozostaje pytanie Kim jest Rose?
Opis książki oddaje ją w 100%. Jest dojrzewanie, przyjaźń, romans i groza.
Dlaczego są, skąd się wzięli i dokąd to zmierza?
Wiem jednak że to pierwszy tom sagi i mam...

Justyśka | 2018-05-21

To już druga w tym miesiącu i nawet tygodniu książka z wątkiem zatrzymania czasu. Ale czy była gorsza, a może lepsza od poprzedniczki z poniedziałkowej recenzji? Tego dowiecie się już za chwilę.

Ta książka to debiut i to Polski debiut. Jednak styl autorki jest czymś prostym, przyjemnym i lekkim w odbiorze. Nie znajdziemy tutaj trudnych słów, ewentualnie na bieżąco Will tłumaczy Rose świat Luminatów, więc jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe spokojnie, dla Rose też takie jest i na pewno dowiemy się wszystkiego. Opisy czy dialogi są naturalne i niewymuszone, więc książkę czyta się szybko i płynnie. Wciąga już od pierwszych stron.

Akcja trwa kilka miesięcy. Są to bardzo intensywne miesiące. Spokój przeplata się z szybszym biciem serca dlatego nie ma czasu na nudę. Wszystko natomiast dzieje się po kolei. Nie mamy tutaj żadnych przeskoków, a znajdziemy ciągłą i spójną akcję.

Rose to nastolatka. Pomimo iż wychowuje ją babcia (mama zostawiła ją gdy była mała), nie ma jakiegoś...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

- Pisarka bardzo się postarała by jej książka wciągała od samego początku. I tak właśnie jest. Widać wkład pracy jaki włożyła podczas pisania tej książki.

- Oprawa graficzna: prosta ale jednocześnie mówiąca „Weź mnie! Moja historia jest zniewalająca”. Następnie z tyłu opis książki, który jednocześnie jest zagadkowy a zarazem mroczny i przykuwający uwagę.

- Tytuł książki Wychodząc z ukrycia pasuje niesamowicie do całości książki.

- Głównym bohaterem książki jest Rose, która od samego początku jest świadoma swojej odmienności oraz wie, że nie należy ona do świata ludzi. Bardzo mi się ten fakt podobał iż ona wie. Miałam już troszkę dosyć tego, że za każdym razem gdy czytałam książkę fantasy to było tak, że On albo Ona byli niczego nieświadomi. Tutaj jednak pisarka przerwała ten rytuał i postanowiła napisać coś innego, oryginalnego. Jestem bardzo wdzięczna za to Pani Ewo.

- Rewelacyjnie została napisana narracja. Jednoosobowa, czyli opowiada Rose oraz trzecioosobowa z punktu...

Kosz_z_Książkami | 2018-06-11

25 maja do sprzedaży trafił pierwszy tom sagi ,,Zrodzona” – ,,Wychodząc z ukrycia” – będący jednocześnie debiutem pisarskim. Czy kolejna seria z gatunku paranormal romance ma szansę znaleźć drogę do serc czytelników? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na to pytanie zapraszam do lektury recenzji.

Życie Rose nie należy do prostych. Jej całą rodzinę stanowi przybrana babcia Lucy, mimo iż gdzieś w świecie żyje jej biologiczna matka dziewczyna nie ma z nią kontaktu. Jakby tego było mało dziewczyna nie jest człowiekiem tylko… no właśnie tutaj pojawia się kolejny problem, bowiem mimo iż jest świadoma swoich niezwykłych mocy jak chociażby nieludzka siła i szybkość, to sama nie do końca zdaje sobie sprawę z tego kim jest, a nikt nie kwapi się do udzielenia odpowiedzi na dręczące ją pytania. Nawet w chwili gdy w wyniku ataku babcia i wnuczka zmuszone są opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania i przenieść się w rodzinne strony Lucy, nikt nie chce uchylić rąbka tajemnicy…

Historii w...

Sebsoon | 2018-06-20

Recenzja z bloga: zatraceni w kartkach
Książka trafiła w moje ręce prosto z rąk samej autorki podczas WTK. Muszę przyznać, że była to chyba najmilsza rzecz jaką zapamiętałem z tego eventu. Ktoś zauważył mnie jako recenzenta a nie tylko jako osobę, która przyjechała na targi. To wielkie wyróżnienie dla mnie. A jak się okazało po przeczytaniu książki, było to naprawdę wielkie wyróżnienie.
Rose jest nastolatką wychowywaną przez babcię, ponieważ jej mama zostawiła ją, gdy dziewczyna była jeszcze bardzo mała. Dziewczyna, pomimo trudnej przeszłości, ciszy się, że ma kogo kochać i przez kogo być kochaną. Co prawda w szkole idzie jej jak po grudzie. Wszystko zaczyna nabierać szybszego tempa, kiedy Rose odmawia pójścia na bal, jej babcia poważnie choruje a nagłe informacje na temat mamy i Iluminatów wcale nie pomagają w i tak już skomplikowanej sytuacji.

Podoba mi się kreacja bohaterki, która nie jest postacią, która użala się nad sobą, jaka to ona nie jest biedna i pokrzywdzona, ale nie...