Saving Max
Yael

Max Parkman – autystyczny, rozchwiany emocjonalnie geniusz – w oczach swojej matki zawsze był idealny. Wszystko się zmienia, gdy zostaje oskarżony o morderstwo… Nowojorska prawniczka, Danielle Parkman, zdaje sobie sprawę, że stan jej nastoletniego syna pogarsza się – chłopak staje się coraz bardziej agresywny i sięga po narkotyki. Kobieta jednak nie chce zaakceptować diagnozy lekarzy ze...

Nowojorska prawniczka, Danielle Parkman, zdaje sobie sprawę, że stan jej nastoletniego syna pogarsza się – chłopak staje się coraz bardziej agresywny i sięga po narkotyki. Kobieta jednak nie chce zaakceptować diagnozy lekarzy ze szpitala psychiatrycznego. Nie wierzy, że Max może być niebezpieczny.
Do czasu, gdy znajduje zakrwawionego i zamroczonego syna tuż obok brutalnie zamordowanego pacjenta…
Uwięziona w świecie wątpliwości i strachu, uparcie wierzy, że jej syn jest niewinny. Ale może ona też straciła kontakt z rzeczywistością? Może Max naprawdę jest zabójcą?
Danielle postanawia odkryć prawdę niezależenie od tego, jaka ona jest. Uwikłana w niebezpieczną grę, zrobi wszystko, by znaleźć prawdziwego mordercę i uchronić syna przed zniszczeniem przez system, który chętnie uznałby go za winnego…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

creatures | 2013-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2013

Za namową mojej koleżanki sięgnęłam po książkę Antoinette'a van Heugten'a. Nigdy nie czytałam tak dobrze(czytaj doskonale) napisanego utworu. Pomijając fakt iż, jest to moja pierwsza pozycja z gatunku kryminału. Książka jest jedyna w swoim rodzaju. polecam tą lekturę wszystkim fanom tajemnic i dreszczyku emocji. Od Razu PRZESTRZEGAM, nie odpowiadam za nie przespaną noc :)
Pozdrawiam, Creatures.

Isadora | 2011-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Jeśli nigdy jeszcze nie zetknęliście się z książkowym odpowiednikiem matrioszki, to właśnie macie ku temu okazję.
Mam przed sobą książkę, która z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej zaskakuje wciągając kompletnie oszołomionego czytelnika w niepohamowany wir wydarzeń; kiedy wydaje Wam się, że wiecie już, jak potoczy się akcja - książka robi Wam niezłego psikusa i obdarza czymś, czego nie tylko się nie spodziewacie, ale też za nic nie przyszłoby Wam do głowy. Każda odwracana stronica utwierdza Was w przekonaniu, że to jeszcze nie koniec, że za chwilę wydarzy się coś jeszcze, a Wy nawet nie podejrzewacie, co to będzie.
Zresztą nie ma czasu na czcze domysły - akcja rozkręca się stopniowo i konsekwentnie serwując czytelnikowi wiele tyleż intrygujących co nieoczekiwanych zwrotów, podsuwając fałszywe tropy, klucząc i odwracając jego uwagę, by znienacka przygwoździć go do fotela kosmicznym przyspieszeniem. Akcja niespodziewanie nabiera takiego tempa, emocje - umiejętnie i niemal...

książek: 1937

„Dotknąć prawdy” autorstwa Antoinette van Heugten to znakomity i wstrząsający thriller psychologiczny, który czytałam z ogromnym zainteresowaniem i wypiekami na twarzy. Bardzo lubię książki z motywami osadzonymi w zakładach psychiatrycznych i na salach sądowych. Zanim sięgnęłam po tę pozycję zapoznałam się z opiniami, w których czytelnicy narzekali na nudny początek, nie zgadzam się z tym. W mojej odczuciu książka była ciekawa od pierwszego rozdziału, akcja rozwijała się powoli, ale w intrygujący sposób, czym dalej brnęłam w tę historię tym więcej towarzyszyło mi emocji, a na koniec moje nerwy były napięte do granic możliwości. Cała historia bardzo szokująca z dramatycznym wyjaśnieniem zabójstwa wokół, którego toczy się akcja. Autorce udało się wykreować ciekawych bohaterów i porywającą fabułę, w której czytelnik odnajdzie wiele zadziwiających niuansów związanych z ludzką psychiką.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, książka jest świetnie skonstruowana, intryguje,...

motyl43 | 2012-04-24
Przeczytana: kwiecień 2012

Wiele razy opinie innych czytelników pomogły mi przejść trochę "przynudnawy" początek książki. Tak też było z "Dotknąć prawdy", która to pozycja na wstępie wcale mnie nie zachwyciła.Patrząc na ilość gwiazdek mruczałam do siebie " Czytaj kobieto, czytaj... w tym coś musi być:). Od drugiej części akcja nabrała tempa, pojawił się nowy bohater w osobie podstarzałego detektywa i już było super do samego końca. SUPER THRILLER!- POLECAM!

Anna | 2015-03-27
Przeczytana: 20 marca 2015

"Zwykłe macierzyństwo stanowi źródło niezmiernego szczęścia. Matki rozkoszują się posiadaniem dziecka, które ma przyjaciół, chodzi do szkoły, rozwija się, dojrzewa ... Dla niej oraz podobnych jej rodziców te radości są całkowicie niedostępne. Wszyscy oni muszą ograniczyć się do realizowania najprostszych, najbardziej podstawowych celów, a ich wcześniejsze marzenia i oczekiwania wobec własnych dzieci wydają się czymś niestosownym, nieomal występnym. Mogą co najwyżej żywić w głębi duszy nikłą nadzieję, że kiedyś ich dzieci odzyskają zdrowie psychiczne, a oni sami osiągną przynajmniej względny spokój".

Wychowywanie dzieci autystycznych, bądź dotkniętych jakąkolwiek chorobą o podłożu psychicznym, to ogromne wyzwanie i nieopisane poświęcenie ze strony ich rodziców. Danielle Parkman - znana nowojorska prawniczka - samotnie wychowuje syna Maksa, o zaburzonej osobowości, chwiejnego emocjonalnie. W którymś momencie postanawia szukać pomocy specjalistów i umieszcza syna w specjalistycznej...

Madi | 2016-03-11
Przeczytana: 10 marca 2016

Choć większość czytelników skarżyła się na nudny początek mnie ta powieść ani przez moment nie znużyła,wciągnęła mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu do samego końca.
Mimo,iż po części rozszyfrowałam o co chodzi ze sprawą Jonasa ,to ani przez moment nie odebrało mi przyjemności w czytaniu.
Wręcz przeciwnie ciekawa byłam,czy dobrze trafiłam i z oniemieniem pochłaniałam nowe mroczne "ciekawostki".
Jedną gwiazdkę odjęłam za rozprawę sądową ,która moim zdaniem była lekko naciągnięta i zbyt ukoloryzowana.
Tak szczerze powiedziawszy czytając thrillery ,których akcja rozgrywa się w ośrodkach psychiatrycznych zaczęłam się ich bać na prawdę i stwierdziłam ,że po wyjściu z takiego ośrodka wyjdziesz bardziej głupszy niż byłeś.
"Dotknąć prawdy",to na prawdę doskonały thriller,który pochłonął mnie bez reszty.

Łędina | 2011-05-18
Przeczytana: 13 maja 2011

Książkę fantastyczną może napisać każdy, kto potrafi sobie wyobrażać, przyciągać ludzi oraz pisać. Napisanie powieści ciekawej z tajemnicą, a dodatkowo w świecie realnym i historią, która może przydarzyć się każdemu, nie jest już tak prostym wyzwaniem. Aby napisać coś naprawdę dobrego, co będzie trzymało się kupy i co będzie można podtrzymać realnymi faktami, trzeba mieć doświadczenie. Antoinette van Heugten zanim zaczęła swoją przygodę z klawiaturą i książkami, była prawniczką, nie ma się więc co dziwić, że książka oparta jest głównie na prawie, dochodzeniu i śledztwie. Można powiedzieć, że "Dotknąć prawdy" to dramat, a jednocześnie taki mały kryminał z niezbyt szczęśliwym zakończeniem, bo jak autorka nam udowadnia nie wszystko jest takie jakbyśmy zawsze do końca chcieli. To moja recenzja, więc nie mogę wam powiedzieć co będzie na końcu, zresztą jaki miałoby to sens, jedno jest jednak pewne, nie będziecie zawiedzeni. Temat osób chorych na autyzm lub inne choroby psychologiczne...

kasandra_85 | 2011-05-16
Przeczytana: maj 2011

książek: 1973
ZaaQazany | 2016-07-09
Na półkach: ZaaQ'16, Przeczytane
Przeczytana: 09 lipca 2016

Gorący tost

Tu oddam się rozważaniom nieco kulinarnym. Nie wiem czy wiecie, że każdy tost składa się dwóch kromek chleba i dodatków między nimi, zwanych oficjalnie sandwiczami, opiekanych w tosterze? Zakładam, że wiecie. A czy wiecie, że jest dolna kromka chleba i górna kromka chleba? Są tak odmienne od siebie, jak reklamowane niedawno czekoladowe batoniki…
A więc kromka dolna – PRZED
Długo nie mogłem skusić się na przeczytanie tej książki mimo pozytywnych opinii otoczenia. Coś mi w niej nie pasowało. I tym czymś była okładka. Wiejąca klimatem nudnej obyczajówki w nurcie samotnego doroślenia bądź niespełnionego rodzicielstwa. Gdy popatrzyłem na wydawcę, wszystko stało się jasne. Harlequin Polska. Nie kojarzące mi się dotychczas z wydawanymi thrillerami i innymi sensacjami bądź wzbudzającymi sensacje żołądkowe pozycjami.
Z natury jestem wzrokowcem. Okładka danej pozycji po raz kolejny to potwierdza. Większe znaczenie nadaję temu co widzę, niż temu co słyszę

Ale… Wreszcie…...

xVariax | 2011-06-21
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Antoinette van Heugten - amerykańska pisarka mieszkająca na stałe w Texsasie. Z wykształcenia prawniczka, której pierwsza powieść (Dotknąć prawdy) z miejsca stała się światowym bestsellerem i powiem szczerze - wcale się temu nie dziwię.

Max cierpi na zespół Aspergera, formę autyzmu, która utrudnia mu normalny rozwój i naukę. W zakresie informatyki jest on urodzonym geniuszem, ale w sytuacjach społecznych przejawia agresję, na skutek czego trafia do szpitala psychiatrycznego w Maitland. Kiedy po kilku dniach pobytu, u Maxa pojawiają się urojenia paranoidalne, Danielle - matka chłopca - nie może uwierzyć, by jego stan pogorszył się w tak szybkim tempie.

Coś w tym szpitalu zaczyna jej nie pasować, lecz nie potrafi jeszcze zdefiniować co. Gdy jej syn w napadzie szału morduje innego pacjenta, Danielle winą za wszystko obarcza pracujących tam lekarzy. Jednak dojście do prawdy, dlaczego ta tragedia miała w ogóle miejsce, nie jest wcale takie proste.

Na początku muszę Was wszystkich...