Sister
9788380319080
samobójstwo, śledztwo, siostra,
siwulka1990

Beatrice Hemming przylatuje z Nowego Jorku do Londynu, by stawić czoła przerażającej wiadomości: po wielu godzinach poszukiwań zostaje odnalezione ciało jej ukochanej młodszej siostry. Policja, przyjaciele, a nawet matka są przekonani, że Tess popełniła samobójstwo. Tylko zrozpaczona Beatrice głęboko wierzy, że siostra nie odebrała sobie życia. Nie bacząc na niebezpieczeństwa, postanawia sama rozwikłać mroczną zagadkę. Jest oszołomiona, gdy odkrywa, jak mało wiedziała o życiu Tess i jej tajemnicach. Prawda, którą stopniowo udaje jej się poznać, okazuje się bardziej szokująca niż najgorsze podejrzenia…

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/siostra-kolekcja-mistr...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kryminalnakuchnia | 2017-02-06

Są książki, które nie wiedzieć czemu chce się przeczytać tu i teraz.

Są też książki jak "Siostry" autorstwa Pani Lupton, które rozczarowują nas tak szybko, jak po nie sięgniemy.

Wydawcy usilnie zapewniali mnie, że właśnie ten utwór będzie mrocznym, wzruszającym i zaskakującym thrillerem.

Ja niestety złapałam się na haczyk i dałam się ta to nabrać. Co gorsza śmiem twierdzić, że wydawcy nie mieli tej samej książki w ręku co ja.

Rosamund Lupton i jej "Siostra" to zdecydowanie nie mój klimat.
Nie powiem, na początku zapowiada się ciekawie, niemniej szybko klimat zdycha i powiewa nudą. Książka bardzo mnie umęczyła swym monologiem w trzeciej osobie.

Niestety nie dało się tego czytać. Nie polecam nawet desperatom.

teri | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Rewelacyjny thriller psychologiczny.Ale nie tylko,to rowniez opowiesc o pieknej siostrzanej milosci.Ksiazka,ktora wzrusza.Przynajmniej tak bylo w moim przypadku.Druga ksiazka tej autorki,ktora przeczytalam i obydwie podobaly mi sie.Polecam!!!Tanta tenerezza di grande amore tra le sorelle.....
Specjalne podziekowania dla Eli67!

Anika | 2013-07-19
Przeczytana: 13 lipca 2013

Bardzo udana mieszanka powieści psychologicznej i thrillera. Autorka nadała powieści ciekawą formę, która jest jej walorem. Myślę, że jest to książka raczej dla kobiet, bo dużo w niej emocji związanych z siostrzanymi relacjami. Obawiam się, że panom może się wydać lekko przegadana i nudnawa.

filozof | 2017-10-16

Każdy,z nas.Kogoś ma,każdy z nas.Kiedy,traci najbliższą osobę,nie może się pogodzić ze stratą.
Czy,siostra popełniła samobójstwo ? A może,ktoś jej w tym pomógł.I dlaczego,nikt jej w tym nie wierzy ?
Czy,ludzie mogą być aż,tacy zaślepieni.
Autorka książka,nie kryje przed nami emocji.Prowadzi,nas przez myśli bohaterki.Które,czasami są dość.Zagmatwane i raczej,mało co wnoszą w sens tej powieści.
Według mnie książka,jest dobra.Ale,tylko dobra.Jakieś wybitności tu nie znalazłem.
Może,nie trafiłem.Zbyt dobrze z literaturą ?

Monika | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 lutego 2013

Ten thriller okazał się dla mnie bardziej zapisem ogromnej siostrzanej miłości niż przeszywającą wnętrzności mroczną historią. Oczywiście, jest tu brutalne morderstwo i szukanie winnego, jednak pod tym kątem ta książka nie wyróżnia się wybitnie na tle innych thrillerów. Inna jest sama jej konstrukcja i właśnie ta wielka miłość siostry do siostry.
Zdecydowanie ciekawa pozycja, po którą warto sięgnąć.

Anka Markova | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

To nie jest pierwsza opinia o przeczytanej książce jaką dzielę się z Wami, ale TA opinia jest dla mnie szczególnie ważna...
Ksiązki czytam nie od dzisiaj, ani nie od wczoraj - nie jestem "pożeraczem kartek" ale śmiało mogę powiedzieć, że: czytam więc jestem!

"Siostra" to pierwszy krymiał, który tak bardzo wpłynął na moją osobę i tak bardzo ścisnął mnie za serce, że aż popłynęły z moich oczu łzy, prawdziwe łzy wzruszenia. To opowieść straszna i piękna zarazem. To historia opowiedziana z całkiem nowej perspektywy.

Przeczytajcie - warto!

Priada | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Oj bardzo dawno nie czytałam tak dobrego thrillera.
Książka twórczosci Rosamund Lupton "SIOSTRA" jest tak przeobfita w różne zwroty akcji, że czasami musiałam czytac jeszcze raz jakiś mały fragment aby uwierzyc że moje przypuszczenia co do mordercy znowu mnie zawiodły.
Sama treśc jest wybitna. Słowa i postaci dobrane idealnie. Opowiada o 26 letniej kobiecie Beatrice, która poszukuje mordercy swojej 21 letniej siostry Tess. Wszyscy naokoło myślą że popełniła samobójstwo jednak prazda jest zupełnie inna.
W takim razie czy mordercą okaże się kochanek a zarazem ojciec dziecka Tess? Może to tajemniczy mężczyzna z parku nazwany Ziemianinem? Starszy pan wynajmujący mieszkanie dla Tess - Amias? Może chłopak z kwiatami Simon? Jeszcze inna możliwośc to bardzo przystojny doktor William albo dr. Nichols, który podaje złą diagnozę dla Tess?
Jest jeszcze wiele takich osób, którym nasza główna bohaterka przypisuje ten straszny czyn na swojej kochanej siostrze.
Kto okarze się mordercą? I jak...

darkangel | 2013-03-31
Przeczytana: 30 marca 2013

Cudowna ksiązka. Wiem że są różne komentarze na jej temat, jednak uważam że jest godna przeczytania. To wzruszający thriller psychologiczny, monolog siostry do swej młodszej zaginionej siostry Tess. Jak się okazuje Tess zostaje znaleziona martwa w parku. Policja nie bierze innej opcji pod uwagę jak samobójstwo jednak Beatrice nie chce się pogodzić z tym i na własną rękę szuka mordercy swojej młodszej siostrzyczki. Kto ma rację? Cała reszta???? Czy Beatrice???

Anka Markova | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Przeczytajcie - warto!

Ania | 2013-11-26
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo dobry thriller psychologiczny,osobiście podobało mi się to jak została napisana.Wzruszające jak starsza siostra Beatrice szuka mordercy swojej młodszej siostry Tess,która zostaje znaleziona martwa w parku,gdyż nie wieży w jej samobójstwo jak twierdzi policja.Trzyma w napięciu do samego końca.Zakończenie bardzo zaskakujące.