Niebezpieczna zabawa

Ralph's Children
978-83-7648-266-8
Hilary Norman
Pistacia

Niektóre dziecięce zabawy dalekie są od niewinności. Bywa, że w dzieciach odzywają się najprymitywniejsze instynkty, a wejście w świat dorosłych niczego nie zmienia. Czwórka dorastających wspólnie rówieśników zaczęła tę grę jeszcze w dzieciństwie. Wszystkim kierowała i nad wszystkim czuwała Ralph. Wymierzali sprawiedliwość tym, którzy krzywdzili bezbronne dzieci. Kate Turner, dziennikarka,...

Kate Turner, dziennikarka, zawsze mówiła to, co myśli, i często tego żałowała. Poznajemy ją w chwili, gdy ma poważne zmartwienia: właśnie poroniła i rozstała się z mężem. Inna bohaterka książki, Laurie Moon, będąc nastolatką, zaszła w ciążę i zażarcie walczyła ze wszystkimi przeciwnościami losu, by urodzić dziecko. Teraz żyje jedynie myślą o odwiedzinach u swojego syna Sama.

Pewnego zimowego wieczoru zmęczona ostatnimi niepowodzeniami Kate postanawia wybrać się za miasto. W tym samym czasie Laurie gorączkowo odlicza godziny pozostałe do spotkania z synem. Żadna z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że stała się obiektem śmiertelnej rozgrywki.

[opis wydawcy]

wiejskifilozof | 2014-07-16

Zupełnie zapomniałem o tej książce.Przeczytałem i nawet nie wpisałem.
Dobra,było minęło.Uważam,to książkę za naprawdę wciągającą.Grupa przyjaciół.Którym w życiu nie najlepiej wyszło,postanawiają walczyć ze złem.Mścić się na tych,którzy krzywdzą dzieci.
Temat naprawdę dobry,a książka jest nawet bardzo wciągająca.
I czyta się szybko.

Niektóre zabawy są niebezpieczne i to dziecięce w które bawią się dzieci trzeba uważać.
Ten thriller psychologiczny wywarł na ogromne emocje, trzymał w napięciu Czwórka dorastających dzieci w dzieciństwie wymyśla wspólnie grę kierującym tą grą jest Ralph.
Którzy chcą wymierzyć sprawiedliwość kobietom, które skrzywdziły niewinne dzieci.
Kate Turner to dziennikarka ma poważne zmartwienie, a druga to Laurie, która oddała swojego syna do zakładu dla upośledzonych dzieci, będąc nastolatką musiała je oddać.
Wciągająca, wzruszająca i mocna książka bałam się przy niej jak czytałam,warto było przeczytać.
Wspaniała,emocjonalna!!

Zaczytana | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

W "Niebezpiecznej zabawie" znajdujemy nawiązanie do "Władcy much" Goldinga dlatego bardzo się cieszę,że właśnie całkiem niedawno zapoznałam się z tą lekturą.Dzięki temu zdecydowanie lepiej rozumiałam zamysł autorki i to dlaczego bohaterowie przyjęli imiona:Jack,Simon,Roger,Prosiaczek i Ralph.
Czwórka okaleczonych przez los dzieci z sierocińca znajduje książkę Goldinga "Władca much". Historia w niej przedstawiona zainspirowała ich do "zabawy",która tylko na początku wydawała się być niewinna...
Każde z nich przyjmuje imię bohatera powieści,a po jakimś czasie dołącza do nich dużo starsza od nich kobieta,która wciela się w rolę ich przywódcy.I tak zaczyna się gra,w której "ten zły" musi ponieść zasłużona karę...
Poznajemy również historię dwóch kobiet Kate i Laurie,które już niebawem natkną się na swojej drodze na czwórkę pogromców "bestii".
Autorka porusza w książce temat władzy i uzależnienia od siebie słabszych jednostek,a także to jak łatwo pochopnie ocenić czyjeś...

eMMali | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Świetna książka!!! Nic więcej nie powiem, bo mnie po prostu zatkało! Bo zabawa nigdy się nie kończy...

Gladys | 2016-11-25
Na półkach: 2016, Poruszające, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Okładka zachęciła mnie do przeczytania, choć nie jestem zwolenniczką tego typu książek. Lecz zaskakuje w każdym detalu. Gra wymyślona przez młodych ludzi- polegająca na karaniu ludzi, którzy źle postępują w życiu, krzywdząc innych- jest czymś osobistym i intrygującym. Kiedy w pewnym momencie, gracze przekraczają niepisaną granicę, dochodzi do niespodziewanej tragedii- ginie jeden z nich. Nieoczekiwana zmiana planów jest wielkim szokiem, lecz nie mogą tracić zmysłów i muszą pozostać anonimowi. Słuchają swojego przełożonego, który zawsze wszystko idealnie planuje- w pełni mu ufają. Lecz niestety sytuacja wymyka się im spod kontroli, kiedy jeden z nich nie panuje nad emocjami. Wpadają po kolei, pozostając skazani. Morderstwa, które zostały ukazane w lekturze, zaskakują, gdyż nawet byśmy się ich nie spodziewali. Są świetnie wymyślone, dopracowane w każdym szczególe. Przywódca natomiast postanawia się zemścić co okazuje się, gdy w ostatnich słowach autorka przedstawia nam "zaufaną...

„Niebezpieczna zabawa” to moje pierwsze spotkanie z brytyjską autorów thrillerów – Hilary Norman. Wszystko zaczyna się niewinnie. Rówieśnicy z domu dziecka znajdują książkę „Władca much” Goldinga. Zaczynają się nocne schadzki i wspólne czytanie, aż do momentu, kiedy, jednej nocy zostają przyłapane przez swoją młodą podopieczną. Jednak ta nie poszła na nich na skargę, wręcz przeciwnie – dołączyła do nich. Czwórka dzieci i jedna dorosła. Zaczynają niby niewinną zabawę właśnie wtedy. Wymierzali sprawiedliwość tym, którzy krzywdzili niewinne i bezbronne dzieci.

Tu wszyscy odgrywają główną rolę. Po tym jak poznajemy bohaterów z domu dziecka, następuje zapoznanie się z Kate Turner. Dziennikarką, która właśnie poroniła, ale nikt o tym nie wie. Grupa myśli, co innego po jej ostatnim reportażu. Po niej poznajemy Laurie Moon, która będąc nastolatką urodziła niepełnosprawne dziecko, które niestety nie jest z nią, ale w specjalnym ośrodku. Odwiedza syna regularnie, ale to nie jest...

hanterkaa | 2016-03-01

W „Niebezpiecznej zabawie”wszystko zaczyna się niewinnie. Rówieśnicy z domu dziecka znajdują książkę „Władca much” Goldinga. Zaczynają się nocne schadzki i wspólne czytanie, aż do momentu, kiedy, jednej nocy zostają przyłapane przez swoją młodą podopieczną. Jednak ta nie poszła na nich na skargę, wręcz przeciwnie – dołączyła do nich. Czwórka dzieci i jedna dorosła. Zaczynają niby niewinną zabawę właśnie wtedy. Wymierzali sprawiedliwość tym, którzy krzywdzili niewinne i bezbronne dzieci.

książek: 2093
niebieska | 2010-07-29
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 29 lipca 2010

Dawno nie miałam w ręku kryminału, no chyba że Chmielewską ale to całkiem coś innego. Kryminał po prostu nie należy do mojego ulubionego gatunku. Nie lubię się bać ani zastanawiać skąd biorą się psychopaci i czy czasem nie ma ich wokół mnie.
"Niebezpieczna gra" to książka niewielka objętościowo i łatwo strawna ale też mało pasjonująca. Bez rewelacji.

Delladena | 2013-08-09
Przeczytana: sierpień 2012

Cenię sobie twórczość Hilary Norman, a jej książka pdt. "Niebezpieczna zabawa" na długo pozostała moją ulubioną. Ponieważ jestem wielką fanką kryminałów, to okazała się strzałem w dziesiątkę. Oryginalna fabuła, której często brak w tego typu książkach, bohaterowie z własnymi odmiennymi charakterami i "to coś" nadało książce rewelacyjnego wyglądu. Czytając ją późnym wieczorem skazujemy się na bezsenną noc. Ale dla tej książki warto.
Kłaniam się nisko Hilary Norman, za to, że stworzyła coś innego, odstającego od reszty książek.

Kasiulek | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

„Niebezpieczna zabawa” Hilary Norman czekała na mojej półce już od dłuższego czasu. I tak jak opis na okładce bardzo mnie intrygował, tak okładka lekko przerażała i książkę co rusz odkładałam. Jednak dzięki jednemu z ostatnich wyzwań, w które książka bardzo ładnie się wpasowało postanowiłam w końcu się z nią zapoznać.
„Władca much” Goldinga, to książka, która zainspirowała czwórkę dzieci z sierocińca do pewnej zabawy. Pewnego dnia znaleźli oni ten tytuł i z zasady „znalezione nie kradzione” postanowili zapoznać się z jej zawartością. Spotykali się w niedaleko od sierocińca znajdującym się kurhanie i czytali na zmianę o przygodach dzieci które pewnego dnia ocalały z katastrofy lotniczej, a schronienie znaleźli na egzotycznej wyspie.
Książka tak bardzo ich zafascynowała, że wcielili się w role, każde z nich przybrało imię bohatera a o swoich z czasem zaczęli zapominać. I tak poznajemy Jacka: chłopca, którego matka zaraz po urodzeniu pozostawiła w samochodzie zaparkowanym w centrum...