Pod opieką Luminatów

Okładka książki Pod opieką Luminatów Ewa Olchowa
Okładka książki Pod opieką Luminatów
Ewa Olchowa Wydawnictwo: Ewa Olchowa Wydawnictwo jednoosobowe Cykl: Zrodzona (tom 3) fantasy, science fiction
Zrodzona (tom 3)
Ewa Olchowa Wydawnictwo jednoosobowe
2021-04-15
2021-04-15
fantasy wampiry luminaci Zrodzona

Niestety, ale muszę się wyłamać z obecnych tutaj ochów i achów. Wg mnie trzecia część sagi Zrodzona jest jak dotąd najsłabsza. Ogólnie jest nudno, rozmowy są przeciągane w nieskończoność, a infantylność bohaterów miejscami dobija.
Zarys historii i główne wydarzenia są ciekawe, lecz całość zdecydowanie się dłuży i stanowi kontrast do poprzednich części.
Wątek miłosny tu praktycznie nie istnieje.
Mimo wszystko jestem ciekawa jak potoczy się los Rose w ostatniej części.

Wątek miłosny tu...

Z każdym tomem robi się coraz ciekawiej. Podoba mi się, że tak umiejętnie zostały przedstawione obie strony. Robi się coraz ciekawiej, z niecierpliwością oczekuje kolejnego tomu.

"Rose zostaje przewieziona do Macierzy Luminatów. Ciesząc się, że spotka w końcu własną mamę Mary. Niestety sprawy wyszły nieco inaczej niż myślała. Ruth ma wobec niej wielkie plany.
William zatracony przez odtrąceniem Rose nie jest w stanie pojąć że to dla jego własnego dobra. Znajdują go zrodzeni łowcy, którzy potrzebują jego pomocy.
William będzie musiał się zgodzić na ich warunki żeby odzyskać Rose.

Czy Rose się postawi Ruth?"

William będzie musiał się zgodzić na...

Najlepsza część Zrodzonej. Jak dla mnie. Mam nadzieję, że następna będzie równie dobra.

,, Dziwny stan. Umysł pracujący na wysokich obrotach i zastygły organizm. Jakby zatrzymane serce na siłę więzili mojego ducha w ciele”.
Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,, Pod opieką Luminatów” autorstwa Ewy Olchowej. Jest to trzeci tom kultowej sagi ,,Zrodzona”. Dwie poprzednie części skradły moje serce dlatego też nie mogłam pominąć kolejnej.

W tej części ponownie śledzimy losy głównej bohaterki Rose oraz jej przyjaciół i wrogów. Niestety jak się okazuje dziewczyna przyciąga wiele kłopotów, przez samo swoje istnienie. Dziewczyna jest młoda i bardzo zagubiona. Nie do końca wie kim jest i jaką posiada moc.

Po pobycie w Macierzy Łowców Rose trafia do Paryża, gdzie znajduje się również Macierz Luminatów. Teoretycznie nie powinno grozić jej niebezpieczeństwo, gdyż sama jest jedną z nich. Niestety pozory mylą. Początkowo sprawia wrażenie spokojnego miejsca, jednak bardzo szybko Rose przekonuje się, że nie może czuć się bezpiecznie. Jakich wyborów dokona, aby chronić swoich bliskich? Czy William ją uratuje? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Pod opieką Luminatów”!

Autorka po raz kolejny mnie nie zawodzi i ta część również była dla mnie rewelacyjna. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Podobał mi się jej odważny charakter. Książka dostarczyła mi mnóstwo emocji. Intrygi, tajemnice oraz pragnienie władzy. Ta część moim zdaniem wypadła najlepiej z całego cyklu. Gorąco polecam! Dziękuję autorce za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

W...

Rose zgodnie z umową trafia do Macierzy Luminatów. Okupiła to wyrzeczeniem się ukochanego Willa, bo miała do wyboru- miłość albo dotarcie do matki. To, co znajdzie w Paryżu, jest oszałamiające. Sam fakt, jak bardzo różni się świat Luminatów przepełniony najnowszą technologią, od świata Łowców na dalekiej Syberii, zadziwia. Jednak czy to oznacza, że Luminaci są lepsi, mają ważniejsze zadania dla świata ludzkiego i więcej empatii?
Rose spotka na swojej drodze w Macierzy trochę znajomych postaci, co czasem będzie dla czytelnika zaskakujące. Pojawią się ogromne emocje, będzie radość, śmiech, żal, smutek i rozpacz. Jak ułożą się stosunki bohaterki z matką, czy ich spotkanie będzie takie, jak sobie wymarzyła Rose? Kim jest Loża i przywódczyni Luminatów To już musicie sprawdzić sami.

Will po rozstaniu z ukochaną, popada niemalże w obłęd i wyrusza w morską podróż. Kiedy jego łódź się rozbija, zostaje uratowany przez załogę Udgara. Moi drodzy, to co przeczytaliśmy do tej pory w tych trzech tomach, potrafiło nas niejeden raz rzucić na kolana, to teraz będzie gwóźdź programu. Will tyle lat jest już Poszukiwaczem, ale tego nie spodziewał się nawet on.
Trzeci tom cyklu Zrodzona zostawiłam sobie dosłownie na deser. Odkładałam lekturę, bo już wiedziałam, że będzie znakomita. Pani Ewa Olchowa, to zdecydowanie moje odkrycie roku jeśli chodzi o nowo poznanego autora, o którym zupełnie nic nie słyszałam, nie widziałam nigdzie opinii na temat twórczości. Do tego jest to autorka, która potrafiła przekonać mnie do sięgnięcia po swoje książki, mimo że tak naprawdę, taka fantastyka to nie do końca mój typ.
To było rewelacyjne! Podobało mi się tutaj wszystko, począwszy od okładek, dopieszczenia wydania- autorka wydaje swoje książki samodzielnie, i tutaj widać, że ma to dopracowane w każdym calu. Napisane w świetnym stylu, bez błędów (przynajmniej ja nie znalazłam) świetny, trudny do przewidzenia pomysł na fabułę, dopracowani bohaterowie, to wszystko sprawia, że nie możesz się oderwać od czytania i co rusz jesteś zaskakiwany zwrotami akcji.
Jeśli już miałabym porównać, to ten cykl, to taki mix książek "Zmierzch" "Kosogłos" i "Zbuntowana", summa summarum, wyszło fantastycznie. Są wampiry, ale nie takie sobie zwyczajne, dla których człowiek to tylko pożywienie, jest władza, walka o przetrwanie, przyjaźnie, miłość i próby buntu. Jak ja jestem ciekawa, co wydarzy się w zapowiadanym czwartym tomie! Pani Ewo, gratuluję i czekam!

,,Pod opieką Luminatów" to książka, w której nic nie jest pewne, a każda strona odkrywa nowe intrygi i pomówienia.

Rose od dziecka, nie miała łatwego życia, to na tym etapie życia już nie wie, komu może zaufać! Świat Łowców wydawał się nie być jej miejscem na ziemi, lecz Luminaci okazali się równie zachłanni jej umiejętności.

Czy Rose w końcu odnajdzie miejsce dla siebie? Czy świat Luminatów okaże się dokładnie tym, czego poszukiwała? Tego Wam nie zdradzę, ale nie zdradzę, ale koniecznie przeczytajcie książkę!

Sięgając po trzeci tom, wiedziałam, że to będzie książka, od której nie można się oderwać, bo dwa poprzednie tomy były GENIALNE i się nie pomyliłam! Książka już od pierwszych stron wciąga i wywołuje emocje! Cała książka nie zwalnia na chwilę, pędzi, zapierając dech i wywołując niedowierzanie! Autorka sprawiła, że czytając, miałam wrażenia, że jestem razem z Rose w macierzy Luminatów i czuję zagubienie. Euforia, jaką miałam przy pierwszym spotkaniu Rose i jej mamy szybko opadła, bo autorka postanowiła namieszać, a na samym końcu roztrzaskać mi serce!

Rose napawała mnie podziwem, bo w świecie, który powinien ją chronić, stać murem, ona zostaje sama, lecz w tym wszystkim widać jej siłę i oddanie, by walczyć o tych na, których jej najbardziej zależy!

Autorka stworzyła niebywałą sagę, od której nie można się oderwać, a w książce ,,Pod opieką Luminatów" już na samym końcu udowadnia, że to nie koniec emocji, A teraz zostaje tylko wyczekiwać następnego tomu! Kochani ja Wam polecam całą serię, gwarantuje, że będziecie czuli niedosyt! Polecam!

Czy Rose w końcu odnajdzie miejsce dla...

Witam wszystkich miłośników fantastyki i nie tylko, zapraszam do świata 3 tomu książki Pod opieką luminatów z Sagi zrodzona.

Ze Świata Łowców przeniesiemy się z bohaterami do świata Luminatów, którzy są równie niebezpieczni, co Łowcy...

Rose zostaje zabrana do macierzy Luminatów w Paryżu, gdzie wszystko jest nasycone technologią i musi zmierzyć się z piętnem przodków. Każdy ruch jest kontrolowany przez niebezpieczną przywódczynię Ruth. Podczas pobytu we Francji zajmuje się nią siostra Willa Nathalie, która jest związana z Erwinem. Rose poznaje swoją mamę, która ją uczy i pomaga, a także dowiaduje się, że jej przyjaciel Alex żyje i także jest w macierzy... Po podjęciu decyzji przez ukochaną, że ta nie chce uciekać i chce się oddać w ręce Luminatów, Will wyrusza w morze, gdzie próbuje zapomnieć o tym, co zrobiła ukochana. Podczas sztormu rozbija się, ratuje go Undgar, który jest Łowcą i wciąga Willa w swój plan pomocy jego bliskim a także Rose...

Kim jest Ruth i czemu tak bardzo nienawidzi zrodzonych? Czego chce od Rose? Jaką rolę pełni w tym wszystkim Constantin? Kim, okaże się w macierzy Luminatów Alex i czy nadal będzie przyjacielem Rose, czy może wrogiem? Czy, Will wraz z Undgarem zdąży przybyć z pomocą ukochanej? Czym, jest Loża? Jaką stratę poniesie Rose? Na te pytania, odpowiedzi znajdziecie w książce 😉.

Książka składa się z 21 rozdziałów, a każdy z nich wciąga czytelników w mroczną historię fantastyki, a także miłości oraz grozy. Bohaterowie są doskonale wykreowani, każdy z nich ma własną tajemnicę. Dla mnie, była to książka o przyjaźni, lękach, miłości, a także o bezwzględniej zemście Ruth. Lektura jest napisana w genialny sposób, myślę, że momentami zaskoczy czytelników. Osobiście, przeniosłam się do swiata fantasy Łowców & Luminatów, w którym rządzi bezwzględność oraz brutalność. Wielkie 👏 dla autorki za tak doskonale napisaną książkę, czekam na dalsze losy Rose i Willa w kontynuacji serii Zrodzona. P. S. Mam nadzieję, że kiedyś powstaną filmy, bo jest to idealny materiał na film😉. Polecam tę serię gorąco wszystkim miłośnikom fantasy.

Tak bardzo chciałabym mieć kolejny tom.
Tak bardzo mi smutno że na chwilę muszę się z nimi rozstać.
Mam nadzieję że autorka szybciutko wyda czwarty tom.

W trzecim tomie Łowcy w końcu oddają Rose pod opiekę Macierzy Luminatów gdzie ma oczywiście pomóc im w przemianach przez jej umiejętności. Niestety Zrodzona w tym świecie nie jest mile widziana i mają dla niej całkiem inne plany. Po drodze dzieje się wiele emocjonujących spraw i Rose na prawdę wiele musi przeżyć. Will zrobi wszystko aby odbić ją od Luminatów. Ona też pragnie być obok niego. Wszystko będzie miało niestety wysoką cenę. W tym świecie nie ma nic pewnego. Nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Niesamowita Saga. Emocje nie opuszczają na nawet najmniejszy moment.
W tym tomie więcej dowiadujemy się o gatunkach w Świecie Światła. Opowieści i historie pozwalają nam coraz lepiej rozumieć ten świat o którym autorka pisze. Macierz Łowców do której wylądowała Rose była speluną, warunki jakie tam panowały to katastrofa, natomiast Macierz Luminatów to całkiem inny świat. Wysoka technologia, czytość, dbanie o przebywających tam Luminatów jest na najwyższym poziomie jak i szkolenia są tam bardzo dobre. Mama Rose - Mary - właśnie tam ich szkoli. Dlatego dziewczyna była szczęśliwa że w końcu zobaczy mamee, ale na jak długo?
Ile jeszcze czeka tą biedną dziewczynę która tak długo nie wiedziała nawet kim jest? Jak wielką cenę zapłaci za to co narobili jej przodkowie? Kim stanie się Rose po ugryzieniu Łowcy w drugim tomie?
Na te wszystkie pytania właśnie dostaniecie odpowiedź w tym tomie.
Ja jestem oczarowana piórem autorki. Wieki temu ostatnio tak szybko czytało mi się książki. Bardzo fajnie było się znaleźć przez chwilę w tym świecie nie tylko pełnego zła, ale również i miłości. Czy Rose i Will spotkają się jeszcze? Czy ta dziewczyna będzie jeszcze taka jak kiedyś?
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Trzy tomy konkretnej i fajnej fantastyki o wampirach. Napisane dokładnie, przemyślane wszystko co do każdego zdania.

Tak bardzo chciałabym mieć kolejny tom.
Tak bardzo mi smutno że na chwilę muszę się z nimi rozstać.
Mam nadzieję że autorka szybciutko wyda czwarty tom.

Jest to trzecia część sagi Zrodzona.
Tym razem wraz z Rose poznajemy świat Luminatów.. Ile tutaj się dzieje- główna bohaterka doczekała się wyjaśnienia tajemnicy na temat swojej matki i wreszcie ja poznaje.Wydarzenia w tej części Sagi pozwalają nam lepiej zrozumieć uczucia Willa oraz kim on jest.Mimo, że akcja dzieje się głównie w Paryżu w Macierzy Luminatów-akcja toczy się szybko,a zakończenie kolejny raz zaskakuje czytelnika.
Chociaż fantastyka nie jest gatunkiem , który jest moim ulubionym, to przyznaję szczerze , że ta seria zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Chylę czoła autorce, za wyobraźnię i styl pisania, który mocno wciąga czytelnika w przygody bohaterów. Mam nadzieję, że pani Ewa nie pozwoli nam długo czekać na czwarta część jak i na szczęśliwe zakończenie :)

Jest to trzecia część sagi Zrodzona.

• Patronat
  • Marzena