Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Rafał Dębski
Cykl: Przygranicze (tom 3) | Seria: Fabryczna Zona
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Чёрные сны
Śliski, Sopel, Przygranicze, Kornew
Waww

Sopel znowu ma kłopoty. Garbatego dopiero grób wyprostuje. Jedyna droga ucieczki wiedzie tam, skąd wszyscy chcieliby uciec. Wprost w paszczę Przygranicza, gdzie miłosierdzie zdechło pod śniegiem, a przyjaźń mierzy się wielkością długu do spłacenia. Tam gdzie groza i mróz ścinają krew na wyścigi Przygranicze. Skuty lodem, oderwany skrawek naszego świata. Ziemia jeszcze niczyja i przyczółek...

Tam gdzie groza i mróz ścinają krew na wyścigi

Przygranicze. Skuty lodem, oderwany skrawek naszego świata. Ziemia jeszcze niczyja i przyczółek walki o losy ludzkości. Ale w Przygraniczu nikt nie myśli o przyszłości innej niż swoja. Liczy się tylko to, jak bardzo chcesz żyć. Czy obronisz się przed furią rozszalałych bestii? Czy aktywujesz amulet zanim trafi cię bojowy czar? Czy okażesz się silniejszy niż śmiertelny, arktyczny mróz?

Co ma być to będzie! Przeznaczenie to dziwka – nie oczekuj, że się w Tobie zakocha...

źródło opisu: https://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/czarne-sny/

źródło okładki: https://fabrykaslow.com.pl/wp/wp-content/uploads/2...»

Nozomi | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Uwielbiam styl Kornewa, jest lekki, dowcipny, a jego dialogi to mistrzostwo świata. Trochę gorzej tym razem z fabułą, autor powiela pomysły z poprzednich tomów, ale po napisaniu 1500 stron raczej trudno się nie powtarzać. Mimo to czyta się świetnie.

Sylwka | 2018-06-29
Na półkach: Papier, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2018

Czarne sny Paweł KornewCzarne sny Paweł Kornew, czyli Sopel wraca do Przygranicza.
Od mojej ostatniej wizyty w Przyraniczu minęło trochę czasu. Można powiedzieć, iż nawet troszkę stęskniłam się za klimatem i chłodem, który sączył się wprost z kart książki. I mimo iż po ostatnim spotkaniu z Soplem trochę przemarudziłam, że robi się nudnawo i mam poczucie poruszania się w jakiejś grze, w której ilość „questów” pobocznych zaczyna przekraczać wszelkie dozwolone normy, to jednak przechodząc koło książki Czarne sny Pawła Kornewa wiedziałam, że chcę ją przeczytać.

Powrót.
Mija właśnie pół roku od momentu, kiedy Sopel czmychnął z Przygranicza. Siedzi sobie właśnie w barze i spokojnie popija piweczko, gdy pojawiają się jego dobrzy znajomi. Rozpoczyna się wspólna imprezka, a tuż po niej nieoczekiwanie wielkie problemy, po których jedynym wyjściem jest powrót do miejsca pełnego zimna, magii i dziwnych stworzeń. Jak Przygranicze zmieniło się pod nieobecność Sopla? Czy uda mu się wywiązać z...

| 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Długo czekałam na możliwość przeczytania tej książki, chociaż mój dostęp do niej był właściwie całkiem swobodny. Minęło sporo czasu od mojego pierwszego zapoznania się z serią o Przygraniczu Pawła Kornewa, więc przed sięgnięciem po Czarne Sny postanowiłam wrócić do przygód Sopla, żeby przypomnieć sobie wszystko i być dobrze zorientowaną w temacie. Jak się okazało - była do decyzja zbędną, bo pierwszy tom Czarnych Snów można czytać bez znajomości poprzednich części.

Sopel (lub Śliski) uciekł z równoległego świata Przygranicza z powrotem do ojczystej Rosji. Dzięki sporym zasobom gotówki udało mu się znaleźć mieszkanie, pracę, znajomych i choć większość zmieniła się na lepsze, jedno pozostało bez zmian - jakiś dziwny niepokój związany z mrozem i ciemnością, coś, co ciągle przypominało mu o Przygraniczu i wiszącą nad nim groźbą zagłady i zniszczenia przez sługi Mrozu. Czy to wszystko to tylko jego urojenia czy też echo prawdziwego wołania o pomoc wprost z drugiego świata?

Akcja...

Waww | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Opinie o tym, że Sopel znowu biega w te i wewte załatwiając cudze sprawy sprawdziła się. Podstawowe zadanie nie zostało wykonane, właściwie ta powieść to jedno wielkie załatwianie zadań pobocznych. Właściwie nie wiem czy mi się to jeszcze podoba czy już nie. Zżyłem się z historią i na pewno przeczytam czwartą część, ale czy całość zasługuje na 6 lub 7 gwiazdek? To książka, seria, do której raczej już nie wrócę, ale przeczytać można. Rozwiązana w zasadzie od ręki zagadka Leszego oraz śmierć kilku ważnych postaci bez większych fajerwerków. Więcej Sopel się nachodzi niż autor natrudzi by ciekawie opisać pewne zwroty akcji. Oby kolejna część wynagrodziła podjęty trud czytania tej serii i zasłużyła na 7 gwiazdek..

PlantoHolic | 2015-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015

Nie jestem zagorzałym fanem tego typu fantastyki (chociaż sięgam po nią niekiedy). Książka przypadła mi jednak do gustu. Mam już drugą część "Czarnych snów" i na pewno ją przeczytam. Wydaje mi się jednak, głównie na podstawie komentarzy osób, które przeczytały wszystkie książki o przygodach Sopla, że moja przygoda z tą serią zakończy się na tej części. Dlaczego?...a dlatego, że wszystkie one są po prostu do siebie podobne. Nie zmienia się w nich zbyt wiele. Autor wymyślił coś fajnego ale trzyma się tego zbyt kurczowo. 6 czy tam 8 książek o tym samym to jak dla mnie trochę za dużo...dla mnie po prostu to tak jakbym oglądał Bonanzę. Odnoszę wrażenie, że Sopel(a tak właściwie to Paweł Kornew) niczym więcej mnie już nie może zaskoczyć. Podsumowując...pomysł fajny, miejsce akcji, bohaterowie, magia etc., no ale ileż można.

Cross | 2013-09-01
Przeczytana: 25 marca 2013

Dwuczęściowe Czarne Sny dają nam łącznie około 680 stron nowych przygód głównego bohatera.

Chociaż Soplowi udało się wrócić do naszego świata, okazało się, że nic dobrego go w nim nie czeka. Uciekając przed pewnymi ludźmi, decyduje się powrócić do lodowego piekła, z którego wydostał się zaledwie pół roku temu i po raz kolejny postawić stopę w Przygraniczu...

"Czarne Sny" nie wprowadzają nic innowacyjnego. Zarówno pierwsza, jak i druga część dają nam porządną dawkę akcji, multum postaci pobocznych i masę nowych zaklęć bojowych. Cykl o Soplu zaczyna przypominać typową grę RPG. Bohater dostaje jakąś misję, musi ją wykonać, po czym wraca do swojego pokoju hotelowego, idzie spać i rozpoczyna kolejny rozdział. Autor traktuje postacie poboczne jako typowe NPC (po macoszemu). Właściwie rozwija się tylko Sopel, obserwujemy wszystko z jego perspektywy (to jak się wzmacnia, odkrywa swoje zdolności itd), co nie przeszkadza w odbiorze. Zabrakło mi trochę więcej opisu świata Przygranicza i...

Marta | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 05 lutego 2013

kolejna część przygód sopla. wszyscy chcą go zabić ale jak zwykle im nie wychodzi. ze stron spływa mróz i mrok co powoduje, że czytanie tej pozycji jest czystą przyjemnością.

Magg0t | 2012-01-25
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 03 marca 2012

Kolejny raz dostajemy to samo : bohater rzucony w wydarzenia, których nie rozumie, mróz i ciągłą akcję. Wszystko wymieszane wg. sprawdzonej receptury poprzednich części. Żadnego zaskoczenia nie należy się spodziewać. Oczywiście znów przygody Sopla rozbite na dwa tomy - czego nie ogarniam patrząc na objętość książki, ale taka już filozofia FS.<br />
Jednym zdaniem : podobał się wam "Sopel" i "Śliski" spodoba się i to.

Krzysztof Tomczyk | 2012-02-22

Czytając tą część mam wrażenie,że autor gdzieś się śpieszy i pędzi, albo ja nie nadążałem za narracją.. Brakowało mi w porównaniu do poprzednich części opisów, tworzących ten apokaliptyczny klimat.

| 2012-09-23
Przeczytana: 03 września 2012