Zemsta pachnie wilkiem

Joanna Gajewczyk Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2019-05-01
2019-05-01
paranormal wilk romans literatura polska

Okładka książki Niebezpieczne. Antologia mafijna D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, Camille Gale, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Alicja Skirgajłło
Niebezpieczne.... D. B. Foryś, Joanna...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

„Zemsta pachnie wilkiem” od Joanny Gajewczyk to książka, którą miałam na swojej liście TBR ze względu na motyw wilkołaków. Czasem mam takie zacięcie, że przeczytałabym historię rodem z wattpadda. Wrzucenie tej książki do worka literatura obyczajowa / romans, podczas gdy występują tu wilkołaki, wampiry i czarownice, wydaje się lekko nie na miejscu, ale do rzeczy.

Historia kręci się wokół Marty, która jest szefową firmy ochroniarskiej, ale wracając parkiem z imprezy zostaje napadnięta, zgwałcona, a przed śmiercią ratuje ją tajemniczy mężczyzna i dwa ogromne wilki. Dziewczyna ma nadzieję, że zemsta na swoim oprawcy, wymaże traumatyczne wydarzenie z jej życia i pozwoli na powrót do normalności.

Bardzo duży disclaimer na początek – jeśli gwałt to nie wasza bajka, odradzam z miejsca, bo scena była cóż, dość mocno zarysowana. Co do postaci to mamy naszą Martę, alfę pobliskiego stada – Nazara i kilka postaci pobocznych, które nie wnoszą zbyt wiele. Wątki z wampirami i czarownicą, cóż, trochę niepokończone, podobnie jak historie z tła kilku wilków ze stada. Można było coś więcej, a jednak skupiamy się na łopatologicznym pchaniu akcji. Kolejna postać jest przedstawiona ponieważ A) musi pomóc Marcie, albo B) szybko potrzebujemy uzyskać jakąś odpowiedź. Napisane to było w dość ‘młodzieżowy’ sposób i byłam lekko zdziwiona, bo autorka nie jest już nastolatką, ale mniejsza z tym. I tak głupota głównej bohaterki kłuła w oczy najbardziej. Wie, że ma do czynienia z silniejszymi i mega szybkimi istotami, a i tak sama idzie im na spotkanie, żeby raz za razem zebrać łomot. Trzeba jej było dać inną profesję, bo planowania strategicznego to ona nie miała kompletnie jak na szefową firmy ochroniarskiej. Ogólnie mam takie ‘meh’ i wymęczyłam, ale nie porwało mnie to zdecydowanie i raczej nie polecam.

Historia...

Mialam duze nadzieje co do tej ksiazki ,ale bardzo sie zawiodlam.
Alfa stada zachowuje sie jak nastolatek a szefowa biura
ochraniarskiego jak niefrasobliwa panienka.
Jakos wszystko wydaje mi sie za bardzo naiwne jak by
ksiazka byla pisana dla czternastolatkow.

Mialam duze nadzieje co do tej ksiazki ,ale bardzo sie zawiodlam.
Alfa stada zachowuje sie jak nastolatek a szefowa biura
ochraniarskiego jak niefrasobliwa panienka.
Jakos wszystko wydaje mi sie za bardzo naiwne jak by
ksiazka byla pisana dla czternastolatkow.

Całkiem dobry romans paranormalny którego zaletą jest wartka akcja i kolorowy świat, ktory się czuje.

Świetny początek. Mocny i bardzo emocjonalny. Dalej już bardzo cukierkowo i różowo. Niemniej czytało mi się bardzo dobrze.

Czy wierzycie w wilkołaki, wampiry, czarownice czy inne magiczne stwory? Czasami może nam się wydawać, że to "bujda na resorach", niemniej jednak nie wszystko jest takie czarne i białe jak nam się wydaje i może nawet o tym nie wiemy, a żyjemy wśród innych ras.

Marta jest niezależną kobietą, która w życiu nie potrzebuje nikogo. Sama prowadzi swoją firmę ochroniarską, jest samodzielna i niezależna. Niemniej jednak czasami każda kobieta może być zależna od kogoś. W przypadku Marty był to gwałciciel. Pewnego wieczora wracała parkiem, gdy została napadnięta przez zbirów, którzy ją wykorzystali i chcieli zabić. Całe szczęście zostali powstrzymani przez watahę wilków. Może to brzmieć jak z taniego romansu rodem ze "Zmierzchu" ale nie do końca tak jest.

W książce "Zemsta pachnie wilkiem" występują wilkołaki, wampiry i czarownice. Jest to mieszanka wybuchowa. Wszystkim trzem grupom Marta rzuci wyzwanie. Dziewczyna mimo, że została zbrukana aktem gwałtu nie chciała się załamać ani poddać, pragnęła zemsty za to co ją spotkało i chce połączyć siły ze swoimi wybawcami w celu zgładzenia gwałciciela. Alfa stada wyraża na to zgodę aby dziewczyna wzięła udział w ich polowaniu na zbuntowanego wilkołaka, który gwałci i zabija kobiety, niemniej jednak po drodze Alfę i Martę zaczyna łączyć poważne uczucie. Czasami może się wydawać, że miłość przysłania obraz głównemu celu dziewczyny lecz nic bardziej mylnego. Dziewczyna przechodzi przez piekło ale wraca z niego z przytupem.

Czy dziewczyna zabije swoje demony? Czy uczucie z wilkiem ma szansę przetrwania? Co stanie się z gwałcicielem i resztą zbuntowanych wilkołaków? Jaką rolę odegrają wampiry oraz czarownice?

Początkowo byłam nieco zdegustowana czytając tą książkę. Dlaczego? Akt gwałtu na pierwszych stronach nie świadczy dobrze. Obstawiałam, że będzie to wulgarna książka z mało ciekawą fabułą, jednak troszkę się myliłam.

Zazwyczaj zaczynam od opinii dotyczącej fabuły lecz zacznę od bohaterów. Często miałam problem z akceptacją poczynań i wypowiedzi Marty. Sama jestem wulgarna i często posługuje się ostrym językiem, niemniej jednak patrząc na to z boku chyba muszę to zmienić ponieważ bardzo to razi po oczach bądź uszach. Mimo wszystko kobiecie czasami nie przystoi, a Marta miała taki styl bycia, że jakoś to nie wyglądało dobrze ponieważ główny bohater był mało wulgarną osobą i stawiając go obok Marty, która posługuje się takim językiem to wygląda nieco karykaturalnie. Niemniej jednak jest przyjazną postacią ale jej kolejnym minusem jest to, że nie słucha rozkazów innych, nie posuwa się zazwyczaj pobudkami egoistycznymi (a może jednak? Zależy od punktu widzenia) ale nie myśli logicznie i najpierw robi potem myśli. Jest to nieco irytująca cecha w literaturze ponieważ często jak można się domyślić decyzje są raczej niebezpieczne oraz mało odpowiednie w danej chwili.

Co do postaci przywódcy wilkołaków był władczy, seksowny i pełen testosteronu. Ogólnie bardzo poprawna postać do której naprawdę nie mam się gdzie przyczepić.

Co do fabuły nie mogłam darowa sobie, że autorka tak szybko ich połączyła uczuciem. Lubiłam takie rozwiązania pięć lat temu ale teraz oczekuję, że nacisk byłby nieco mocniejszy na wydarzenia związane z zemstą na zbuntowanym wilkołaku niż uczuciu. Niemniej jednak nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, przedstawiam tylko moją opinię. Poza tym małym aspektem fabuła jest raczej oryginalną sprawą, przynajmniej ja nie spotkałam się z takową jeszcze w mojej przygodzie z czytaniem. Chociaż zakończenie jest dosyć przewidywalne, niemniej jednak mając obraz całej przeczytanej książki to nie żałuję czasu spędzoną z nią. Bardzo fajna pozycja Polskiej autorki. Mam nadzieje, że będę miała szansę przeczytać kolejne Pani książki! :)

Jeśli chodzi o aspekty wizualne książki to okładka bardzo mi się podoba, a i czcionka jest dla mnie idealna i na tronie nie było zbyt dużo malutkiego tekstu.

Podsumowując, książka mimo że ma swoje minusy jak dla mnie jest całkiem przyjemną historią z niezależną i silną kobietą na czele oraz przystojnym wilkołakiem. Dużo stworzeń nie z tego świata ale jest to bardzo fajna pozycja! Gorąco polecam!

Czy znacie wilkołaki, wampiry i wiedźmy? Pewnie, że znacie 😉. Z filmów i bajek. A co gdyby te potwory z bajek nagle ożyły?

To moje drugie spotkanie z piórem autorki. Po lekturze ,,W moim śnie ", nie mogłam się doczekać, aż w moje ręce wpadnie inne dzieło Joanny Gajewczyk. I w taki sposób przed momentem, zamknęłam ostatnią stronę jej debiutanckiej powieści ,,ZEMSTA PACHNIE WILKIEM ". Jest to powieść z gatunku romansu z paranormalnymi zjawiskami.

Z wielką fascynacją poznawałam ten nowy dla mnie gatunek, bo szczerze to tak naprawdę też i mój debiut.

Główna bohaterka, to bardzo silna i pewna siebie kobieta,  która znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Niestety skutkowało to dla niej wielką krzywdą. W ten oto też sposób, poznaje nieziemsko przystojnego i władczego Nazara. Teraz ich drogi się łączą, a ich wspólna misja, czyli zemsta na oprawcy, staje się ich celem.

Wilki, wampiry i wiedźmy.  Mieszanka iście wybuchowa.  Ta historia pochłonęła mnie od pierwszej strony i szczerze nie spodziewałam się, że tak przepadnę. W powieści nie zabrakło też bardzo gorących i ognistych scen seksu. Jest emocjonujaco, namiętnie i  burzliwie.
Gdy już wejdziesz do świata Nazara, to nie możesz z niego się wydostać.
Historia jest tak świetnie napisana i tak bardzo fascynująca, że polecam ją każdemu miłośnikowi z tego gatunku

Coś tu mocno nie zagrało.
Cieszę się, że wcześniej miałam okazję przeczytać "W moim śnie", tak więc nie zrażam się do twórczości autorki po lekturze "Zemsty pachnącej wilkiem". Czekam na kolejne twory autorki, mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Coś tu mocno nie zagrało.

Ciężko ocenić tą książkę, bo to debiut i niestety to widać, słychać i czuć.
Plus autorka ma talent, ma fajne pióro, fajnie, szybko, wciągająco się czyta. Niestety błędy logiczne, zbyt szybkie tempo wybijają z rytmu i psują radość czytania. Autorka wzorowała się na P.Briggs, ale to mi nie przeszkadzało, fajnie przeniosła ten klimat na polskie podwórko.
Mam nadzieję ,że będzie ciąg dalszy, albo coś w tym klimacie..
Wiem ,że autorka pracuje nad warsztatem, bo miałam przyjemność przeczytać "We śnie", która jest lepiej dopracowana, dlatego będę dalej czytać jej książki.

Ciężko ocenić tą książkę, bo to debiut i niestety to widać, słychać i czuć.
Mam nadzieję ,że...

W zasadzie wyszło znośnie, aczkolwiek gdyby trochę dopracować historię pod względem logistycznym, mogłoby być lepiej. Na przykład Marta wspomina o różnych szkoleniach, w których brała udział, lecz jej zachowanie w ogóle nie wskazuje, że coś z tego wyniosła. Bardziej to przypomina postępowanie kogoś, kto naoglądał się za dużo filmów akcji. Poza tym mam wrażenie, że autorka nie do końca wie, jak wygląda praca ochroniarza. Pochwalam pragnienie zemsty jak najbardziej, lecz dlaczego nie można tego zrobić z głową? Marta zamiast zorientować się, jakie są słabe punkty wroga, jak z nim walczyć itp., sama głupio się pcha w jego łapy, aby po raz kolejny oberwać. Bez sensu. I jakoś łatwo im przyszło odpuścić czarownicy jej winy.

Całkiem niezła pozycja, dynamiczna akcja, trzyma w napięciu. Podobała mi się.

Całkiem niezła pozycja, dynamiczna akcja, trzyma w napięciu. Podobała mi się.

• Przeczytane w 2019

Joanna Gajewczyk Zemsta pachnie wilkiem Zobacz więcej