Dobra Przystań

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
9788381232036
Ag2S

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany. Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany dom i budują siedlisko w urokliwym miejscu nad brzegiem rzeki. Spełnia się ich największe marzenie. I kiedy wydaje się, że mają już wszystko, o czym marzyli – Hubert odchodzi. To nie jest moment na rozdrapywanie ran, bo Marianna zostaje...

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany.

To nie jest moment na rozdrapywanie ran, bo Marianna zostaje sama nie tylko ze swoimi marzeniami, ale i obowiązkami – przecież musi utrzymać duży dom i wychowywać dorastających synów. Na dodatek przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę…

Jak daleko można się posunąć w snuciu marzeń? Czym zagłuszyć własne potrzeby?
I czego w życiu potrzebujemy bardziej niż szczęścia?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dobra_Przystan-p-35528-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dobra_Przystan-p-35528-1-30-.html

Prawdziwe życie to nie bajka o czym przekonuje się Marianna po nagłym odejściu męża. Ale jakoś nie jest tym faktem załamana nawet wtedy, gdy spotyka męża z inną kobietą. Nie stara się o rozwód, tylko zajmuje się swoją pracą, domem, kłopotami z dziećmi ,chorym ojcem i nowym mężczyzna w swoim życiu.
Niestety nie polubiłam bohaterki, chociaż jako kobieta powinnam jej współczuć bo zdradzona przez męża, bo samotnie wychowuje dzieci, które po odejściu ojca sprawiają dużo kłopotów .
Nie polubiłam za jej związek z Olgierdem, który też miał żonę i dzieci.
Jak można dla własnego szczęścia i własnych marzeń niszczyć życie innej kobiety, innej rodziny, chociaż sama przez to przechodzi.
Dobra chociaż czasami irytująca powieść obyczajowa , która porusza kilka trudnych tematów. Mnie najbardziej irytowały króciutkie rozdziały, w których autorka narzuca nam swój sposób na życie z którymi się w ogóle nie zgadzam.

ejwa1960 | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Książka niczym szczególnym się nie wyróżnia,można powiedzieć,że jest troszkę nudnawa.Jest z pozoru udane małżeństwo,jednak mąż zostawia Mariannę z dwójką dzieci.I o dziwo,Marianna nie jest wcale zrozpaczona.
Sama zakochuje się w mężczyźnie,żonatym,jakieś takie ukradkowe spotkania,nad rzeką,oby nikt się nie dowiedział:)
Książka właściwie,nie ma zakończenia,żyli długo i szczęśliwie,bo mężczyzna wyjeżdża w podróż z rodziną dookoła świata.
Książkę można przeczytać,ale niekoniecznie.

justynka1987 | 2018-08-11
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Książka "Dobra Przystań" nie powaliła mnie na kolana, ale dało się przeczytać. Nie jest to jakaś obszerna lektura, ale nie do końca wiem, czy jest sens poświęcać czas na jej czytanie.

Marianna i Hubert to małżeństwo szczęśliwe,udane postanawiają sprzedać swój zrujnowany dom i osiedlić się w urokliwym,pięknym miejscu nad brzegiem rzeki.Spełnia się ich największe,najskrytsze marzenie,o jakim od dawna marzyli.Gdy wydaje się mi,że wszystko się udało to pewnego dnia Hubert odchodzi.
Musi utrzymać dom,wychowywać swoich dorosłych synów utrzymać sama dom.Los przewrotny dla niej szykuje życiową niespodzianke.
Literatura dobra,okładka bardzo ładna,urocza,natomiast zaskakująca troche książka.
Główna bohaterka trochę upierdliwa,strasznie irytująca denerwowała mnie swym zachowaniem.Babski romans na jeden wieczór,w sumie ciepła,śliczna książka

Mońcia_POCZYTAJKA | 2018-11-28
Przeczytana: 24 listopada 2018

Jakiś czas temu czytałam cykl "Wrzosowisko" autorstwa pani Anny Łajkowskiej. Pamiętam, że bardzo mi się podobały opisy krajobrazów okolic Yorkshire oraz wycieczki po wrzosowiskach, ale w całej opowieści brakowało mi emocji. Sięgając po "Dobrą przystań" chciałam się przekonać, czy moje odczucia będą podobne, czy też autorka potrafi mnie miło zaskoczyć. I powiem Wam, że tym razem pani Anna mnie zaintrygowała, choć mistrzynią emocji autorka na pewno nie jest.

"Dobra przystań" to miejsce nad rzeką, gdzie przenosi się Marianna wraz ze swoją rodziną - mężem Hubertem i dwoma nastoletnimi synami. Duży, wyremontowany dom, spora działka nad samą rzeką, zieleń, oaza ciszy i spokoju, która powinna sprzyjać szczęśliwemu życiu rodzinnemu. Niestety... Tuż przed Bożym Narodzeniem Hubert postanawia wyprowadzić się z domu. Zaskoczona i wstrząśnięta Marianna z dnia na dzień musi kompletnie przereorganizować swoje życie. Nie może zaniedbać drogerii, która od tej pory stanowi jej jedyne źródło...

Kinga | 2018-05-08
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Piękna okładka książki to nie wszystko. Liczy się również interesujące wnętrze, którego w tym przypadku niestety zabrakło.

Czym jest zatem Dobra przystań?
Prostą historią osadzoną w malowniczej scenerii.
Powiedziałabym nawet, że prostą, niczym się niewyróżniającą, miejscami wręcz irytującą historią.

Marianna jest typową panią domu: matką i żoną w jednym. Dba o rodzinne ciepło, opiekuje się najbliższymi, a do tego nie posiada własnego zdania i popełnia czyny, którymi gardzi u innych.

Pewnego dnia jej mąż oznajmia, że odchodzi. Wtedy kończy się sielanka a zaczyna prawdziwa komedia, w której szczegóły wchodzić nie będę. Jeśli macie ochotę je poznać, to dajcie znać w wiadomości prywatnej.

Dodam tylko, że Dobra przystań porusza sporo ważnych tematów, które zostały wręcz przygniecione wątkami miłosnymi. Szkoda, bo widziałam w nich potencjał.

Jestem przekonana, że ta pozycja podzieli czytelników. Jedni będą stali po stronie Marianny, inni po stronie Huberta. Jedni będą wspierać...

Magdalena | 2018-09-12

Ładna okładka, a w środku historia Marianny. Wraz z Hubertem, doczekali się dwójki prawie dorosłych dzieci, maja piękny dom, wiodą spokojne ustabilizowane życie. Pewnego dnia mąż odchodzi.Ona zostaje sama. Nowa sytuacja życiowa, obawa czy sobie poradzi są okazją do odbudowania więzi z ojcem. W jej życiu pojawią się także mężczyzna. Jednak Olgierd jest lokalnym politykiem, żona i dziecko w tle. Małżeństwo się nie układa. Fascynacja Marianną, sekretny związek, romans bardziej uduchowiony. Oczywiście on nie może skrzywdzić żony, więc zamiast rozwodu decydują się na podróż dookoła świata, by spróbować ratować małżeństwo. Nie przemawia do mnie ta historia, jest słodka jak lukier i cukrowa wata razem. Ona się poświęca, a może on, płaskie to. Może autorka zamierzała napisać powieść psychologiczną, ale zabrakło pomysłów. Ciekawą postacią jest natomiast ojciec Marianny, despotyczny lekarz. Choroba zmusza go do zmiany trybu życia, a zamieszkanie z córką, opieka nad wnukami pozwalają mu...

Organoleptyczna | 2018-05-29

Za babskami książkami nie przepadam, jednak tu zachęciła mnie klimatyczna, urokliwa okładka. A co w środku?
Romans nie za bardzo płomienny i jakoś mnie nie wkręcił, mocy nie było.
Oraz życie codzienne bohaterki wśród: kotów, psa, dochodzących lokatorów i męża, który odszedł - w domu nad rzeką.
Może z wypiekami na twarzy rekomendować tej książki nie będę, ale z drugiej strony książka mnie dramatycznie nie znudziła ani też Marianna specjalnie nie irytowała.

Kasia | 2018-09-24
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2018

Historia Marianny pokazuje nam,że nawet " nagłe " zawirowania w życiu można przekłuć w coś dobrego.
Odejście męża to koniec a może dopiero początek nowej drogi?
Bohaterka na szczęście nie jest sama są synowie, rodzice, siostra , przyjaciółki a na horyzoncie pojawia się... ON.
Co z tego wyniknie? Jak potoczy się życie Marianny?
Przeczytajcie, warto!

książek: 2015
Julka | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

"DOBRA PRZYSTAŃ" - babskie czytadło na kilka godzin o uczuciowych rozterkach i rodzinnych problemach Marianny - około 40-letniej właścicielki domu nazwanego Dobra Przystań i drogerii, matki dwóch synów, perfekcyjnej pani domu, właśnie świeżo porzuconej przez męża.