Nethergrim. Otchłanny

Cykl: Nethergrim (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Nethergrim
LubimyCzytać

Pierwszy tom nowej serii fantasy dla młodzieży. Dla fanów Zwiadowców i Opowieści z Narnii. Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym Złodziejem czy Klątwą Matek, który porywał i więził niewinne dzieci. Do dziś śpiewane są pieśni o Tristanie i Vithricu, a na cześć bohaterów organizuje się niezliczone święta i festiwale. Jednak znowu dzieje się coś złego. Znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko kości. Zaczynają ginąć dzieci. Szepty zamieniają się w krzyk. Nethergrim powrócił!

Brat Edmunda jest jednym z zaginionych. Edmund wie, że musi coś zrobić, aby uratować jego życie. Ale co? Wraz z przyjaciółmi pokonuje swój starch i wyrusza do walki ze złem, którego mocy nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

day_2000 | 2019-06-12
Przeczytana: maj 2019

Prawda jest taka, że tak jak większość osób sięgnęłam po tą książkę, bo jest "dla fanów Zwiadowców".
Cała książka toczy się wokół trójki przyjaciół- wyrzutków, którzy chcą uciec i znaleźć swoje miejsce na ziemie: Edmund- syn karczmarza, który chce zostać czarodziejem, Tom- parobek bity przez swojego pana i Kathrine- wysoka dziewczyna, opiekująca się końmi razem z ojcem.
W tej książce mamy wiele powtarzających się schematów, chociażby przyjaciele, gdzie jedna osoba jest zakochana, a druga nie odwzajemnia uczucia. Jednak moim zdaniem te schematy są dość ciekawie napisane, mimo przewidywalności.
Gdy dzieje się coś złego nasi bohaterowie chcą pędzić na pomoc, jednak dorośli ich stopują. Nikt nie bierze ich na poważnie, bo mają 14 lat. Jednak wyruszają na pomoc jednego członka rodziny.
Można powiedzieć, że książka w pewien sposób zaskakuje szczególnie na koniec, ale do połowy nudzi. Pierwsza połowa książki jest to złudne, długie, monotonne wprowadzenie do świata tej książki.
Mimo...

klembek | 2018-12-30
Przeczytana: sierpień 2018

Porównanie do Zwiadowców to moim zdaniem zbytnia przesada, co nie znaczy, że książka mi się nie podobała.
Plus dla autora za stworzenie świetnej postaci kobiecej. Od razu się z nią zaprzyjaźniłam i kibicowałam jej aż do końca.

dominika2205 | 2018-12-27
Przeczytana: sierpień 2018

Książka szczególnie dla tych uwielbiających średniowieczne klimaty. Bardzo urzekł mnie klimat grozy i tajemnicy trzymający w napięciu. Jednak musiałam się bardzo wgryźć w historię i nie za bardzo będę sięgać po kolejne tomy

Sobrej14 | 2018-07-23
Przeczytana: 05 lipca 2018

Moim zdaniem książka jest MEGA. Choć przez większość czasu wszystko dzieje się w jednym miejscu książkę czyta się jak za pstryknięciem palca. Bohaterowie są bardzo fajni ( choć ja osobiście nie polubiłam jednej z głównych bohaterek), uważam, że każdy zdoła się utożsamić z jednym z nich.