Afterwards
9788380319097

W londyńskiej szkole podstawowej w trakcie zawodów sportowych wybucha pożar. Grace, matka 1 7-letniej Jenny, wbiega do płonącego budynku. Gdy udaje się jej odnaleźć nieprzytomną córkę, coś ciężkiego uderza ją w głowę. Kobieta zapada w śpiączkę. Uwalnia się ze swojego ciała i jako nieokreślony byt spotyka "ducha" córki. Obie nie wiedzą, kim są - żyją, ale są nieobecne ciałem. Razem przechodzą przez koszmar i obserwują toczące się wydarzenia. Wychodzi na jaw, że szkoła nie spłonęła przypadkowo, a jakiś czas wcześniej dziewczyna była nękana przez tajemniczego nieznajomego, który przysyłał jej obelżywą korespondencję.

Mistrzynie Kryminału Obyczajowego #17
Kolekcja bestsellerowych powieści łączących kryminalną intrygę i atmosferę grozy z wątkami miłosno-psychologicznymi i trafnymi obserwacjami obyczajowymi. Autorkami są popularne pisarki ze Szwecji, Stanów Zjednoczonych, z Kanady i Wielkiej Brytanii: Mari Jungstedt, Joy Fielding, Karin Wahlberg, Sandra Brown, Rosamund Lupton.

źródło opisu: książka, IV strona okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie (MSN)

Ania | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Piękna książka pełna emocji,wzrusza,zdumiewa a nawet wzbudza złość.Trzymająca w napięciu do samego końca.Podczas jej czytania nasuwa się myśl jak to jest naprawdę gdy człowiek jest w śpiączce,co jest po tej drugiej stronie.Naprawdę polecam ją przeczytać!!
Nie będę opisywać tutaj przebieg jej wydarzeń bo uważam że takie zaskoczenie i niepewność co do tej książki przed jej sięgnięciem jest odpowiednia gdyż pozytywnie zaskoczy czytelnika podczas jej czytania.

darkangel | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Bardzo przejmujący i wciągający thriller psychologiczny. W czasie czytania wymaga nie lada uwagi i skupienia by się nie pogubić i nie przeoczyć jakiegoś malutkiego nawet wątku. I to wzruszające zakończenie...łzy cisną się do oczu...szczególnie mi jako matce dwójki dzieci....:(

Anika | 2014-06-03
Przeczytana: 30 maja 2014

Nieszablonowa fabuła i do tego naprawdę ciekawa zagadka kryminalna. Poza tym fajnie przedstawione relacje pomiędzy matką i dorastającą córką. No i cytat, który mi się baaaardzo spodobał: "Czysty dom to przejaw zmarnowanego życia". Polecam.

teri | 2012-09-13
Przeczytana: 12 września 2012

Ksiazka jest naprawde dobra.Wzbudza emocje,kazda chwile przezywa sie razem z bohaterami.Poza tym,daje jakas nadzieje na "potem"...Polecam!
Emozionante è commuovente...

"Oddech noworodka jest delikatniejszy od podmuchu potrzebnego, by zerwać pojedyńczu parasol dmuchawca" ( str. 19 )

Narodziny, pierwszy oddech, przebudzenie świadomości, która jeszcze wtedy jest za słaba, zbyt wątła, by zachować ten początek i pierwsze lata w swojej pamięci. Jak nie wiele potrzeba, by ten piękny moment, gdy pojawiamy się na świecie, wychodząc z łona matki zamienił się w ostatni moment, w ostatni oddech, ostatni obraz tego, co mamy przed oczami, ostatnie emocje, pełne lęku, zaskoczenia, strachu, przerażenia...
Dostajemy życie, ciało do duszy przytwierdzone... I w momencie narodzin już zaczynamy przemijać, z każdą chwilą zbliżając się do końca naszego istnienia Bardziej odległego, bądź mniej. Tego nie wie nikt, ale przemijamy dzień za dniem, chwila za chwilą. A co będzie po...? Co stanie się z naszym ciałem? Czy spotka nas to samo, co Grace i Jenny, główne bohaterki powieści Rosamund Lutpon "Potem"? Kto wie, wszystko jest możliwe.. Czy chcielibyście patrzeć oczami...

Priada | 2013-05-12
Przeczytana: 20 maja 2013

"Oddech noworodka jest delikatniejszy od podmuchu potrzebnego, by zerwac pojedynczy 'parasol' z dmuchawca".

Druga książka Pani Rosamund Lupton która zaskakuje....tak jest inna pod każdym względem, ale brawa za pomysł.
Dzień jak codzień...kochająca matka, zapracowany mąż i dzieci chodzące do szkoły. Urodziny; tak to jedno z wydarzeń które urozmaicają dzień który przyniesie rodzinie ból, smutek, łzy i oczekiwanie na dobre wiadomości. Podczas zawodów szkolnych zaczyna palic się szkoła, Grace (tak nazywa się kochająca matka w tej powieści) biegnie na pomoc córce. Reszta akcji dzieje się praktycznie cały czas w szpitalu a Grace i jej córka są poza ciałem niejako w zawieszeniu....obserwują wszystko i wszystkich i same wyruszają na poszukiwania podpalacza. Co im grozi? Kto był tak bardzo zawistny że połakomił się na podpalenie szkoły?
Prawdę mówiąc nie da się nudzic przy tej pozycji...Akcja dzieje sie od samego początku i zaskakuje czytelnika ciągle...każda poszlaka niby układa się...

Madi | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Znakomity thriller,który zaciekawił mnie już od pierwszych stron i tak mnie wciągnął,że razem z bohaterkami chodziłam po szpitalnych korytarzach jako trzeci "duch",by poznać podpalacza .
Sam pomysł na fabułę uważam za GENIALNY! i jestem pod dużym wrażeniem wyobraźni autorki.
Ciekawy i oryginakny sposób narracji,wzruszające i pełne emocji relacje małżeńskie ,wielka miłość i poświęcenie dla dzieci,śledztwo ze zwrotami akcji, do końca trzymające w niepewności-to wszystko składa się naprawdę na dobrą książkę godną polecenia.

ivv | 2016-03-10

W szkole wybucha pożar, w którym najbardziej poszkodowane są matka i córka.
Jako duchy krążą nad szpitalem, obserwują zachowanie rodziny i przyjaciół oraz chcą się dowiedzieć, kto był sprawcą tego pożaru.

Plusy:
-wciągająca
-momentami trzymająca w napięciu
-cytat "Czysty dom to przejaw zmarnowanego życia" :))

Minusy:
-pierwszoosobowa narracja skierowana bezpośrednio do męża (MĘCZY!!!)
-trzeba się mocno skupiać, żeby nie pominąć jakiegoś faktu / postaci
-niepotrzebnie przedłużona przez opis uczuć i emocji matki do swoich dzieci i męża (za dużo tego)

Przeczytać można, ale raczej nie jest to książka, która utkwi mi w pamięci na dłużej.

Miss_Jacobs | 2012-08-01

Chyba każdy oglądał „Żony ze Step ford” lub przynamniej jeden odcinek „Gotowych na wszystko”. Panie Zawsze piękne, nienagannie ubrane, perfekcyjne matki i żony, które każdego dnia wpędzają w kompleksy miliony kobiet na całym świecie. Jednak, gdy tylko zechcemy się przyjrzeć temu obrazkowi z bliska, okazuje się, że to jedynie bańka mydlana, która w każdej chwili i bez ostrzeżenia może pęknąć.

Grace jest żoną gwiazdy telewizji i matką dwójki dzieci. Brak kredytów, pociechy uczęszczające do renomowanej prywatnej szkoły, kochający i troskliwy mąż. Jedynymi problemami są zdecydowanie za krótkie spódniczki córki połączone z lekko wygórowanymi oczekiwaniami wobec niej oraz nadopiekuńczością w sto stosunku do młodszego syna.
Tę sielankę przerywa pożar, którego ofiarami padają matka i córka. Obie w krytycznym stanie zostają przewiezione do szpitala, gdzie walczą o życie. Nie mogą kontrolować swojego ciała, ale ich dusze ulatują, stając się tym samym świadomymi lecz niewidzialnymi dla...

jjon | 2012-05-27
Na półkach: Przeczytane, Własne, Ulubione, 2012
Przeczytana: 01 maja 2012

Rosamunde Lupton to brytyjska autorka, która całkiem niedawno, bo w 2010 roku debiutowała powieścią Siostra, którą już czytałam i która bardzo mi się podobała. Drugie spotkanie z tą autorką, czyli powieść Potem, to spotkanie jeszcze bardziej udane.
Tym razem Rosamunde Lupton też stawia na oryginalną narrację. Rzecz rozgrywa się bowiem w dwóch rzeczywistościach, a może raczej w rzeczywistości i nierzeczywistości. Wydarzenie, na którym opiera się ta niezwykła opowieść o relacjach w rodzinie Covey’ów, to pożar w szkole. Ucierpiały w nim matka Grace i córka Jenny. Co (a może kto?) spowodował wybuch pożaru? Czy uda się znaleźć jego przyczynę? Czy komuś zależało na tym, aby skrzywdzić dziewczynkę? Pojawia się mnóstwo pytań. Mike, mąż Grace, oraz jego siostra, policjantka Sara, walczą o prawdę. Zawieszone pomiędzy życiem i śmiercią Grace i Jen znajdują w swoim świecie sposoby na to, aby „podejrzeć”, co dzieje się w świecie rzeczywistym, i na własną rękę odkrywają, co tak naprawdę się...