Siostra

Sister
samobójstwo, siostra
lullaby

Inne wydania

Najbardziej ekscytujący thriller, jaki czytałem w tym roku. Powieść, napisana z mocą i rozmachem, jest wręcz nieprawdopodobnie dobra, obwieszcza pojawienie się nowego, na wskroś oryginalnego talentu. „Daily Mail” Moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy… - rozpaczliwie powtarza Beatrice, odkąd poznała potworną prawdę. Rzeczywistość jest...

Moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy… - rozpaczliwie powtarza Beatrice, odkąd poznała potworną prawdę. Rzeczywistość jest gorsza od koszmarnego snu. Zaginięcie, dni gorączkowych poszukiwań, wreszcie – ciało znalezione w śniegu. Policja, przyjaciele, nawet matka – wszyscy wierzą w hipotezę „samobójstwo”. Ale nie Beatrice. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, na własną rękę szuka przyczyn tragedii. Prawda okazuje się bardziej bulwersująca od najgorszych podejrzeń. A ta powieść – ostra jak brzytwa, zaskakująca nawet dla tych, którzy myśleli, że o thrillerach wiedzą już wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

kryminalnakuchnia | 2017-02-06

Są książki, które nie wiedzieć czemu chce się przeczytać tu i teraz.

Są też książki jak "Siostry" autorstwa Pani Lupton, które rozczarowują nas tak szybko, jak po nie sięgniemy.

Wydawcy usilnie zapewniali mnie, że właśnie ten utwór będzie mrocznym, wzruszającym i zaskakującym thrillerem.

Ja niestety złapałam się na haczyk i dałam się ta to nabrać. Co gorsza śmiem twierdzić, że wydawcy nie mieli tej samej książki w ręku co ja.

Rosamund Lupton i jej "Siostra" to zdecydowanie nie mój klimat.
Nie powiem, na początku zapowiada się ciekawie, niemniej szybko klimat zdycha i powiewa nudą. Książka bardzo mnie umęczyła swym monologiem w trzeciej osobie.

Niestety nie dało się tego czytać. Nie polecam nawet desperatom.

teri | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Rewelacyjny thriller psychologiczny.Ale nie tylko,to rowniez opowiesc o pieknej siostrzanej milosci.Ksiazka,ktora wzrusza.Przynajmniej tak bylo w moim przypadku.Druga ksiazka tej autorki,ktora przeczytalam i obydwie podobaly mi sie.Polecam!!!Tanta tenerezza di grande amore tra le sorelle.....
Specjalne podziekowania dla Eli67!

Anika | 2013-07-19
Przeczytana: 13 lipca 2013

Bardzo udana mieszanka powieści psychologicznej i thrillera. Autorka nadała powieści ciekawą formę, która jest jej walorem. Myślę, że jest to książka raczej dla kobiet, bo dużo w niej emocji związanych z siostrzanymi relacjami. Obawiam się, że panom może się wydać lekko przegadana i nudnawa.

Monika | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 lutego 2013

Ten thriller okazał się dla mnie bardziej zapisem ogromnej siostrzanej miłości niż przeszywającą wnętrzności mroczną historią. Oczywiście, jest tu brutalne morderstwo i szukanie winnego, jednak pod tym kątem ta książka nie wyróżnia się wybitnie na tle innych thrillerów. Inna jest sama jej konstrukcja i właśnie ta wielka miłość siostry do siostry.
Zdecydowanie ciekawa pozycja, po którą warto sięgnąć.

Priada | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Oj bardzo dawno nie czytałam tak dobrego thrillera.
Książka twórczosci Rosamund Lupton "SIOSTRA" jest tak przeobfita w różne zwroty akcji, że czasami musiałam czytac jeszcze raz jakiś mały fragment aby uwierzyc że moje przypuszczenia co do mordercy znowu mnie zawiodły.
Sama treśc jest wybitna. Słowa i postaci dobrane idealnie. Opowiada o 26 letniej kobiecie Beatrice, która poszukuje mordercy swojej 21 letniej siostry Tess. Wszyscy naokoło myślą że popełniła samobójstwo jednak prazda jest zupełnie inna.
W takim razie czy mordercą okaże się kochanek a zarazem ojciec dziecka Tess? Może to tajemniczy mężczyzna z parku nazwany Ziemianinem? Starszy pan wynajmujący mieszkanie dla Tess - Amias? Może chłopak z kwiatami Simon? Jeszcze inna możliwośc to bardzo przystojny doktor William albo dr. Nichols, który podaje złą diagnozę dla Tess?
Jest jeszcze wiele takich osób, którym nasza główna bohaterka przypisuje ten straszny czyn na swojej kochanej siostrze.
Kto okarze się mordercą? I jak...

Marzin | 2013-03-31
Przeczytana: 30 marca 2013

Cudowna ksiązka. Wiem że są różne komentarze na jej temat, jednak uważam że jest godna przeczytania. To wzruszający thriller psychologiczny, monolog siostry do swej młodszej zaginionej siostry Tess. Jak się okazuje Tess zostaje znaleziona martwa w parku. Policja nie bierze innej opcji pod uwagę jak samobójstwo jednak Beatrice nie chce się pogodzić z tym i na własną rękę szuka mordercy swojej młodszej siostrzyczki. Kto ma rację? Cała reszta???? Czy Beatrice???

Ania | 2013-11-26
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo dobry thriller psychologiczny,osobiście podobało mi się to jak została napisana.Wzruszające jak starsza siostra Beatrice szuka mordercy swojej młodszej siostry Tess,która zostaje znaleziona martwa w parku,gdyż nie wieży w jej samobójstwo jak twierdzi policja.Trzyma w napięciu do samego końca.Zakończenie bardzo zaskakujące.

mbutterfly | 2012-02-27
Przeczytana: 22 lutego 2012

Beatrice - bohaterka debiutanckiej książki Rosamund Lupton była przekonana, że ją i jej młodszą siostrę Tess łączy niezwykła więź, że są sobie bliskie. Jej wiara została wystawiona na dramatyczną próbę. Pewnego dnia dostaje telefon od matki, z wiadomością, że Tess zaginęła. Natychmiast porzuca wszystko i leci do Londynu by podążać śladem siostry. Tylko ona wiedziała, że jej siostra jest w ciąży. Po kilku dniach policja odnajduje ciało Tess, orzeka samobójstwo i na tym kończy sprawę. Tess urodziła martwe dziecko, po porodzie wpadła zdaniem lekarza w psychozę poporodową. Wszyscy wierzą w taki obrót spraw, oprócz Beatrice: Rozpaczliwie powtarza:

"Moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy by się nie zabiła, moja siostra nigdy..."

Tess była wolnym duchem, malarką, kochała życie, kolory, jej obrazy były barwne i pełne życia. Bardzo cieszyła się na przyjście dziecka. Nie przeszkadzało jej, że będzie samotną matką, że ojcem jest żonaty profesor ze studiów, że to...

Madi | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Bardzo fajny,wzruszający i trzymający w napięciu thriller.
Podobał mi się w nim styl narracji jaki wprowadziła autorka -monolog/list siostry z przebiegu wydarzeń doprowadzających do rozwikłania zagadki śmierci siostry.
Książka jest nie tylko mocnym kryminałem,ale przede wszystkim pokazuje niesamowitą więź jaką łączyła obie siostry.
To dzięki ich miłości do siebie ,przywiązaniu i znajomości siebie na wzajem starsza siostra nie poddała się i rozwiązała zagadkę śmierci swojej siostry.
Na dodatkowego plusa zasługuje też wprowadzenie postaci Kasi-polskiej emigrantki-jakoś tak cieplej zrobiło mi się na sercu jak o niej czytałam.
Szczerze polecam i zachęcam do przeczytania.
Powieść na pewno nie zawiedzie miłośników thrillerów psychologicznych.

neta | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 26 lipca 2014

Totalnie niesamowita książka!

Z prozą Rosamund Lupton chciałam zapoznać się już dawno, kusiły mnie nostalgiczne okładki i sprzeczne opinie (tak, zwłaszcza sprzeczne!); sięgając więc po „Siostrę” nie wiedziałam właściwie czego się spodziewać. I dlatego amatorów mocnych wrażeń lojalnie przestrzegam: to nie jest książka dla was! Bo choć na okładce jak byk napisano „Mroczny, wzruszający i zaskakujący thriller”, to ze wszystkim się zgodzę tylko nie z tym, że jest to thriller, a jeśli jest, to zupełnie niezwyczajny.
Fakt, wątkiem przewodnim jest zagadka śmierci Tess, punktem kulminacyjnym, jak można się spodziewać, jej rozwiązanie, ale drogi prowadzące do tegoż rozwiązania są inne od wszystkich na jakie się natknęłam w mojej czytelniczej karierze, i nic co wydaje się wam tu oczywiste – takie nie jest.

Jak dziwne się wam to nie wyda, ta książka jest przede wszystkim o więzi, o więzi utraconej i ożywianej na nowo we wspomnieniach, odnajdywanej kawałek po kawałku w napotykanych...