Wroga Miłość

Cykl: Wroga Miłość (tom 1) | Seria: Heartbeats
Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
Wroga Miłość
ew_cia

Co byś zrobiła, gdyby całe Twoje życie było skupione na ukrywaniu się? Gdy nie możesz żyć pełnią życia, bo ciągle zagraża Ci śmiertelne niebezpieczeństwo? Adeline nigdy nie mogła czuć się bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca. Polowali na nie najlepsi łowcy na świecie. Dlatego głowa rodziny Adler przenosi je w nowe otoczenie, aż pod sam nos rodziny...

Adeline nigdy nie mogła czuć się bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca. Polowali na nie najlepsi łowcy na świecie. Dlatego głowa rodziny Adler przenosi je w nowe otoczenie, aż pod sam nos rodziny O'Donnell, wprost przed najpotężniejszych wrogów!

Plan jest prosty: nie rzucać się w oczy. Być ostrożnym. Wróg tylko czeka na to, by zadać śmiertelny cios.

Jednak jedna z sióstr zawsze była buntowniczką, robiła wszystkim na przekór i łamała wszelkie zasady.

Damion O'Donnell to pierworodny syn bossa mafijnego władającego całym Los Angeles; to… najmłodszy zabójca na świecie! Z uwagi na swoje umiejętności nazywany DEMONEM, jako jeden z nielicznych potrafi wyśledzić prawie każdego i zmieść go z powierzchni ziemi. Ale jego piętą achillesową okazują się siostry Adler.

Kiedy te trafiają pod sam nos wroga, od razu budzą jego gniew. Przede wszystkim Adeline, która od pierwszego spojrzenia przyciąga jego zainteresowanie.

Czy Adeline zostanie w końcu rozpoznana?

Czy może coś połączy tych dwoje?

Czy Damion uratuje Adeline, czy może okaże się jej katem?

Ich drogi krzyżują się bez przerwy, ale czy czas pozwoli im dojrzeć do pewnych rzeczy?

Adeline jest waleczna, lecz czy to ją ocali? Bo przecież na każdego przychodzi w końcu czas...

źródło opisu: Ana Rose Fb

źródło okładki: Ana Rose Fb

Lulu | 2019-09-06
Na półkach: Przeczytane, Książki 2019
Przeczytana: 06 września 2019

Dwie siostry Adeline i Kelly przenoszą się do miasta, w którym znajdują się niebezpieczni bracia O'Donnelli. Są to synowie bossa mafii. Damion jest najmłodszym i najniebezpieczniejszym mordercą, obecnie ma przerwę w zabijaniu a poluje na siostry Adler. Adeline stroni od niego jednak on zaczyna się w niej zakochiwać, gdyż nie wie, że to jej poszukuje. Jak ta historia się zakończy?

Może to nie jest książka zapadająca w pamięć, ale bardzo dobrze się ją czyta. Można przy niej się odprężyć i zrelaksować. Mamy tu opowieść o zakazanej miłości wraz z wątkiem kryminalnym w tle. Oba wątki przypadły mi do gustu. Jeżeli chodzi o postaci to polubiłam się z Damionem, jego determinacja w dążeniu do spotkań z Adeline i jej zdobycia podobała mi się. Natomiast postać Adeline czasem mnie denerwowała, wiedziała co jej grozi a szła w stronę paszczy lwa. Ta książka to pierwsza część i kończy się w takim momencie, że ja już teraz chcę wiedzieć co dalej. Premiera drugiego tomu już pod koniec października...

Chcemy Wam przedstawić recenzję książki, którą objęłyśmy patronatem. Przygotujcie się na nie lada gratkę dla fanek zakazanego uczucia, akcji która rozgrywa się na studiach i bohaterów, którzy stoją na czele mafii. Zaskakujące połączenie tych wątków sprawiło, że tę historię czyta się w zastraszającym tempie. I jak wyszło tym razem?
Miłość, która doprowadza do śmierci. ŚMIERĆ OD KTÓREJ URATOWAĆ MOŻE TYLKO MIŁOŚĆ. Czy jesteście w stanie poznać Wrogą miłość?O tej historii długo nie zapomnicie. Pozbawi Was tchu i zatrzyma serce. Porazi namiętnością i zachłannością. A odkrycie tajemnic bohaterów może być zgubne...
Tak w skrócie opisałyśmy tę książkę, a teraz damy Wam więcej szczegółów.

Dwie potężne rodziny mafijne. Jedna poluje na drugą. Rodzina O'Donnell pragnie dorwać w swoje ręce i zabić siostry Adler. Dla Damiona, syna bossa mafijnego z Los Angeles, miało to być kolejne udane zadanie. Jednak siostry ciągle wymykają mu się z rąk. Co gorsza nikt ich nigdy nie widział. Nikt nie wie...

Yazuul | 2019-08-30

Czegoś mi zabrakło w tej książce. Nie porwała mnie.

shevill_books | 2019-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Jest to pierwszy tom serii Heartbeats, który swoją premierę miał już w czerwcu. Powiem wam, że odległość między wydanymi tomami nie jest duża, ponieważ dalsze losy Adeline poznamy już w październiku, to ja siedzę jak na szpilkach i chyba popełnię przestępstwo wykradając szybciej drugą część.
Historia przedstawia nam losy Adeline Adler, która wraz ze swoją młodszą siostrą, Kelly, przez całe swoje życie musi uciekać, ponieważ największy wróg jej ojca, chce splamić swoje ręce ich krwią.
Drugim głównym bohaterem jest zabójczo przystojny płatny morderca, syn jednego z największych bossów mafijnych, Damion O’Donnell. Jego najważniejszym i jak dotąd ciężkim do wykonania zadaniem jest odnalezienie sióstr Adler i oddanie je w ręce swego ojca.
Zdesperowani rodzice sióstr Adler decydują się na największe ryzyko. Postanawiają przenieść swoje córki pod sam nos O’Donnellów. Dziewczyny rozpoczynają studia na tym samym akademiku co bracia O’Donnell, między nimi nawiązuje się również...

kasia_recenzuje | 2019-08-22

"Ta dziewczyna jest cudowna. Jeszcze nigdy nie spotkałem kogoś takiego, z kim chciałbym być, aż tu nagle zjawia się ona. Taka niewinna, a zarazem umiejąca sobie ze mną poradzić na swój własny sposób."

Siostry Adler nie mają łatwego życia. W zasadzie od dziecka muszą się ukrywać, gdyż zagraża im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony wrogów głowy rodziny. Jak znaleźć najbezpieczniejszą kryjówkę? Zgodnie z zasadą, że najciemniej pod latarnią...;) Ojciec dorosłych już dziewczyn posyła je w zupełnie nowe miejsce, na wyciągnięcie ręki rodziny O'Donnell. Adeline i Kelly muszą być ostrożne, ważne jest, by nie rzucały się w oczy i nie budziły nadmiernego zainteresowania.
Lecz co w sytuacji, gdy syn mafijnego bossa Damion O'Donnell pobiera nauki na tej samej uczelni, co one? To właśnie on od dłuższego czasu usiłuje wytropić siostry Adler, jednak bez skutku. Adeline przyciąga jego wzrok już od pierwszych chwil. Dlaczego więc jej nie zabije? Wygląd sióstr nie jest mu znany, więc... nie...

Iskierka_czyta | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Ta książka chodziła za mną, jak tylko zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis. Klimaty mafijne to coś, co bardzo lubię, więc byłam ich bardzo ciekawa. Autorka intryguje nas pytaniem “Co byś zrobiła, gdyby całe twoje życie było skupione na ukrywaniu się?". Główna bohaterka całe swoje życie spędziła w ukryciu. Nie wie co to wieczory z przyjaciółkami, imprezy czy beztroskie spacery. Jest ścigana przez wrogów jej rodziny, którzy pragną jej śmierci. Po drugiej stronie barykady znajduje się młody chłopak, który bardzo szybko wyrobił sobie opinię doskonałego zabójcy. Jego celem są siostry Adler, ale ich znalezienie nie jest takie proste. Życie tropiciela też odbiło się na nim negatywnie, więc nadchodzi czas, w którym pragnie zrobić sobie przerwę i posmakować studenckich realiów. Przypadek sprawia, że ta dwójka spotyka się na uczelni, a ich relacja zaczyna być dość nieprzewidywalna.

ADELINE jest tą spokojniejszą i bardziej odpowiedzialną siostrą. Wie, że mieszkanie pod nosem wroga to...

GirlsBooksLovers | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Kolejna pozycja on niezawodnej Any Rose, którą po prostu uwielbiam. Tym razem autorka stawia na mafijne porachunki i wyścigi, co po raz kolejny się powtórzę, że uwielbiam, ale lepiej przejdźmy do konkretów.

“Nigdy się ode mnie nie odwracaj. Bez względu na wszystko pozwól mi ze sobą porozmawiać. Rzeczy nigdy nie są takie, jak ktoś ci wmawia. Ufaj zawsze sobie, a zwłaszcza swojemu przeczuciu i sercu”.

Z tyłu okładki mamy opis zaczynający się od: “Co byś zrobiła, gdyby całe twoje życie było skupione na ukrywaniu się?". Z takim problemem boryka się główna bohaterka Adeline Adler, która nigdy nie mogła się czuć bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca, którzy właśnie na nie czyhają. Dziwnym zabiegiem, ale zarazem być może bezpiecznym okazuje się to, że ojciec dziewczyn przenosi je pod sam nos swojego największego wroga, którym jest rodzina O’Donnell.

“Nowe życie.
Nowy dom i jedna wielka niewiadoma.
Moje życie zawsze jest pod ciągłą kontrolą....

boziaczek | 2019-08-04

"Wroga miłość" według opisu książki miała być historia dwojki młodych ludzi, córki i syna, dwóch zwaśnionych rodów mafijnych, w których świecie ona ma być jego ofiarą, a on jej katem.
Dla mnie ta książka to przede wszystkim romans młodzieżowy. Może i pojawiają się sprawy mafijne, ale mają charakter marginalny. Główni bohaterowie to nabuzowany testorenem nieziemsko przystojny (oczywiście!) chłopak, któremu wszystko wolno i niewinna, piękna (oczywiście!), niedoświadczona dziewczyna. Czy tego już gdzieś nie czytałam?!
Ta książka powiela schemat za schematem, co oceniam na duży minus. Między bohaterami nie ma emocji, chemii, nie kibicowałam ich związkowi, bo żadnych uczuć w tej relacji nie dane było mi odczuć.
Jak dla mnie wielka szkoda. Gdyby autorka pokusiła się o głebszą analizę świata gangsterskiego i nie potraktowała swoich bohaterów tak schematycznie, tylko bardziej wiarygodnie, ta książka mogłaby być naprawdę dobra. A jest tylko przeciętnie.

Alicja | 2019-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2019

Zdecydowałam się przeczytać tę książkę ze względu na wątek gangsterski. Lubię, gdy jest to wplątane w fabułę i sama takie książki tworzę.
Jednak nie dostałam czegoś WOW, choć szybko przeczytałam tę powieść. Jest napisana lekkim językiem i autorka zapewniała mnie, że nie jest to nie wiadomo jaka historia. Przymknęłam oko na błędy, powtórzenia, które są winą korekty, ale zabrakło mi czegoś więcej w bohaterach. Pomysł na fabułę był dobry, lecz bohaterowie nie przyciągnęli mojej uwagi, tak jak tego oczekiwałam. Najstarsza siostra Adler przypadła mi do gustu, bo była uparta, waleczna i myślała racjonalnie. Natomiast ta druga... nie mam na nią słów.
Damion niestety nie jest bohaterem, do którego bym wzdychała. Był bardzo nachalny i patetyczny.
Jednak całą książkę przeczytałam szybko, bo jest nieco wciągająca. Jest dobra na wakacje, na odmóżdżenie się i relaks. Wroga miłość to nie jest zła powieść, ale jest jedną z tych, które znajdziemy bez problemu na Wattpadzie.

1001 | 2019-07-24

Dwie rodziny, jeden konflikt, jedno uczucie, dwie osoby... Ana Rose w książce Wroga miłość, robi nie złe tornado, ale pozytywne. Tyle emocji w jednej książce.

Damion O'donel to płatny zabójca, należy do jednej z rodzin mafijnych, której na czele stoi jego ojciec. Mężczyzna prócz zabijania jest też studentem i imprezowiczem. Jego największym zadanie, który spędza sen z powiek, są siostry Adler... których nikt nie widział nigdy na oczy.

Adeline Adler, przykładna córka, dobra dziewczyna, dopóki nie poznaje Damiona i nie zaczyna się z nim spotykać. Adeline dobrze wie o tym, że to on właśnie je ściga od kilku lat, i to on ma wykonać na nich wyrok, za konflikt ich ojców. Jednak czy to się uda?

Mimo że Damion wydaje się niebezpieczny dla Adeliny, ta dalej wchodzi w relacje, z której może nie wyjść żywa. W tej książce może się wszystko zdarzyć, sytuacje i zwroty akcji są tak nieprzewidywalne...

Prócz losów tej pary, możemy poznać postacie drugoplanowe, które też dużo wnoszą...