The Quality of Silence
9788380319103
Alaska,
Beata-Chiara

Yasmin Alfredson przybywa wraz z głuchą córką Ruby na Alaskę, by spotkać się tam z mężem Mattem, dokumentalistą, który przebywa na północy, filmując przyrodę. Dowiaduje się po przylocie, że wioska, w której mieszkał Matt, Anaktue, została strawiona przez wielki pożar i że nikt nie ocalał. Yasmin, wbrew temu, co twierdzi policja, wierzy uparcie, że jej mąż przetrwał, i wyrusza na jego poszukiwania. Wraz z córką przemierzają ciężarówką pustkowia Alaski podczas nocy polarnej. Przez całą drogę podąża za nią tajemniczy wóz, a na laptopie jej córki pojawiają się anonimowe maile ze zdjęciami martwych zwierząt.
Czy Yasmin odnajdzie męża? Co naprawdę wydarzyło się w Anaktue?

źródło opisu: Świat Książki 2018

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/barwa-ciszy-kolekcja-m...»

Gosia | 2016-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 listopada 2016

Zazwyczaj, jeśli mam taką możliwość, lubię czytać książki danego pisarza według chronologii ich powstania. Tutaj jakoś się zagapiłam i jako pierwszą przeczytałam książkę, która jest już trzecią w dorobku Rosamund Lupton.
Gatunek ten określiłabym chyba jako psychologiczny kobiecy thriller. Nie sądzę, żeby w gatunku thriller zachwycił on facetów. Za dużo psychologii, uczuć, tęsknoty. Za to dla kobiet w sam raz.
Niezwykła więź matki i ojca z głuchą córeczką, tęsknota za mężem, niezachwiana wiara w to, że on jednak gdzieś żyje, oparta jedynie na intuicji i przeczuciach zrodzona z głębokiej miłości.
Wydaje się, że nie ma dla nich przeszkód nie do pokonania.
Ciekawa historia drogi, tajemnica do wyjaśnienia na Alasce podczas polarnej, niezwykle mroźnej nocy. Szacunek dla przyrody, szczególnie tej alaskańskiej, która musi radzić sobie w ekstremalnie trudnych warunkach.
Doceniam w tej książce dobry temat, tajemniczą scenerię i spory ładunek uczuć i psychologicznych refleksji.
Autorka...

darkangel | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Psychologiczny thriller o samotnej podróży Yasminy i jej córki Ruby przez niebezpieczne rejony Alaski w poszukiwaniu zaginionego męża i ojca. To jakby monolog matki na zmianę z głuchoniemą córką. Napięcie wzrasta, gdy ich śladem podąża podejrzana cysterna. Z jednej strony strach i niepokój o życie córki, a z drugiej desperacja odnalezienia męża.

Ania | 2017-03-02
Przeczytana: 01 marca 2017

"Thriller,który zmrozi ci krew w żyłach" takie zdanie jest na okladce,niestety nie dotyczy tej powieści gdyż książka nie jest ciekawa,historia toczy się nudno i monotonnie. Przeczytałam ją tylko dlatego by dowiedzieć się czy Yasmin z córką udało się odnaleźć męża,czy rzeczywiście żyje tak jak ona uważa. Przez większa część powieści matka z córka jadą przez pustkowia Alaski,w bardzo dużym mrozie i w ciemnościach. Zakończenie jak i cala historia również jest nieciekawe.Poprzednie książki tej autorki są lepsze.

Monika | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Znakomity, wciągający początek i...jednak rozczarowanie. Pozornie mamy wszystko, co gwarantuje, że otrzymamy dobry thriller- zmrożone pustkowia Alaski, samotna kobieta z małym dzieckiem, burza śnieżna i jadący w ciemności za bohaterką samochód. Ale...troszkę to jednak było przekombinowane...i zakończenie i sam pomysł na tę szaleńczą podróż przez śniegi. Jako, że jest to thriller z wątkiem kryminalnym nie mogę zdradzić za dużo, ale...no naprawdę nie wiem, czy kobieta z Londynu, astrofizyk, tak znakomicie by się odnalazła na Alasce. Podsumowując: świat się nie zawali jeśli nie zapoznamy się z Barwą ciszy, ale już w pociągu na przykład czas podróży nam umili;) Ja nie zostałam zachęcona do sięgnięcia po poprzednie książki Rosamund Lupton.

Hana | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Fracking (szczelinowanie), sposób na wydobycie ropy naftowej na Alasce kontra Inuici, rdzenny lud Alaski.Do tego ekolodzy i przyrodnik Matt w podróży dokumentującej przyrodę arktyczną.To jest w porządku.Natomiast podróż Yasmin Alfredson i jej głuchej córki Ruby przez skutą lodem Alaskę to baśń z tysiąca i jednej zimy.Gdyby nie zakończenie książka byłaby zupełnie do niczego.Przykro mi o tyle,że dwa pierwsze teksty tej autorki były dobre i dlatego sięgnęłam po trzecią.Ba,czekałam na nią miesiąc w bibliotece.I po co? Mogłam sobie darować.

Liza | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Zimno. Cicho. Północna Alaska, gdzie łzy mogą zamarznąć.

W wiosce Anaktue, w której przebywał Matt, twórca filmów przyrodniczych i mąż Yasmin, doszło do katastroficznego pożaru. Policja twierdzi, że nikt go nie przeżył. Mimo tragicznych okoliczności Yasmin nie wierzy w śmierć męża i wraz z córką Ruby wyrusza w pełną niebezpieczeństw, wręcz szaloną podróż, by go odnaleźć.

Jako psychologiczna powieść „Barwa ciszy” sprawdza się bardzo dobrze. Mamy realnie przedstawione emocje: Yasmin, która usilnie trzyma się nadziei, „Matt musiał żyć, bo ona go kochała, emocjonalna prawda, tak dojmująco odczuwalna i absolutna, że opierała się wszelkim emocjonalnym argumentom.” Ciekawym aspektem było ukazanie cichego świata jej córki Ruby: głuchoniemej dziewczynki, „Moje imię to kształt, nie dźwięk. Jestem dziewczynką złożoną z liter”, jej komunikacji z rodzicami, ze światem. Przemawia do czytelnika ukazanie determinacji w poszukiwaniach, bezwarunkowa miłość do dziecka, strach przed porzuceniem na...

asmi25 | 2016-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2016

Uwielbiam książki Pani Lupton. Narracja jest zawsze ciekawa i przepełniona uczuciami. Dawno już nie spotkałam się z autorem, który tak trafnie i "obrazowo" opisuje tęsknotę. Zawsze kiedy czytam jakąś książkę Lupton, to właśnie portrety uczuć najbardziej mnie zadziwiają! Może mam takie odczucia, bo jestem kobietą? Fakt faktem jej książki są idealnie w moim guście:)
W tej książce jest wszystko - naprawdę dobra historia, oklepany temat drogi (ale ciekawie i chwacko przedstawiony) oraz tajemniczość. Smaczku dodaje sceneria i czas, w którym historia się dzieje (noc polarna).
Dla mnie popołudnie i wieczór spędzony z tą książką był prawdziwą przyjemnością!

amilka | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Zanurzyłam się w klimacie tej dalekiej, mroźnej północy, choć momentami nie tak głęboko, jak bym chciała. Czuć było tę atmosferę Alaski, osamotnienie, surowość terenu i przyrodę ukrytą pod zwałami śniegu. Czasami jednak odczuwałam też pewne znużenie, jakby świat przedstawiony zbytnio mnie przytłaczał. Może sprawiła to długa droga przebyta przez bohaterkę. Choć doceniam pomysł autorki - cała ta podróż przez Alaskę była też podróżą wgłąb siebie, do tej osoby, jaką Yasmin kiedyś była. I była to też podróż ku lepszej przyszłości. Krótko mówiąc interesujący thriller psychologiczny, a krajobraz Alaski,jakkolwiek by to nie za brzmiało, malowniczy.

Anna | 2016-06-28
Przeczytana: 06 czerwca 2016

„Barwa ciszy” to historia kobiety, żony i matki, która podejmuje decyzję, by na skutej lodem Alasce odnaleźć zaginionego męża. Nikt nie wierzy, że mężczyzna żyje. Tylko ona zdesperowana, zdana tylko na siebie wyrusza wraz z dziesięcioletnią, głuchoniemą córką w tę podróż, która wydaje się dla czytelnika bezsensowna. Samotna kobieta z dzieckiem specjalnej troski przemierza malowniczą, ale zasypaną śniegiem krainę. Trudna wyprawa wydaje się nie mieć końca. Ciągnie się i dłuży. Do tego noc polarna. Nie ma żywej duszy. Jedynie widmo zbliżającej się śnieżnej burzy. A jednak ktoś podąża ich śladem…
Czytelnik ma ochotę potrząsnąć bohaterką, która naraża nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim zdrowie i życie dziecka. Nie ma jednak wyjścia. Niepewny, z gulą w gardle podąża wraz z nią…
„Barwa ciszy” Rosamund Lupton to thriller psychologiczny, który budzi wątpliwości, zadziwia, przeraża i wzrusza.

„Całowałem ją , bo tęskniłem za tobą”.

GORĄCO POLECAM WRAŻLIWEMU CZYTELNIKOWI!

Sandra Jasona | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Rozczarowanie. Matka z niesłyszącą córką szuka na Alasce zaginionego męża. Niestety fabuła słaba, nawet opisy Alaski, podróży i przyrody nie wciągnęły. Nie mam pojęcia o czym miała być ta książka.